Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

helenas
13. aug 2009

Ahojte,
mozem sa k vam pripojit? Pisem do nejakeho fora po prvy krat. Neviem ako to chodi, tak mi prepacte ak urobim nieco zle. Mam Jakubka dnes ma pol roka. Trapime sa s prikrmami. Chcel by papat sam tak je zelenina, kasa a ine veci vsade. Skusala som posadit si ho na koleno ale sikovne si ustocka utrel do mojho tricka. Doteraz bol len kojeny nevie pit z flase cajik neviem ako ho to naucit, uz som kupila aj flasku s cucakom ale je to to iste. Mate nejaky napad?

mamamima
14. aug 2009

pati, to pises o nasej miske?? 😀 taka je presne ona...no da mi teda zabrat a to som na nu celkom sama, pretoze ona nikoho nechce, u kazdeho place ☹ ...

helenas, gratulujeme k polrocku, skus namiesto flasky pouzit poharik, aj male babatka, mensie ako nase vedia pit z poharika 😉

mamamima
14. aug 2009

nie ze vedia, ale vedia sa naucit velmi lahko pit z poharika.

ria29
14. aug 2009

ahojte maminy, beriete este medzi seba nove clenky? tiez som mamina takmer pol rocneho Matejka a uz dlhsie vas citam...riesime tie iste problemy ako vy vsetci, ale chcem sa spytat, hovorila uz niektorej z vas lekarka ze dieta medzi 4 az 6 mesiacom do seba musi dostat lepok aj ked kojite a taktiez zeleninu, ovocie, maso, vajicko a pod.? Vraj to teraz aktualne riesia na lekarskych kongresoch a alergologovia si buchaju hlavu ze sa to doteraz zakazovalo lebo najnovsie vysledky a alergie deti su vraj ovela horsie ako predtym...stretli ste sa uz s takymto nazorom lekara?

caly8
14. aug 2009

ahojte nové maminky a vaše bábätká 🙂

no tak toto počujem prvý krát ria... ja osobne si myslím, že všetko je iné ako kedysi a hlavne strava... ked sme my boli deti všetko malo inú chuť mám 30 rokov a mamičky nás prikrmovali adosť skoro..ale puding chutil ako puding má a nie teraz nejaká nechutná umelina-..podotýkam, že je to môj názor... treba dietka naše učiť na stravu to je pravda pomaličky na všetko ale neviem či je to potrebné tak skoro...

ria29
14. aug 2009

Dakujem za privitanie caly...pytam sa preto, lebo ja maleho plne kojim a na poslednej poradni ked mal maly prave 5 mesiacov mi to moja lekarka doporucila, vraj hned a aj to uz je neskoro mu dat rohlik aj piskoty, prave z toho dovodu aby som u neho nevypestovala alergiu na lepok a ked som oponovala ze mam vsetko uplne inak nastudovane a ze to sa prave nedoporucuje povedala, ze raz to mozem olutovat vraj vsetko je inak, len tieto nove lekarske zavery zatial neboli zverejnene a ze ona sama to doteraz zakazovala a od najnovsej porady detskych lekarov doporucuje....ako ma potom clovek vediet co je pre dieta to najlepsie...tak som sa chcela poradit s vami...inak my mame o tyzden pol roka a zacali sme tento tyzden zeleninkou aj ovocim zatial len miesto obeda a uplne v pohode vsetko papame, zatial nie je ziaden problem s odmietanim a pijeme tiez z poharika alebo po lyzickach vodicku a v nej vyvarene jablcko to ma od smadu najradsej...

helenas
14. aug 2009

ria, je mozne ze tvoja lekarka je velmi pokrokova, ale s tym lepkom by som bola opatrna. caly ma pravdu v tom ze pomalicky

dakujem za radu s poharikom skusim ale flaska sa mi zda pohodlnejsia s dvoma starsimi som nemala taky problem a flaska je doteraz pre mna vyhoda hlavne na mlieko rano a vecer do postele. Neviem si predstavit chaoticke rano ako ich nahanam pit mlieko pri stole s pohara, hoci aj na to isto pride. Mozno sa Jakub nauci pit rovno s poharika a pre mna to nebude neskor taky strasiak.

fodorka33
16. aug 2009

ahojte baby no mi sme zacali pomaly prikrmovat ale iba trosku najskor nic mu nechutilo a teraz som m unastriekala trosku mliuecka mojho aj do mrkvicky a vecer do kasicky a malo to uspech zjedol tristvrte 😉
tak som sa tesila ako blska.a ozaj baby neviete o nejakej robote cez internet ale serioznej lebo uz sa zacinam trosku nudit...?

lenk30
16. aug 2009

vitajte nové maminy 🙂 helenas, vidím, že ty skúsená mamina, tak aspon nám tu môžeš radiť. môj malý tiež vôbec nechce piť, ani z fľašky, ani z pohárika.
minulý týžden so zeleninkou bol fain, ale tento všetko vyhadzujem. pusinu stisne ako veľké decko, keď nechce. nútiť sa nemá, no tak uvidím. zajtra sa ani pokúšať nebudem. ale banánik, ten by papal stále.

nám práve začalo maminkove obdobie. keď ma nevidí ☹ ☹ . včera s ním bola starká a zobudil a nevidel ma, ja som zatiaľ bola pomáhať, lebo sme robili takú akciu, tak kar - nekar. obsluhovala som s malým na rukách. keby ste videli tie krokodílie slzy. a zajtra idem doobeda do firmy, tak som zvedavá ako to zvládneme. inak je taký zlatučký. už vieme sedkať a tlieskať 🙂

helenas
17. aug 2009

ja som s nastriekanym mliekom uspech nemala. Uspech mal rozmixsovany zemiak so stavou s kompotu(uz som si nevedela rady). Banan ma uspech, ale mi mame problem s kakanim tak to nemozem prehanat. Ale ak kaka pravidelne tak preco nie.

fodorka pridi mi povarovat tie starsie, aby som sa aj ja mohla trosku nudit 🙂

maly chodi v pavuku a ked idem prec s izby tak ma musi skontrolovat, ale nevadi mu ak ostane doma s tatinom, aj s miskom sa pekne zahra. ti sa maju radi som zvedava ako dlho im to vydrzi.
oni si zvyknu aj na inych ludi, lan sa musia uistit ze mamina sa vrati, to chce cas a hlavne pevne nervy zo strany mamy- ja som to zvladala hadam horsie ako deti. hlavne pri miskovi, ked nastupil do skolky

caly8
18. aug 2009

ahoj mamky

tak u nás má úspech cuketa, začala som teda pomaličky dávať malej najprv mrkvičku blééé potom mrkvičku zemiačik ee, potom brokolicku -brolicu zemiačik ee no a nakoniec tretí deň ide cuketa..dnes jej tam chcem niečo pridať skúsim mrkvu.. ináč stále dudkáme cicu a nič iné nepije..

mamičkovské obdobie..no čo ja viem ako u nás..Ela sa driape na ruky lebo chce stáť na nohách a ked sedká tak sa veeeľmi zlostí lebo sa nevie zodvihnúť a naťahuje ručičky berte ma hore na nohy 😀
ja už od konca februára chodím do práce pokuse tak je zvyknutá na babinu ale som v podstate s ňou lebo moja práca je dvadsať krokov od domu 🙂 takže neviem ako bude s úzkosťou 8 mesačných ...

helenas..ja odstriekam a tak popučím a ešte kvapku oliv.oleja a zbaští to..ja to robím doma na pare nedla som jej zatiaľ taký kúpený príkrm 😨

ja dávam zatiaľ len zeleninu chcela by som aby mi najprv spapkala aspoň trošku s chuťou to a potom dám ovocie ... čo vy na to?

darmka
18. aug 2009

Caly, a kolko ti mala toho spapka. My sme zacali s prikrmami pred tyzdnom. Zatial nemozem povedat, ze by sa niecoho nemohol dopapat. Doteraz som davala iba zeleninku, ale dnes som mu skusila dat kusok rozpuceneho bananiku rozriedeneho s materskym mliekom. Tak to mozem povedat, ze pusinku otvaral hned ked zbadal lyzicku. Pri zelenine to nie je take jednoznacne.
Baby, pridavate do prikrmov aj olej, ked ano, tak kolko?

caly8
18. aug 2009

darmka..tak spapá asi tak 2-3 polievkové lyžice od oko to vravím to by malo byť zhruba 20g takže len ochutnávame viac menej.. potom jej dám ešte cicu a bud si cucne alebo nie...

no dnes mi spapkala cuketu-mrkvu a celkom jej to chutilo...zvyká si bambuľka..

ako som písala ja kvapnem kvapku olivového oleja..píšu, že sa môže dať aj za lyžičku masla ale čo ja viem...mi máme doma rastlinné s živočíšnym takže ja to radšej nedávam... ale sú tu skúsené mamky čo už majú viac detičiek tak oni budú vedieť lepšie poradiť 🙂

wewe8811
18. aug 2009

ahojte kocky, co piju vase deturence v tychto teplach okrem mliecka? ja sa Zoe snazim davat aspon po lyzickach prevarenu Lucku, ale vacsina skonci vypluta na tricku 😒 Bojim sa, ze ma malo tekutin, ale neviem, co jej dat pit. Poradite? Dakujem 🙂

darmka
18. aug 2009

Wewe, moj maly tiez nechcel, fakt len velmi vynimocne. Dnes som mu dala od Hami jablkovu stavicku, flasku som mu dala do rucok a sam pil.. Este si aj flasku zdvihol, ked netieklo. Samozrejme, najskor sa s nou hral, ale potom zistil, ze z nej tecie. Vyskusaj, nech si flasku drzi sama.

nada.hope
18. aug 2009

ahojte maminy,..........wewe neviem ci sa este kojite, my sa uz nekojime a malej davam slivkovu stavu s prevarenou vodou, tak v pomere 30ml slivkovej a 70 vody a velmi jej chuti, caj uz ani nechce potvorka moja mala 😉

wewe8811
18. aug 2009

nada tiez uz nekojim. Hmm slivkova stava - kupujes nejaku alebo odstavis cerstve slivky? My sme caj ani nepili. Nasa pediatricka velmi neodporucala.

wewe8811
18. aug 2009

darmka myslim, ze to nebude flaskou. Skusala som jej davat pit aj z poharika aj z flasky s dudlom. Najprv sa rozbehla, ze ide pit a ked zistila, co to je, tak si mala vidiet ten ksichtik 😀, ze fuuuj to co mi davas 🙂 Nie su tie hami stavy velmi sladke?

aneet112
18. aug 2009

ahojte som tu prvy krat ale citam vas od vtedy ako vznikli februarovky moja mala sa vola Livia ma 6m 2t.je to nase slniecko okrem nej mame syna 14.je to riadny rozdiel ale je to fajn dost mi s nou pomaha chcem poradit vsetkym mamickam ktorym deti nechcu flasku vodicku jej davam cez davkovac sirupu nurofen poradila mi to doktorka niekedy jej tym davam aj kasicku viacej sa napapa 🙂

klementina
18. aug 2009

ahojte, vidim, ze uz vo velkom vsetci papate, aj mi sme zacali pred dvomi tyzdnami, zofke velmi chuti, tiez asi najviac cukina, ja jej zatial novu zeleninu pridavam do tej predoslej tak ma taky mix-mrvku, zemiak, cuketu, kalerab, karfiol, petrzlen. chcem sa spytat od kedy ste zacali davat maso? mi sme zohnali domaceho kralika, tak zacnem s nim,aj zeleninu mame zo zahrady nehnojenu, len rozmyslam,nemam domace kura -kupujete tie biovyrobky pre malych alebo normalne v masiarsteve alebo hypermarkete?

aneet112
18. aug 2009

ja som zacala davat masko ked mala Livka 6 mes.papala uz kralika,holuba moji rodicia chovaju davam jej masko 2krat do tyzdna uvarene a pomixovane zo zeleninou a zapija to tym vyvarom chuti jej to viac ako len samotna zeleninka

muriel293
18. aug 2009

ahojte žienky ako sa máte? pekne papkáte? :D:D:D Maťko je papkáč ale nechutia mu polievky! čo je redšie to nespapá,iba husté...tak neviem čo s ním! myslím tak že napríklad vývar z mäska vôbec nechce aj keď mu do toho dám trošku mliekového prášku aj tak nechce,plače pri tom.
A tiež problémovo zaspáva ešte stále. Nie a nie spať vo svojom!!!! Inak je čulý,schýta sa sedieť a stále vymýšľa! Má 8400g už sa mu to priberanie spomalilo...inak,ja som tiež ešte proti lepku,tiež pomaly aj keď minule ma sused naštval na ulici mu pichol do ruky niečo ako keksy princezky kakaové a ešte k tomu plnené 🙄

mamamima
19. aug 2009

Ahojte, celkom uzitocna stranka, mrknite 😉

http://www.simeshop.sk/web/detsky-jedalnicek/

aneet112
19. aug 2009

ahojte no moja mala je proti Matkovi iba taky drobcek vazi 6700g.aspon sa mi lahko nosi v klokanke tam sa jej velmi paci.lepok tiez odmietam az neskor aj ked ona by s nami jedla asi vsetko.ked jeme len na nas pozera a mlaska pusinou.sedka uz pekne aj sa pretaca vraj preto tak malo vazi lebo je z nej velke sidlo.cela mama 😀

fodorka33
19. aug 2009

ahojte baby.malemu chuti je do papania jak taky drak...pred dvomi dnami som mu pridala do polievky masko a tak papkal jak blazonko....strasne je podareny no aj mi vazime uz cez 8kg neviem prsne ideme teraz myslim ze 27na poradnu tak som sama zvedava.ozaj baby tie co ste viac pribrali ste to uz vsetko zhodili?no ja cvicim poctivo kazdy bozi vecer a este sa ma drzi 6,5kg uz som z toho hotova no stale sa snazim si hovorit ze to preto ze kojim inak som pribrala dokopy 23kg....akoze na cm som schudla dost aspom to vsetci tvrdia len na vahe to akosi stagnuje...

terina25
20. aug 2009

wewe:ani naša Sofi Lucku nevypije.Vyskúšaj ošúpať jablko,pokrájaj ho na malé časti a daj ho variť v dojč.vode.Vodu poto sceď a daj ju vypiť malej.Uvarené jablko popuč a možeš jej ho dať zjesť.ja som to vyskúšala,myslela som,že to nevypije,ale chutilo jej to.a je to určite zdravšie ako čaj alebo šťavy.

ináč chcem sa spýtať odkedy sa može lepok?čítala som,že od ukončeného 7 mesiaca

terina25
20. aug 2009

nám už konečne Sofi 2 dni po sebe zjedla celú detskú výživu.HURÁAAAAAA 😀 A vypije už 200 ml UM.vaše dietky koĺko vypijú?lebo naša donedávna 150.

terina25
20. aug 2009

fodorka:ja mám tiež problém s chudnutím.mám na sebe ešte 8 kg a neviem schudnúť ani za svet.a na mne to aj je teda riadne vidieť.cvičiť necvičím,to je pravda,ale ani nie je čas.jem max.2x denne a vylúčila som aj sladkosti a výsledok zatiať žiaden...

Aspoň že malá je zdravá,to je hlavné a tým sa aj utešujem.

avuska19
20. aug 2009

ahojte, tak my až dnes máme pol rocka a začali sme sa príkrmami, zatiaľ len zemiačik no a moc nám nechutil...

klementina
20. aug 2009

terina, a ten caj z toho jablka jej mozem davat aj ked sme este nezacali papat ovocie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre