Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
16. sep 2009

ahojte mamulky a deticky

krasul, muriel, som sa teraz zacervenala 😅 ale dakujem 🙂)

no ja sa nad ciganmi teda poriadne rozculujem, ze nad rodicovskym tu budu rozmyslat a viete co??? ked chodi cigan do skoly, vedeli ste, ze ma na kazde dieta 500sk, ze aby neboli negramotni!!!!??? a k tomu obedy zadarmo!!! 😠 😠 😠 nech ma zavru za rasizmus, ale co je vela, to je moc, tak kto sa postara o mamicku co ostala sama s dietatom?? nikto!! a u nas je 90% ciganov aj mladi do 30r. na invalidnom a maju 500 eciek mesacne a su vysmiaty...dr. im to vybavi, ze to maju od malicka, dostanu koruny aj spatne a z toho podplatia lekara co je v komisii, tak sa to robi, no nie je to hrozne? a s tym rodicovskym som si na dnes rano dobre dvihla adrenalin, to idem na krv, sa to tam hadam aj ukaze 😀 😀 😀 ahojte 😉

bambulla
16. sep 2009

ahojte baby my sme boli na poradny v pondelok vazine 8615g inak sme zdravy co je horsie ja som nachladnuta ale poriadne dufam ze to drobca nechyti inak papkame zeleninkovu polievocku cez vikend sme skusili ryzu celkom chutilo a papkame vyzivky pribinacika ovocie a mliecko uz sme skusili puding aj to sme spapkali a zubky nemame ale asi ho musia poriadne jedovat vsetko hryzie o dusu mi uz behame v pavuku o sto sest a v noci sa budime aj styry pät razy to potiahne trosku caju a driemka ale ked mu dak trosku geliku co je ma zubky to mu dam na dudel tak spinka ale ked si ho tak naucime neviem co potom budeme robit nuz co uz mlieco papkame v noci okolo druhej tretej vypije 210ml a potom papkame rano az asi o deviatej ako kedy niekedy ani to niekedy mu staci cajik a spinka rano vstavame okolo siestej pol siedmej dve hodky je hore a ide spinkat . 🙂

caly8
16. sep 2009

ahojte mamky

drozdik..čo je to Pekipe? 😕

moja malá sa po dve noci budila z dôvovdu.... pretočí sa na bruško v spaní a potom zo zavretými očami plačká, no lepšie povedané zlostí sa..a toto mám od polnoci do dákej tretej 😖 máte aj vy niektorá takýto problém?

inač ja kašu ešte namám dávať 😨 dávate aj tie čo kojíte? a ako sa vlastne zarobí taká nemliečna kaša trebars do MM? stačí to len ohriať vo vodnom kúpeli alebo?? keby že jej chcem dať ochutnať...mám MM v mrazáku..

ináč s tým rodičovským by to bolo super ale podla mna to neschvália takže sa ja predčasne ani nevzrušujem 😔 lebo na Slovensku je to tak..

krasul..už vám zmizli tie vyrážky? čo na to lekár? čo to bolo?

krasulka
16. sep 2009

DObre ranko,

mamamima ake rozhorcenie z rana 😀 😀 😀 😀 este si zabudla ze aj na pomocky dostavaju prispevky 😖 😠

Mala uz oxiduje od siestej baby ide ma porazit za chvilu ide discopribeh na markize tak budem kukat, vobec neviem co mam varit.

Anit, to s vami riadne teda vypiekli..to je sila 😠 😠 😠 😠 kokos ja by som sa im uz kafrala na cele plavanie, ja som taka..horuca hlava.

drozdik ale zato na orave dore na orave zdravo 😀 😀 😀 😀

a2303
16. sep 2009

Ahojte,

Krasulka, aj ja by som na to asi "kafrala", len sme si už celý kurz zaplatili... čo nebolo málo....
Dúfam, že najbližšie to už bude ok!!!

Caly aj ja ešte kojím ale maličkej dávam večer aj kaše Sunarka. Zarobia sa s Luckou a je to, malej veľmi chutia.

Aj naša Rebeka sa vnoci po polnoci budí, da si cicik a spinká ďalej, to asi tak 4-5 krát do rána do 9 tej. Podľa Vás je hladná??? Keď bola malinká prespala celú noc, tak to fakt nechápem.

caly8
16. sep 2009

anit...moja malá nikdy neprespala celú noc..raz sa stalo, že spala do štvrtej potom papala a spala do siedmej ... je to normálne ja to nejako neriešim, vraj okolo jedného roka sa ten spánkový rytmus upravý a teraz je to normálne lebo bábätká sa cez deň viacej venujú hre a spoznávaniu a v noci potrebujú cítiť mamu, lebo sú vastne cez deň zaneprázdnené..
ja som si už zvyla, že spím možno 4 hodiny bez rušenia a potom som už k dispozícii malej 😀

krasulka
16. sep 2009

Anit no vsak spavala ti ako babo tak teraz to dobieha ale ani mne mala neprespi celu noc. Na jedlo sa budi raz ale est emedzitym sa prebere aj tri raz ylen tak ze dudel jej musim dat a spi dalej..takze ja tiez spim prerusovane. Ale to bude lepsie neboj len vydrzat.

krasulka
16. sep 2009

Ludika vsetko najlepsie k dnesnym meninam uz ti letela smskaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

krasulka
16. sep 2009

CAute baby tak ja som zas dnes zostala v nemom uzase...tak ja osm 6 mesiacov na svk brala matersku a po 6 mesiacoch nasleduje prechod a rodicovsky prispevok...No a ten mi zatial nebudu vyplacat, kedze pripadvky na dieta berieme tu z irska / teda est elen cakame este stale sme nevideli ani cent/ no a prisiel mi list zo slovenskej socialky ze ked muz ma na seba uplatnene pridavky, musi dostavat aj nejaku davku ktora je u nas ako rodicovsky prispevok iba je nizsia tak ze mam predlozit potvrdenie o vyske tejto davky a u nas mi potom budu doplacat iba to co chyba do vysky rodicovskeho na slovenku, akoze tak ja som teraz uplne ez prijmu az pokym im nepolelem to potvrdenie o vyske davky tu v irsku...no teraz neviem ci tam mam posalt list alebo mail kedze tu u nas ten urad neni..a kolko to bude trvat..no sila fakt.

kvietok23
16. sep 2009

A2303 nas robi to iste , tiez spi tak cca do 23 a potom je hore kazde 2-3 hodky, trosku si potiahne a spi..podla mna len od smadu,alebo co 😉

nada.hope
16. sep 2009

Ahojta maminky,..................
Krasul pravdu povedat jeblo by ma, keby mi niekto povedal, ze chce potvrdenia a az potom dostanem prachy, neznasam tuto byrokraciu, iba papiere, mamicka aby behala ako opica na spagate a oni iba sedia a usmievaju sa ako ...... 😠 😠 😠 😠 😠

Caly, ja mamm to iste, Ninka pekne spinka asi do jednej a potom sa zacne zo sna jedovat a niekedy az plakat, ale pritom ma zavrete ocka, ja si ju vzdy vezmem k sebe do postele a tam spi aj ked nie vobec pokojne ,.stale sa mrvi a otaca ako rucicky na hodinkach 😅

drozdik78
16. sep 2009

ahojte maminky 🙂

caly 🙂 ja davam malej rzovu kasu od Nestle a je do vody, malu tiez kojim a celkom jej ide 🙂 a m sme v noci 3x krat pre mliecko ...navyse mi teraz velmi malo spi cez den a potom je uz taka mrzuta ze az tak dufam, ze konecne vjdu dake zubale 🙂))

No Pekip je v preklade pražsky program pre deti a rodicov do 1 roku ktory bol vyvinuty v prahe je to program, kde sa cvici / pohybove hry / pre deticky od narodenia do jedneho roku, pracuje sa v skupine 6 - 8 rodicov a deti a detvaciky su nahe a hraju sa snimi rozne hry...je to super len neviem ci to funguje aj na sk vsade naokolo Sk ano a podla slov jednej maminy ktora to absolvuje v Nemecku je to skvela vec 🙂)))
ja som si aspon kupila knihu kde su rozpisane hry vola sa Pohybove hry s detatkem / viac než 100 napadov pre prvni rok / vydavatelstvo Grada autor Liesel Polinsky je vyborna 🙂 odporučam 🙂)

na orave dobre na orave zdravo ale chybaju mi aktivity pre maminky a babatka 😢

krasulka
16. sep 2009

Nadi no nieco mi hoovor s tymiprachami som ratala kazdy mesiac do rozpoctu a teraz toto..akoze fakt sila...a prave som sa dozvedela ze tuto socialka odmieta take potvrdenia vydavat!!!!!!!! v irsku, tak ze to baby riesili cestnymi prehlasenia aka tu ta davka vysoka je. TAk som volala tej puce ku nam na socku ze ci to moze tak byt a ze to neexistuje ze to potrebuje oficialne..tak teraz co mam sfalsovat urad ci co? no ty kokos akoze som vytocena totalne akos a len da..Toto uz je fakt vrchol vsetkeho..A ze europska unia kurva tam tak co sa oni nespoja s Irskymi uradmi ze ake vysky vyplacaju? boha...uff

nada.hope
16. sep 2009

No tak to je fakt o nicom Krasulka, milion potvrdeni a v podstate ani sami nevedia, ci vobec take potvrdenie niekde niekto vydava, ako v kocurkove, a kazdy sa tvari ako keby zjedol vsetku mudrost sveta a ty si ta najvacsia ....., no to fakt nemam slov..................... nieco podobne ako so zvysenim rodicovskeho prispevku, hajzlici , keby oni mali vyzit zo 164 eur!!!! ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

muriel293
16. sep 2009

ahojte načo sa rozčulujete pomôže nám to? ja už ani neverím že dostaneme viac prachov stále sa o tom len hovorí a nič sa nedeje...no čo už... 😠

Ženy my máme stále problém so zaspávaním,stále chodíme spať neskoro večer aj napriek tomu že si oči šúcha už dve alebo tri hodinky predtým,napapá sa,tvári sa unavene,ospalo a keď ho uložím tak jačí ako pavián,dakedy mi už pripadá že je totálne unavený ale zo všetkých síl bojuje aby nezaspal...niekedy už mám z toho nervy,tak isto sa to zhoršilo aj so spánkom cez deň,predtým než zaspí tomu predchádza otrasný rev...ale večer ma to štve viac...jednoducho ho neviem naučiť nech zaľahne a spí.... 🙄 Najnovšie sa už aj v noci začal budiť ale nie za účelom jedenia,vždy sa mi zobudí s plačom akoby sa mu zlé snívalo,potom ho prebalím,preberie sa a zas nevie zaspať netuším čo sa deje ale vstávame rozbití aj s Peťom....

nada.hope
16. sep 2009

Muriel so zaspavanim mame aj mi v poslednom case strasne problemy, niekedy staci ak si s nom lahnem ja ona ma chyti za tricko a do minuty je v risi snov, mozno potrebuje citit tvoju vonu, skus to, mozno to pomoze....

krasulka
16. sep 2009

Nadi no nerozculujem sa jednoducho to musim nejao dostat to potvrdenie lebo akoze co budem bez prijmu?? 🙄

Muriel nema to zo zubkov? a ako ho uspavas? ani moja mala neni taka ze lahne a spi ja ju na rukah uspavam, na vankusi ona si tam zakutra hlavicku a musim ju hojdat a hmmkat alebo ze ssssss do toho..Inak neviem..co jedava na noc? nema tazky zaludok ze by ho tazilo?

caly8
16. sep 2009

muriel..a ao kolkej chodí spať malý? myslím večer? či by nebolo fajn ho dávať skor do postielky..ja našu El spávam na cice..no ona vlastne papá tak to je o štvrť až pol osmej a o osmej už je tvrdá...ale sa mi stalo, že ked bola už veľmi unavená mrzutá tak som ju nešla ešte o deviatej dať do poriadku aby spala.. no a cez den na cice alebo ju babina na lopte pohojdá alebo v kočíku vonku 🙂 ale ked ju moja mama uspáva na fit lopte ja som väčšinou v robote ale vždy sa snažím uspávať si ju sama
🙂

marya
16. sep 2009

Ahojte,

Anit, to ze sa Ti mala v noci budi castejsie je uplne normalne, a nie je to hladom, ale je to psychicka potreba, potrebuje citit mamu, pre babatka ma kojenie dolezity vyznam vo vztahu k mame, je to pre ne najblizsie spojenie s mamou 🙂 aj nas Petko sa v noci budi na kojenie, ale nastastie az nadranom, ja ho davam spat az tak okolo 22 aby mi rano nevstaval o 6 😅 , takze okolo 22 zaspinka, potom sa este raz zobudi na papanie ( aj ked len parkrat potiahne ). a spinka potom od cca polnoci do 5 vkuse, a potom sa asi 3x este zobudi, ale spime do 9, a on sa este potom hra v postielke, takze ja velakrat mam free az do 10 😅 😀

A uspavam ho kojenim, to je do 10-15 minut tuhy 😅 , a ked nahodou to nezaberie tak mu spievam kukulienku a to je zaruceny uspech 😅 😀

andrea142
16. sep 2009

ahojte

mne este stále nejde net. teraz som u známych tak rýchlo píšem. spätne prečítam neskôr. my sme boli na poradni pred týždňom malá vážila 7490g a je dlhá 72,6cm. máme už aj výsledky na tú alergiu na mlieko. takže alergiu na mlieko nemá ale má tam zvýšené naerjaké hodnoty tak nas poslala lekárka na gastro. ideme 28.9. potom nám lekárka dala výmenný lístok k endokrinológovy alebo ako sa to volá. viete aké vyšetrenie to je??? dnes som sa tam dovolala a dali nám termín .že 13. januára budúci rok.

už mi zase začala odmietať UM ,tak som sa naštvala a teraz jej dávam kravské mlieko ,to mi vypije. mama mi hovorila ,že UM som nemala rada ani ja. asi bude po mne 😅

zúbky ešte nemáme ale dnes som jej to skúšala s lyžičkou a niečo tam cinklo ale potom keď som ju položila ,že sa pozrem lepšie tak si to už nenechala ,tak neviem

plazíme sa o 106 😀 . keď niečo robím v kuchyni tak sa doplazí y obývačky. keď ju postavím tak pekme rovno stojí ....... už si nejde po nohách ako doteraz. 😀
to je asi všetko

zatiaľ sa majte

moni83
16. sep 2009

cau teraz pribrala pekne a to plazenie je fakt super 🙂 🙂 🙂.

ludika33
16. sep 2009

krasulka este raz dakujem pekne. ty mi gratulujes vsetkymi dostupnymi sposobmi 😀 si poklad.

lenk30
16. sep 2009

ahojte babulky. som rada, že tu takto držíte tému 🙂 Ja tu dlho nebola. Malý ma totál vyčerpáva. cez deň spí iba doobeda - a to iba doma, ale som rada, lebo aspon si porobím............. a potom si niekedy schrupne okolo 14 na hodku. Potom spí od 21 do 1................... a o 1 si sadne na posteľ, tlieska, výska, rehlí............

spí u nás v posteli, mece sa, pretáča dolu hlavou, kope ma, mrnčí. som domodrinovaná, nevyspatá, totál KO.........ale inak šťastná mamina nášho čertíka 🙂

- inak môj čertík už mi pomohol schudnúť ťažko pod pôvodnú váhu, tak aspoň nejaké pozitivum to má.

pavuka sme dotrepali dneska domov, zatiľ sa radoval len z tých tlačítiek, lebo to tam píska a svieti, potom sa poposúval dozadu, ale moc ho to nebavilo.
na stenu sme mu doma zavesili hojdačku, tak tá ho baví viacej, lebo nohami dočiahne na sedačku, tak si tam skáče.

dúfam, že sa všetky a aj všetky detičky držkáte a máte sa dobre. tak ste ma potešili, že sa tu držíte!!!!!!!!!! musím si inak zadeliť čas, aby bol aj na koňa.

a ešte: plaziť neplazíme, len stále chce byť na nohách a skákať, ani zúbok ešte nemáme a krásne papkáááááááá.
tak sa majte.papaaaaaaaaaaaaa

drozdik78
16. sep 2009

ahoj zienky 🙂 zacali ste niektora znakovanie s dropcami 🙂 ?

leni 🙂 juj tvoj filipko mi nejak pripomina moju emmku 🙂 mne tiez spi malo poobede a tiez poriadne neplazime 🙂 zubok nemame a stale na nozkach skaceme a hopkame 🙂)) a v noci sa stale prehadzujeme, ale ja to pripisujem zubom 🙂 mozo 🙂)

nada.hope
16. sep 2009

Ludka pripajam sa k blahozelaniu, vsetko najlepsie 😵 😉 😉 😉 😉

ludika33
16. sep 2009

nadi dakujem pekne

a2303
16. sep 2009

Ludika, všetko naj 😵 😵 😵

Baby, ďakujem za odp!!!

Kvietok, Marya asi máte pravdu, malinká ma asi potrebuje cítiť. Len niekedy by som už fakt prijala jednú prespatú noc... 😒 Ale raz aj to príde dúfam 😅

Náš poklad malý mi sám ešte nesedí, ani sa neplazí..... Len jej chodia ústa a ruky a to vkuse 😵 😵 😵
Už vie robiť,pá-pá, dá-dá a ťap-tap ťapušky... Len jej začnem spievať tap-tap-tapušky a už ťapká. Pá-pá robí už asi týždeň a dá-dá robí psíkom keď ich hreším. Je zlatá!!!
Len som trocha nerovzna z toho, že sa mi nejak nesnaží sedieť. Ale zato ústa jej chodia vkuse 😵

Našťastie mi malinká zaspáva sama, medzi 20:21 ju položím do postielky a sama pekne zaspí. Ale už aj mne sa stalo, že som ju uložila už príliš ospalú a to potom nie a nie zaspať!!! Mne sa zdá, že keď je dieťatko príliš unavené, tak ťažko zaspí. Ja ju berem každý deň skoro vtom istom čase a to už hneď vtedy keď zbadám, že je len trolinku ospalá. U nás to zaberá....
Muriel a nebudú vtom zúbky??? Nemá červené ďasno???

Krasulka, nemám slov.... tieto papierovačky vedia vytočiť aj mňa....

Dobrú nocku Baby!!! Držme sa 😉

muriel293
16. sep 2009

baby ja už som fakt zúfalá,pomaly mi naše večery pripadajú ako keď sme došli z pôrodnice,stále vrieska ako pavián akurát že teraz už koliky nemáva...absolút už neviem čo s ním robiť...
Už ho dávam spať len doobeda a poobede večer ho už ani driemať nenechávam,aj tak mi nespí. Dnes som mu nedala na večeru kašu ale mliečko,naposledy jedol o ôsmej,predtým sa okúpal,surovo som ho dala do postieľky veď unavený bol riadne a kým zaspal tak vrieskal o dušu,potom vytuhol a teraz už zase vrieska v postieľke,už je aj prebalený,aj čajík som mu dala-hladný nie je...som zúfalá,pomaly už na toto nemám nervy,už bol taký dobručký,celé noci pekne spinkal cez deň tiež teraz aj počas dňa sa mi zdá hrozne taký nervózny,nespokojný,za hocičo plače priam vrieska stačí že ho len položím na prebaľovací pult...mám nervy jak sviňa!!!! 😠 😠 😠 Najhoršie je že ešte sa určite v noci zobudí s vreskotom a nič nepomáha! Skúšala som mu nedávno masírovať ďasná s tým gélom na zuby a to ho upokojilo ale len na chvíľu! Idem už do izby lebo Peter je unavený a malý mu tam vrieska no ja ho mám už za celý deň dosť tiež...tak sa držte a poraďte ak viete

a2303
16. sep 2009

Muriel, podľa mňa je príliš unavený. Píšeš, že poobede nespí a ani nedrieme. Rebeka mi spí poobede 2 hod, potom okolo 17tej pol hodinku alebo hodinku alebo aj viac a to večer medzi 8-9tou je už ospalá.
Aspoň ja čo som si všimla, keď je Rebeka príliš unavená /keď som nedajbože preskočila čas keď mala zaspať/, tak plače a veľmi ťažko zaspí.. ale to je len môj názor...

kvietok23
16. sep 2009

marya - presne tak to robim aj ja - ja davam Miska tiez spavat neskor, a spime tiez aj do 9*-10 ako kedy.. ked sa aj zobudi skor, tak do hodinky zaspi 😉 neviem, mne by o 20 alebo skor nezaspal 😉 no a cez den spi po 30minut tak cca 3x 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre