Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
17. sep 2009

Inac co satyka zimy mame fusak, ktory sme pouzivali aj ked sa Ninka narodila, je velmi prakticky, lebo dola na nozickach sa da otvorit a dietatko tadial pokial je uz take velke kednoducho prepch nozicky, je velmi teply a zajtra ho aj veru skusim aj s kocikom 😵 😵 😵

nada.hope
17. sep 2009

mame tento ale v zelenej : odporucam
http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/produ...

wewe8811
17. sep 2009

lenk ja davam v poslednej dobe tiez uz len zeleninove polievocky, aby mala trosku viac tekutin, kedze nic ine pit nechce iba mliecko. O tom ako po obede vyzerame radsej nehovorim 😀. Zeleninu mame este aj za usami, ale celkom sa da. Netreba davat plne lyzicky, inak to potom tecie kade tade 🙂.

V Tatrach sme boli na zaciatku augusta. Pochadzam z Popradu, tak sme tam boli na 2 tyzdne pozriet nasich. V oktobri sa chystame zase asi na tyzden, tak sa tesim 🙂.

drozdik78
17. sep 2009

nada ja som si teraz kupila presne takto isty len v cervenom 🙂 dost je velky tak sa dufam zmestime do sportaka 🙂))

no Leni potom spravim trio :! usta nos a ucho 😀 no a co sa tyka toho hyrenia viem si predstavit zeby som dala noh z domu by to vycitila hned 🙂))

chcela som sa opytat / neviem ci ste tu uz rozoberali tu temu / vy co mate bambulky uz ste dali prepichnut usi ? lebo ja este nie a neviem kedy je najvhodnejsi cas....

lenk30
17. sep 2009

už zistil, že kravička nie je mamička 🙂

wewe8811
17. sep 2009

lenk 🙂

drozdik ja som este tiez nedala prepichnut uska. Som rozmyslala, ze jej dam teraz niekedy, ale este chcem ist parkrat plavat, tak asi az potom. Inak uz by bol asi aj vhodny cas, aby sa prepichli uska. Ja by som chcela dat nastrelit najprv take male gulicky, kym sa uska zahoja, ale musim najst nejaky kontakt v Petrzalke, kde to robia.

drozdik78
17. sep 2009

wewe iak si dala malej krasne meno 🙂 tak som chcela dat aj ja..... kedy oslavujete meniny 🙂 ?

zurka
17. sep 2009

My sme uska prepichovat nedali a ani nedame. Ved to musi straaasne boliet. To co sa niekedy tradovalo, ze babatka to neboli alebo boli menej, tak to je blbost. Ked bude bambulka vacsia a bude chciet nausnicky, tak jej prepichnut uska dam, ale teraz nemam to srdce 😢

muriel293
17. sep 2009

jéééžišmáriááá kolko ste tu vy za tú chvílku mojej nepozornosti popísali!!!! Skoro mi oči vytiekli!!! 😝 Ale behom som si prečítala tak ďakujem za rady aj o spánku aj o zúbkoch.....

Mne v kočíku zaspí ale musí mu hrať hudba inak nie....ale to má odmalička,v tichu on spať nikdy nevedel...

A teda už môže aj jogurt? bože ja som si narobila zásoby nutrilonu 1,už mám kúpený aj dvojku ale ešte furt domíňavam jednotku ale tak to snáď nevadí nie? že nejdem presne na mesiace s mliekom....som vtedy nevedela že už bude piť toho menej a menej,mohlo ma to napadnúť...

Teraz sa mu najnovšie spravili strašne nepekné potničky na krku pod bradou,je to dosť zlé miesto lebo tam má šunky a tak sa to tam pekne parí,neviem čím to mám ošetriť,zatiaľ som to natrela tou masťou čo má na zadok ako rýchla pomoc ale neviem čo sa na to dáva originál,má to hrozné,ešte to tam nemal len mu sliny tečú ako o závod...

lenk30
17. sep 2009

muriel, odlož si nutrilon1 pre druhé 😀 😀 😀

a2303
17. sep 2009

Ahojte,

Mamamima, asi máš pravdu 😵 Niekedy net fakt frustruje 😠
Ale nevadí, dúfam, príde čas, že malinká sa sama posadí 😵
Tap-tap-tapušky robí fakt krásne malá Moja.
A Vy sa ako máte??? Škola Ti už začala? Ako všetko stíhaš s 2 detičkami??? Čo nové???

Ešte ani ja som malej nedala prepichnuť ušká, ešte počkám.

Majte sa krásne a dobrú noc!

Zajtra kupujem Zvolenský jogurt... 😵

wewe8811
17. sep 2009

drozdik meninky podla greckeho a nemeckeho kalendara mame 2.5. Je to pekne symbolicke, lebo narodeniny mame 5.2. 🙂 bude sa to lahko pamatat.

kocky padim do postele. Tak mi je cely vecer divne. Bolo mi aj na 🤐, teraz ma zacala dobre hlava boliet tak som si supla ibalgin. Dufam, ze je to len tym blbym tlakom. Cely den som mimo.

dobru noc vam aj nasim deturencom 🙂

drozdik78
18. sep 2009

Vsetkym maminkam a deturencom prajem dobre raaaaaanko 😀

wewe to mate isto peknee 🙂

hej vcerajsi tlak bol hrozny a aj u nas na orave to dnes nevypada nejak ruzovo tak dufam, ze sa ukaze aspon na chvilku sluniicko 🙂
moja mala sa strasne boji ked ju drzim za ruckach a nenajboze ze zakaslem ale si kychnem to je z toho hotova a pusti za revat - priam to neznasaaaaa

lenka ako bola nockaa ?

marya
18. sep 2009

Ahojte 🙂

Anit, vobec sa nestresuj, ze Ti Rebeka nesedka, kazde babatko sa vyvija inak, ja som si robila starosti, ked tu niektore maminky pisali, ze ich babatka sa pretacaju uz v 3. mesiaci, som sa bala, ze ci nie je Petko nejak pozadu, zacal sa otacat v 5., a az potom som zistila, ze niektore zacinaju az v 7., takze je to veelmi individualne...Petko zas sedka uz od 6. mesiaca, ale zas nevie dat ani papa, a to sa ho to snazim ucit uz od narodenia a stale nic 😀 tak to mas malinku sikovnu ze to uz vie, a takisto tapusky, ale kazde babo sa vyvija inak...mne mama zas napriklad hovorila, ze ja som sa naucila chodit az v 15 mesiacoch, ale zato v roku a pol som vedela naspamat celu basnicku, a sestra sa naucila chodit uz v 11 mesiacoch a v roku a pol vedela povedat dokopy 5 slovicok 😉 takze kazdy sme iny a kazde babatko vie skor neico ine ako ostatne a naopak 😉

caly8
18. sep 2009

ahojte,... 🙂

no tak včera som si tu zase písala sama so sebou 😒 ale tak neva 😝

zurka ...zlatko konečne si kukla aj sem a niečo prispela..nemáme žiadne info o vás a ani na fb žiadne nové foto Dianky 😉 len ten krááááásny výhľad z vášho pozemku 😀

naša Elina posledné dva dni vykrikuje bába-bába no úúúúúúžasné čosi..a mame-mame sa jej podarí ked sa mazne 🙂

zurka
19. sep 2009

Ahoj Caly, no fakt nacase, ze som sem zavitala, doteraz som chodila len na temu babatka a aj to s velkou absenciou. FB rozbehneme asi az ked bude vonku skaredo, teraz ma nebavi vysedavat na PC.

Niekto tu pisal o jogurtikoch, od kedy a ake sa mozu? My sme na UM.

caly8
19. sep 2009

ahoj zurka, no ja som sa tiež pýtala na tie jogurty ale zatiaľ som Eline nedala...

ako sa máte? kedy nás prídete pozrieť?

bubatenko
19. sep 2009

čaute,

tak sa hlásime po dlhšej dobe.

Pýtali ste sa na jogurty, nám doktorka povedala, že máme už začať, dávam mu čisto biely, plnotučný... od activie biely a malému chutí a do toho som mu dala aj ovsené vločky, lebo povedala, že už máme začať z lepkom, lebo máme problémy s kakaním a malý to všetko znáša ok.

Inak Anit nerob stresy náš malý je presne taký istý ako Rebeka.... lenivý, leňoch... sedí tak na 70% , plazenie snaha, točí sa dookola ako hodinky , točí s riťou, ale aby nohy do toho zapojil kdežéééé,ale za to zakýva, zaťapka , povie mama , brm-brm..... no asi tak.... ja som stretla na ihrisku jednu maminu a jej sa malý začal len pretáčať v 7 mesiaci a potom všetko dohnal... takže zatiaľ som kľudná... však on na to príde 😉

Baby hodím otázku do pléna... v čom spávajú vaši krpci... lebo Adam je non-stop odokrytí a nechcem si predstaviť ako mu musí byť v noci zima... stále ho prikrývam, ale aj ja sa chcem v kľude vyspať..... pozerala som také zimné spacie vaky, nemáte nejaký dobrý tip... niečo odskúšané-odporúčané?

a2303
19. sep 2009

Ahojte,

Ste zlaté!!!! 😵
Ako to čítam, každé bábätko je fakt indi-vidni 😵
Už sa nestresujem, dúfam, že všetko príde kedy má.
Bubatenko, naša malá robí to isté ako Tvoj Adamko, točí sa ako vrtula. Ale nožičky zapojiť alebo liesť to nie 😀

ja dávam spať malinkú do next overalikov, tie sa mi osvedčili.

Pekný deň 😵

mamamima
19. sep 2009

Ahojte, Anit, no bola som vcera na zapise 😎 no neviem fakt ako to zvladnem, statnice a tak...lebo mala je na mne zavisla a to doslova, nikde nebude ☹ uvidime...

a ja som malej dala v 5,5 mes nastrelit nausnicky, tak plakala hrozne, ale nemyslim si, ze to tak bolelo,
(ja som si v ...nastich poprepichovala cele usi sama a vobec to nebolelo 😀 boze, to boli casy, ale to je na inu temu 😀 😀 )
.... proste sa zlakla, alebo, to ze som ju nasilu drzala, jedno s druhym, ale za 5 minut zabudla a mozem len odporucat, ziadna chrasticka, krv, nic...natalke prepichovali a to sa horsie hojilo...

a my tiez uz ked je chladnejsie, kedze spime pri otvorenom okne a mala je tiez vkuse odkopana, teraz spinka v tensom spacom vaku a na zimu mam hrubsi...

nam kazali jogurty od 8 mes, ale uz som asi predvcerom skusila dat a mal uspech...dnes sme mali zvolensky vanilkovy a tak ho spapala ako nic 😵

zurka
19. sep 2009

Bubatenko, nasa mala spava v spacom vaku takmer od sameho zaciatku. Ja ich mam z Anglicka, ale to je jedno, lebo aj tu sa daju kupit. Vaky si udrziavaju svoju teplotu, takze pokial babo moc nenaobliekas, babatku nie je ani horuco ani zima a mas istotu ze sa ti neodkopka. O jednu starost v noci menej 😉 Inak, su zimne aj letne verzie, ale my pouzivame len tie zimne, akurat v lete som ju do toho dala len v body a bola v pohode.

terina25
19. sep 2009

Ahojte baby.

Som tu dlho nebola a ajhľa ako sa to tu rozrečnilo.

Takže hlásim vážime 7050g a máme 70 cm 🙂 Rastieme ako z vody.

bubatenko:aj my máme ten istý problém ako vy - tiež sa nám Sofi v noci odkopuje...Spací vak jej nemožem dať,lebo ona si v noci ,,vykladá ,, všelijako nohy a v spacom vaku nemože.Vadilo by jej to a plakala by.takže neviem ako to budem riešiť.a mám aj takú zavinovačku veľkú na suchý lep.a to keď ju dám do toho ,tak to hneď nohy dvihne do ,,vzduchu,, a hneď sa to odlepí.takže dajte ešte nejaké typy, budem len rada. 😉

Ináč baby, jogurty sa možu??veď obsahujú kravské mlieko a to sa može až od roka.a nakoľko má manžel silnú alergiu ,tak ja chcem dávať kravské mlieko až od 3 rokov.tak teraz neviem,či može jogurty.

terina25
19. sep 2009

inák, naša Sofi má prepichnuté ušká.dali sme jej ich prepichnúť tuším ešte v máji.Ja som ale čakala radšej v aute a šiel s ňou manžel.A veru,keď prišiel,tak mal slzy v očiach 😢 😢 Ale tak zvládla to, a už máme chvalabohu s tým pokoj.

drozdik78
20. sep 2009

Ahojte maminy 🙂

Tak dufam, ze ste mali pekny vikend 🙂 a detvaky pocuvali🙂

chcela som sa opytat pouzivate este vajicko ci ste uz kupili inu sedacku 🙂 a drobcekov kupete kazdy den ci 🙂 ?

Moja mala ma " obrateny rezim " jedenia, ale aspon sa naje ked mi nechce otvorit usta a pritom vidim ze je hladna bo je velmi nervoozna 😒 tak si da najprv mliecko a potom spapa ovocie alebo zeleninku, no co, ale aspon takto do nej nieco dostanem... neviem ci to je zubami, ale ked vidi lyzicku v momente sú usta " amknute " a ani za otca otvorit 😉 ale mliecko funguje na 100%

wewe mate idelany cas na turistiku 🙂 som si spomenulu na teba ked sa chystate na vylet do Tatier este .))
Takze prajem Vam krasny tyzden 🙂

a2303
21. sep 2009

Ahojte 🙂

Ako je to s jogurtami? Ako Terina píše, obsahujú kravske mlieko, to nevadí???

Drozdik, teraz sa chystáme aj my kúpiť sedačku do auta. Vajíčko Rebeku strašne hreje a už je vňom nervozna. Asi kúpime Chico.

Už sa aj lúčim, lebo dnes pôjdeme na to plávanie, dovtedy chcem niečo porobiť kým malá spinká.

Majte sa krásne!!!

muriel293
21. sep 2009

ahojte žienky,darí sa?

My nič moc nové,zajtra máme po dlhom čase poradňu tak dúfam že mi doktorka nevynadá za to koľko Maťko váži,no som zvedavá....
Zuba ani jedného ešte stále nemáme ale zato krásne sedí na šerblíku,svokra do mňa hustila že keď už vie sedieť nech ho už dávam,strašne sa tomu tešil ako tam tak trónil dokonca sa aj večer aj ráno vycikal akurát že polka vyšla z nočníka von,a to po oba razy tak neviem,stále mu ten pindík z toho vytŕča....ale ja neviem,mne sa to aj tak zdá veľmi skoro dávať ho teraz na nočník čítala som že to má zmysel až od dvoch rokov ale svokra pindala že to je neskoro tak neviem....ale aspoň vznikli strašne srandovné nočníkové fotky tak neskôr uverejním 😝 No aj tak by som rada vedela kedy plánujete šerbliť vy....

caly8
21. sep 2009

ahojte 🙂

muriel..my šerblíme od 4 mesiacov a Elina sa hneď na prvý krát vykakala doň 😵 teraz každé ránko kakáme do šerblíka a do plienky už vôbec..a ked sa zobudí vždy ju posadím a aj sa vyciká takže tak u nás so šerblením 🙂

no a zmysel ja trebars aj taký..že ušetríme pleny 😉

zuzi26
21. sep 2009

ahojte straaasne dlho som tu nebola..mali sme pokazeny comp..tak vy vela pisete..ja vobec netusim kolko vazime a meriame, az tento tyzden ideme k lekarke, ale asi to uz bude dost..papame tri prikrmy, na desiatu ovocie, obed masko zelenina a na veceru kasu ryzovu. Inak stale kojim, ale uz pomaly nevladzem, lebo mala je zavisla a niekolkokrat v noci sa stale budi a potrebuje sa uz len uistit ze som tam a chce prsnik..skoj je to emocia ako hlad..a ja som dost unavena z toho. Inak uz sedime, lozime po styroch po byte a uz tyzden sa aj sama stavia v postielke - to ju teraz velmi bavi a najradsej by prestala cely den..ja sa ale bojim aby nemala krive nohy, zda sa mi to skoro..stoja vam uz deticky? S tym nocnikom klobuk dole, mne by sa to ale asi nechcelo 🙂

nada.hope
21. sep 2009

Ahojte tak hlasim aj my sme sa dnes dvakrat vycikali do serblika, aj ked jej zahrala aj hudba nejako extra to nevnimala 😀 😀 😀 😀
Zuzi nasa mala sa prvy krat postavila ked mala 6 mesiacov a dva tyzdne presne, a uz stvornozkuje iba za mobilom alebo ovladacom, inak iba stoji na nohach ci v postielke ci v obyvke na zemi,....................
Hlasim stale ziadne zuby 😠 😠 😠 😠 😠 😠

nada.hope
22. sep 2009

Kde ste maminky 😕 😕 Hlasim dnes som Ninke zacingala v ustockach o zubok,.....este ho nevidiet ale je tam krpcek 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre