Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
8. okt 2009

Ahojte,

Anit ber to pozitivne horsie by bolo keby ju nechcela strazit ani jedna babka 😀

Ja som sa zobudila s uzasnou bolestou hlavy..takze uzas.Aspon dnes nemusim varit mam navarene od vcera.Pojdem potom s malou von krasne svieti slniecko ale uz u je veelmi zima, v sobotu ideme kupit fusak vedla do mesta, lebo tuto u nas nic take nemaju. Tak sa tesim, malej pokupime aj nieco na seba, chcem sa ist kuknut aj do Nextu, otvorili ho zevraj v tom meste nedavno tak mrknem ake tam su ceny 🙂

Pekny den

bambulla
8. okt 2009

ahojte k tym svokram nemam slov moja byva o ulicu dalej a videla maleho asi tri razy pekne co?ked nas stretne vonkuani ma len nepozdravy ani len na maleho sa neopyta nemam na nu slovnic zle som jej neurobila ani som jej neublizilaneviem co jej vadi a viete o tom ze nam idu zvysovat rodicovsky prispevok od januara ale iba do dvoch rokou dietata to nechapem preco nie do troch rokou

andrea142
8. okt 2009

ahojte

mňa včera bolela hlava ... začalo ráno ale to som si dala paralen a potom prešlo ale večer sa to znova vrátilo. o pól noci som ešte bola hore lebo nevedela zaspať ... som už mala nervy ,lebo som bola unavená.

baby my ideme v sobotu na svadbu ,malej mama ušila krásne šaty potom vyfotím .... zlatá je v tom ..ako malá nevesta 😀

wewe8811
8. okt 2009

ahojte kocky,

avuska drzim palce nech ste co najskor v poriadku.

bambulla iba do 2 rokov? to co je zase za vymysel? jaaaj...
my sme dnes boli v parku rekordne iba 30 min, lebo mi Zoe zacala tak strasne plakat a kricat, ze som z nej nechapala. Normalne som sa zlakla, ze co jej je. Tak sme futasili naspat domov, teraz spinka, tak dufam, ze bola len unavena. Este nikdy som ju takto plakat nepocula 😒.

krasulka Ami je uz v poriadku? dufam, ze ano

darmka
8. okt 2009

baby, mne dnes Matusko vrackal. To bolo strasne, tak strasne ho napinalo. To sa nam stalo prvy krat. Tak som sa zlakla. Ale nastastie, vyvrackal sa, pospinkal pol hodinku a potom bol uz zase OK

krasulka
9. okt 2009

Dobre ranko vospolok,

wewe dakujeme mala uz je v poriadku dufam ze jej to vydrzi co najdlhsie 🙂 veru tak s tym rodicovskym je to take vseljake ja som aj citala ze to zvysenie dostanu len zeny ktore predtym pracovali, ostatne len klasicky rodicovsky tak ako je teraz. A hej, ze len do 2 rokov veku dietata..takze pekne trapne..potom budeme zas krkat biedu?Inak ja mozem byt ticho, lebo ho mam este stale zastaveny, pokym z tychto debilov nevytciem potvrdenie ze mame poziadane o pridavky v irsku..dovtedy mam rodicovsky na svk zastaveny..tiez ako nemam slov,..,

darmka no to verim ze si sa zlakla a co maly papal? nemohlo ho nieco zatazit? hadam uz bude dobre 🙂

a2303
9. okt 2009

Ahojte,

Dnes idem robiť, tak Vás idem len pozdraviť a zaželať pekný dník 🙂

Včera sme boli v poradni, malá má 69 cm, 7500 gramov. Akurát som sa bavila s Dr, že už cicik pomaly odstavím. Malá mi všetko papá a to veľmi pekne,aj sunarku aj kaše vypije a cicik je už len v noci ale to nie od hladu ale pre ukľudnenie. Takže pomaly cicik odstavíme. Neviete ako na to????

Ozaj, Dr pozerala malej ďasná a hovorila, že horné má lepšie napuchnuté ako dolné... Takže nechápem... Zúbky ešte nikde.

Pekný deň a držte sa 😵

darmka
9. okt 2009

Caute, chcela by som sa poradit, co davat malemu jest. Pripada mi, ze maly stale papa to iste. Na desiatu ovocie, ked tak mu tam dam nejake detske susienky alebo ovsene vlocky, nech to ma sytejsie. Potom obed - klasika zeleninka, mäsko, davam aj bezvajecne cestoviny a ryzu. Na veceru kasu. Ranajky, olovrant, a v noci sa casto budi, tak to sa kojime. Nahradili ste uz aj ovorant? Mozeme uz davat aj chlebik alebo roztek, jogurty, a co este?
Krasulka, dala som mu prvy krat obed, ktory nebol rozmixovany ale len roztlaceny vidlickou, takze mi tam zostali kusky. Predpokladam, ze asi to mu nesadlo, lebo vyvrackal kusky mrkvicky. Asi mu ju nestravilo. Inak mrkvicku mava kazdy den, tak preto myslim, ze mu nesadli prave kusky.

ludika33
9. okt 2009

ahojcek darmka,

a neskusala si spravit daco aj bez mrkvy? Ja malemu robim aj len zemiacky, por a masko, brokolica - zemiaky.
Ja som zatial malemu rozok este nedala, ale lekarka mi povedala, ze po ukonceni 8-meho mesiaca nech uz skusim, tak asi buduci tyzden skusim, ze co povie na lepok. take detske piskotky mu davam do ruky nech si cmulka a aj kukuricne cerviky neslane uz cmulka. obcas dam malemu na olovrant cistu vyzivku obcas mu do cajika namocim piskotky a na to vyzivu. akurat ja mu davam olovrant tak neskor, lebo uz ma ako veceru. prestala som mu na noc davat kasu a pekne prespi od vtedy. asi nema take plne brusko a kasu papame na ranajky

andrea142
9. okt 2009

ahojte

darmka : ja som už nahradila aj olovrant. mlieko mi pije iba večer keď ide spať ,potom ešte nadránom okolo štvrtej ... ráno jej zvyknem dávať jogurt,alebo do mlieka rozmočím rohlík .... na desiatu jej dávam kašu .... na obed jej zvyknem variť sviečkovú,špenát,rôzne kaše a do toho mäsko atď..... potom na olovrant má ovocie s piškótami a večer už spomínané mlieko.

ináč je dobré aby papali aj iné ako rozmixované lebo u nás jedna iba mixovala a potom jej malá nechcela jesť iné.

lenk30
9. okt 2009

čavino. chýbate mi. dnes u mňa bola tehotná kamoška, tak zas trocha nostalgie...........som si spomenula ako sme písali o pocitoch, o drobcoch v bruškách.
ja tiež na FB, ale moc sa tam neorientujem. v téme som, ale trafím tam len vtedy, keď ju vidím na lište v pravo.......

inak malý mi totál odmieta ovocie. len banán dookola papá a potom ťažko serká. a

andrea, že sviečková. Lili si žije. si mi inú chuť urobila 🙂

chcem začať s cestovinami - mixujete ich so vššetkým spolu, alebo ako?

wewe8811
9. okt 2009

ahojte kocky,
krasul som rada, ze ste uz v poriadku.

lenk ja som s FB na tom podobne. Nejako sa tam neviem zorientovat a to kocky zacali uz aj farmarcit a susedit 😀 nechapacky hehe, ja som rada, ked vobec na nasu temu nejako natrafim. Ale mozno kebyze mam viac casu tak to tam preskumam podrobnejsie.

Mne zatial lekarka nekazala davat lepok a s jogurtami sa tiez vraj este nemam velmi ponahlat (ja to beriem tak, ze sme sa narodili o 3 tyzdne skor, takze mame este cas...). Ale ze mam davat normalne napr. Bebe puding 🙂 len v navode je, ze sa ma mlieko varit a umele mliecka sa predsa varit nemaju, takze neviem neviem...
Inak na ranajky papa Zoe mliecko, desiata je ovocie (jablcko, hruska, bananik, zlty melon, sem tam do toho primiesam tie detske keksiky), obed zeleninka s maskom, niekedy hned potom chce este mliecko, resp. o hodinku no a na veceru mame kasu. V noci uz posledny tyzden nepapame, tak dufam, ze v tomto trende uz budeme pokracovat 🙂.

Inak Zoeinka sa uz snazi stat, stale robi striesky a lozi kade tade. Nechapem ake su tie nase deturence uz velke.

Pekny a pohodovy vecer prajem.

mamamima
10. okt 2009

ahojte, lenka ja napriklad spagety, ked som ich uvarila, potom som ich nakrajala na male kusky, nech sa nauci zut 🙂 aj ryzu pekne spapka...nemixujem vobec, len na mensie kusky popucim a nakrajam...ja tiez uz skusam chlebik s masielkom a chuti nam...inak ja mam maleho papkacika, kt. zosrotuje vsetko nastastie...nic ju nezatriaslo zatial...

ja zvyknem na olovrant napr. detske sus. pokvapkat stavou ovocnou a na to take tie detske nestle dezertiky jogurtovy atd dat, to je fantasticke inak 🙂 a take podobne veci...tak ahojte

krasulka
10. okt 2009

Ahojte zienky,

darmka tak to mohlo veru z tych kuskov. Mne mala apa dost casto, ona ked vypije mlieko tak aj po hodinke uz nieco do hubicky pyta. Tiez uz davam pecivo sem tam rozmcene v mlieku alebo v caji rozpucim, inak tiez uz davam jogurtove dezerty co su pre tieto deticky s ovocim, lebo samotne ovocie ale to ani nema ako jedlo to len tak pomimo, ju to nezasyti. A dnes dostala prvykrat tie HIPP organicke cestoviny a velmi jej to chutilo ale ja som jej to poriadne popucila, len tam ze aj rajcinova pasta ci co je, tak som cakala ci sa do vecera nevyhadze ale zatial nic klop klop. 🙂 JA som uz tiez rozmyslala ze by som jej varila puding aspon na vecer do flasky, ale to uz mam z kravskeho? Inak v tych detskych dezertoch je tiez kravske mlieko alebo ja v pribinaciku..tvaroh.. 😒 ideme kupat a potom kukat futbal. 🙂 Ozaj dnes sme malek kupili krasny ruzovo sedy fusak, ale vam poviem ze tu vobec nemaju take teple fusaky ako u nas, ale akoze je teply ale podla mna nie az tak ale to asi preto ze tu im nemrzne. 🙂 A este sme kupili novy nocnik a hrncek na pitie 🙂

patkao
12. okt 2009

maminy co kojite, chcem sa opýtat aku kasu davate vecer..lebo mne dokyna kazala zacat ryzovou, taks om kupila ryzovu mliecnu nutrilon a mala z nej po 4h vracala, tak som kupila Sunarku a vracala tiez..dnes na poradni mi povedala ze to bude asi tým ze netoleruje umele mlieko, ze mam kupit nemliecnu kasu, ze tie sa robia len vo vode..ale ja pozeram,pozeram a kazda nemliecna kasa sa rozraba v mlieku, tak potom fakt neviem..

heidy26
12. okt 2009

ahoj Paťka, ja tiež kojím, a večer davam malej kašu od nestle. najskôr som jej davala tu meliečnu ( rozrábala som ju s mojím mliečkom) a teraz davam takú čo obsahuje už kojenecké mlieko a rozrába sa s vodou. o takej nemliečnej ktorá sa rozrába s vodo som nepočula. a koľko ti toho zjedla Ninka? lebo mne malinka zje niekedy len dve tretiny a niekedy len jednu tretinu. ešte nikdy mi nezjedla celú dávku. to je tuším zo 120ml mlieka alebo vody, tak celá dávka. radšej pomaličky, ako nazar toho veľa spapať.

andrea142
12. okt 2009

ahojte

tak mi sme boli v sobotu na svadbe. dopadla dobre ... malá tam bola do cca. 20:00 ... akúrat mi je ľúto ,že sme malú nevyfotili s nevestou ... boli sa fotiť a došli o pól deviatej ☹ .. ale nevadí.

na FB som už pridala foto sem dám neskôr.

malá mi už začína štvornožkovať .. už sa neplazí .... sem tam sa posunie dole 😀 a už mi pekne chodí za ruky ..tak zatiaľ to je všetko

terina25
12. okt 2009

Ahojte baby,

dlho som tu nebola,lebo som bola ,,vysťahovaná,, u rodičoch 😀

K tomu rodičovskému príspevku.Ja som z neho tiež jeleň,lebo sa hovorí len do 2 rokov dieťaťa,že sa berie.ALe potom??mám ísť do roboty alebo čo??

My zuby ešte stále nemáme...A stále sa trápime so zapareninami.Je to už konečne už lepšie,ale stále to nieje ono.A je to už 3 týždne ☹ Nejde mi do hlavy,že prečo ich má tak dlho.veď ani teplo vonku nie je.

Patkao:nemliečne kaša sa robí v mlieku ale v materskom.do každej kaše ide mlieko 😉 Len rozdiel je v tom,že do nemliečnej dáš svoje mat.mlieko a v mliečnej je už UM.

patkao
12. okt 2009

teri ved aj aj som to tak pochopila, len dokyna vravela ze nemliecnu kasu co sa rozraba vo vode, ze taku mam dat..ale taku neviem najst..este tu na MK som citala, ze niektore maminy robia tie nemliecne kase do vody, tak mozno skusim tak..Zjedla mi toho raz 1/3 a raz 1/2 a vracala rovnako..no ksusim tu nemliecnu kasu zarobit do vody, ked co, tak muz to doje 😎

wewe8811
13. okt 2009

ahojte, tak konecne som si nasla chvilku zaskocit sem.

patkao terina ma pravdu, su 2 druhy kase - mliecne, tie sa riedia vodou a v nich je uz umele mliecko a nemliecne, ktore sa riedia bud tvojim mlieckom alebo my davame HA mlieko, preto pouzivam iba nemliecne. Skoda, lebo nie je z nich az taky velky vyber ako pri mliecnych.

andrea foto som na fb videla. Lili tam bola ako mala princezna 🙂

krasulka takze prve nakupy mate za sebou 🙂 kedy chces zacat davat Ami na nocnicek?

mamamima ta desiata znie veeeelmi dobre aj pre mna 😝
ja mam inak pocit, ze na obed davam Zoe stale dookola to iste - brokolica, karfiol, spenat, hrasok, mlada fazulka, zemiacik, mrkva... poradite nieco nove?

inak v sobotu odchadzame na tyzden do Popradu, tak dufam, ze tam nebude snezit 😀.

andrea142
13. okt 2009

ahojte

zase mi to neposlalo čo som napísala iba ma to vyhodilo a odhlásilo 😠

tak v skratke :
terina: ak si ešte neskúšala na tie zapareniny krém Bepanthen ... ja používam len tento ... minule sestrina malá mala tiež celý červený zadok aj s vyrážkami tak som jej dala ten krém a večer to už mala lepšie a hneď si ho aj kupovala ..... k tej rodičovskej ... v januári musíš požiadať o zvýšenie ..do budeš dostávať do 2.rokov a potom do 3.rokov budeš dostávať ten klasický t.j. 164 eur ... po dvoch rokoch nemusíš ísť robiť.

včera sa mám stala menšia nehoda ...malá sa mi na zemi hrala s plastovým pohárom a zrazu bola na bruchu a strašný rev ... tak som si myslela ,že si padla na ruku a preto plače a potom pozerám a pri kútiku úst mala krv...tak som jej pozrela ústa a tam si s tým poghárom narazila hornú časť ďasna ☹ .... našťastie dnes tam už nič nemá

wewe : ďakujem ... 🙂

mamamima
13. okt 2009

Ahojte, patka aj ja zarabam mliecnu s vodou, vtedy je taka light 😀 ale to sa mi stalo nahodou, ked som si myslela ze je to zarabatelna s vodou, ale malej chutila, tak sem tam pre zmenu zarobim s vodou 😉 akurat je to take skor od smadu, take vodove...a inak ju zvyknem zarabat s UM mlieckom, nemyslim si, ze mam este tolko mlieka ja mojho aby som mohla kasu z neho robit, tak preto 😎

krasulka
14. okt 2009

Ahojte,

Andrea, no takych nehod teraz bude asi viacej vsak tie deti chvilku neobsedia ☹ 🙂

ja uz som malu zacala davat na nocnik..ale ako to spravit aby tam aj nieco urobila? dnes tlacila tlacila tak som ju dala nanocnik a prestala tlacit 😀 ale tak hlavne ze nema problem tak chvilku posediet, vsak ona na to casom pride na co to je 🙂 Podla mna je super ze tie baby ktore uz jedno dieta mate, ze tie mensie vela veci obkukaju a chcu robit po surodencoch 🙂

Tu je dnes slliecko ale riadna kosa, ale apson sa da ist von, dam malu do fusaku a je 🙂 Dnes uz je hore od pol siedmej pojdem ju dat buvat za chvilku 🙂

tak pekny dnik

ludika33
14. okt 2009

ahojte baby,

teri ten rodicovsky si mi musime poziadat o zvysenie od januara a budeme do dvoch rokov dietata dostavat tu vyssiu sumu cca 264 € (teda ak ofic nerobime) a do troch rokov tych cca 164 €. nie nemusis ist robit po dvoch rokoch. na tu vyssiu sumu bude mat narok maminka, ktora mala aj na materske narok. tak tie co ste dostali aj matersku, tak sup si o to zaciatkom januara poziadat.

darmka
14. okt 2009

Ahojte, Patkao a nemas dost mliecka svojho, aby si odsavala. Ja odsavam na obed, zatial sa mi tych 120 ml väcsinou dari odsat, no uvidime do kedy. Aj ked niekedy musim este pred vecerom nejakych 30-40 ml doodsavat. Na obed byva asi preto celkom dost, kedze prikrmujem uz na desiate a obedy. Ja pouzivam nemliecnu Sunarku. Zarabala som to aj s vodou, ked sme boli mimo domu a nemala som ako odsat mlieko. Ale tam je aj napisane, ze sa moze zarabat aj s vodou.

darmka
14. okt 2009

babenky, prosim vas kolko g resp. ml zjedia vasi drobci - ci uz ovocie alebo obed. Nam ide ovocie lepsie, ale obed len takych 100 g.

andrea142
14. okt 2009

ahojte

darmka: ja to na gramy alebo ml nerátam ...... ale z ovocia mi zje jedno jablko a iné ovocie . na obed ak jej zachutí tak niekedy aj tri naberačky ale norma je dve. ale ešte medzitým ak niekoho uvidí jesť tak ide k nemu a pýta si.

dnes mi malá celý deň iné nerobila len priliezla k posteli, gauču a stavala sa na nohy. ...... a potom kukla na mňa a podávala ruku a išli sme chodiť. asi jej do zásoby chýbali nejaké kilometre 😀

zuzi26
15. okt 2009

caute, tiez po dlhom case...ale citam vas obcas, len pisat nestiham..nasa mala je moc aktivna, takmer vobec nespi cez den, tak si nemam kedy sadnut ku compu. Uz ma tri zuby, dva hore, jeden dole🙂 a co je blbe ze skripe zubami..objavila ze nieco ma v puse 😀

zuzi26
15. okt 2009

inak mozme jest banan? Ja som jej dvakrat dala, ale niekde som citala ze je to alergen..

krasulka
15. okt 2009

Ahojte, Zuzka, banan nieje alergen skor zvykne z neho deticky zapekat. TAkze banan mozes urcitite 🙂)) Moja mala spapa banan v pohode cely ale len tak raz , dvakrat do tyzdna jej ho dam kvoli tomu zapekaniu prave aby nemala tazke kakanie kebyze ho ma castejsie 🙂 Inak moja mala fici na zltom melone ten jej chuti asi najviac 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre