Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
31. dec 2009

Aj ja medzi prvými vám želám krásny Silvestrovský večer s pokladíkmi a všetko dobré do NR! Hlavne zdravíčko, po narodení malého si naozaj uvedomujem, že je to to najcennejšie. takže všetko dobréééééé

Teri, to fakt už 4.mesiac? ako to beží.

teraz som kukala album jednej kamošky, čo má 2detičky, normálne som tak zatúžila.......fakt, keď sú tam 2, je to taká rodina ozajstná........

už teším ako pri budúcoročnom ohňostroji si budem želať bábätko.........zasa som nejaká rozcítená, asi krámy 😀

Takže maminky, neopite sa, nepodpáľte si byt prskavkami a neohluchnite od petárd. TAKŽE NAZDRAVIE!!!!!!!

a2303
31. dec 2009

Ahojte,

Prajeme Vám Šťastný Nový Rok!!!!!! 😵 😵 😵 😵

(ja som po správach v telke akurát tak dostala depku, dnes ukazovali že vraj na budúci rok bude tretia svetová vojna... super... vedia ako ľudom spríjemniť večer...)

caly8
1. jan 2010

ahojte

prajeme všetko najlepšie do Nového roku ..má byť vraj zlomový na vzťahy tak si držte svojich miláčikov 😉

aanit... no ja som to nepozerala ale kamoška to spomenula ako prvé ked k nám prišli na návštevu 😒 dúfam, že to je len zlá veštba.. .

ináč naša malá mi včera zaspala o 17,45 a spala do 22hod. potom vystrájala do pol dvanástej a o dvanástej už spala tvrdým spánkom ani petardy a ohnostroje ju nezobudili... tak takto sme silvestrovali 🙂

terina25
1. jan 2010

Všetko najlepšie v novom roku, hlavne veľa zdravíčka praje Terka ,Sofinka a prcek v brušku 😉

Idem k rodičom,potom dám vedieť ako dopadla poradňa.Držte palce

monika77
1. jan 2010

všetkým prajeme s Davidkom šťastný nový rok vám aj vašim drobcom...píšem aj ja zážitok zo silvestrovského večera...drobček nám zaspal o 21h a o pol noci sa zobudil asi na rachot a ohňostroj...bol s nami hore do 1.30 a ráno sme všetci vstali o ôsmej...jupí, ešte tak dlho nespal ráno hehe ... no inak sme boli pozrieť ohňostroj, pozeral s otvorenými ústočkami a len híkal 🙂

bambuľky dnes som trošku študovala na nete jedálniček...vy dávate drobcom na raňajky ešte mliečko, či pečivko s nejakou pomazánkou alebo ako? my sme zatiaľ tak, raňajky a večera pred spaním máme mliečko

muriel293
2. jan 2010

lenk
nič si z tej čudnej situácie s malým nerob,aj náš má niekedy také obdobia že akoby sme mu ani nechýbali keď je bez nás,najprv ma to hrozne trápilo,nechali sme ho u našich prvý raz bez nás aj na noc lebo chceli byť s ním a išli sme domov,ja som preplakala celý večer čo mi to bolo divné a že mi chýba a na druhý deň keď sme celí bez seba pre neho prišli tak tam sedel v obývačke,hral sa,zbadal nás,len sa pozrel ani neprejavil radosť ako my ,otočil sa a hral sa ´dalej akoby sa ani nechumelilo. V tej chvíli som mala pocit že keby som zomrela tak si to ani nevšimne... 😠 tiež mi bolo z toho hrozne,predtým keď bol menší tak mal zas také nálady chvíľu že viac sa tešil napríklad tatinovi než mne,potom zase viac mne...

lenk30
2. jan 2010

halooooo,
Silvestra sme mali bohovského. Boli sme u známych aj s ďalšími 3 pármy. malý putoval z rúk do rúk a bol vo svojom živle. o 22,30 odkvecol a spal pri nás v kočíku. nevadili mu ani hlasy ani nič. presne o 23:58 sa v kočíku s veľkými očkami posadil, takže sme nový rok strávili spolu.

a2303, ani nevrav. Ja som si len tak do googlu dala včera, že predpoveď na 2010. som myslela, nejaké ekonomické a tak...........a tam samé teorie o 3.svetovej vojne, od astrológov, veštcov.........hrozné. Tiež som so strachom zaspávala, tak len dúfam, že to len strašia ľudí, aby sa konečne spamätali. Inak takýmto veciam moc neverím, ale tie Bulharkine teorie ma vystrašili. tá pracovala oficiálne pre vládu a brala za to prachy.

Monika, ja som sa do roku chcela držať ukážkového jedálnička. stále som mala nezhody so svokrou, čo ma štvala, že mi rozprávala, čo všetko by od 3.mesiaca mohol..........bola som rezolutne proti a aj asi do 8,5mesiaca som sa toho držala. Lenže potom nám prišlo obdobie hladovky, čo nechcel papať, všetko odmietal, papal iba MM - a to už mu predsa nestačilo a už aj začal chudnúť. tak som bola vďačná za každé jedlo, čo mu chutilo a papal..........takže som začala s pribináčikom, pri tom jedinom si sadne na ritku a otvára ústa. inak papá v behu.....
doktorka mi povedala, že možno skôr prechádza na dospelácku stravu. takže už neštudujem nič. začala som nám zdravšie variť, teda na vode, nesolím, keď tak tak ždibku morskou ............a už papá všetko, čo my.
Na ráno pečivko s pomazankou. chutia mu tie nátierky zo syru Lučina, bambinko, obyč.maslo..........
Dnes ráno sme si s mužom urobili praženicu s domácich vajec. mala som ho na kolenách a dookola otváral pusinu a nahlas si mňamkal, snažila som sa z nej vyberať len žĺtkové časti, ale tak sa najedol. Obed, aby som nemala výčitky urobím solo jeho blivajz......................ale už mu to asi naozaj nestačí.

mám väčšinu kamarátok také knížkové maminy. ja sa knižiek moc nedržím. robím veľa veci opačne, viď naše nemožné spanie........, ale čo sa týka papania, chcela som do toho roku striktne. ale keď mi nič nejedol a nejedol......začala som pomaličky skúšať.

Konečne mi začal piť aj iné tekutiny okrem MM. ráno si s mužom urobíme kávu a on sedí medzi nami a musíme si štrngať. a tak sa naučil piť z piccolovej šálky. dúfam, že čoskoro prejde na veľké presso 😀

muriel293
2. jan 2010

lenk to s tým štrnganím ma pobavilo! 😀 😉

muriel293
2. jan 2010

hmmm ľudia,nestrašte tu s vojnami a na prd predpoveďami....ja sa to snažím nepočúvať a nečítať,aj v roku 2012 čo má byť koniec sveta tak to vraj nie je koniec sveta to len dačo so slnkom bude inak alebo čo ako býva a že sa to stáva iba raz za čas a to spozorovali mayovia tak to poznačili ale neznamená to koniec sveta! a keby bola tretia svetová tak to by asi nikto z ľudstva neprežil pri dnešných zbraniach tak snáď sa nenájde žiaden debil čo by chcel ukončiť život na zemi!!!! 😖 Ja som si dala záväzok žiť optimistickejšie,prisahám vačku už ani správy nepozerám lebo sú tam len samé zlé veci,vraždy,havárie a neviem čo ešte!

lenk30
2. jan 2010

muriel, tak vieš aký je to pocit. o to to bolo pre mna horšie, že ja som bola od začiatku na malého "skoro" sama. muž od filipkovho 2.mesiaca celý deň na stavbe a domov prišiel taký zmordovaný, že pomoc to nebola žiadna.....až teraz začal, mamine som ho nechávala tak 2xna hodku do týždna, čo som bola v kancli porobiť. svokrovcom som ho nechcela nechávať vôbec. potom som ho raz nechala svokrovcom a on im v kočíku vohode spal, napapl sa, a oni behajú s ním ako o preteky na rukách, všetko môže...........takže tak to začalo. akoby som sa mu málo venovala, hrozný pocit. dúfam, že už to nezažijem..........ale takto ho trénuje svokra: nechod domov, nechod k mame, budeš u nás aj spinkať......... a stále si ho pýtajú na noc ako hračku

tie predpovede fakt ani nečítať, nebolo to slnkom. moslimovia.......radšej už nepozerám.....

lenk30
2. jan 2010

už sa vám deťúrence prehrajú samé? mne ešte vôbec. len si sadne k niečomu, čo ho zaujme a už ma hľadá.......

muriel293
2. jan 2010

lenk môj Maťko sa už asi od pol roka dokáže sám zahrať,je síce pravda že nevydrží veľmi dlho robiť to isté a preto mu obmieńam hračky,striedam hranie s chodítkom a babaláckaním poprípade mu dám do rúk celý kôš s hračkami,on sa v ňom ryje a ponachádza si tam všeličo možné. Úprimne povedané už by som nechcela aby bol taký malinký a urevaný ako na začiatku :D teraz je s ním aspoň sranda

A tebe ani žiadne kamošky pre malého nezvykli prísť? mne aspoň švagriné pokočíkovali,aj kamošky chodili,aj som ho mohla u nejakej nechať keď som potrebovala ísť nakúpiť do mesta alebo tak...a to že starí rodičia všetko dovolia,ani nespomínaj,aj moja mama mu furt hučí do hlavy že jaaaj mama je zlá,mama ti nedovolí to a ono,a samozrejme mu všetko dovolí a ešte mu furt pchajú jesť!!! keď ho k nim nesiem tak tam nemôžem zostať aby ma neporazilo keď budem vidieť čo mu dovolia a dajú! 😠 Potom sa doma čudujem že keď ide k sporáku a kričím na neho že nono tak to nevníma jasné že nie keď u babky to robí a tá sa na tom smeje a nezakáže mu to! 😠 😠 😠

vanilka2612
2. jan 2010

Ahojte zienky,,zelame s Petulou Stastny novy rok ,pevne zdravie atd atd....My mame jeden zub,lezu asi dalsie 2, Petka sa zacala teraz stavat na nozky.. Ja mliecne vyrobky este nedavam,vraj od 11.mes.sa maju davat,tak to uz za chvilu..A zacala som davat fazulu,to vraj od 10,mes....No tak sa drzte,,,papapa

fodorka33
2. jan 2010

ahojte baby.no aj my zelame vsetko len to naj v tomto novom roku hlavne toho zdravicka,toho neni nikdy dost.
s tym papanim maly papa skoro vsetko,milacikov velmi lubi,chlebicek alebo rohlicek s masielkom alebo aj so syrom papava,na obed polievocku a druhe stale streidame zemieak s maskom alebo cestovina velmi mu chti ryza s maskom tam mu pichnem aj mrkvicku...bebe brumika toho zboznujeme 😀,ja som rada ked mi v posl.dobe spapa hocico hlavne ked sa tlacia 4zuby naraz tak by som mu dala cokolvek len nech nepapa stale moje mliecko to v posl.dobe v noci stale ako ho bolia dasenka rano sa zobudim a pripadam si ako vycucany citron...

babulka123
2. jan 2010

ahojte.. ja len davam odkaz..

ahojte, zdravi vas Laura a Dominik, narodili sa dnes o 10:18 a 10:19 cisarakom, maju 1,7 a 1,8 kg. su malinky ale zdravucky, maminka LOGINKA oddychuje...

loginka gratulujeeeeme..

babulka123
2. jan 2010

pardon to patrilo do Februar 2010.. heheheh

a2303
2. jan 2010

Ahojte, idem Vás len pozdraviť!!!
Dnes sme mali návštevový deň, tak sme ko 😀
Rebeka sa hrala s ročnou sesterničkou, boli fakt zlaté!!!!
Dobrú noc a pekný večer!!!!

fodorka33
3. jan 2010

anit prosim ta kedy ma rebeka meniny?lebo s muzom stale rozmyslame nad menami ake dame aj ked v podstate uz davno mame vybrate do buducna a rebeka je medzi nimi len asi mame blby kalendar tam neni... 😉

a2303
3. jan 2010

Fodorka,
v septembri ale musím pozrieť dátum...

Baby, ja som z toho proroctva na rok 2010 fakt paf....
Včera som pozerala na nete, že Vanga a aj Nostradamus veštili to isté.... na koniec roka 2010 vojnu....

patkao
4. jan 2010

maminy aj my vam zelame vsetko len to najlepsie do noveho roka, vela radosti z krpcov a vela vela zdravia, nech vas zle veci obchadzaju 😉 ..ja take tie predpovede ani necitam, ako ma byt, tak bude, ja s tým neurobim nic, ci to budem vediet alebo nie..len dufat ze ak sa budu diat zle veci, ze nas to zastihne co najmenej...ja som malu este nenechala na noc nikde, este sa kojime (teda cez den nie, ale v vecer a v noci stale)..nemam problem ju nechat u starých rodicov na par hodin, ale na viac dni by som asi od nej este nesla, mozno ani tak nie kvoli nej, ale ja by som to este nezvladala 😅 ..

andrea142
4. jan 2010

ahojte

aj ja my vám prajeme všetko dobré do nového roka.

Lili silvestra prespala akúrat občas keď niečo buchlo tak zaplakala ale potom spala ďalej. to najväčšie búchanie prespala. potom sa zobudila o druhej ráno a bola hore cca. hodinku ale aj to kvôli tomu ,že ju svokra uložila spať najkôr do postieľky ale tam sa jej vstavala tak skúšala kočík ani tam jej nechcela spať. nakoniec si s ňou ľahla do veľkej postele a tam zaspala. to som jej zabudla povedať .... no čo už.

my sme boli na silvestra u kamarátov cca pät minút od nášho domu takže keby plakala tak by len svokra zavolala a hneď sme doma.

ináč aj naša už je skoro všetko. ani som sa moc nedržala knižiek čo jej variť ale robila som podla seba a toho čo mi povedala mama. takže malá je tie veci čo mi akúrat nedávame vegetu a menej solíme.

lenk : to ste na tom ako my. keď je doma svokra tak malá hneď beží ku nej a mňa si ani nevšíma keď ju volám k sebe tak ani nejde len babka a takisto to je aj u mojej mamy a keď príde švagriná alebo manžel. ale večer jej môžu dávať aj zlaté tehly sa odo mňa ani nepohne 😀 aj mňa to na začiatku štvalo

mamamima
4. jan 2010

Ahojte maminky a deticky, aj my trosku oneskorene prajeme len same dobre veci do dalsich rokov, nie len do toho 2010.
Mala je zlatucka, steboce, postavi sa, ale stale len 4nozky lozi, al. za ruku...ved sa nachodi...

Lenka, to ako by si pisala o nas...ale presne...muz sa tiez stale niecomu venuje, momentalne tiez stavbe a mala na neho neni naucena vobec, nema k nemu zatial taky vztah a sere ma, ze u cudzych uz konecne nereve a vydzi aj u mojej maminy aj pol dna, baby, to bol relax, normalne soms a nuddila, mamina si ju zobrala 2 dni po sebe na pol dna...ale som si oddychla, ale to potrebujeme, nachvilku vypnut, aby sme mohli pokracovat...

Anit, ani nehovor, ako som nadavala, ze naco take spravy hned do NR, ale mozno nas ludi chcu varovat, aby sme nieco zacali robit, lebo tato planeta uz fakt pomaly konci a na vine sme si sami...ja som videla ten dokument s nostradamusom a on to "vestil" z postavenia slnka, ze v roku 2010 sa ma dostat do stredu mliecnej drahy az to nekomolim a to sa stava raz za 26000 rokov tusim a ze tak koncila aj doba ladova, ale ma to zacat nejakou zivelnou pohromou, rabovanim, vojnou atd...ale ja verim, ze ak kompetentni hlavne za velkou mlakou zacnu nieco cim skor robit v prospech zivotneho prostredia, este sa dozijeme aj pravnucat 😀 treba zit hlavne pre dnesok a tesit sa z malickosti...a pri takychto veciach zacinam chapat, preco niektori ludia nechcu deti...ale netreba hlavne citat a pozerat take veci fakt, lebo mne sa o tom aj snivalo 😀 tak som si to uz zakazala 😎 idem do hm a tak ze su tam zlavy tak ak to este nevyrabovali, tak nakupim nieco cacane 😉

pati a ani ja by som malu nedala na viac ako par h

mamamima
4. jan 2010

hodin, tiez sa kojime...ale verim tomu, ze kebyze som tam neni prespi celu noc...ale tiez by som to nezvladla skor ja 😀

ozaj a dokedy planujete kojace maminky pokracovat? ja rozmyslam do roka ... uz ma to v noci fakt unavuje, stale ma skriabe, stipe, naraba so sebou, keby sa len napila a spi, tak ok...uz mam toho plne zuby niekedy...tak asi do februara a koniec...to potom budem musiet davat UM? neviete?lebo natalku som kojila dlhsie, tak neviem 😅

mamamima
4. jan 2010

to ze ma sere som myslela ze ma sere ze u inych nereve a u tatina jak besna ☹ a on ze ved keby nerevala, tak ju aj mam...zacarovany kruh...

mamamima
4. jan 2010

a to slnko az v roku 2012...aby ste sa nebali predcasne 😀 som sa pomylila... ale nie, neverme tomu, ved koniec mal byt uz v r 2000 a sme stale tu 😵

patkao
4. jan 2010

😀 ved to..takých koncov uz bolo..tak co, nech sa stane co sa ma stat 😕 ..ja planujem tiez kojit len do roka, nie ze by som s tým mala neaký strasný problem, ale uz som fakt unavena, vstavam stale aj 5x v noci, mala sa nacucne , troska pohra a spi dalej..teraz sme boli na silvestra s nou na chate, spala v prenosnej postielke, v cudzom prostredi a kedze ma necitila pri sebe vstala len 2x za noc..takze pockame do roka akoniec..pomaly jej uz skusam sem tam dat aj UM, aby si zvykala na tie chute, ale uz som skusila 4 znacky a vsetko mi vypluva, alebo ju striasa hnusom..ak to nepojde, skusim aj normalne mlieko (po roku)..mamamima odporucaju davat UM az do 3 rokov, ale men to pride uletene, ja planujem normalne na prechodne obdobie davat este UM a potom postupne prejdeme pomaly na normalne mlieko..nam sa ninka na silvestra zobudila o polnoci, kukala na ohnostroj a natahovala rucicky, uplne hikala ked bolo nieco super 🙂 ..

heidy26
4. jan 2010

ahojte baby, ako čítam tak tiež uvažujete o odstavení. hmmmm ja už som s tým začala a môžem vám povedať že hrôza hrôza a ešte raz hrôza. Romanka mi odmieta mlieko, nechce vôbec stale ho vyplúva, najskor som si myslela že to bude tým že z fľaše lebo ona nepila z flaše nič, ale ked som jej dala do flaše čaj tak ten mi vypije! 😠 😠 😠 😠 , takže to bude tým mliekom.
ja som začala aj kvoli tomu že sa v noci stale budí, a už si myslím že by mohli deti prespať celú noc, aj ked su kojené. takže som vypustila nočné kojenie a je u nas každu noc plač ale horzný 😠 😠 😠 😠 , minulu noc sa zobudila o pol noci a plakala do 01.20, potom zaspala ( bez kojenia) pri mne v posteli! zobudila sa o piatej a to som jej už dala prso. tak aspon chcem aby prestala to polnočné kojenie vyžadovať, no uvidíme tuto noc.

cez den si vypýta aj 3-4x ako kedy. ale chcem do konca januara uplne prestať kojiť. dúfam že sa mi to podarí.
čítala som že by sa nemalo hned odstaviť , lebo dieťa môže mať z toho traumu, ale trreba postupne vynechávať jedno kojenie.
tak baby držím palce, zajtra napíšem ako sme zvladli tuto noc. 😝
a toho že či dávate deti na noc, alebo či u niekoho su - tak moja nebola ešte bezomna dlhšie ako 2-3hodky. asi by som to tiež nezvládla. zajtra idem do rakúska nakupovať a nechávam ju mojej mame, to bude prvý krát čo ju nechám tak dlho s niekym.

heidy26
4. jan 2010

odmieta mi umele mlieko. 😵

mamamima
4. jan 2010

heidy, to je indivindy...ja som natalku odstavila hned, proste uplne zo dna na den, kvoli tomu nocnemu budeniu a nebol ziadny problem, prvu noc prespala celu a to dovtedy aj kazdych 10 min hore, fakt o hubu...ale kazde je ine a tusim toto bude tvrdy oriesok, dufam, ze sa mylim...ale tiez by som chcela do roka, no uvidime...zaklad je nepovolit...ze ked si uz teraz zacala s tym, mala by si to dotiahnut do uspesneho konca, lebo potom to bude 100x horsie a do puberty nechces dojcit 😀

muriel293
4. jan 2010

ahojte kočky,
my máme zase blbé obdobie, Martin je hrozne mrchavý,upišťaný,nervózny,jedovitý,v noci nespíme a cez deń to tiež nie je bohviečo,asi mu zas lezú zúbky..........
Ja som tiež teraz strašne depresívna a bez nálady,strašne ma ubíja život medzi štyrmi stenami našej izby,mám pocit že nemám ani do čoho "pichnúť",začína mi tu hrabať,možno mi strašne chýba moja vlastná domácnosť.... ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre