Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

fodorka33
12. jan 2010

ahojte,no moni presne nerobi sa to ale rozkas jej...co uz tak terza hladam ako besna dufam ze nieco najdem lebo sa asi obesim....mi sa stale kojime v noci to neni take hrozne musim klopklop,ani este nestvornozkuje len sa plazi je to chutne🙂a inak je bud v behuliku alebo chodime za rucicky a ked sa mu chce tak aj za jednu...inak niekedy ked ho nieco zaujima tak pekne aj sam mi postoji uz raz spravil aj krok ale to uz isiel dolu pusou 😀
drzim palce pri skuskach

monika77
13. jan 2010

všetkým prajeme krásne ránko s davidkom 🙂

maminy vy ste už dávali drobčekom papať rybku?
ja som malému teraz prvý krát urobila pangasia na masle a zemiačky...veľmo mu chutilo, spapal pol rybky 🙂

monika77
13. jan 2010

martinka17 ... my máme tie fliačky ešte ale 3, ale maličké no všetky sú na miestach pod plienkou ... a to kvôli tomu vám brali krv?

mamamima
13. jan 2010

Ahojte...

Anit, skuska na A, sama som bola prekvapena, bala som sa, bola ustna...tak uff, ale este ma caka asi 7...

Aj ja som davala malej pangasa a isla sa zadrhnut, ale ona zosrotuje vsetko co jej dam, fakt este aj mna by zjedla 🙂

Fodor, no to ti zavidim tie noci, moja sa casto budi, tak preto uz chcem vo febr ked bude mat rok odstavit...a aj tak do roka je to najdolezitejsie, potom mlieko nema velky vyznam, skor to puto a ovela tazsie sa odnauca, radi sa do roka odnaucit, ze je to lahsie, tak som zvedava...Natalka mala rok aj pol a bez problemov, ale to zalezi najviac na povahe...a toto je teda povaha... 😝
Babam, ktorym prespia krpci vacsinu noci sa lahko koji...mna z toho uz fakt poraza niekedy...niekedy je to uzasne, tak sa pricicne a ze je taka zavisla na mne, ale v noci to unavuje...ale nijaky cajik nemienim robit, proste musi prespat celu noc 🙂

Mati, FB ja Facebook a niektore baby co chodili sem, su teraz len tam, mna to tam nebavi vobec a nemam na to cas, sem obcas nakuknem, precitam, napisem ak je co...tu je to take osobnejsie.

mamamima
13. jan 2010

Juuj a musim sa s vami este podelit o moju vcerjsiu infarktovu situaciu a mojej nezodpovednisti...boze ale to bolo poucenie...Som volala s profakom ohladom konzultacii k bakalarke a mala pri mne, tolko mi toho vysvetloval ze az...potom dohovorim, idem za malou, lebo sa odplazila a ona nikde, ja rychlo hore utekala a ona na poslednom schode, mame ich 18, skoro ma porazilo a keby ste videli ake brutalne schodisko, neni este dokoncene...no som si nadavala teda, ale uz ju nespusitim z oci....fakt stali pri nej vsetci anjeli...ona cely den len po schodoch by lozila, vsetko prejde...tak tolko k mojej nezodpovednosti a zaroven velkom stasti... 😔

xarah1
13. jan 2010

ahojte mamamina tak to ja prezivam kazdy den infarktove situacie od kedy mala zacala lozit napr: vcera vecer som ju dala spat a ona sa postavila v postielke a padla tak nestastne ze ma pod ockom modrinu a tak to je denno denne aj ked na nu davam pozor vzdy vyvedie nieco pri com si ublizi ale co ked uz mame akurat obdobie padov a urazov uz to niesu male babatka ktore vacsinu dna prespia

fodorka33
13. jan 2010

iha mirusa no toto davaj si na to dieta pozor lebo miska je uz velka herecka 😀 gratulujem k skuske len tak dalej.... 😉

lulusy
13. jan 2010

Ahojte mamulky a deturence,
hlasim sa priebezne, ale citam raz za cas 😉
mame doma veselo, Dominika chodi v postielke jedna radost, okolo nabytku tiez a ked sa zabudne tak pusti a potom sa zhaci, ze sa nedrzi a pusti sa a baaaac ! Uz aj hlavu mame buchnutu, vzadu velka fialova hrca sa nam urobila... ☹
Lozi po styroch a dostane sa vsade, je to mala nezbednica ! 😵
Ovlada slovicka: mama, tato, havo, papa, jezibaba, mnam ham, Nela (to je psik u nasich), baba.
Velmi rada tancuje, robi ťapy ťapusky,moja Dominika = hladka sa po tvaricke a uci sa posielat pusu ...
Je to neuveritelne ako to rychlo zbehlo a ma pomaly rok !!! 😵
MiMA: aj my prezivame infarktove stavy, vcera smeboli v Tescu na nakup a ona nam pomaly vyskocila z kocika, bola priputana len okolo pasa a velmi sa jej paci koliesko ako sa otaca na kociku, tak sa za nim zohla a chytala, este kusok a je von na dlazke 😨 Kupili sme jej novy cumlik a manzel jej ho dal do ruka, ze na hranie, ´bol zabaleny a o chvilu ukazujem manzelovi ze aha, zjedla kusok z toho papiera v com je zabaleny (manzel dostal odo mna svoje, ze co jej stale dava take hluposti do ruk, ze ci nevie, ze vsetko dava do ust a zuje) Cumlik sme dali do kosika a ked sme isli platit, tak predavacka hladala EAN, no jasne ze ho mala zjedla, manzel vyhlasil ze zajtra prideme aj s plienkou kde bude EAN 😀 😀 😀 , tak cakam kedy ten ean z nej vyjde 😀 😀 😀

Zienky pa idem dokoncit varenie

muriel293
13. jan 2010

ahojte ženy,
tak vás zdravím.... počujte aj Maťko má pár takých červených suchých fliačikov na bruchu to má aj na ramienkach,dúfam že to neni ten atopický ekzém alebo čo alebo to je dačo iné??? ja mu to natieram s kalciovou mastičkou ale mám pocit že na to aj tak nič nezaberá....

naše malé sa tak rozlozilo že je úplne všade,je pritom hrozne chutný ale to že mi vyťahuje plienky z koša a robí bordel v celej izbe tak to už je tak asi menej chutné! 😀 dalo by sa povedať že to u nás vyzerá teraz ako jeden obrovský neporiadok ktorý je zbytočné upratovať,až večer keď už spí tak upracem a povysávam koberec lebo už mu neunikne ani nitka ani žiaden malý smeť! 😀 😀 😀 ale pre mňa má toto loziace obdobie aj tak svoje čaro,rada ho pozorujem a teším sa z každého nového výkonu...

Včera na internom bolo všetko v poriadku,ekg a sono srdca ukážkové...vraj som úplne zdravá 😅
dnes som bola u endokrinologičky,zobrala mi síce krv ale povedala že podľa nej ja problémy so štítnou žľazou nemám a že materská nie je žiadna dovolenka a plus veci čo sa tu zvyknú diať že je to úplne normálne že to nezvládam a že sa to odráža na mojom zdrav. stave takže ma poslala psychologovi a 22ého mám prvý termín. Dúfam že mi to pomôže aj keď myslím že jediné čo mi pomôže je vypadnúť odtiaľto!

Mimi gratulujem k skúške ani som sa ťa dnes nespýtala ako si dopadla,vôbec ma to nenapadlo... 😝 Sestra sa pýta či ju budeš dakedy aj potrebovať 😀 a to s tým schodiskom.....uuuuf keďže som to schodisko videla na vlastné oči tak úplne chápem že ti nebolo všetko jedno!

mamamima
13. jan 2010

Son dakujem 🙂i, no teraz som ju mala so sebou, sestra mi ju postrazila na tych 5 minut vonku...ja takto dopredu neviem povedat, ale ked sa budem ucit na statnice, tak ju vyuzijem, lebo svokra sa stale nema k cinu...

A tie flaky su podla mna ekzem, mame ich aj my, aj natalka...mam taku zarabanu mast, tym jej to natriem a za 2 dni nic...to sa musi premastovat, lebo na zdravej premastenej pokozke sa to vraj nevytvori...ked ma taketo obdobie, vzdy ju kremujem aj rano, aj vecer, som nakupila vselijake mlieka, osvedcilo sa Bioderma emolient...emolienty su vlastne specialne kremy na atopicku pokozku...a 99% deti maju atopicky ek. aj ked my nastastie len mierny...

terina25
13. jan 2010

Ahojte baby.

dnes sme mali na návšteve kamošku z VŠ,tak som sa konečne po dlhej dobe vykecala.a straaaaaaaaaaašne dobre mi to padlo.To by som potrebovala aj každý deň 😀

monika77:na facebooku hľadaj skupinu 100%maminky 😉

lulusy:som sa dobre zasmiala na tvojej Dominike 😀 😀

mamamima:blahoželám ku skúške.len tak ďalej 🙂

Čo sa týka úrazov...Tak naša Sofi mala zatiaľ dva.Raz spadla z postele rovno na hlavu a nedávno si tú svoju malú hlavu udrela do steny.Ona sa totižto rada stavia na posteli a chytá sa rukami steny.a samozrejme,že sa jej podlomili nohy a udrela si hlavu rovno do steny.ale chvalabohu nič vážne to nebolo.

Skor schytávam pri malej úrazy ja.Minule mi hlavou udrela do nosa.Predvčerom zase nechcela spať ,tak rozhadzovala rukami a rovno sa trafila do mojho oka.A dnes mi zase udrela do nosa...Ale radšej nech som ja ,,bitá,, ako ona.

terina25
13. jan 2010

a ešte som zabudla napísať,že už Sofi váži 8600 g,76 dĺžka.teplotky už nemá chvalabohu,ale zuby ešte nevyšli.ako dlho to trvá??lebo už ma tie noci unavujú.V noci ide spať o 1-2.00 a celý deň prechrápe..

darmka
13. jan 2010

Ahojte, potrebovala by som poradit s UM. Chcela by som Matuska pomalicky zacat naucat na UM, ale na trhu je tolko na vyber, ze neviem s cim zacat. Doktorka mi nejako neporadila, tak keby ste mi vedeli povedat vase skusenosti, bola by som vdacna...

martinka17
13. jan 2010

monika
aj mi sme mali len mini fliačky,ale rozrástlo sa to, najskôr reakcia na citrusy 😠 ☹
A krv nám berú v jednom kuse na gasro, momentálne sa rieši nedostatok železa a spomenula som, že mu dávam fenistil, tak rovno vzala viacej krvičky a dala spraviť testy, výsledky až budúcu stredu, brrrr.

xarah
aj mi sme stále omodrinovaný 😀

darmka
ja som kdesi čítala, aj počula z iného zdroja, že na materské sa chuťou najviac podobá SUNAR. A v tomto veku by to už vraj bábu zhľadiska reakcie nemalo vadiť 😀

A čo sa týka úrazou...mali sme už koooopec pádov, 2 krát z postele, hlavou napred samozrejme, raz mi skočil aj s postielky, to som si fakt vyčítala a dodnes sa pri tom trasiem, fuj.
Ale modrinky má pravidelne, tam sa neuhne stehna, inokedy mu jednu vráti stolička....vždy sa niečo pritrafí,ale nemôžem ho stále strážiť, veď nostop niekde behá, doslova. Najradšej na chodbu, na trojkolke si pustí hudbu...uteká za roh, potom sa obzrie, zhodnotí že pesnička končí, tak uteká naspäť a pustí ďalšiu 😵 😵

monika77
13. jan 2010

darmka ja dávam sunár...vraj sa najviac podobá MM písala to aj martinka 🙂

monika77
13. jan 2010

maminy vás obdivujem čo študujete, že zvládate ešte aj učiť sa na skúšky, prajem i nadalej pevné nervy ... zároveň gratulujem k urobeným skúškam

čo sa týka úrazov, no som si odfúkla, už som sa obvinovala že som nemožná a nedokážem ho ustrážiť ... my sme inak mali skoro dosť horzný úraz...malý sa často vešia na zásuvky čo má v izbičke svojej a vyštveral sa na poslednú, zavesil sa a skrina letela na neho...neviem si predstaviť čo by sa stalo...našťastie tam bol muž, hned veľa skrinky...bolo to fakt obrovské šťastie...dnes sú už skrinky zošrobované dokopy ... no poviem vám,bol to infarktový stav ... joj a modriny máme stále

poradte mi ako vy pripravujete ryžu pre drobcov...malému nechutí ked mu ja urobím...vo výživkach mu nerobí problém...aj som mu tam dala zeleninku do ryže ale aj tak mu to nechutí...i ked ja to ochutnám je taká lepkavá, suchá o ničom

lila13
14. jan 2010

ahojte 😉

neviem ci ste poculi o tom Nurofene, ktory stahuju z obehu 😒 ako naschval my mame doma tu vadnu sarzu, kupenu v BA este v septebri ked mal vtedy Kubko 40 😠 a ja ze preco mu nezabera, potom v nemocnici nam zabral Nurofen hned 😒
pozrite si: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

o tych infarktovych stavoch ani nehovorte, ako vidim vsetky ich mame doma 😒 nas Kubko od nedele zacal chodit sam, zo dna na den je to lepsie a lepsie ale teraz musime riadne davat pozor na vsetky rohy...
a zaciname riesit prve topanocky...to zasa bude 🙂

Muriel drzim palce nech si OK, podla mna je to psychika, ta vie velmi zle narobit 😒 dufam, ze ti ten psycholog pomoze 😉 a nezabudnite si urcite postavit kvoli svokre ten cinsky mur 😎

Monika ja dam do hrnca ryzu umytu a vodu a varim ju taku pol hodku kym sa az skoro rozvara a potom dam do nej zeleninku (mrkvu, hrasok, kukuricu), masko a posypem to struhanym syrom 😉 takto to spapa Kubko jedna radost.

Lulusy aj mna si pobavila, Dominika je sikovna 😉

ozaj baby na ten ekzem co tu spominate tak nam pomohla modra indulona a do kupelov zabarene ovsenne vlocky a to sme aj koznu navtevovali a tie ich vselijake maste nam to vzdy len pohorsili, mal to skoro na celom telicku a v pondelok nasa dokina, ze aku krasnu pokozku ma Kubko, ze vobec ziadny ekzem 😉

martinka17
14. jan 2010

monika
nechaj veľa vody, je taká vodnatá a daj trolinku soli, to už môžeš. A ja ju musím mixovať, ináč ju len drží v puse, nechce ju jesť. A keď mu ju dávam, takje zmiešaná so šťavou z mäska a múskom, skoro ako rizoto 😵

lia
Mi sem kúpili už štvrté papučky, strááášne rýchlo mu rastie nožička a na vonku má 21, to sú o 2 čísla väčšie ako potrebuje, takže sa v noch motká. Ale nekúpim mu nové, veď 4 papuše za 3 mesiace, k tomu ešte topánočky....to by sme krachli na topánkach 😉

muriel
držím palce, iste ti pomôže ten psychológ, vedia ako na to. A neboj, vypadneš a budeš happy, ako si to zvládla. Teraz nevidíš, aké to máš ťažké, až s odstupom si to uvedomíš, že to mohlo dopadnúť horšie 😠 ☹ Ja to poznám, niečo podobné som prežila 😨

lulusy
14. jan 2010

k tym cervenym fliacikom: pokial je to suche - drsne, tak je to detsky atop. ekzem. JA ho mam doteraz. Nevyrastla som z neho.... 😒 a ani po porode sa to nezlepsilo, tomi davala kozna ako poslednu nadej... nuz co naucila som sa s tym zit, raz je to lepsie, inokedy horsie, ale su ovela horsie veci. To je len malilinke zlo.
Moja Dominika ma sem tam na lickach take fliaciky, ona aj dost slinta (idu jej zubky) takze jej to drazdi tvaricku + jedlo a pod. Jej na to pomaha Holtova masticka- po kupani jej to natriem a po 2 dnoch su licka OK.
tento detsky atop ek. ma az 90% babatiek a do 2 rokov sa u vacsiny vytrati. V puberte sa moze opat objavit, ako dosledok zvysenych hormonov, ale to len u maleho percenta deti. Percento sa zvysuje ak jeden z rodicov trpi tymto ochorenim.
Takze maminy a oteckovia kt. su OK, tak vase babo len reaguje na nove jedla, pocasie. Urcite v tomto obdobi, ked ma babo fliaciky, tak by som vynechala sol, vyzivky s citrus.plodmi a jedla s primesou paradajok(pretlak).

caly8
14. jan 2010

ahojte maminky

čítam o úrazoch ..no naša Ela mi dva krát v spaní drisla z postele tak už teraz mám všade mantinely a vankúše okolo postele, lebo ona spí so mnou... ja už som prestala riešiť postielku lebo tam sa cíti ako väzeň a vo veľkej posteli spí spokojne takže je už som rezignovala..sme s manželom trozhodli, že jej ideme dať urobiť posteľ už pre veľkých 😀 a dáme tam zábranu na spodok perináč a tam matrac ak by sa strepala aby si neublížila a je to...kamoškyne deti tak od roka spávajú a v pohode..

muriel.. nezávidím veru..ja už som tiež na nervy..ja z práce pre zmenu ... som živnostníčka takže ani rodičovský sa ma netýka a v obchode je to biedne.. proste mám sa horšie ako človek čo chodí do práce a zarába čo i len minimálku... no a manželovi sa nedarí nájsť si prácu ... takže zachvíľu sa aj ja obrátim na odborníka.. 😔

k topánočkám .. máme 20-tky také kožené a chodí v nich dnu ..je stabilná a len tak lieta po byte sama .. na vonká má čižmičky 21-tky a nerobí jej problém v nich chodiť len tam ešte za ruku, ked ja naobliekaná nemá takú stabilitu..

martinka17
14. jan 2010

caly
to chodenie po vonku, presne ako píšeš, ešte ho hádže, ale doma je super 😀 😀

Lusy
mne atop nabehol po pôrode, vraj ho spustil stres a únava 😝 Teraz dúfam, že zmizne, lebo sa s tým neviem zmieriť 😕

lenk30
14. jan 2010

ahojte babulky!

prišiel mi nejaký link z FB o stretávke, určite sa s Filipkom pridáme............len som nemala kedy reagovať.

Od minulého týždna sme chorý. Začalo to v stredu. doobeda sa bláznel, potom hodku spal von v kočíku a keď sa zobudil bol mrzutý, stále len na rukách, bola som aj u našich - ani k nim nechcel ísť. kým sme prišli domov mal 39 a to bolo 15 hodín. ráno k doktorke. že mal zapálené hrdielko, tak nám dala prvé antibiotiká. Od prvého podania sa pokakal a serkal celý deň cca 12-15krát a v noci grckal. volala som doktorke, že či nezmeníme tie ATB. povedala, že to budú každé ťažké na ten žalúdoček, že len aby som kojila, a dávala probiotiká a že to sú najlepšie ATB na dýchacie cesty................tak som sa tým ukľudnila a len dookola prala srčky, bolo to také strašné, že mal plné papučky........fuj, už aj mne bolo z toho v piatok na grc. v pondelok sme išli na kontrolu - že s hrdielkom. a tam keď ho doktorka videla sa zhrozila. Hrdlo v poriadku, ale on dolu s váhou za 5 dní 1,2kg, tak nás hneď chcela poslať na infúzky. že koluje u nás nejaká viroza, postihuje to celé rodiny, že cez víkend mala službu a samé sračky. brala mu výter, včera sme boli na krvy. sama povedala v utorok, že najradšej by nás poslala do nemocnice, ale že s dieťaťom na infekčné........že ďalších 5chorôb si donesie domov, tak do piatku sme sa mali kurírovať a vykrmovať. teda zajtra.........no nič moc. som myslela aké je to jednoduché, však keď nechce napchám mu na silu. nie! dieťa keď nechce, tak nechce! a už mu musí byť na grc zo mňa, lebo celý deň okolo neho pobehujem s jedlom, čajíkmi, pohárikmi, fľaškami, banánmi...............NIČ. Zháňala som jednu špeciálnu kašu pri hnačkách a dehydratácii. ani v lekárňach nebola...........zjedol jednu lyžičku a nič.

Tak ráno ideme na váženie, hnačka ustupuje, teda ešte je, ale znižuje sa periodicita, aj tá konzistencia už sa trochu podobá normálu, od utorka aj čosi pribbral, tak nám držte palčoky, aby nás nikde už neposlali !

muriel293
14. jan 2010

ahojte dievčence,ďakujem vám všetkým ktoré na mňa myslíte,ste super,dodáva mi to obrovskú energiu! ešte raz ďakujem!

chcem sa vás spýtať,máte už niektorá výbavu na bicykel? pomaly príde jar tak sme sa rozhodli kúpiť sedanku na bicykel len neviem či už radšej nie tú plastovú väčšiu dozadu,či sa mi vôbec ešte oplatí kupovať tú malú dopredu čo sa dáva....a ešte by som chcela vedieť od akého veku je potrebná prilba pre dieťatko a či vôbec robia aj také maličké na ročných prckov....Maťko bude mať rôčik a my sme sa rozhodli kúpiť dačo užitočné lebo hračiek má tak veľa že sa váľajú všade...

ženy,cítim sa hrozne,môj muž začal žiarliť na malého,doteraz sa nič také nedialo ale v poslednom čase mi furt vyhadzuje na oči že sa správam ako keby som bola do toho malého zaľúbená a že som z neho úplne hotová a podobné kraviny! 😠 keby som ho nejako zanedbávala a nemali by sme ani sex,keby som mu denne sto razy nepovedala že ho milujem a neobjala ho,keby som mu nepripravila kávu,nekúpila sladkosť v obchode a podobne tak by som to pochopila ale takto.... 😔 😔 😔 začína byť nejaký čudný,tuším viac depresívny ako ja,vraj stále robí a nemá peniaze,že je málo s nami...neviem čo sa deje...bojím sa o náš vzťah! 😔 😔 😔

patkao
14. jan 2010

ahojte maminy..muriel dufam ze to je len docasne, chlapom sa to vraj stava taketo reakcie na deticky..mirka super ze za A, ja mam teraz an jar zaverecne skusky, ale este som to ani neotvorila, sa mi straasne nechce..my sa tiez stele kojime, v noci casto, uz mi to lezie na nervy, chcela som odstavovat pomaly, ale co cert nechcel, zacala som davat jogurty a skusala som UM najskor do zemiakovej kase a tak a po 2 týždnoch som musela k dokyne, ze mala je zla, mrzuta,ma strasne flakatý jazyk a afty vsade po puse..som krava myslela ze ma kvasinky, tak kým boli vianoce som jej to vytierala gencianom..a to vraj alergicka reakcia na to mlieko a jogurty..mliecne kase mi vracka, jogurty nemozem davat, ani nic mliecne, UM ziadne, takze sa chtiac ci nechtiach este musime kojit..v marci amme ist na vysetrenie, ci sa to upravilo, alebo nikdy nebude moct mliecne veci,kvoli tej blbej laktoze...a to vraj kojene deti su zdravsie..hahaha...
lenka dufam ze malý uz nehnackuje, to musi byt strasne takto 😒

patkao
14. jan 2010

boze a to hlavne co som chcela som sa neopýtala, hlavne ze som sa vykecala..na narodky chceme ninke kupit taku tu trojkolku, aj s ruckou, co moze byt aj ako odrazatko..postrehla som ze niektore ste uz kupovali, dajte neaký tip prosim, aka znacka a tak..dakujem..

andrea142
14. jan 2010

ahojte

lenk: držím palce aby bol malý zdraví.

muriel: aj ja som na mužovi zbadala ,že ho trápi že s nami nie je tak veľa ako by chcel. dojde domov o šiestej troška sa s malou pohrá a potom ju ukladáme spať lebo je k.o ............... a ráno vstáva o štvrtej lebo ešte ide po tovar. pár krát aj ja som bola obvinená ,že odkedy je malá tak len o ňu sa zaujímam.................. ale to bolo keď bola malá menšia. tak neviem. inú radu ti neviem poradiť len to aby ste sa o tom porozprávali. my sme mali minule jeden rozhovor s mužom cca. mesiac dozadu povedali sme si všetko čo nás trápilo aj sme došli na nejaké riešenia a ústupky. aj som sa troška lepšie cítila nebola som tak deprimovaná ako predtým.

ináč vpred včerom sme boli na poradni malá váži 9 kíl a je 78cm dlhá. akonáhle sa jej doktorka dotkla už revala ako pavián a potom ju ešte aj očkovali to už ani nedýchala tak plakala. .... 😒 ....... Ďalšiu poradňu máme až keď dovŕši 15.mesiac a znova ju budú očkovať..... už sa dopredu hrozím ako bude vystrájať.

darmka: ja som malej dávala nutrilon aj na ten hovorili že sa najviac podobá materskému mlieku ale po dvoch mesiacoch mi to nechcela piť ,tak som prešla na bebu aj to mi pila iba dva mesiace a potom už nechcela tak teraz dávam kravské mlieko ani toho veľa nevypije ale aspoň to nepije s hnusom ako tie umelé.

utorok čo sme boli na poradni sme potom aj skočili do dráčika a ako odškodné sme malej kúpili kočík také golf.palice . bolo tam cca. desať kočíkov ........ ja som chcela kúpiť už taký väčší ale ona uvidela ten golfáč a iný už ani nechcela. a v deichmane som jej kúpila boty už na jar - číslo 20 ...... predtým boli za 33eur a teraz mali už iba dva a za 14,90 eur. ešte jej chcem kúpiť snehule aby sme chodili von možno potom mi začne behať aj sama ............ že sa jej to zapáči.............

caly8
14. jan 2010

no baby moje tak čo tu čítam asi by sme potrebovali poriadne vypustiť ventil 😔

pati...to vážne ty brďo reakcia...bože dúfam, že sa to upraví držím palce 😨 my máme tu trojkolku ale moja malá sa toho bojí je tam taká strašná hudba 😠 dostali sme to ale neviem či to využijeme..Ela tá by len chodila celé dni a hodiny veru .. 🙂

lenka.. nech ste čím skor fit, ešteže kojíš probiotiká z mliečka ho dostanú z toho 🙂

adka. bože nás čaká očkovanie teraz 20-teho ja počítam, že Ela bude mať okolo 11kg 🙄 ked ju postavím doma na osobnú váhu tak zhriba tolko ukazuje ale nie je digitál...
ja už tiež chcem kúpiť golfáč a tento x-lander predať dúfam, že sa nám zadarí predať ho ešte , ked už sú kadejaké parádne kočíky za facku...

patkao
14. jan 2010

caly ja som min.tyzden videla v obchode nas xlander,vanicka,sportovy,autosedacka,taska a batoh,nova kolekcia,za necelych 500eur..skoro som odpadla..ja ho teda predavat nejdem,to by som vela prerobila,necham si pre dalsie deti 🙂,som s nim velmi spokojna..

mamamima
14. jan 2010

Pati dakujem, aj ja mam statnice, ale tak dufam, ze na stretko pojdeme 🙂

Ja som uz aj zabudla ze sme boli na ockovani my este v dec....

Soni, drzim palce... aj my sme to mali doma vselijake... 😔

mamamima
14. jan 2010

A dnes som na nervy uz, mala je hrozne urevana...mam kamosku, ma 3 tyz babatko tiez take urevane a muz ze nakoj a chod na 2 hodiny prec...boze, moja ma pomaly rok a este som bez nej nebola nikde, mne to nikto nenavrhne...muz vobec nie, on s nou sam nebude...aj na nakup chodim momentalne tak, ze ju vecer uspim a prasim o 8 do tesca, lebo s nou nehrozi...uaaaa uaaaa stale...uz ma poraza ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre