Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
20. jan 2010

ahojte

mamamima: aj mne sa ozvala zajtra pošlem muža aby poslal peniažky. ja som objednala macka pú ako leží medzi ružami. malá ho má rada.

Terina: aj nám sa dosť dlho prerezávali zuby. teraz jej idú ďalšie. hore má štyri a teraz idú tie vedľa očných zúbkov, minulí týždeň sme boli na poradni a vtedy nám lekárka hovorila ,že sa tlačia ,lebo malá revala ako pavián a pekne jej to bolo vidno. dva dni dozadu v noci dosť blbo spí ,tak žalostne zaplače viackrát za noc. asi ju to bolí.

včera sme kúpili malej autosedačku concord. ........ je od 9-18kg a potom sa dá odmontovať zadná časť a poslúži ako podsedák. .......... srandovne v nej sedí .... 😀 😀 😀 drží sa opierky ako keby išla vypadnúť 😀 😀 😀
aj ju už pokrstila ... zaspala hneď ako sme ju tam posadili 😀 😀 😀

dnes som jej konečne kúpila aj boty na von. už ma išlo poraziť. v sobotu som jej kúpila také pekné snehule v Bati č.20 ale doma som si všimla ,že vpredu sú natrhnuté a nemali zips takže dosť ťažko jej išli na nohu tak v utorok som ich vrátila a že či nemajú 21 že lepšie jej ich obujem ale už nemali tak som ich vymenila za čižmy ale aj z toho mali iba 21 a tie boli veľké ...... tak dnes konečne som dostala 20.-tky niečo na spôsom snehúl a botasiek., zateplené. ................ chodí v nich ako kozmonaut na mesiaci. 😀 😀 😀 😀 😀

dnes sme už absolvovali prvú prechádzku vonku ............ stále sa nahýňala k zemi a chcela chytať sneh a zem .......100m sme urobili za 30.min 😀 😀 😀

mamamima
21. jan 2010

Ahojte maminy, idem po radu 🙂

Natalka mi zacala chodit sama ako 10 mes. uz veselo cupkala, Miska sa nema k tomu, ta len 4 nozkuje, ani nechce za ruky, len popri niecom coho sa chyti, chvilu sama stoji, vraj je to podla tabulky 🙂 ze nema sa s detmi chodit nasilu, maju 4 nozkovat, same sa stavat a zacat chodit, len sa bojim, ze takto zacne ako 2 rocna...ale asi ma cas a deti sa nemaju porovnavat...ale chcela som ine...dost chodi po spickach, nenaslapuje pekne na celu nozicku, takze tym padom ju nema taku pevnu a nevie chodit...mam problem s topankami, ona ich doteraz nikdy nechcela, hned ako ma nieco na nohe, vyzuva, nervaci...proste moze len protismyk. hrube podkolienky...nic ani papucky na vsetky sposoby mame ...lepacky, snurky...nic nechce, ani rukavicky...divne dite...a chcela som jednu otazku 🙂

Chodia aj vase deticky po spickach? V ich veku je to dufami normalne, len ma to zaujima...ona v behuli nebyvala velmi, natalka viac a nemala nic taketo...takze na tom asi nezalezi...skor asi tie topanky...ale co tu na konovi citam, tak vela mamiciek dava tie protismyk. co im deti nechcu topky....ale predsa len, mala by byt spevnena...aj ked jeden dr povie, ze bez topanok, druhy ze topanky...no ja fakt vidim pri mojej malej ze kazde dieta je ine...to sa ani neda porovnat s natalkou, ta o takomto case nemala cez den plienky, vazne 😀 tato ked ju dam na serbel co robi...uaaauaaaa, ani za svet.

mamamima
21. jan 2010
patkao
21. jan 2010

mirka mne maly bratranec chodil po spickach sete v 14 mesiacoch, dali mu potom pevnu topanku zo zdravotnickych potrieb a same sa mu to upravilo...

andrea142
21. jan 2010

ahojte

mamamima: aj moja zatiaľ nechodí. ale už okolo nábytku chodí ,sama si čupne aj postaví, aj sama ide cca. 5 -6.krokov odo mňa k otcovi. s kočíkom behá . ale ak niekam chce ísť tak mi dá ruku a chodíme kilometre. už mi iba ona drží ruku ak sa zabudne tak ide pekne sama ale akonáhle zistí že ide sama tak zastaví a nepohne sa.

muriel293
21. jan 2010

ahojte ako sa máte? nemala som dáko čas tu byť,
malý je hrozne mrchavý,celé noci nespíme poriadne,vkuse sa budí,mrnčí ,prehadzuje,vyplúva dudel a to práve vtedy keď už som skvelo uložená a zaspávam a takto to je asi 6 krát za noc a ráno už o pol deviatej alebo o osmej buntoší a potom je celý deń hrozne upišťaný a zlý,som so silami na konci,toto nám trvá vlastne odkedy mu vyšiel prvý zub... 😔 😔 😔
Dneska sme boli na poradni,váži 12,14kg a tiež bol zaočkovaný. Inak sme ok,už moc nechce byť ani v chodítku odkedy lozí tak by len chodil a lozil,chodí mi tak keď ho držím za ruky ale nožky dáva normálne nechodí po špičkách našťastie...dnes sme kúpili prvé topánočky tie klasické biele a sú na nich vyšité tri kačičky 😀 len dnes máme zákaz chodenia a namáhania tak vyskúšame zajtra...

Chcem sa spýtať koľko razy denne vám drobci spia? môj spí aj doobeda takú hodinku aj poobede okolo tretej štvrtej si pospí aj dve ale zistila som že ak spí cez deň len raz tak v noci spí oveľa lepšie,resp.sa menej budí no neviem ho stále dať spať iba raz lebo keď je moc unavený tak ho musím dať aj druhý raz...

patkao
21. jan 2010

muriel mne spi tak ako tebe..raz za den je u nas este nerealne dat ju spat..ved ona vstane o pol osmej a o desiatej uz je mrzuta co chce ist spat (lebo samozrejme v noci nespi..alebo spi tak ako tvoj maly 😠 )..a potom mi spi okolo druhej cca 1,5 h a potom az vecer o osmej..

muriel293
21. jan 2010

paťka tak toto presne robí aj Martin,dneska vstával o pol deviatej a už o desiatej bol mrchavý a pýtal sa spať!!!!! Na nervy! Nám sa málokedy podarí dať ho spať len raz denne ,to je len vtedy keď je príliš čulý a neskoro vstáva alebo to má nejako posunuté,keď ide spať okolo druhej a spí do štvrtej potom už ho nedávam ale to sa nám ozaj stalo len párkrát!

patkao
22. jan 2010

muriel tak mna jedine utesilo ze nie som na tom sama takto..len ma uz ide z tých noci porazit, mne keby sa ninka zobudila 2-3x v noci, tak si myslim ze ochorela..ja uz tak strasne chcem spat..ach jaaaj

mamamima
22. jan 2010

Ahojte, tak my sme po poradni a mala vazi 9300g a 70 cm...inak s tymi nozkami ze do 1,5 r. uplne normalne, takze az poradna v 1,5 , ale ze to deti v jej veku normalne mavaju...a nasa dokina ma podobne dieta ako ja, takze sme kecali dost dlho 😀

Mne ak spi na obed aspon 1,5 hod co je raz za uhorsky, tak potom uz nespi, dnes spala pol hodku a zatial neni extra mrchava, tak ako vzdy 😀 tak uz asi az na noc pojde...

a pytala som sa v por. ohladom mlieka po odstaveni a ona ze maloktore chce um ked je dojcene, ze ma zvlastnu chut, jej v 13 mes uz v poho plnotucne...ona je taka normalna dokina, jedno je v knihe a druhe realita a ona cerpa z vlastnych skusenosti, to sa mi rata...

mamamima
22. jan 2010

soni ze 12 kg 😕 😀 podareny je macko maly 😅 ja ze miska aky valibuk 😀

lila13
22. jan 2010

jej muriel ze do osmej, pol deviatej, to je ale prepych 😀 my mame noc podobne ako vy s tym, ze rano je uz hore o pol siestej o siestej, ked potiahne do pol siedmej tak som rada ako blcha 😀 😝

my sme kupili sandalky s plnou patou a kotnikove, som sa bala ako v tom bude chodit a uplne krasne mu to ide, no nas sikulko to je 🙂

aj my sme boli v poradni a Kubko ma 11,130 kg a meria 79 cm, tiez je to riadny chlapisko 😀 ved tak to ma byt, ziadne tintitko, no nie? 🙂

mamamima super dokina, take by mali byt vsetky 😉 ozaj k tym darcekom pre Misku, uz si nieco vymyslela? a co tak nejake auto? ci aj to ma po Natalke? 😉 niekde som citala, ze sa maju detom kupovat aj take aj take hracky, ze ich nemame delit toto je chlapcenske (auta) a toto iba dievcenske (babiky) , ze maju mat aj take aj take a same si maju vybrat s cim sa chcu hrat 😉

martinka17
22. jan 2010

k tomu spaniu cez deň sa pridám. Tento týždeň bojujeme, nechce sa mu poobede spať. Takže aj dnes ráno zaspal o 11.20 po pol hodinovom plači. Spal 1,15, čo je ten dlhší spánok, ešte stále preferuje 30 minút a dosť. poobede som to skúsila o 16, ináč chodí spať ráno o 10.30, poobede o 15.00....dnes si vyreval dušu, že on spať nebude. A ako malý zajačik duracel pobehoval do 19.40, potom kúpeľ a teraz už 10 minút sladko spí. Sa uštval. TAk snáď nebudú zlostiť zuby a pekne v noci dospí deň.
To nočné budeie si pamätám, ale keď sa predrala jedna horná jednička, tri dni pred tým nedostal pri plači mlieko ale gélik alebo sirup na bolesť a zrazu si odvykol a stačí mu doplniť palivo raz za noc. 😎 Už len keby som ja vedela večer zaspať skôr ako o pol dvanástej, bolo by super ☹

lenk30
22. jan 2010

My sa v noci budíme zas - totál brutál. cez deň spí už asi mesiac iba 1x - zaspí medzi 11-12 a spí 2hodky a to je všetko. okolo 16 je mrzutý, ale nie a nie spať. tak to rozchodí a zalomí až 19, 19:30

ako to tu tak kukám s chodením. baby sú tu šikovnejšie, však?

ja som kúpila papučky na chodenie, ale bez nich ide pekne - isto /za jednu ruku/ a ked mu obujem topky, vykračuje ako generál a keď sa chce postaviť, alebo niekde vyštverať - niečo také čo už robil bežne, tak ked má obuté topky začne plakať a čakať nech ho zdvihnem.

koky, že 12kg. Filipko má presne 9kg, ale to radujem, lebo každý deň priberá po tej sračke bol ako červík a teraz celý deň niečo žuje - asi má deficit. dnes sprášil misku granadíru 😀

martinka17
23. jan 2010

lenk
aj Samko má okolo 9 kg, neviem presne, v stresu má poradňu a očkovanie, tak zistíme presne
tie topánočky, to som už čítala od maminiek, že je problém. Samko ho nemal, pretože hneď ako sa postavil, tak dostal topáničky a teda si zvykol skôr ako začal chodiť. A teraz krasne behá po byte,len vonku potrebuje ruku, lebo v tom zimnom skafandri sa zle chodí, topánky má o číslo väčšie...takže nie je taký istý. Aj keď minule mi zdrhol pri kočikárni, zastavil ho až susedov jazvečík🙂

muriel293
23. jan 2010

ahojte tak pozerám že tuším tu vážime najviac!!!! no čím to asi bude!!! 😝 😝 😝 ale to si nemyslite že ho dáko prežieram alebo čo (teda to čo je keď ho nevidím že ho má svokra alebo naši tak to som si istá že ho furt krmia aj vecami čo by som nerada u neho videla!!!) on mi doma papá normálne a žiadne extra sladkosti maximálne k jogurtu brumíka alebo tak....

Maťko odvčera slúži u našich až do nedele,ľudia po dlhom čase sme spali do jedenástej a bolo to úžasné,chrochtila som ako dudek a vraj som aj chrápala! 😀 😀 😀

monika77
23. jan 2010

ahojte

chodenie - nooo my chodíme od 9,5mesiaca, zatiaľ som nezbadal že po špičkách, bo nosí drobec papučky, tak možno preto

spánok - wow niektorým vám závidím že do 8-9 hodine spinkajú ... my to isté ako lila do 6 ... a tomu som sa teraz aj tešila, bo posledné tri noci bol hore už o 5 hodke ... inak spí 2x za deň, neviem si predtaviť že iba raz, býva už potom dosť mrzutí ked je hore viac ako 3-4 hodiny

neviem čo sa porobilo s našimi drobcami, čítam vás ostatné že tiež píšete aký sú mrzutí, nespia a tak... no my podobne...už tak krásne spinkal, bud prespal celú noc alebo 1x sa zobudil, teraz mrnčí, kope, stále sa budí

zúbky - už neviem kto to tu chcel vedieť,tušim muriel? nechcem plašiť,ale nám horné dva zúbky šli 1,5mesiaca ... inak myslím že teraz tento nepokoj bude asi zase súvisieť so zúbkami...tak sa mi zdá že sa tlačia dalšie dva horné

monika77
23. jan 2010

joj a zabudla som, dnes som konečne zajednala tortičku...poradili mi tu baby na MK z nášho okolia, tak som rada že aj to mám už vybavené ... darček je, už len tie somarinky okolo oslavy kúpiť 🙂

baby boli sme s drobcom na pár dni na lyžovačke, bol tam strááášne zlý, vôbec som si to neužila, prišla som domov total unavená ... asi tak ľahko nepôjdeme na takýto podobný výlet s drobcom 😒

lenk30
23. jan 2010

monika, tak to mi je ľúto, že si si to neužila. my máme ísť do Zuberca budúci víkend, tak som zvedavá aj ja. Oni v týchto situáciách mimo domov sú buď ako medík, alebo ako čertíci. No čo už, už to nebudú dovolenky ako bývali 😀 .A vy chodíte lyžovať do Valče?

aj ja už mám tortu objednanú.

baby dnes som čítala nejaké články z novej knihy o rodičovstve. je tam práve o spaní, že v žiadnom prípade nenechať vyjačať, že sa formuje mozog a potom to má za následky chovanie v dospelosti - agresivita, depresie........

a baby z FB.......kukli ste tie linky na tie penziony?

a2303
23. jan 2010

Ahojte Baby,

Predstavte si, ani sama neviem ako ale včera skúška z "manipulačné prostriedky" mám za A a dnes matika za C 😵
Som uplne happy!!!! 😵 😵 😵 Už len tri skúšky a je po skúškovom.

Mimka, naša Rebeka je ako Tvoja Miška. Vôbec sa jej nechce chodiť, mne dokonca ani neštvornožkuje len sa plazí. A tak isto mi chodí na špičkám, ak sňou skúšam chodiť. Tak ju nenútim, vraj ak sa ešte stavia na špičky, tak ešte nie je pripravená na chodenie. Neboj, veď oni sa nám rozbehnú 🙂 Každé dieťa je iné a každé sa samo rozhodne, kedy je na chodenie, sedenie a tak pripravené. Jedna kamoška od 9 mes. skúšala stále s malou chodiť (celá rodina sňou vkuse chodila za ručičky) a neviem, či to spolu súvisí ale maličká má dosť nôžky do O-čka.

Moja malá spi dost dobre, večer zaspí okolo 7mej, v noci sa raz zobudí na mliečko a vstáva okolo 8mej. Potom spí tak od 12tej na obed také 2-3 hodinky. Takže je to ok.

Baby, neviete teraz kde pôjdu zúbky? Dole má 2 a hore 4 ale je dosť mrzutá, podľa mňa jej idú zúbky len neviem kde.

Majte sa krásne!!! Pekný večer

andrea142
24. jan 2010

ahojte

anit: aj Lili má tak zúbky ako Rebeka a predvčerom som si všimla že jej dole vľavo vyšiel ďalší a pritom keď sme boli na poradni tak nám lekárka hovorila že jej idú horné tie vedľa očných ....... tie má zdurené a prerezalo sa nám dole.

ohľadne spania: malú zvyknem ukladať cca 19:30 . potom o pól noci jej zvyknem dať mlieko a potom znova o siedmej a spí mi do 7:30 alebo 8:00 občas sa zadarí do 9:00. ..........

............ cez deň mi už spí iba raz . o dvanástej jej dám obed kým sa naje ,prebalím ju cca o pól jednej už spí a zvykne spať cca hodinu aj pól alebo dve. a potom už len večer.
aj Lili je už okolo desiatej mrzutá ale keď sa s ňou hrám alebo chodíme po dome tak do tej dvanástej vydrží. a večer tiež okolo šiestej je už mrzutá............... dvakrát sa mi už neoplatí ju dať spať lebo potom večer ťažko zaspáva a ešte o desiatej buntoší.

chodíme za jednu ruku a nie a nie mi ju pustiť hoci už mi ju drží iba ona.

hoci dva dni dozadu doma sa už začína púšťať ............. sama prejde od gauča k stolu a späť a tak si behá sem a tam. alebo s kočíkom sama ide aj si to vie otočiť akúrat ja za ňou bežím lebo s tým ide ako tank 😀 po všetkom a stále ju musím napomínať aby išla pomalšie lebo padne.

a ešte ohľadne topánok najskôr sme mali papučky keď začala chodiť a potom sme jej kúpili riadne topánky a minule už aj topánky na von v tých chodí troška čudne ale to asi kvôli tomu ,že sú o číslo väčšie ale ani v papučkách ani v topánkach nemala problem ani pri plazení ani pri lezení. ........... vlastne mala ale to bolo vtedy keď mi sestra dala jedny boty veľkosť 20 a ona nosila papuče 18 vtedy sa jej ťažko liezlo.

mamamima
25. jan 2010

Ahojte, ja pisem narychlo, ucim sa, mam skusku, tak nestiham ani citat...

Ja len ze mne uz prisla oblatka, je na nej baletka hello kitty, presne vystihuje misulu, kedze chodi ako baletka 😀 je to krasne...a kupila som girlandu macko pooh, pohariky, servitky a baloniky, to mava aj natalka a este na hlavy pre malych take leskle kuzely, take na oslavy...my mame teraz maminu 50 siatku, potom misula s mojim muzom dokopy...no bude veselo medzi skuskami 😀

lulusy
25. jan 2010

Ahojte kocky, konecne som sa dostala k pisaniu,
dakujem vam za podporu, co sa tyka tej manzelovej rodiny (str. 341) ...

Teri: ahoj ´, ja som presne v ten den bola s malou vonku 2 hodinky a spala 1, 45 h. bola zababusena a ja tiez 😉
snazim sa chodit s malou vonku kazdy den, najcastejsie doobeda.

Mimka: dobry clanok, to si vytlacim a dam precitat mojej svagrinej, lebo ta aj so svokrou hovoria malej ze baletka, a to Dominika stavia a chodi po spickach len obcas - skoro vobec, ale ako naschavl vtedy to zabadaju a maju zabavu. 😠
Mimka Misulka aj ked je Natalkina sestricka je uplne ina a vsetko moze byt odlisne ako u Natalky, myslim si, ze sa ani nenazdas a zbadas Misku ako cupika za Tebou. Ozaj mate fakt dobru dokinu, take mam aj ja rada.
´
Lenka: aj my mame total brutal nocne spanie, uz 4-ta noc nevyspata,
doteraz v´bolo vsetko OK a teraz toto, je hore aj 4 hod.Ja neviem ci si mam v noci kavu varit alebo malej ditiaden dat (berte ma s rezervou, urcite by som jej nedala) 🙂 ... Idu jej zubky a mam pocit ze su to "ocne" lebo ma ich naliate a dolne 2-ky... 4hore mame uz cele vonku a spodne jednicky tiez. Je to naozaj o drzku, dnes v noci to bola Prva liga ! Prebrala sa o 21:30 a do 1 som s nou bojovala, potom ma vystriedal manzel a aj som sla spat vedla, odkvecla som ako mrtva. Ona sa prevaluje, mrauci, sadne si v polospanku, potom sa hodi a drieme dalej, alebo sa postavi a ona asi o tom chuderka nevie a jednoducho sa hodi dozadu a spi dalej ... ako ked zastrelia vojaka a on spadne... nechapem, alebo sa prituli ku mne, normalne si nadvihne moj paplon a primojka sa, hlada moju ruku a spi ale to len na 5 min potm opat hlada novu polohu... a tak dookola. Ja som uz s nervami v koncoch, rano vstanem ako zbity pes.
Babulky A rano pozeram a spodna dvojka je vonku !!! ale ide duha 2-ka a asi tie ocne.. prosiiiim ja uz sa chcem vyspat aspon jednu noc a poriadne☹

Ozaj uz chodime, ale chodim este okolo nej, keby nahodou ... lebo je to take este pomale a s neistotou
takze sa chcem opytat, maminy tie ktore vam uz deti chodia same, aj vy ste okolo nich chodili a ratovali? alebo za aky cas pojde pekne ?
dik

nada.hope
25. jan 2010

Ahojte maminky,.........Lulu moja Ninocka chodi presne od 10 mesiacikov, nechodila som a ani nechodim za nou, vsetko som jej na jej drahe uvolnila, ziadnerohy ci podobne veci a krasne mi uz beha a teda bude z nej asi nakupovaci maniak, lebo vo velkych nakupnych centrach beha a beha, velmi sa jej to paci..-))
)

lulusy
25. jan 2010

nada: jej ... a mate koberce? alebo podlahy? my mame podlahy a parkrat ked sa staviala na nohy ta spadla na hlavu na podlahu, tak preto sa bojim, tiez som dala prec stol, ale telka je stale na stojane ...
No my budeme behat asi tak o 2 tyzdne, lebo este nema taku velku istotu...

nada.hope
25. jan 2010

lulu iba v obyvacke mame koberec inak podlahy,.................ja som je j dala protismykove ponozky aby sa nesmykalo, tiez parkrat padla ale nie az tak moc,..................

lulusy
25. jan 2010

nada:
ja jej davam ortoped. papucky, aby bola nozicka spevnena.
ja budem asi radsej behat okolo jej zadocku ... 😵 lebo to boli takke pady, ze ja som revala 😢

martinka17
25. jan 2010

lulu
na bolavé zúbky daj sirup proti bolesti. SAmko ho tiež raz za čas dostane, naposledy v sobotu. Ak sa zobudí s príšerným plačom, viem, že sú to zuby a šupnem mu polovičnú dávku sirupu. To mu pomôže. SAmozrejme, chvílka prejde, kým zaberie, ale potom lepšie spí. A aby sa nebudil, tak spí so mnou na posteli. Ináč je v postielke 😀
Ja mám koberce, Samko chodí jedna báseň,a le tiež sme ho nestrážili. Ak sa bacol, tak sa potom postavil, niekedy zaplakal, ale ináč pohoda 🙂

darmka
25. jan 2010

Lulu ja som okolo Matuska tiez nejako specialne nechodila. Ani sa to nedalo, to by som sa vobec nemohla od neho ani pohnut, lebo on len chodit a chodit. Rozbehol sa pekne tak do tyzdna. Teraz uz ani nechodi, ale uteka, aby nieco nezmeskal.Je to fakt uzasne, ked ho zavolam a on sa hodi do naruce, alebo ked utecie do druhej izby a zavolam na neho a hned pribehne.

lulusy
26. jan 2010

ahoj babule
vyspala som sa !!! 😵 huraaaaa, Domulka zaspala vecer o 18:45 mne na rukach pri grgani a o 00:15 sa zacala mrvit prebudzat, tak som jej dala prsnik a spapla az do teraz do 19:15 😵 juj klop klop nech to neurieknem 😉
som fit ako rybicka .. skvely pocit

K tomu chodeniu, Dominikka zatial chodi pomalicky, opatrne, este to s nou kyvka, tak ja radsej okolo nej, ked potrebujem nieco urobit, tak ju dam do cestovnej postielky,kt. mame v obyvacke a ma aj prielez a velmi sa jej to paci, ked moze chodit dnu a von - hovorime tomu domcek 😉
Kolko asi ratate ze bude stabilnejsia? myslim na chodza?

darmka: pises ze do tyzdna ssa pekne rozbehol a pred tym ako chodil? alebo nechodil? zrazu sa postavil a isiel a pekne? ...

Martinka: ja som dost proti gelikom (chemia) a liekom .... 😒 ja viem ze s urcene prave na taketo situacie pre deticky, ale pokial nema teploty nedavam sirup, vcera poobede bola uz velmi zlostna, tak som jej prvykrat dala gelik - ona to chcela papat 😀 ale asi trosku pomohlo.
Ale ked sa budu opakovat take noci ako predvcerom tak jej aspon v noci budem davat gelik. 😔
Matka a nikdy nespadol Samko na hlavku? Dominika ked pada tak na hlavu 😨

Prajem pekny den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre