Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lulusy
27. jan 2010

Mimka: dik za link, nasla som ja na MMB dokonca Macka Pu a teraz sapodrz za nejakych 79 eur 😕 takze nehrozi, az som chcela napisat predavajucemu ze ci je zo zlata alebo co?

Muriel: moja spolu-rodiaca to mala na vonkajsich rodidlach, ze sa jej to urobilo tehotenstvom, pri porode jej to popraskalo, a po porode jej to sily, som akurat este vedla v boxe tlacila a ked som pocula ako reve a vresti, tak som skoro malu vcucla naspat. Som sa pytala dr. ze ci to tak boli sitie,lebo som este nevedela ze ona mala taky problem a on povedal ze nie,ze nechape co tak vystraja ... az potom na izbe mi povedala ze co to ....
Ale radsej sa pytaj dokiho ze co to, co s tym a pod. ja sa stale pytam a co? nech vyzeram ako debil,ale je to moje telo a on vystudovany dr,. takze to co jemu sa zda zrozumitelne, Tebe nemusi byt.

K tomu potrestaniu drobcov, ja Dominike uz sem tam prilozim taku cvicnu na zadok aj po ruke dostane a poviem nono ...Musela som to uz zaviest, ale len kvoli jej dobru, zacala totiz to kusat kable, tahat ich, naposledy na seba skoro stiahla notebook. Uz musi mat svoje hranice co moze a co nie a je najvyssi cas ju to ucit.
Len tak pre upozornenie: POZOR NA NABIJACKY V EL. SIETI! kamoska, vytiahla mobil z nabijacky, ale nechala v sieti, maly (12mesiacov) vzal kabel do ust a potriaslo ho na pere, mal peru akokeby popalenu -normalne pluzgierik tam ma chudacik. Je to len 12 voltov ale predsa !

terina25
27. jan 2010

tak to ja malej tiež už niekedy dám po zadku.a ona sa z toho ešte smeje 😠 Si myslí,že je to zo srandy...

lulu:tak to je sila s tou nabíjačkou. 😕 inak ja som sa dnes kúpala s malou.Manžel ju potom vybral z vane a položil na práčku ,že ju ide utrieť.a ona mu skoro spadla.som skoro infarkt dostala.ale ešte som mu hovorila asi 10 sekúnd predtým,že nech dá pozor ,aby nespadla a o chvíľu bola skoro na zemi.takéto nehody ma raz asi zabijú 😖

lulusy
28. jan 2010

dobre rano mamicky a baby
opat sme v noci buntosili ... 😒

Teri: manzel zase robi to, ze ked mala doje v jedal. stolicke a chceju vybrat, tak da doleten pultik co je pred nou a ona sa uz uz hadze naruky, mu hovorim,ze raz nestihne pustit pultik a ona odtial vyskoci. Je pravda, ze su tam este aj puta/pasy na priputanie, tak ich asi zacnem pouzivat,lebo zacina byt velmi ziva v tej stolicke, pomaly sa v nej zacne staviat ...
Alebo ju uspava na nasej posteli a on si kludne odbehne do kuplne umyt cumel alebo po mobil, hovorim, ze nemozes to robit lebo spadne z postele, ona je hrozny zbojink v tom. No ako hrach na stenu ... on si to akoby neuvedomoval a este je k tomu aj mudry ze ci sa nevie postarat o svoje vlastne. 😠 😠 😠
Ja som s nou cely den, tak viem coho je schopna a uz raz tak spadla z postele, este nestvornozkkovala a ja som len dala plienku za dvere a uz som vydela ako pada, ako spomaleny film. Takze od vtedy zacala 4-nozkovat 😅
Nuz tak asi s tymmojim muzom .... a to je len omrvinka z toho vsetkeho ....

zuzi26
28. jan 2010

lulusy 😀 vsetko zle je na nieco dobre 😉
my sme tiez buntosili, otras som unavena
ale urobila som si radost, objednala som tortu http://www.cukraren-ludvik.sk/foto_detail.php?i...
nakoniec som leniva, ma prist moja a manzelova rodina naraz, asi 20 ludi naraz, tak som to zjednodusila. A malu sme volali motylik ked sa narodila, tak ma motylikovu🙂)

andrea142
28. jan 2010

ahojte

aj moja je dosť jedovitá. už za to aj pár krát dostala na zadok .......... za to sa urazila začala plakať a prestala trucovať. ........... u nás nemá význam že vyjdem z izby ,lebo začne vrieskať a u nikoho sa neutíši iba u mňa pár krát som to už spravila a vrešťala ako keby ju drali z kože. takže ak už nepomáha nič dostane po zadku alebo ruke

začala to vtedy keď som ju išla prebaliť .... začala plakať ,hádzať sa , kopala ..... potom to už začala praktizovať aj na iné veci tak som jej to zatrhla s tým že dostala na zadok ........ čo ju ani bolieť nemohlo, ale na to sa urazila a asi si uvedomila že to nesmie. ........... neviem ... 😅 😅 😅 ........

niekedy stačí ak ju hlasnejšie napomeniem a prestane to robiť

to stým že si strká prst do úst a napína ju tiež poznám aj Lili to občas robí...... ale sestrina malá to je tiež hotová bulimička tá má ruku stále v ústach 😀

50kg ......... vau ... tíško závidím. 🙂 ............. ja som 166cm vysoká a mám 68kg čo je o 4kg viac ako pred tehu. ........... brucho ako v piatom mesiaci .... no proste hrôza........ ale môžem si za to sama večer dojedám Lilinu kašu robím si kakao atď ...... ale na nový rok som si dala predsavzatie ,že to už robiť nebudem aj že sa budem viac hýbať ................ no s tým že sa snažím nedojedať sa ako tak držím ale s pohybom som na tom zle. pred obedom idem ku našim čo je asi cca.15min. a potom o štvrtej domov .... síce za malou alebo lepšie povedané s malou behám za ruku skoro celý deň no ale žiadne výsledky nevidno ....() a to už od októbra keď začala chodiť za dve ruky 😠 )

nás bude na oslave okolo 25 ludí. mama pečie jednu tortu ale tú už donesú vo štvrtok keď má narodky tak som svokre povedala, že jej tortu načneme v sobotu. na to potom dám tú oplátku ... hoci mi ešte nedošla a v pondelok písala že to posiela tak neviem.

presne o týždeň máme rok 😀 😀 😀 ............. ako rýchle to ubehlo

muriel293
28. jan 2010

ahojte dnes ma už chytá úplné zúfalstvo,noc bola skvelá ale deň...,malý ako čert,som sa tešila že ho dnes vezmem na sánky,tak som ho obliekla a išli sme,pekne sedel a pozeral a ke´d sme dorazili do parku začal sa vzpínať a vrieskať tak že mu sople išli až na peru,zahadzoval rukavice...mala som dosť už asi na sánky nepôjdeme! 😖 aj s jedlom sa mi len babre stále,tak krásne vždy jedol možno aj susedove by zjedol so svojím a teraz mi stále hrká do ruky,berie misku,šklebí sa a robí ofuky a to pri každom jednom jedle,aby sa mi ho vôbec podarilo nakrmiť musím mu dať do ruky druhú lyžicu nech sa s tou zaoberá aby nerobil hlúposti! nechápem čo sa s ním robí! ☹

lulusy
28. jan 2010

muriel : asi nan ho prisla puberta 😀

mamamima
28. jan 2010

Ahojte, ja mam dnes skusku za sebou, obehali sme pol slovenska kremnica, krahule a tooolko snehu bolo, ale bolo super, len sami dvaja, ale potom mi uz chybala cicusa 🙂 ale s nou by sa nedalo...1x bola na tak dlho...

muriel293
28. jan 2010

mima to musel byť super výlet! 😉

terina25
28. jan 2010

Ahojte baby.

ja mám dnes taký ,,spomienkový,, deň.lebo presne min.rok približne od 15.30 som už mala porodné bolesti a večer o tomto čase som už doma ,,poskakovala od bolesti 🙄 ani sa mi veriť nechce,že zajtra je to už rok.straaaašne rýchlo to ubehlo.

a dnes sa nám stala zase nehoda.farbila som si vlasy a o Sofi sa staral muž.a samozrejme,že mu spadla z postele.tak plakala chúďatko a ja s ňou.Tak som mužovi vynadala že susedia museli mať radosť.ale ma tak vytočil,že až... 😝 Za 2 dni 2 nehody kvoli nemu.

terina25
28. jan 2010

Neviem,či budem mať zajtra čas kvoli príprave oslavy...

tak chcem poblahoželať všetkým zajtrajším oslávencom k narodeninám .Prajem veeeeeeeľa zdravíčka,málo nehod,pevný krok a šťastné maminy. 😉

mamamima
29. jan 2010

Pripajam sa ku gratulacii k dnesnym malym oslavencom 😵 Samko, Sofinka a ostatni drobcekovia, ktori dnes oslavuju 😅 Vela vela zdravicka a nech vas maminky posluchaju 😀

avuska19
29. jan 2010

Aj my s Petrou Máriou sa pripájame so želaním všetkého dobrého, hlavne prajeme vela zdravíčka!!!

lila13
29. jan 2010

ale ste toho popisali, nestiham vas ani citat a nieto este odpisovat 😉

tak to uz sa zacinaju 1.narodeninky? waw, tak aj my s Kubkom sa pripajame ku gratulacii, vsetko naj, naj vsetkym oslavencom, hlavne vela zdravia 🙂

lenk30
29. jan 2010

Kamoši a kamošky všetko najlepšie k prvému rôčku. Baby, normálne sa mi natisli slzy do očí....ako to ušlo, veď za chvíľu takýmto štýlom máme doma pubišov, čo ich budeme obťažovať. No ja som tiež už včera spomínala, lebo pred rokom som už otravovala môjho vybraného pôrodníka, že už som v 38.tt, že nech už to spustí, že už nechcem brucho............ešte ma poslal domov a dal termín o týždeň.

Len nech sú nám zdravučkí!

Baby skúste mi hodiť nejaký rozpis papania po hodkách. mne sa zdá, že máme blbý režim. doobeda skoro nič....len piškoty chrume, niekedy pečivo s maslom alebo syrom-ale väčšinou to vypluva, ovocie ani výživy žiadne nechce iba tak banán,
zeleninu s mäskom až okolo 14,
16 - jogurt, pribinák
18 - kaša

a kojím celúúúúúúúú noc, o 7, o 12pri uspávaní, o 19 pri zaspávaní

inak neviem či som vám tu písala, že som bola na pohotovosti, čo mi malý odhryzol z bradavky! šelma jedna! robil to na scvhal a zabával sa bohovsky na tom! to bol týždeň. a si predstavte z tej rozdrbkanej bradavky kojiť. to bola ukrutná bolesť.....................ja už som ho chcela odstaviť, ale mliko mi stieka, on cez deň v pohode, ale celú noc jačal.........a najhoršie je, že on odmieta čaj, vodu, skúsila som 3druhy UM! nič. na fľašu ukazuje EEE.
už to mám zahojené, dali mi kortikoidy - a to je asi riadna sila, lebo tak viditeľne sa to celilo.

Jediný recept na odstav - ked ma ešte raz uhryzie, zviazať prsia, nepiť a ísť na týždeň na výlet........

andrea142
29. jan 2010

ahojte

Terina : Sofi prajeme všetko najlepšie k prvým narodeninám 🙂

a tiež aj ostatným čo oslavujú 1.narodeniny 🙂

lenk: my papáme takto:

7:00 - mlieko cca.180ml
9:30-10:00 - jogurt alebo chlieb/rožok s maslom
12:00 - polievka ,a potom ešte druhé podľa toho čo je navarené
15:00 - ovocie / výživa ...... jablko,banán,pomaranč.... atď
19:00 - kaša alebo mlieko s rožkom/marína keksom

potom sa kúpe, dostane troška mlieka so striekačkou aby prehltla D.vitamín a potom už iba okolo pól noci pije znova mlieko cca 180ml

ak si ešte neskúšala skús mu zmiešať banám s iným ovocím najskôr len troška iného ovocia a potom postupne viac a viac možno mu zachutí aj iné

monika77
29. jan 2010

VŠETKO LEN TO NAJLEPŠIE K 1. narodeninkám, veľa veľa zdravíčka pretože to je najdôležitejši ...posielame oslávencom veľkú pusu CMUUUUUK

lenk mne sa slzy tlačia do očí hlavne v tomto období, kedy mi odmieta hovoriť mama ... pred tým to toľko omielal dokola celý deň a teraz ani za prepánajána nechce ... je mi to tak ľúto a bolíí to, ked namiesto toho povie baba ... a to som sním celý deň ja, babky poriadne ani nevidí.... čo som mu urobilááááá ☹

my papkáme takto, sa ale nezľaknite tých ml hehe

7:00 - mliečko 240-260 ml 🙂
10:00 - jogurt s ovocím, alebo len ovocie so sunárkou, niekedy aj kašičku
13:00 - obedík, ale my zatiaľ bez polievky, to chcem začať až po roku
16:00 - podobne ako na desiatku,každý deň to obmieňam...čiže ak ráno jogurt tak večer kašu a naopak..
tiež miešam aj dve ovocká, napr. banánik s jablkom alebo hruškou
19:00-19:30 - mliečko 240-260 ml

v noci už nepapkáme, teda len niekedy ked má záchvat plaču, to sa stane tak 2x do mesiaca a nič inéh neukludní len mliečko...pijeme ted už len čajík

nada.hope
29. jan 2010

Ahojte maminky.............vsetko naj k prvym rocnym detickam, my este tyzden a tiez oslavujeme........takze sa tesim🙂))
Co sa tyka papania tak :
6,30- mliečko 180 ml
10:00 - kasa, rozne druhy ale riedena nie mliekom, taku nechce ale vsetko riedim vodou
13:00 - obed a to podla toho co je v chladnicke, ale polievku nedavam aj to co jej davam niekedy nespapa
16:00 - bud tvarohovy dezert, alebo vyzivu s piskotkami
19:00-19:30 - mliečko 210ml
Na to ze papa tak primerane sme mali na poslednej poradni 9300 g a 74cm, takze tabulkovo sme presne...........

caly8
29. jan 2010

ahojtee aj my sa pripájame k vinšovníkom 🙂 detičkám hlavne zdravíčko a veeeeeľa lásky prajeme 😵

my papkáme:

7,00 -kojenie
8,00 -rožtek čistý alebo trochu masla, lekvárik domáci, šunku posledne ale len na ochutnanie ešte nechce
10,30 -piškotky+ovocie jablčko, hruška
pomedzi piškotka, chrumky
12,00 -kojenie
13,00 -obed masovo-zeleninový alebo aj polievočka zeleninková, šošovička.. také hustejšie ich robím
16,00 -kojenie
pomedzi rožtek, chrumka už nie veľa
19,00 -kaša nemliečna...niekedy sunarka jogurtová(mliečna)
20,00 -kojenie uspávanie
23-24,00 -kojenie
a potom už neviem kedy kojenie lebo spím a Ela je pri mne v posteli tak sa obslúži 😀 ale asi okolo 03,00 ...

po poslednej poradni 11200g a 77,5cm 🙂

caly8
29. jan 2010

ináč k odstaveniu 🙂

ja ju určite nechcem odstaviť teraz ani ma to nenapadá .. po roku a pol ak ..ale nechám to na ňu... ináč chcela by som prejsť rovno na kravské mliečko ..po roku sa už môže plnotučné tak dúfam, že sa podarí 🙂
už som si zvykla no nočné spanie - bdenie ale zatiaľ to zvládam a to chodím do práce ... 😝

mamamima
29. jan 2010

Lenka, my sme na tom asi tak ako vy s papkanim, niekedy, hlavne u svokry, mi pripada, ze ju len vykrmuje a dava spat, stale ma piskoty, brumika, milaciky a podobne hovadiny, niekedy mi pripada, ze len hluposti je...a u nej spi vkuse, aj 3-4 x za den, teda vcera tam bola 1x na cely den...doma spi vacs. raz a poriadne...ale to je uz ina tema...Svokry...

K tomu odstaveniu...nech si kazdy robi ako mu vyhovuje, to je jasne...ale ked je to uz fakt na obtiaz, mna mala tiez v kuse hryzie a ziadne nono neplati, ale ostatne som spominala par stran dozadu...tak to je fakt na porazenie...a si myslim, ze rok je obrovsky uspech a je hlavne najdolezitejsi...po roku sa mlieko co sa tyka vyzivovej hodnoty uz az tak nerata, skor ide o ten kontakt, ktory nechce vela mamiciek stratit...ja som bola nestastna pri natalke, to mala 1,5 r. ze ju musim odstavit...to som fakt musela a chybalo mi to, je to o pocite...teraz mam opacny pocit, ze uz je cas o par dni...100x za noc hore, dostipana, doskriabana, dohryzena...dufam, ze to bude potom bez problemov 😒 ale cim neskor, tym tazsie sa deti odstavuju 😉 ja keby som to mala nechat na natalku, tak ju kojim az do puberty, to bol taky zavislak 😀

mamamima
29. jan 2010

kokso leni, ze odhryzol z bradavky...ina selma ...aaaauuuuu, chudatko, to riadne boli ak zahryzne, nie este odhryzne...no a potom nerozmyslaj o odstaveni...uplne ta chapem 😔

caly8
29. jan 2010

ja sa riadim svojimi pocitmi..možno mám aj preto taký pocit, že chodím do tej práce a chcem ELe dopriať moju prítomnosť a toto je najlepší spôsob..nebudem s ňou bojovať ona sa mi v noci napije pekne do dna z cici a je mi jasné, že pokiaľ sa bude dojčiť tak noc neprespíme celú 🙂

tu je aj článok o odstavovaní a dlhodobom dojčení je od annag 🙂 ak budete mať chuť si prečítať ..len to prosím vás neberte tak, že som z nej planéty ked mám aj napriek hryzeniu do bradaviek takýto názor 😝 😉

martinka17
29. jan 2010

AHojte baby,

nestáíham písať, možno večer.
SAmko všetkým stráááášne ďakuje, Ja som dnes na mäkko ako vajíčko. Ale stráááášne happy.
Maťa

a2303
29. jan 2010

Ahojte,

Všetkým malým ročným drobčekom GRATULUJEME a prajeme aj s Rebekou veľa zdravia a aby rástli do krásy!!!!

Muriel, čo si písala to presne sedí aj na Rebeku!!! Tak sa mi zdá, že naše deťúrence majú teraz odbobie vzdoru!!! Je uplne zlatá, len keď ju chytí rapel, tak je to hrozné. Tiež ešte neviem, ako na ňu. Ale asi to budem riešiť, že jej dám po zadku!!! Zazerá, kričí, nechce sa obliekať, keď ju vyberám z vane tak je cirkus, čo chce ona to sa musí robiť! Už je to teraz trocha lepšie ale dúfam, že ju to uplne prejde. Min. týždeň to bola s ňou katastrofa! Ale má dni, že je uplne dobručká... chodiť sa mi nechystá, zatial sa len plazí, posadi sa, skúša sa stavať ale zatial to je celé. Za to rozumu má až-až!!! Všetko zopakuje.. fakt.. jeden deň som jej povedala a ukázala krém na riťulku. Odvtedy keď vidí hocijaký krém, šampon, sprej tak vykrikuje kjém...kjém... hovorí mama, baba, te (telefon-to vykrikuje, hlavne ked mi zazvoní), napodobňuje zvieratká a všetky, tancuje, a ručičikami ukazuje varila myšička,tap-tap a ešte iné. Hladká nás a hovorí mó-mó (moja) a ponovom keď si listuje noviny, tak bozkáva všetky ženské v nich 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Niekedy sa až nestíham čudovať!

Rebeka papá asi takto:
o 08:00 hod - 150 ml mlieka
o 09:00 hod - pol rohlíka a morčacia šunka (ona si to papá sama, dám jej celý rohlík, kolečká šunky a pekne papá)
o 11:30 hod - polievočka (mäsový vývar) a druhé jedlo, kura, zemiaky, prívarok, špagety a tak
o 12:00 hod - 150 ml mlieka na tom zaspí
o 15:00 hod - banán alebo jablko, alebo kaša
o 18:00 hod - rohlík šunka, alebo krupicová kaša, alebo polievka, alebo mäsko so zemiakmi, alebo volské oko
o 19:00 hod - 150 ml mlieka na zaspanie

ja jej varím bez oleja a soli, kupili sme tie zepter hrnce, tak v nich to je super (vlastne jej varím dietne)
jedine to volské oko jej spravím na štipke oleja

ináč pije sunar a prívarky a krup. kašu jej robím zo sójového mlieka

budúci týždeň poradňa, tak som zvedavá na váhu 😵

mamamima
29. jan 2010

Caly, prekrasny clanok, len si neviem predstavit dojcit 4 roky 😀 ja si myslim, ze treba pozerat aj na zenu, nie len na dietatko...dieta ma pravo byt dojcene, ale fakt nie za kazdu cenu taaak dlho...

mamamima
29. jan 2010

a sranda 😀 ze babatko za hryzenie nemoze ...som sa zasmiala 😀 😀 😀 nooo jasne, by ste mali vidiet ten sibalsky pohlad a uskrn...presne vie, co robi opica jedna!!! ze to su na vine zubky co sa tlacia...betari su to, tak je to 😀

bubatenko
29. jan 2010

AHOJTE,

tak aj my s Adamčom sa pridávame k prvým narodeninovým..... 🙂 Hlavne nech sú všetci zdraví a také úžasné babatka ako doteraz 🙂

kvietok23
29. jan 2010

vsetko naj vsetkym detickam k 1. ROKU 🙂 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre