Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

vanilka2612
17. feb 2010

Babky, mate niektora autosedacky : CAM LE MANS, CAM TRAVEL EVOLUTION alebo NEONATO GRAND TOUR ? Ideme kupovat,len neviem teraz ktoru? Maju vase aj taky system,ze sa da sklopit na spanie? Je to dobre? dik 😉

patkao
17. feb 2010

vanilka ja sice nema ani jednu z týchto, ale da sa aj moja naklopit na spanie, ale nedavam ju tak moc, lebo mi to pride ze jej tak z toho nozicky visia a ze sa jej nedokrvia dobre..to si ale len ja myslim..a v podstate som este tak dlho ani nesla s nou, zeby som ju naklapala na spanie..

martinka17
17. feb 2010

ja mám tiež takú, romer so sklápaním, použili sme to, ale to bol samko po endoskopii a bol taký zdrogovaný, že musel spať, cesta trvala asi 40 minút, on prespal pol hoďku.....ale ináč ja som ju kúpila použitú a ani som netušila, že sa dá aj polohovať. Takže neviem poradiť 😒

martinka17
17. feb 2010

baby poradte,

Samko dnes nechcel jesť, dosť vstrájal, jednu lyžičku som mu potom na rukách chcela po chvílke zase dať, ale ako plakal, tak sa zvrtol, lyžičkou som ho buchla asi do podnebia, lenže jej obsah už ostal v puse. On začal lapaž na pár 2-3 sekundy po dychu, potom sa rozplakal. Ani nekašľal veľmi....asi mu to len zabehlo. Ale teraz mám strach, či to nevdýchol, lebo to bola ryža a mäso 😖 Stalo sa to už niekomu. Bojím sa ísť k lekárke, lebo zase skončíme v nemocke, to by som teraz nezvládla.

andrea142
17. feb 2010

ahojte

Martinka: no neviem ale ak ti nekašle alebo sa nedusí podľa mňa nemusíš ísť k lekárke. a to že neje môže mať zo zúbkov.

andrea142
17. feb 2010

včera som ešte zabudla napísať že sme malú ostrihali ...... teraz vypadá ako chlapček 😀 ... volám ju malý Peťko a ona že Pe Pe 😀
skúsim hodiť fotky potom kuknite

vanilka: mi máme concord a tá sa dá naklopiť na spanie hoci ne moc ale stačí. skús sa v obchode spýtať.

ináč tie sedačky do 18kg sa ešte dajú troška sklápať.

andrea142
17. feb 2010

ohľadne k tým topánkam : keď som malej kupovala zimné tak mi predavačka povedala ,že je lepšie kúpiť o číslo väčšie. ja jej ešte dávam hrubú ponožku takže jej v tom tá noha nepláva, najskôr v tom chodila ako v lyžiarkach ale teraz si už zvykla. a vnútri má presne na nohu.

aj Lili má dole jeden krivý zub, tie prvé dve sú rovné a ten tretí čo jej vyšiel je troška na krivo. Akúrat nám lekárka hovorila že ju máme zobrať k zubárovi keď bude mať rok. Vy ste už boli niektorá ????????????

martinka17
17. feb 2010

ja nie, ešte len zisťujem, kam skočíme. Ale má len 6 zubov, tak kam sa náhliť 🙂

andrea142
17. feb 2010

a stým internetom : no ja mám z Orangu do notebooku ,rok mi to išlo bez problémov a minulý rok v auguste som sa na internet vedela pripojiť ale žiadnu stránku som si nevedela otvoriť. tak sme to nejaké tri mesiace riešili. v Bratislave mi to bez problémov išlo lebo tam majú aj tú 3G sieť tak teraz mám počítač u sestry tam mi to ide bez problémov a to bývajú max o 500 m od nás.

si tu pekne kecám sama so sebou 😀 😀 😀

andrea142
17. feb 2010

Martinka: veď aj ja rozmýšlam či ju máme zobrať kam chodíme my alebo či je nejaký detský .......no ale ja tam s ňou nemôžem ísť lebo zo zubára mám panický strach .... potom by bola nervózna aj ona a to by sme dopadli

mamamima
17. feb 2010

Ahojte, nestiham akosi, len varim, peciem, upratujem, uz mi z toho riadne hrabe, nikde nic nevidiet, bordel vzdy jak v tanku, jedlo zjedene, tak dokola to robim... a ziadne ocenenie u nas doma, asi sa na to vykaslem a vylozim si nohy a nic nebudem robit...nieco je vo vzduchu asi len sa hadame s muzom...a aj za jeho mamu uzasnu...ale nebudem rozoberat radsej...

uz bezkame pekne 😀 a ja davam vodu aka je...ked je prevarena v konvici, tak tu, ked je lucka, tak rovno z flasky do flasky a ked neni ina, tak rovno z tocky...mala by sa nechat odstat, aby vyprchal chlor, ale ked neni cas, tak pije ju rovno taku...mne nasa dokina povedala, ze ona neprevarala od 4 mes...prislo mi to cudne takemu malemu, ale teraz ani ja neprevaram...

andrea142
17. feb 2010

fotky poslané môžte si pozrieť

ja jej ešte väčšinou robím čaj z lucky alebo jej dám iba lucku ale párkrát sa mi stalo ,že som bola lenivá ísť pre novú flašu lucky do pivnice a robila som jej z vody .............. ale zatiaľ nepila ešte vodu z vodovodu. ale veď sú už veľký takže by im to nemalo narobiť problémy

terina25
17. feb 2010

Ahojte babule.

hlásim,druhý zub sa prerezal.HURAAAAAAAAAAAAA. 😀 😵

k tomu nášmu predaju bytu...kupci sa neozvali,takže asi nič z toho.Muž sa dnes pýtal aj v banke na požičku,ak by sme si chceli nechať aj náš 1-izbák a zobrať celú požičku na druhý byt,ale vraj by nám nedali,lebo máme nízky príjem.Ale nepovedal,že sa jedná o hypotéku a nie o obyčajnú požičku.Tak neviem,budeme musieť asi obehať banky a sa popýtať.lebo nášho sa asi nezbavíme,tak to budeme musieť riešiť asi takto,ak sa bude dať.

vodu dávam z vodovodu,kt.prevarím.Predtým som kupovala Lucku al.drobčeka.Ale zistila som,že je to absolútne zbytočné kupovať.Lebo keď som ju prevarila,tak tam boli také usadeniny..

Maťka:Samko je určite v poriadku.Neboj sa,len mu asi zabehlo

terina25
17. feb 2010

lila:ďakujem za info o Lusilii,že pozdravujeme 😉

vanilka:ani jednu tých autosedačiek nemáme.my máme casualplay do 25kg.a dá sa polohovať do ľahu.chceli sme do 36kg,ale tie sa nedali dať do ľahu,tak sme vzali túto.Naša malá totiž zvykne v aute spať a nechcela som,aby spala v sede 😉 A nemožem si vynachváliť,je super.Aj keď bola drahá jak šľak,ale čo už.hlavne že je bezpečná a malej sa v nej páči

mima:to s tým prataním..To akokeby si o mne hovorila.Si už z toho nerobím ťažkú hlavu.mám vysoký tlak 😀

terina25
17. feb 2010

inak k tomu zubárovi.Vraj treba ísť vtedy,ak už má 1 zub. 😉

A čo sa týka topánok,tak Sofi ešte nepotrebuje žiadne,keďže nechodí.

terina25
17. feb 2010

ešte som zabudla...

nebola ste niektorá v hoteli Hutník 1 vo Vysokých Tatrách??

http://www.vysoketatry.cz/ubytovanie/centrum-vy...

Chceme tam ísť v apríli,tak či náhodou nemáte niektorá skúsenosti.

martinka17
17. feb 2010

lili na akej operácii preboha boli, dúfam že nič vážne☹ Fuj, narkóza je hnus, dúfam že nikdy viac 😢

pratanie
hneď ako tak upracem byt, tak všetko Samko poupratuje po mne...všade sú štipce, šaty po zemi, hrnce až na chodbe....niekedy to nechám tak, nemám na to energiu 🙂

dnes bol blbý deň, lebo idú kramy...mňa tie moje hormóny raz pochovajú 😝 Nič, idem do vane, som total grogy

nikacosta
17. feb 2010

jej baby a nam dneska jakubko spravil prve samostatne kroky..taka sranda, lebo som robila upratovanie a pozeram ze sak mam tam papucky, tak skusime.dala som ich malemu, ten sa postavil o postel, pokukal sa okolo a zrazu sup a bol pri postielke..sice len nejakych 5 krokov ale bez drzacky,hh..sranda s tymi papuckami, no nie?a aky bol na seba hrdy, by len chodil potom, k dedovi k tatovi..sice este ako opillucky ale zadari si po kuskoch..

a nam zubky nejdu uz asi 5 mesiacov, vtedy nam vybehlo osem naraz a uz dlho dlho nic..
maminy a ako to mate s rozpravanim, lebo ten moj kubik nechce povedat ani za svet nic..vsetko je len ba..uz aj zacal ta a de a mama ale prestal..no neviem, nejak sa mi zda tichy..

a chory sme aj my, a to uz tretikrat..takze sa faakt vytesujem..ma sopliky takze ked mu nejaky hlienik zabehne tak grcame.je to o nervy lebo sa napapa zakasle a dogrca..

martinka17
17. feb 2010

už je mi lepšie🙂 Bridget Jones je super, vždy pomôže 🙂

nika
ani Samko veľa nekecal. Najprv vedel da-keď niečo chcel, mama, baba, potom úplne prestal...mamina ho naučila povedať havo, takže teraz je všetko havo, to (keď niečo chce, tak vraví to, max ukáže občas rúčkou) a ja som ho teraz naučila dedo. No a jasne, papa. takže používa tieto slovíčka, ale to som ich nonstop opakovala ako papagáj, kým ich začal používať 😀

fodorka
17. feb 2010

ahojte bambulky.dakujem tesime sa ako blsky....tak aj ked neni bohvie co na 30sa zaviazat platit ale tak co uz spravime aspom ze budeme vo svojom....no nie?jaj baby uz cez vikend by sme tam mali byt....juj tesim sa.ozaj babulky je niektora z Levic?ked hej napiste mi do ip....mamima ako sa mate?aspom ze minule sme si zakyvala.mmusime sa stretnut... 😉

vanilka2612
18. feb 2010

Mima,mas pravdu,urcite je nieco vo vzduchu,,aj my sa casto teraz hadame...Ja nervozna,cely den tu sama s malou,,upratujem ,varim,a on pride k veceru ....Ja by som aj niekam odtial vypadla,jemu sa nechce lebo je unaveny z prace..tak na figu ☹ ..Ja poupratujem a o sekundu znova bordel...mna by to az tak nesralo,ale pride Peter a ze neporiadok..on je strasny puntickar...az mi je z toho zle..Tu musi byt furt vylestene vsetko..ale mne sa uz proste nechce ...a teraz sme aj chore k tomu,,tak riad vrchovato,tak brblal,ze musel umyvat 😠 ..no som sa vykecala aspon tu..Ja mam rodicov 500 km odtial,takze nema mi kto pomoct s malou..a svokru neziadam,lebo mi sa nemusime...Najmudrejsia na svete...radsej budem tu sama s malou,ako by mi ona mala prist pomoct 🙄 😠 ..Ja kupujem drobceka,alebo co je v akcii a prevaram este stale,aj na mlieko aj na caj...No tak sa majte

monika77
18. feb 2010

ahojte babuľky

topánočky som aj ja chcela vedieť...zimné mal 20/21 a celkom v pohode...lenže teraz papučky som mu kúpila 21 a pripadajú mi dosť veľké...no svokruša mi hovorí aby som mu ich nemenila,však mu rýchlo rastie nôžka,,,tak neviem čo urobiť...je pravda že ked som mu kupovala akurát mal ich na mesiac 🙂

zúbky hm,máme u veľmi dlho 8 zúbkov ale zdá sa mi že už začínajú horné očné

jaj baby s tým bordelom...mám pocit že nič iné nerobím len krmim,prebaľujem,upratujem hehe...niekedy ma tiež už nebaví upratovať po malom...proste nie je na to vždy energia

vodu ešte aj ja stále preváram 🙂

andrea142
18. feb 2010

ahojte

upratovanie aj ja dosť flákam a po malej absolútne neupratujem len max. ak sú hračky po celej izbe tak nahádžem na jednu kopu aj tak to hneď rozhádže a upracem to až večer keď už spí.

minule už aj podotkli švagriná so svokrou ,že má malá veľa hračiek ........... že jej treba nejaké odložiť a potom že vymeniť po čase...... to mi povedal manžel tak som mu na to povedala ,že nie som sprostá aby som malej menila hračky každé dva týždne len aby boli v izbe iba nejaké tri. to že sú hračky na zemi nie je neporiadok. ak sa to niekomu nepáči nech sa na to nepozerá.

moja švagriná si myslí že ak povie ročnému dieťatu ,že nerozhadzuj tak to robiť nebude. ak sa malá dotkla skleneného stola tak to hneď utiera lebo sú tam otlačky. minule som piekla a vošla do kuchyne ...... samozrejme v kuchyni to vyzeralo ako keby vybuchla bomba 😀 a hneď začala ukladať veci ........... mne stúpol tlak na 500 ......... veď by som to upratala keď skončím ale iba som to prehltla a kašlala na ňu. to ako keby som hrach hádzala o stenu.

predvčerom ma tiež vytočili. škôlkari mali karneval a švagriná sa pýtala či nejdeme tak som jej povedala ,že prečo nie aspoň bude medzi deťmi. potom ale volala mama ,že či ju nezoberem do Blavy lebo sestra s neterkou boli v nemocnici ,že ich pozrieme tak sme šli ešte hovorím svokre ,že ak chce nech ide malou na ten karneval, na to ona ,že nie lebo je veľa chorých ,že ju zobere iba na ulicu sa prebehnúť. tak hovorím že dobre ,keď som došla pred našich mi volá švagriná že či ideme ,tak som jej povedala že ja nie lebo idem preč s mamou a že jej mame sa nechce. keď som sa vrátila tak kočík nikde ani malá ...... že asi si rozmysleli a išli. kukám malej veci čo má na von a nič nechýba tak som zavolala svokre a hovorí mi že išli na karneval ,ale že už keď som doma tak idú domov. dojdu domov a malá má oblečený overal čo bol vypratý ale nevyžehlený ,lebo švagrinej sa nepáčil ten čo bol pripravený ( lebo ten nebol nový ale dostala som ho od sestry použitý ale inú vadu nemá 🙄 ) nechali na nej tepláky v čom bola celý deň, čo už ráno stihla ojesť a na nohy jej dali ponožky čo jej budú dobré o dva roky lebo iné nenašli 🙄 pritom tam má normálne teplé ponožky čo jej dávam von. malá oblečená ako posledný cigán aj asi ten mal na sebe čisté veci .

ale hlavne že sa mohli ukázať s malou ,že oni ju zobrali na karneval. 😖 😖 😠 😠 🙄 🙄

lenkahrehusova
18. feb 2010

Andrea, tak to teda máš pestré 🙂

jani74
18. feb 2010
lenkahrehusova
18. feb 2010

K tomu poriadku, aj ja nič iné nerobím len upratujem,periem, žehlím, ,prebaľujem...... no taký stereotyp 😅
aj teraz, rýchlo upratať kým malá spí ...
Baby, neviete, ako to vyzerá s tým našim stretkom? Dúfam, že sa tam stretneme v čo najväčšom počte 🙂)))

andrea142
18. feb 2010

Lenka: aspoň sa nenudím 😅 😕 🤐

ohľadne stretka len to čo minule Ludika písala ,že sa malo zahlásiť do 14.2.

andrea142
18. feb 2010

Terina: v tom Hutníku sme neboli my sa chystáme do Hotela Smokovec v máji ale júni.

vanilka2612
18. feb 2010

Teri, myslim,ze Hutnik I. je zrekonstruovany,Hutnik II ma starsie izby,robila som v cestovke,mali sme ho v ponuke..A klienti boli spokojni 😉

martinka17
18. feb 2010

aďa
som sa super pobavila, fakt som happy, že nemám svokru švagrinú....a iné známosti, keď také veci čítam 😀

lenka
ja iste nejdem, nemám bubáky 😠

fodorka
vo vlastnom je super, blahoželám 🙂

to pratanie, dnes ráno Samko vyhádzal komplet jednu poličku, kde sú hrnce misky, všetky kocky, všetky kolíčky, polovicu hraček.....v tom našom malom byte sa nedalo chodiť. Nepratala som tiež, jednoducho odkopla z cesty a ke´d som videla, že má inú zábavu, teda sedí v trojkolke, až vtedy upratala.

náč už 3 týždeň so zvykáme na jedno spanie denne...a je to riadna katastrofa. Buď sa nevyspí, lebo spí len hodinku, alebo sa nenaje....som už zúfalá, ako mu načasovať deň. Ako to robíte? Lebo ráno neje, len mlieko, o 9 dostal banán potom o 11 som mu chcela dať obed, ale to bol totol grogy, išiel spať, spal do 14, dostal obed a potom až večer o 19 chcel kašu a mlieko....mne sa zdá, že to neviem načsovať, poradte 😝 🙂 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre