Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bubatenko
22. feb 2010

ešte nechodíme, len pred týždňom spravil prvé kroky sám, ale max 3 a padne na riť... ale dlho to nepotrvá už... 😉

vanilka2612
22. feb 2010

Baby, v Pravde bol min. tyzden clanok o zubkoch.Detska pasta sa ma davat od 3 rokov,dovtedy staci cista voda + kefka alebo teraz ten naprstok....Lebo deti tu pastu prehltnu a to nie je bohvieco... 😒 😖

martinka17
22. feb 2010

super, každý odborník tvrdí niečo iné. To mi pripomína tie ťahanice okolo predkožky,. vrrrrrr

martinka17
22. feb 2010

bubtienko, paťka
popravde, som rada, kto nemá dokonale zdravé bábo. Samko je super, zdravučký,len lekárky stále niečo sledujú....asi to robia všetky lekárky, nie? Budem držať palce Adamkovi 😀

terina25
22. feb 2010

Ahojte baby.

tak naša Sofi má konečne 2 zúbky 😀 Sme sa dočkali aj my.Ale ešte som ich nečistila.Aj keď minule dávali v telke,že keď má už 1 zub,tak sa ma čistiť a aj ísť k zubnému.

Inak musím sa vysťažovať,lebo ma asi už roztrhne od nervov.Chcela som už cez deň sem napísať,ale muž bol doma,tak sa nedalo...

V nedeľu boli u nás svokrovci.Samozrejme,že malá zaspala asi 15 min.predtým ako prišli.ja som ostala s ňou v posteli - akože spím aj ja 😀 😀 😀 A čo nepočujem od svokry...Hovorí mojmu mužovi,že doniesla som vám nejaké jedlo,som uvarila.Nemám ti zohriať????? 😕 Akokeby som ja nemala navarený obed.A ďalšie...Muž odišiel so svokrom za susedom a svokra ostala sama v kuchyni.Odrazu počujem,že s niečím búcha,trepe. A si predstavte tú drzosť.Zobrala mi metlu z vecka a začala mi robiť v kuchyni poriadky,zametať.Buchala,trepala .No skratka des.Čudujem sa,že sa sofi nezobudila.Mne v momente vystúpil tlak určite aj na 200,strašne mi búšilo srdce,som myslela,že ma hodí od zlosti.Potom prišiel muž,tak som vstala-akože som sa zobudila a som šla s ním do kuchyne.A svokra si veselo zametala.Si ma nevšimla.Ste mali vidieť,keď ma zbadala.Určite mi z očí šľahali hromy blesky 😀 😀 Som jej povedala,že čo to má znamenať.Že ona je na návšteve,že si viem popratať aj sama.Ale keby ona sama bola dajaká čistotná,ale doma má bordel,prach všade,no ona mne ide robiť poriadky.je toto normálne????A najlepší gól bol,keď odchádzali domov,tak si predstavte,že mi pochodili po byte v topánkach.Akože 😕 😕 😕

Ona ma vie tak strašne vytočiť.a potom nemaj vysoký tlak.

patkao
23. feb 2010

teri mna by drblo..hlavne sa nerozculuj velmi,babatko sa nalaka 🙂..moja svokra zasa minule povedala ked sme tam po lyzovacke prisli,ze ma veceru len pre muza,pre mna uz nie,lebo keby dala jest aj mne,tak by mala malo na druhy den..tak odvtedy uz u nich nic nechcem

caly8
23. feb 2010

ahojte 🙂

pati..noo oslava celkom v pohode asi týždeň v kuse chodili návštevy a tak som stále chystala pohostenie a tak .. a popri tom do práce mala som už toho dosť uff 😅 nemám kedy ani pridať foto na FB ..

ku svokrám .. moja chodí len ked máme nejaké sviatky alebo sem tam cez víkend ..ona pracuje na smeny a má čo robiť aj doma ešte mám školopovinného švagra 😀 ona sa nestarie to mám šťastie ..zo začiatku ked sa Ela narodila tak chodili často a na dlho ale vzhľadom k tomu, že bola uplačkaná tak si ju neužili a mna prestali zaťažovať návštevami lebo ja som sa ani z pyžami neprezliekala 😀 mala om 24 hod. čo robiť s malou... takže tak no a my bývame na dedine ako sa malá narodila v dome a oni sú v meste v činžáku takže ani tam nemáme čo s ňou veľmi robiť..tu je jej lepšie na dvore a je tu kľud ..tak si ju cez leto užijú 🙂

ináč baby aj vaši drobci teraz tak zle spávajú? Ele vyšli horné dva a idú dalšie tak som aj túto noc bola od pol druhej do pol štvrtej hore 😒 je to ako kedy s ňou no ale teraz by mohla nechať mamku vyspať stle som chorá 😠 😔

držím prsty nech máte dobré výsledky všetci 🙂

fodorka..závidm ti v dobrooom ja chcem tiež svoje bývanieeeeee 😨 mám síce byt ale len jednoizbák takže to je o ničom pre nás aj ked tu u našich máme tiež len jednu izbu ale našťastie aj svoju kuchynu veľku a kupelku aspoň tak..mám ešte brata slobodného tak ten má tiež tu svoju izbu kebyže sa oženíííííí 😀 😀 😀 hned je viacej miesta 😀 😀

monika77
23. feb 2010

kočky ak ste náhodou tu,,,poradte

malý dostal na nordky trojkolku,,,stále sa chce len voziť a mne už hrabe tu po byte ho voziť,,,bolo by blbé ísť von s trojkolkou? viem,že je na bicykel zima,,,ale má tam aj tapacirovanu podušku pod zadoček

mamamima
23. feb 2010

monika, aj moja susedka chodi s malym na takej 3 kolke 😉 my zatial nie, ale asi by som isla, ved to je akoby ste sa prechadzali, trosku mozete podla mna...ja sa taaak neskutocne tesim pocasiu a o chvilku vytiahneme bicykel a hor sa na cesty 😀 ak teda nebudem mrzak...

a vcera som sa pokusala odstavit malu, ale to sa neda tak ze vecer a ide sa...vecer ani nechcela ze fuj, som si ich nababrala takym horkym, ale v noci som nevydrzala...tak dnes som si nedala este lieky na chrbticu, to sa musim psych. pripravit na odstavenie...ale mam medocryptin, takze s mliekom hadam nebude problem, ale trosku sa obavam...

fodor, tak super, ze budete sami, akosi nestiham registrovat 🙂

mamamima
23. feb 2010

teri, no co spravime so svokrami, su tu na to, aby nam nervy zrali, to je veru tak 😠

moja si predstav, pride aj s muzom na aute, ako rychla rota, vyberu kosacku, hrable, motyku a zacnu mi robit na dvore, susedia kukaju, ze stari robia a mlada na riti sedi...ale co uz, inak uz dlho neboli a som rada, takto mi to vyhovuje, naposledy mal muz narodky a svokra mu len poslala pyzamo po otcovi, ze ked nevieme my prist, aby mu zagratulovali, tak oni nepridu, chapete?? aj na nas asi budu nase deti raz tak cudne kukat, ci sme z inej galaxie, co uz, ina generacia...iny rozum, ci ziadny?? ....

monika77
23. feb 2010

mamamima dakujem,,,ja sa tiež neskutočne teším keď už bude teplejšie,,,aj na bicyklík jeho aj sedačku dostal tak sa bude voziť a voziť a bicyklovať a bicyklovať hehe

no tak my sa ideme vychystať 🙂

andrea142
23. feb 2010

Ahojte
my sme dnes boli na Obecnom úrade .... zapisovali sa deti čo sa narodili v roku 2009. Dostali sme album a kvetinu. 🙂 . malá to presedela vzadu so svokrou ...... vpredu sa jej nepáčilo. keď sme tam došli tak od vystupujúcich detí chcela zobrať bábiku. nakoniec sa nám podarilo ju prehovoriť nech ju dievčatku nechá 😀 .

monika: aj podľa mňa ho môžeš zobrať von v tej trojkolke. keď ho naobliekaš nič sa nestane.

mamamima
23. feb 2010

Andrea, my sme dostali este minuly rok ked sa narodila 3x 500sk poukazky do coop 😅 som bola prekvapena ted

patkao
23. feb 2010

my sme nedostali vobec nic..a ked som si precitala ze monika chce ist na 3kolke, tak som sa aj ja vybrala, ved bolo 12 stupnov, po snehu ani chýru a cuduj sa svete, zozali sem uspech..mala sedela a kukala a hrala sa s mobilom..a bolo to super aj pre mna, nie stale vlacit ten kocik hore dole po schodoch 🙂

monika77
23. feb 2010

patkao akú máte trojkolku? bo niektoré maminky ste písali že leonardo trojkolku

my máme tú leonardo,,,super vecička,,,strašne sa nám obom páčilo vonku ,,,patkao pravda veru že to je jednoduchšie s trojkolkou ako s kočíkom,,,malý pekne sedkal,,sem tam mobilom zavolal tatovi a dedemu hehe,,,asi začneme praktizovať každý deň ked bude pekné počasie,,,dnes sme boli dokonca dva krát,,,na obed a tatinko ked prišiel z práce okolo 16 a neuveríte ale zdalo sa mi príjemnejšie teplejšie ako na obed

patkao
23. feb 2010

moni leonarda cerveneho mame 🙂..mne sa najviac ratalo,ked zistila ze pedale sa tocia (neviem to odpojit)..naklonila sa na bok a taku vykvacenu som ju vozila a ona kukala na pedal..a tu bolo viac 3koliek vytiahnutych,aj bicyklik sme jeden stretli..ach idem ja spat,dost bolo ponocovania,mala zasa hrozne spi uz 2noci,mam sa na co tesit..a rano hokeeej.. Bru noc

monika77
24. feb 2010

patkao nám tie pedále nevadia,,,bo malý už jednou nožičkou dočiahne naň,,,dúfam,že dnes bude pekné počasie a opäť vyrazíme,,,a chcem sa spýtať,,,vy máte tiež takú malú vôľu pri riadení,myslím,ked ty riadiš trojkolku,že to nie je tak napevno a inak mne sa zdá že to trošku tam šramotí,tie koleská,všetci na ulici vedia že sme vonku hehe

hokeeej aj my pozeráme už s drobcom,,,smutný začiatok,,,chudáčisko bartečko ☹

patkao
24. feb 2010

aj nam to hrkoce,ked ideme,predsa len plastove kolieska🙂 inak nam vcera vietor stale prevracal to tienidlo nad hlavou,tak som to odmontovala..aj my kukame,strasna noc bola,a uz od 6tej sme hore

martinka17
24. feb 2010

viete ako vám to trojkolkovanie vonku závidím? )U nás je hnune vlhko, sychravo, mrholí až prší....tak len doma a to mám 2 izbový byt....stále dokola na jednom mieste...ale jemu to stačí 😀 😀 😀 😀

mamamima
24. feb 2010

Pati, aj my sme mali hroznu noc, milion x bola hore, co je to zase s nimi? aj vcera zle spala, dnes bola vkuse hore...som ko...asi zubky, ci co...a annag mi poradila, vcera som jej pisala, ze lepsie dojcit, aj ked s liekmi a minimalne mnozstvo ide do mliecka ako odstavit...aj minule to davali v damskom magazine, tak som si vcera slahla a koijila celu noc, uz som nemohla od bolesti...ale nemala by som nic robit, len oddychovat, no ale uznajte, da sa to? 😀 vcera som si este robotu narobila s malymi pagacikmi, no asi sa fakt nudim 😀 dnes nic nerobim, len navarim a koniec...vyzera, ze bude u nas dnes zase krasne,
Mati, pridite na navstevu za slnieckom 😉

patkao
24. feb 2010

martinka ja musim chodit, lebo vnutri je mala mrzuta, len kde by co by vyviedla..to takto ju zoberiem von 2x denne a aspon chvilu pokoj, tam sedi a ja si aspon hlavu vyvetram a vypadnem z bytu..ja som naucena z domu na dvor a neako si na byt neviem zvyknut, stale prchame prec ked sa da 😎

patkao
24. feb 2010

Mirka ja tiez neviem, uz tretiu noc spala hrozne..do druhej ako-tak a potom kazdych 45min bola hore..som kukala na hodinky..idu jej dve stolicky sice, ale uz su prerezane, to by uz nemalo tak boliet si myslim 😕 ..najhorsie ze ja sa do polnoci ucim a potom ona zacina vystrajat..toto uz nikdy asi nedospime...natalka kedy prespinkala celu noc bez zobudenia? inka ty si tiez dobra raketa, ze pagaciky s bolavým chrbatom 😀 ..

mamamima
24. feb 2010

Pati, no natalka hned prvu noc ako som ju odstavila, dovtedy tiez bola hore kazdych 10 min, to bolo fakt o hubu...potom az doteraz celu noc, ona je hrozne zlate dieta, fakt vo vsetkom bezproblemova, nebola nikdy ze kam som ju posadila, tam bola, bola ziva, ale toto je ine dite 😀 s nou budu problemy aj so spankom, aj s odstavenim, uz to vidim :( ale co uz...vydrzime nejako...ona je asi taka ako Ninka, trepe sa vkuse, aj ked cecka, tak s nohami, rukami naraba, vykrikuje aj ked ma plnu pusu s cicikom 😀 ale podarena je a s prebalovanim ako aj ty aj mata so samkom, uteka mi, neviem ju chytit 😀 😀 ja som jej tiez vcera vytiahla zaprasenu 3kolku, taak sa tesila, aj sama nasadla, aj zosadla, len tam musim namontovat to madlo, aj spodok, natalke som to dala dole ked sa ucila slapat...aj s odrazadlom budeme moct ist pomaly von pred dom, ona ide na tom jak dabel...a s natalkou by ste umreli kebyze ich vidite, natalka sedi na odrazadle, nohy hore a miska ju tlaci po byte a rehoce sa 😀 😀 fakt, mat dve je super 😀 a hlavne ked je prve take starostlive ako moja natalka 😵

mamamima
24. feb 2010

patka co? ze ucila do pol noci? ved to si ani nespala....mne to pali len rano okolo 4 az do obeda, darmo sa nakofeinujem, ze sa budem ucit do noci, nejde mi to do hlavy vtedy...no nezavidim ti, aj mna to caka, len ma stve, ze nemam terminy...

patkao
24. feb 2010

ja sa ucim zasa len v noci,je ticho,klud,do polnoci aj ninka ako-tak spi a muz k nej chodi ked treba..no nespim moc,ved uz chodim ako matoha,2rady kruhov pod ocami 😀..a radsej nevediet termin,ako ratat dni co zostavaju do skusok..miska je riadne silna,ked utlaci natalku 😀,musite mat srandu..ja uz by som ju aj skusila na noc odstavit,ale teraz nemam na to nervy a som rada ked jej dam pocuckat a je ticho 😀

mamamima
24. feb 2010

a este vam dam jeden tip na darcek, ked budu mat drobci sviatok 🙂 miska zboznuje ten stan, taky skladaci domcek s okienkami ... fakt sa zabavi v tom 😉 tam si navlaci hracky a robi mi kukuk cez okienko...

pati, no asi radsej po skole ju odstav, teraz to vyhovuje, ze v noci nevykrikuje 😝

martinka17
24. feb 2010

paťka
aj mi sme každý deň vonku, ale tak v daždi, to nie, to je nanič..ale boli sme ukámošky, tak sa pohral, malá má 15 mes. boli zlatý a mamy pokecali 🙂

caly8
24. feb 2010

ahoj baby

tak ako píšete mamamima a pati aj moja Ela je v noci hore..do pol noci pohoda možno raz tam prídem od pol noci sa vrtí a dkonca minulú noc od pol druhej do pol štvrtej hore a mamaaa mamaaa a pritom je pri mne v posteli 😅 uff..dávajú zabrať 🙂
včera ma prvý krát tak uhrryzla, že som hviezdičky videla ale som bola ticho lebo ona kebyže auknem tak to robí naschval no a dnes druhý krát kua ale to bolelo ☹ ☹ ale som ostala tichooooo ... idú jej ani neviem ktoré už vrchné vyšli oba naraz jednotky ..idú jej po dva zúbky naraz a dnes s nimi škrípala a normálne zahryzne sa tak, že ju až trasie 😀 moja malá zubajda-...
snažím sa to bez liekov prežiť nedávam nič od bolesti..vy ako? dávate niečo?
dnes aj tu vyzerá byť pekne 🙂

martinka..ako katulik? stretávate sa? pozdav ju 🙂

darmka
24. feb 2010

Ahojte baby, ohladom tej trojkolky, my mame tiez Leonardo zelenu. Tak ste ma navnadili, ze som dnes maleho zobrala aspon na dvor a tam som ho vozila. Bol perfektny, pozeral ako keby sa na nej prvy krat viezol. Okrem toho mame este psa labradora, tak si to viete predstavit. Strasne sa tesil, ked ho videl a ked sa psovi nejako podarilo oblizat ho, tak to mal zachvat smiechu. Juj, ja sa tak tesim, ze je slniecko.

kvietok23
24. feb 2010

ahojte, baby, co varite detickam? napiste nejake tipy - nas moc varene nechce, vacsinou hippku alebo trosku od nas z taniera. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre