Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

zuzi26
8. apr 2010

marya dakujem 🙂 my najnovsie cakame na ovcie kiahne...Hanka bola v pondelok s bratrancom a vecer nam volali, ze mu nasli kiahne a uz ich ma aj potvrdene - takze jupiiii 😠 tak ked zacne krasne pocasie jarne, my budeme sediet doma ☹ ale je len 90 percentna sanca, ze to dostane 😀 no musim to brat s humorom, aspon to bude mat za sebou. No ale ockovat by som ju urcite nedala, chcem vediet ze to prekonala, aby nemala v dospelosti problemy.
Terina tie Tatry zavidim, bude super urcite, ja uz surne potrebujem vypadnut do prirody. A velmi by som vam priala bytik vacsi, my sme to riesili pred Hankinim narodenim, bola to o drzku, ale ten pocit potom je super. Nevadi, ze je starsi, vsak si to mozete postupne prerabat podla svojho. Aspon sa nemusis zmierovat z nejakou nevkusnou rekonstrukciou. My sme nas tiez prerabali a este nas vela veci caka 🙂 co sme nestihli pri Hanke.
Marya a vy co druhe, neplanujete 😉 ?

andrea142
8. apr 2010

ahojte

teri: držíme palce ohľadne bytu, a prajeme príjemnú dovolenku.

očkovať proti kiahňam nebudem ani ja. cez december ich mala sestrina malá ,chytila to v škôlke a po nej to dostala aj druhá 20mesačná. Lili to našťastie nedostala, síce som to brala tak že ak dostane tak už aspoň budeme mať pokoj. ja som to dostala až v osemnástich 😠

andrea142
8. apr 2010

zuzi: nemusí to chytiť. moja sa hrala so sesternicami celý čas a nechytila to od nich 😀

andrea142
8. apr 2010

ešte som zabudla .... síce každý deň som ju kukala či niečo nenájdeme 😀

terina25
8. apr 2010

zuzi:dávaj si ale pozor ,aby si tie ovčie kiahne nedostala aj ty.lebo je to pre tehu nebezpečné. 😠

zuzi26
8. apr 2010

teri ja som uz nastastie mala kiahne..andrea a nekojila si vtedy nahodou malu? Lebo ak ano, tak mala imunitu od teba..ale ja uz malu nekojim...

a2303
8. apr 2010

Teri držím palce ohľadom bytu!!! A daj vedieť ako to dopadlo 🙂

Peknú dovolenku 🙂 Aj my pôjdeme na super chatu 7-8-9 Mája s partiou. Už sa neviem dočkať ako si to s Rebekou užijeme 🙂

vanilka2612
8. apr 2010

Zuzi,Teri ma pravdu,s tymi kiahnami.Minule o tom hovorili v damskom magazine..Je to nebezpecne ani nie tak pre teba,ked si tehotna ale hlavne pre to nenarodene dieta..Mozu z toho vzniknut nejake poruchy atd.Radsej sa opytaj dr.na to. 😨

marya
8. apr 2010

Vanilka, ak matka kiahne prekonala, tak ich nemoze dostat a tym padom nehrozi nic ani babatku, lebo to ich moze dostat iba od mamy a od nikoho ineho takze Zuzi mas pravdu, ze sa nemusis bat o babatko 🙂 a veru Zuzi, chystame sa uz na druhe, tento mesiac sme sa do toho "pustili" naplno 😀 , tak uvidime, kedy to pride, ja len dufam ze ten bocian moc nezabludi a ze pride coskoro 🙂 svagrina ma totiz teraz 2 mesacne babatko a strasne by som take aj ja chcela 😅 kedze ten nas drobec uz nie je ziaden drobec 😀

Teri, uzite si Tatry, ja tam strasne rada chodim, tak tiez dufam, ze sa nam v blizkej dobe podari nejaky vyletik 😵 a vela stastia s bytikom tiez pajem 🙂

Anit, aj vy si uzite na chate 😉

martinka17
8. apr 2010

zuzka
porad sa o tých kiahňah, aj ja som videla ten ženský magazín, že pre tulku je to fakt nebezpečné 😲

ináč aj ja chcem dovčúúúúúúúúúúú 😢 😀 😀 😀 😀 😀

marya
8. apr 2010

Zuzi, hej, pre istotu sa radsej porad, ale ja ked som bola tehu v 9 tt, manzel dostal pasovy opar, co sposobuje ta ista potvora co aj ovcie kiahne...a doki mi povedal, ze ak som prekonala ovcie kiahne, tak ich uz nedostanem, takisto ani ten pasovy opar od neho nechytim, takze babatku sa tym padom nic nestane 😉

monika77
8. apr 2010

teri držím palčeky nech sa bytík podarí,,, to by bolo pre vás super

nooo baby na kiahne som ja úplne zabudla,,,snáď nás to obíde a vám držím palce nech to zvládnete

ale zúbky ojojoj som si dnes všimla že nám idú 4 naraz,,,dokonca som dnes zbadala má pod jedným zúbkom čo sa derie také modré či fialové je to normálne?

martinka17
8. apr 2010

monika
to fialkové, to je modrinka ☹ . Ako sa rýchlo prerezáva zub tak praskla cievka...to mal aj Samko, vysvetlili mi to na pohotovosti, som sa tiež zľakla 😝 To sa za pár dní vstrebá 😀
Naša stolička už týždeň bolí a stále nie je vonku, už je mi tak ľúto, varím len polievky, iné ani neje 😅

mamamima
9. apr 2010

Ahojte, nestiham akosi nic, stale okolo skoly, behacky a tak. Ale mali sme zase s Muriel stretko a bolo super, Matko je zlatucky 🙂
Ja som bola vcera so sebou u dr. a mala som zhorsene vysledky a kazala mi odstavit, ze je to pre telo obrovska zataz a ze uz som jej vsetko potrebne dala, ze vitaminy ani imunogl. tam uz pre nu neni...a ze si moje telo potrebuje oddychnut konecne. Ze uz je to len o psych., zavislost a ze cim dalej tym horsie to bude...no, tak som zacala uvazovat, ale dnes prespala skoro celu noc az rano o 5 sa zobudila, takze mi to akosi nevadi...a myslim si, ze uz je to jedno, uz je velka a rozmysla, takze aj tak sa tazko odstavi...to mi kazala uz druha dokina odstavit...ze niektore mamicky to prehanaju ked 2-3 rocne deti dojcia...no, to len my mamicky to berieme inak, ze? a este ze ked nechcem mat v 45 osteoporozu, tak nech prestanem, to bola akoze internistka...no zbohom, ale jej jogurty jak besna, aj doplnoky vapnik omega 3,6 tak snad staci...zuby mi zatial nevypadavaju 😀

mamamima
9. apr 2010

Mati a dakujem za sms a zavolam akonahle budem mat viac casu 😉 teraz robime este aj okolo stavby, vcera nam priniesli nabytok, umyvali sme dovecera, zase ma seklo ako sme to prenasali a citim si zas ten nerv, ma porazi ked sa to zopakuje, som si nadavala ze bolo mi to treba? ☹

caly8
9. apr 2010

mima.. tak akoby si o mne hovorila ja chodím ako kačka čo som seknutá alebo ja už neviem čo, nechty mám hrozné čo sa mi lámu len čo 2mm vyrastú ...ale tiež nemám s dojčením taký problém. že by ma to obťažovalo..cez deň ju kojím možno len raz a v noci ak dva krát a to ked ide búvať a nad ránom ... niekedy sa mi aj o pol noci zobudí ale to väčšinou ked zúbky a tak..že je nervoznejšia...
ja by som bola najradšej keby sa sama odstavila už ani mlieka toľko nemám len z jednej ju dojčím ale stále sa veľmi teší na cicu vyskakuje od radosti no tak toto jej neodopriem 😝
čo si brala na tie kríže? mna manžel vymastil konskou masťou a teraz už aj dolgitom ale to len dva krát a už je to podstatne lepšie.... aj nejaké lieky si papkala či injekcie? nepamätám sa 😉

patkao
9. apr 2010

fiha ale ste sa rozpisali..ja uz tiez asi prestanem kojit,nie zeby som jej uz nechcela dat,ale zacala sa mi normalne mrvit zubna sklovina,vcera som bola u zubarky s tym a ze to je z kojenia..takze uz len seba s tym zmierit a zacnem odstavovat..ja som doteraz kiahne nemala,tak ak ninka niekedy dostane,asi budeme spolu doma 😀..pekny dnik vam prajem

mamamima
9. apr 2010

caly, ja som mala vyskocenu platnicku a zaseknuty nerv a z toho zapal sedacieho nervu, brala som dorsiflex, magne injekcie a este jedny inj. neviem uz nazov...20ks som vybrala a pomohlo...naucila som to muza a kazdy den mi do zadku pichol 😀 raz skoro odpadol, som mal adost a to nie je ziadna padavka, ale ze mi to tam navrelo ci co a ostal az zeleny sa smejeme doteraz na tom ... no asi je najvyssi cas s tym odstavenim, ja by som tiez chcela aby to bolo take idealne ze sama a bez revu, ale u nej to nehrozi, je hrozne temperamentna, vsetko si vydobije aj cez mrtvoly...to sa jej snad zide v buducnosti 😎 ...

pati fiha ze sklovina, no to by si mala nejake doplnky brat a asi skoncit s kojenim 😒 mojej mame sa takto pri mne dolamali zuby, kojila ma 3 roky a prisla o vsetky zuby ...

mamamima
9. apr 2010

Pati a tie kiahne...dostante ich co najskor, nieze potom pridu ked budes tehu...ono je nahoda fakt blbec. Pamatas ked to dostala natalka ked sa miska narodila? nastastie sa na to prislo skor ako sme boli doma, tak boli izolovane...ale mne predtym svagrina ze dojdi ju nakazit ked mali jej deti a ja ze co som neni normalna? a kebyze viem ako nevhodne to dostane, tak by som asi sla 😝 ale mozno by to zas nedostala...ono sa s osudom neda asi vybabrat 😖

marya
9. apr 2010

Caute baby 🙂

Mimka, prajem rychle uzdravenie 😉
Veru, aj mne odporucali prestat kojit, ze max imalne staci do 9-10 mesiacov, potom je to pre dieta uz neprospesne, vraj to prenho uz nema vyzivny vyznam, len psychicku zavislost, a neskor sa uz tazsie oduca, a mame to vraj skodi na kosti, zuby, plet, celkovu imunitu atd...Tiez sa mi porusila zubna sklovina ako Patke, nemozem sa ani len studenej vody napit, lebo to boli na zuboch poriadne 😒 a to som doteraz nikdy problemy so zubami nemala 😖 ale co uz, som rada, ze som Petka vobec mohla tolko kojit a teraz sme pekne na umelom a snad bude vsetko OK 🙂

zuzi26
9. apr 2010

jeho baby, ma tu strasite 🙂 podla mna mne nic nehrozi, ked som mala kiahne, no radsej sa spytam...ved babo ma imunitu moju, ked je vo mne. No najradsej by som bola, keby Hanka nic nedostala, ved to raz dostane v skolke.
Marya super, tak bude coskoro dalsia tehulka, drzim palce 🙂 Ja idem v pondelok prvy krat k lekarovi, tak som zvedava, ci je vsetko ok. A cie nie su nahodou dve 😅 Toto tehotenstvo uz bude fakt ine, predtym som sa pozorovala, citala knizky, teraz na nic nemam cas, len beham za malou a prisposobujem sa jej rezimu. Ale tesim sa na babo mozno este viac, asi tym, ze viem co ma caka.
Inak co jedavaju vase deticky? Mne Hanka stale moc nechce kusky jedla..maso vobec, len ked je pomixovane v jedle. S kupovanymi prikrmami nema problem vobec, ale tie jej uz nechcem davat casto. Ja musim aj polievku pomixovat..jedine co je su cestoviny v celku. Ale mne chybaju napady, co varit. Kupovany prikrm mi zje vzdy cely a moje jedlo, ked je z kuskov, tak zje par lyzic a zacne uz potom vypluvat. Dnes znova asi len pomixujem taku zeleninovo zmiakovu polievku s krupicovymi haluskami.
Inak skusila som jej dat taku dietnu prazenicu a ta jej super chutila, tak sme vyskusali uz aj bielko.

fodorka
9. apr 2010

ahojte no aj tuto noc sme mali super maly bol hore iba raz okolo 3rano a to len na dve minutky zaspievala som jednu pesnicku a uz bolo ok a vstavali sme az rano na prsko....jaj baby ale uz sa tak tesim kedy druhy krat otehotniem no musim pockat kvoli tomu paltneiu nemocenskeho lebo keby som znahodou otehotnela skor tak potom by ma asi slak trafil...
pocuj mima kedy dame stretko????daj vediet inak mohli by st enas prist do LV navstivit...

martinka17
9. apr 2010

no mima to odstavenie, lebo to vyčerpáva....aspoň viem, prečo sa sále cítim total vycicaná 😀 Ale tak zatiaľ neodstavím na silu, ťahá v podstate ráno, večer a na obed, v noci len ak ho budia zuby...a na obed je to moja pohodlnosť, lebo pri tom stále zaspí, len dnes nie 🙂 Tak sa idem najesť a dobiť baterky, aby sme ešte čo to zvládli poobede 😀

lenk30
9. apr 2010

ahojte žabky, ja len kukám ako to tu žije. už sa na vás na živo teším!
zuzu, niečo mi ušlo? čakáš bábätko?
my máme zúrivé obdobie. miláčik ma bije, všetko si vynucuje plačom, ale inak je úžžžžžžžžžžžžžžastný. a ešte mi včera - išla som od kamošky a ešte som pred jej panelákom tak nemožne zaparkovala /však že na chvíľu/ a filipko mi hodil kľúče od auta do výťahovej šachty a bohovsky sa z toho radoval! v aute taška, kľúče od bytu. tak sme museli volať a celý večer na lavičke čakať na uja výťahára. ....... 😀

baby, aký máte názor na to očkovanie proti kiahnam?

lulusy
9. apr 2010

Ahoooojte maminky
dlho su u vas nebola, energiu vydavam niekde inde 😉
Ako papakaju vase mimca? Dominika akosi prestava, trosku a dost,radsej keksik zmoli alebi moje didky a spenatik ten neodmietna. Ma 8 zubky a tie ocne este stale nie a nie vyjst uz aj 4 stolicky su naliate - teda dasienka, mali sme aj 3 dni horucky okolo 39, behali nam hore-dole, to bolo poviem vam.... 😢 Boli sme aj u dr. vsetko bolo OK, dychanie, hrdielko, sopliky nikde, aj krv brali ci nie je v tele zapal, ale vsetko OK ´= cize su to zubky.
a cele dni je nervozna, uplakana, umojkana, len na ruky sa pyta.
Pred 3 tyzdnami jej zistili bacila v hrdielku - brali sme antib. ale znamy dr nam povedal ze to ma 90 % deti a ze to sa nema vobec liecit, pokial nie je dieta chorlave. TAkze som bola "nesmierne rada" ze sme vybrali ant. ktore sme nemuseli. 😠

Lenka: ja tiez vaham ci ju dat ockovat .... neviem ci je to dobre, myslim, ze ,my ako deti sme kiahne prezili, ´vysedeli doma a bolo to - aby ot nebolo potom tak, ako s chirpkou, ktora "mutuje"

terina25
10. apr 2010

Ahojte baby.

píšem len narýchlo,ani čítať vás nestíham.

Byt sa nám PODARIL 🙂 Takže od pondelka ideme na týždeň do tatier a potom hurá sťahovanie.ale poviem vám,včera mi z tých behačiek bolo tak zle,že som sa bála o malého.ale našťastie mi je dnes už lepšie.veru,už to nie je pre mňa tieto stresy a vybavovačky...

nebudem mať asi prístup k netu.tak ak sa neozvem,aby ste vedeli.dávame zaviesť net aj na novú adresu,ale neviem ako dlho im to bude trvať.ale do konca apríla sme ešte v starom a až od mája v novom byte.ale tak teraz veľmi nebude čas na net...

dúfam,že to zvládneme to sťahovanie bez stresu,lebo fakt je to o držku so Sofi a ešte aj s bruškom 😖

inak naša sofi má už hore 4 zúbky - tuším sú to 1 a 2 a dole 2 zuby.ďalšie 2 dolné už vidieť 😉

tak sa majte a ak by som tu nebola,tak si užite ten víkend.

marya
10. apr 2010

Teri, to je paraaada, super, gratulujem k bytiku 😵 😵 😵 😵 a v tych Tatrach si to uzite 😉

Aj my mame rovnako zubkov, hore 4, dole 2 🙂

Zuzi, ja Petkovi davam jest uz vsetko to, co nam, okrem mastneho, a samozrejme sladkosti. Snazim sa varit zdravo, ziadne vyprazane, masko ked tak vacisnou dusene, vela zeleniny, solim len trochu, si myslim, ze to mu neuskodi, a v podstate spapa vzdy skoro vsetko co mu dam 🙂 predtym, ked som mu varila specialne len pre neho tak akoby vedel, ze to su "babatkovske zbrndy" 😀 a z toho mi nikdy vela nezjedol...odkedy jedava to co my, tak nemame problem 🙂 ..za posledny mesiac pribral 400 g, a predtym to bolo uz len cca 150 g za mesiac, tak mozno ho aj prekrmujem 😀

Baby, a co davate detickam pit ? Lebo Petko nechce pit skoro vobec...da si par glgov z vodicky, z cajika, ale vzdy len pr glgov a nic viac... 😒 mate nejake overene finty ako na to ?

mamamima
10. apr 2010

Marya, my s pitim nemame nastastie problemy a pije len cistu vodu...skus mu dat maly umely poharik a nech pije sam, bude sice mokry, no mozno ho to bude bavit 🙂 a aj sa napije aj ona len sama 😉

teri blahozelam 😵

patkao
10. apr 2010

my uz mame 13zubov a prave nam ide dalsi ocny a 5ta stolicka..ja uz ani nestiham sledovat kade jej to vsade vyrasta 😅 ..marya my pijeme z takeho sosacikoveho pohara, inak mi nechce, len z neho a potom zo slamky..zo slamky taha ako besna, actimel na dva tahy, to ani ja nevypijem 🙂

lulusy
10. apr 2010

ahojte ..,,, dominika vykukla lava horna 4-ka ... a cakame dalsie 😉
zacala kaslat a soplit ... ☹ v noci nevie ani spat, tak ju dusi ..... mate niektora s tym skusenost? davam jej calcium chloratum a na noc pred kojenim som jej dala fenistil kvapky .... v pondelok ideme k dr ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre