Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mounty
13. apr 2010

Andrea dik, tak ak zajtra nebude prsat ideme von, synak uz ma chrasticky tak snad nikoho nenakazi........

Inak nasa Johanka ma stale len tri zuby a musim jej mixovat ako polrocnej, inak ju napina a grcia to...hroza. Stale nechodi, zato na odrazadlo si sadne a jazdi po celom byte, je zlata......

zuzka, to je uzasna sprava ze cakate dalsie, velmi sa tesim. My planujeme az koncom leta tretie, nech sa este s detmi na jazerach vyclapkame spolu, ja velmi tuzim po dvojkach, tak uvidime ci nebo vyslisi..........

zuzi26
14. apr 2010

jeej mounty gratulujem, tak vy uz tiez planujete?tak to budete velka family - a dvojicky? Uff trufas si 😉 ...ja som tiez teraz chcela, aby boli dve..ale len tak idealisticky..inak by to bolo asi fest narocne, hlavne ked ten rozdiel je dost maly - len 20 mesiacov.
Johanka vie pouzivat odrazatko? My sme kupili na narodeniny a Hanka nechape ten princip, ide len dozadu, ale moc ju to nebavi. Ale uz chodi, ci skor beha - musim ju nahanat. Vonku ide vzdy presne opacnym smerom ako ja a zbiera spaky, kamienky..stale jej musim nieco brat z ruk. No ja si prechadzky moc nevychutnavam.
Inak som nanervy y tohto pocasia, chcem slnieckooooo!!!

patkao
14. apr 2010

halo haloo..veru to s tou kuracinou ani mne neodporucala dokyna, lebo ze dovazame same rychlo dochovane kurcata a ze maju v tele z tej stravy strasne vela hormonov, ze je to nebezpecne hlavne pre deticky do 1roka a najma pre chlapcov..ale kedze sa mi dookola nechcelo 2h dusit hovadzinu, uz aj my jedavame kurcata,morky, zajace a tak..bravcove nedavam este..s jedlom tiez strasna bieda, uplne zbytocne varim, co si navarim, to si rovno mozem aj vyhodit, alebo sama zjest..ale hadam je to len take obdobie..mima tak vela zdaru v pestovani, ja si tiez sadim par veci, nieco u nasicha jahody a paradajky pestujem na balkone..strasna uroda sa mi podarila minuly rok, 10ks cherry paradajok a 12 jahod 😀 ..ale nevzdavam to, pestujem dalej 😎 ..mountyx ze tretie, ja neviem ci sa vobec odhodlam na druhe 😅 ..klobuk dole 🙂 a zuzka, tie prechadzky aj my tak isto, chodime okolo panelaka aj hodinu, pozberame vsetky smeti,kamienky,konariky a ideme asi takym tempom ze 2kroky vpred,3kroky vzad a este aj do strany nieco..

mounty
14. apr 2010

zuzi26, Johanka ma od koho odkukat ako sa jazdi na odrazadle lebo Niki jej ho pravidelne kradne a "ukazuje " jej ako sa jazdi. Inak ked som sama iba s nou, tak to je total o nicom, je velmi zvyknuta na brata a ked je sama tak len chodi ku dveram a krici kde je.......vobec sa sama nevie zabavit , je to na nervy. Normalne som aj rada ze mi syna nezobrali do skolky lebo by som zosedivela, dvaja sa ovela lepsie zabavia..........podla mna medzi prvymi dvoma je lepsie mat maly rozdiel, rychlo budu partaci aj ked rodicia to budu mat prvy rok tazke........Zuzka, drzte sa...........a kedy presne cakate?

mamamima
15. apr 2010

Pati ty si jaka gazdina 😀 super 🙂 aj romi, to by som do vas nepovedala veru 😀 no musim aj ja nieco teda, sak dom jak hovado, dvor tiez a hanba ze nic nenasadim, ale kupujem...

mounty ze tretie?? teda, mas moj obdiv...mna by na tretie veru nenahovorili, este som total vystavena z tejto krpani mrchavej a stale hovorim, ze kebyze je ona prva, tak druhe asi ee, ale na take sa po case zabudne, ja viem ... ale tak kebyze sa da taketo hotove ako je miska, tak aj dve tri este beriem 😀 strasne su zlate, to hej 😅 ale to tehotenstvo, uz mam toho dost a obdobie do roka...toho tiez. S muzom si chceme trosku aj oddychnut, uzit si aj seba, tak uz cakame kym bude miska trosku samostatnejsia, aj ked potom nam to bude chybat, viem...ale som za poslednych 5 rokov 3x tehotna 😝 , 3x pribrata 😠 kojim, natalku rok aj pol , misku tiez este, nocne vstavanie a tak...sex nijaky, tak sa tesim, ze trosku podrastie a budem znovu clovek... 😀 aj ked je teraz taka zlatucka, taketo deticky su najzlatsie 😵

mamamima
15. apr 2010

mounty to je pravda, aj moje dve sa tak dobre zahraju, aj sa pobiju, miska je bitkarka...strasne si presadzuje...ale som rada ze su dve 😵

terina25
15. apr 2010

Čaute baby.
ja len tak narýchlo...U nás to teraz vyzerá ako keby tam spadla bomba.všade mechy,tašky...zajtra ideme rozmontovať skrine,potom v novom byte zase zmontovať.to je o ničom takto.predtým to bolo lepšie,kupovali sa zmontované a tak je to robota navyše 😠 ale tak čo už.v sobotu by sme mali nejaké veci presťahovať.uvidíme,čo sa nám podarí a možno tam už aj ostaneme spať...

k tým detičkám.zatiaľ mám jednu a je to riadne šidlo.ráno len oči otvorí a už ukazuje na telku alebo na vežu že LALALA. 😀 stále by len tancovala a spievala a štvornožkovala.ale teraz sa nedá,lebo mám všade bordel ☹ ale v novom byte už bude mocť lebo je väčší 😉 druhé bábo sa už čochvíľa narodí-ach jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj.to bude zase stresu.a ten porod 🙄 tiež by som prijala aj tretie,ale určite až tak o 6 rokov najskor.ale radšej o tom ani nehovorím,nie že sa zase ,,zadarí,, 😀 to by ma už asi trafilo...

inak vedľa prerábajú byt,tak máme veselo.trvá to už 3 týždne.ale šťastie,že robotníci sú dosť milí,lebo keď im zaklopem,tak prestanú vrtať.aj dnes ráno sa boli pýtať,či malá nespí.som otvorila v pyžame,vlasy výbuch.museli mať zo mňa dosť 😀

andrea142
15. apr 2010

ahojte

my sme včera boli aj na pohotovosti. večer o siedmej sme sa vrátili domom a idem s vyzliekať keď som si všimla že na pravom boku mám veľký červený fľak a na bruchu a nohe menšie............... sestra ma hneď vystrašila že " ružienka " ............... nakoniec že je to iba nejaká alergická reakcia. mám to sledovať a keby že sa znova vyhádžem tak mám ísť ku kožnej.

teri: z toho si nerob nič. aj ja som tak minule otvorila jednému ujovi ,som si myslela že nám vybúrajú prednú stenu z domu a to menili iba vypínače. ...len títo sa neopýtali že či môžu robiť hluk........ mali šťastie že sa už malá zobudila lebo by som ich asi dorazila

ku tomu že dve sa pekne zahrajú to je pravda ,lebo medzi mojou a neterkou je 7.mesiacov a pekne sa zahrajú ,ale perfektne sa vedia aj hašteriť. druhá má v lete už 5rokov ale tá sa s nimi nevie zahrať. ona vyrastala medzi dospelými a tri roky bola ako prvá----- jediné dieťa v rodine. tety aj babka jej všetko dovolili.................... teraz robí presne tie isté veci čo malé. môžme je vysvetľovať milión krát že ju už ako bábätko nemôžme brať ale nedá si povedať. je strašne tvrdohlavá.

andrea142
15. apr 2010

jáaj a ešte som chcela dodať , predvčerom som si len tak zapla stranu asi od 60 a čítala tak som si zaspomínala. 😀 to sme sa ešte chystali rodiť 😀

andrea142
16. apr 2010

dnes tu to žije ako vidím 😀 😀 😀 😀 😀

fodorka
17. apr 2010

ahojte baby....ako sa mame?mi sme boli dneksa s malym u sovkrovcov skoro cely den no musim uznat ze bolo skvele svokra sa tak malemu vneovala ze osm ani nevedela ze ho mam este ho zobrala do buginy a uspala no skvele nieco....ozaj baby zacinam robit novu robotku lebo uz mi nieco stale chyba...tak zacinam malovat na textil lepsie povedane na damske tricka...ornamenty,kvetinove vzory....ked budem mat par hotovych hodim do albumu zatial len zso zlaotu a striebornou ale tak uvidime no uz mam asi 8sablon hotovych a vyzera to super uvidime ako to pojde...tak s majte

mounty
18. apr 2010

Taka dobra svokra je na nezaplatenie............len skoda ze je casto krat na zozname "vzacnych druhov".............nasa je uplne nefunkcna stara babka a moja mamina sa pasuje s rak........som na decka uplne sama a to mi obcas chyba aby sme si mohli s muzikom na hodinku sa prejst, urobit si take "rande"..........zatial nehrozi, dobrovolnici nas zdaleka obchadzaju.........zato ma vzdy potesi ked niekto napise ze EXISTUJU aj taki ludia.papa, peknu nedelu vsetkym 😉

fodorka
18. apr 2010

ahoj mounty ja som sa preto vytesovala ze svokra bola taka ochotna PO PRVY KRAT!!!!maly ma 14mesiacov a toto bolo prvykrat co si ho zobrala a chodila s nim a prvy krat co ho kocikovala....no ale fakt krasa inak svokra byva 40km daleko ako aj zvysok nasej rodiny takze tam chodime najmenej predsa radsej idem navstivit svoju mamu ako svokru..ale tak potesila uprimne asi druhy krat ale resp.uz ani nepamatam kedy... 😉

mounty
18. apr 2010

forod, verim ze to nebolo po prvykrat, teraz bude uz s nasimi krpcami vacsia sranda ked sa rozchodia a rozrozpravaju, tak aj svokry oziju 😀

martinka17
19. apr 2010

to kecanie je fakt super 😵 , hlavne, že si sám opýta, keď chce jesť alebo je smädný. Síce musím tušiť čo asi chce, ale apoň niečo 😵 Ale super len dovtedy, kým nezačne v jednom kuse vrieskať daj mi, daj mi 😢 😀 😀 😀 😀 😀 , až ma uši bolia, a najradšej to robí, keď je v stoličke, snažím sa ho nakrmiť a on len daj mi a vrtí hlavou a pusu neotvorí. Ale nič konkrétne nehcce, len skúša, čo mu asi podám, aby prestal. Ináč to daj mi sa mi ráta...ešte včera vrieskal daj mu a dnes aspoň zmenil to osobné zámeno na správny tvar 😅 😅
A priznám sa, že som spohodlnela....v tom hroznom počasí stále vymýšľam taký program, aby sme doma neboli samy. takže buď ideme ku kámoške ( ktorá sa má mimochodom asi o mesaic sťahovať 😔) a on sa zahrá s 17 mesačnou Sofi alebo prídu baby ku nám..alebo volám niektorú inú kámošku. Jednoducho sa chrúst doma strááášne nudí, chce ísť von a v daždi , brrrrr, nedá sa 😠 Joj, nech už je vonku bez dažďa, aspoň že víkend ušiel, sme si to užili na chate u našich, už aj ochutnal hlinu, ale nebolo to dobré, urobil ble ble 😉

a2303
19. apr 2010

Ahojte Baby,

zas nič nestíham.... Idem Vás pozdraviť!!! 🙂

Bubu, som rada, že ste už doma... Muselo to byť pre Vás oboch fakt ťažké.... :( Držím palce!!!

Mimka, ak sa rozhodneš prestať kojiť, tak je to len Tvoja vec. Podľa mňa Ty vieš, čo je pre Teba a malú dobré. Každá máme iné dieťatko a každá presne vie, čo je pre naše detičky dobré. Ja dodnes neľutujem, že som prestala kojiť keď mala Rebeka 9 mes. Podľa mňa som vystihla správnu chvíľu a pre malú to už asi fakt zmysel nemalo. Prestala som zo dňa na deň a Rebeka cicik ani raz nehladala. Ešte ani raz mi nebola chorá klop-klop-klop, tak dúfam, že to tak aj zostane!!! 🙂

Teri, gratulujééééééém k bytu!!!!!!!!! 🙂

Baby, ja by som už aj fakt prijala druhé bábo 🙂 Ak by nebola tá škola....

Dobrú nocku a držte sa!

mounty
21. apr 2010

Tak nasa Johanka tie kiahne chytila, od nedele sme doma.......da sa to vydrzat , zatial si rozkrabala len par ale ked sa stale vrti tak ma aj tak na bruchu a chrbte vsetko dopukane........som rada ze to budeme mat z krku. Inak kamaratky mi vychvaluju ockovanie, doktorka je zase zasadne proti, tak nech kazdy uzna ako chce.......my sme uz z kola von,papa 😉

monika77
22. apr 2010

ahojte kočky,,,vytvorila som súkromnú skupinu "februárové slniečka 2009" dúfam že som vás tam dala všetky do skupiny,,,ked bude trošku viac času napíšem prečo,,,len tam mrknite

prajeme krásny dník s davidkom

andrea142
22. apr 2010

ahojte

mounty: aspoň to budete mať z krku a nás to ešte čaká 🙂 .

u nás nič nového , malá mi teraz spí a ja som u mamy tak si sedím pri počítači. jáááááj a musím sa pochváliť. so sestrou sme začali behať a pred tým som sa odvážila a včera po cca dvoch mesiacoch znova a váha ukazovala o 3kg menej tak sa teším 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . ale ešte aj tak je na mne veľa. no snáď to ešte pôjde ďalej dole.

idem kuk tú súkromnú skupinu.

martinka17
22. apr 2010

adka
to chudnutie je super, ja už mám len o kg menej ako pred tehu, takže už som si začala dávať pozor a snažím sa večer nejesť, teda večer je po 20, to som vždy mala ako druhú večeru kakao a chlieb s džemom, teraz už len kakao, ináč by som večer nevládala 😀

lila13
22. apr 2010

ahojte baby 🙂
chcem sa vas spytat ci budete davat ockovat deticky proti zltacke typu A. Najskor som bola proti ale ako sme zacali chodit na pieskovisko tak som zacala o tom premyslat, ze by som Kubka aj dala zaockovat...
a ozaj co davate drobcom na veceru? stale kasu? uz sa moze davat aj taka ta obycajna kasa co sa vari v mlieku? som z toho jelen, niekto vravel, ze az od 3 rokov 😒
vdaka za rady 😉

darmka
23. apr 2010

Ahojte, neviete mi niektora poradit, co by to mohlo byt, ked ma maly uz 2 tyzdne kaslik. Je to normalne, kolko tak moze kaslik trvat? Berieme uz 3. sirup od vcera, tie prve dva vobec nepomohli. Po dvoch tyzdnoch mu zacinaju aj sopliky. V pondelok uz ideme na vyter. Ja uz fakt neviem. Antibiotika nam nechcela davat, pretoze okrem toho kaslika bolo vsetko normalne - papa, spinka, sprava sa normalne. Stretli ste sa s tym uz?

marya
23. apr 2010

Ahojte 🙂

Darmka, aj nas Petko kaslal asi 2 tyzdne, on mal ale aj poriadne sopliky a kaslal v podstate z toho, ze mu zatekali do hrdielka, priedusky mal nastastie ciste, mali sme dva sirupy, prvy Stodal nezabral, druhy Spiropent pomohol, preslo mu to, tyzden bol klud, a dnes rano zas chrchle jak tuberak, tak neviem co s nim, ale asi to teraz nebudem riesit, pokial nebude mat teplotu tak mu asi dam ten slabsi sirup a uvidime...ono sa mu to vzdy podla pocasia strieda, ak je pekne, tak aj kasel ustupi, ak je zimsie, ako dnes rano, tak hned kasle, ale inak je uplne v pohode, papa, spinka pekne, tak pokial to nebude nejake hrozne si s tym hlavu lamat nebudem 🙂 urcite to prejde 😉

Lila, ja davam Petkovi od 1 roka uz aj kravske mlieko, obcas mu spravim na veceru krupicnu kasu, niekedy tie kase z umeleho mlieka, niekedy doje na veceru to, co zostalo z obeda 😅 a tak, snazim sa mu nedavat stale to iste, aby mal pestru stravu 🙂

mounty
23. apr 2010

lila, ja davam proti zltacke ockovat ale az po 2 roku, teraz je tych ockovani strasne vela naraz, tak nech si telo oddychne. Takisto dam na jesen aj proti kliestovej encefalitide, u nas je milion kliestov v lese aj na travniku pred domom.

co sa tyka kase, tak ja davam stale s umelym mliekom alebo varim z bezlaktozoveho kedze ja mam intoleranciu na kravske. Inak davam na veceru cokolvek, okrem kase aj to co mame my na veceru, takze bud chleba s niecim alebo s obedu co ostalo.ako marya 😉

darmka, nemoze byt ten kasel z alergie? Skus dat prec tulipany alebo pelove kvety z bytu za okno, na jesen alergologia ak mu to neprejde a bude mat stale negativne vytery.

nasa mala uz pomaly dokiahnuvava, nove sa jej uz nerobia, teploty uz nema, tak som sa dnes v noci konecne ako tak vyspala. Bol to zaberak ale som rada ze to mame z krku, navzdy.

No a musim sa pochvalit, nasa Johanka zacala vcera konecne sama chodit, oslavujeme, ved uz bude mat na buduci tyzden 14 mesiacov, tak by sa patrilo.......

andrea142
23. apr 2010

ahojte

mounty : gratulujem, moja sa pustila presne na prvé narodeniny.

kašu robím ja krupičnú s kravským mliekom, alebo je to čo bolo na obed,

darmka: aj moja minule kašlala dosť dlho a mala sopeľ . u nás zabrali na začiatku jej dávam stoptusin sirup a keď už to vykašliava tak mucosolvan. tak nám minule lekárka povedala a jej to aj pomôže. niekedy zaberie aj hedelix.

zuzi26
23. apr 2010

ahojte, preco vznika sukromna skupinka, to ako funguje??? 😕
Mounty my mame od pondelka tiez kiahne...sila, som nadsena! 😀 Preslo 16 dni odkedy sa stretla s bratrancom, ktory ich mal a ja som sa uz vytesovala, ze ich nebudeme mat a just na 17 den to dostala. Nastastie nemame ich vela. Par na brusku ma takych skaredych, ale Hanka sa vobec neskriabe. Davam jej tri krat fenistil kvapky a vcer kupel v hypermangane a asi to zabera. Mounty ako dlho ich mate vy? Kedy to prejde? Ja som na nervy z toho, ze nemozeme chodit von, lezie mi to na mozg a malej tiez. Ja by som ockovat proti kiahnam nedala, vraj to nieje stopercentne a som rada, ze viem, ze to mame za nami..

martinka17
23. apr 2010

darmka
ak idú soplíky, tak asi konečne tie hlieny hľadajú inú cestu von. Teda ja ak kašlem, tak neprestanem dovtedy, pokiaľ poriadne najprv nevysoplím🙂
lila
samko stále večeria len kaše, ale on odmieta chlieb a všetky pečivá, zje ich tak raz za týždeň 😀 A kravské mlieko prevarené používam, aj keď zatiaľ len na varenie 😎

mounty
suuuuper, gratulujeme...tak ešte chvíľka aj ty ju budeš naháňať po parku. sAmko už odmieta chodníky, jediné čo platí sú všetky diery, výmole, a teraz už ho láka aj vysoká tráva. Ak mám kočiar, tak sa idem zblázniť, nestíham strážiť aj jeho aj ten kočiar 😅

zuzka
len si mrkni súkromné témy, tam ju nájdeš a Dˇalej všetko ako doteraz. Aj vysvetlenie je v téme 😉

a tie kiahne závidím, ani jedno dieťa v okolí ich nemá.
Aha a očkovať, len štátom nariadenie očkovanie.....ostatné nie, aj tak je to vraj hlavne businnes pre farmaceutické spol. Neviem, ale bubáky dám na iné veci 😲 🙂

darmka
23. apr 2010

dakujem vam. Tak prvy tyzden Mucosolvan nepomohol, Solmucol druhy tyzden tiez nie, teraz Bronchipret 2. den zatial nevidim zmenu. martinka no mozno to bude naozaj tym, ze sa musi najskor vysoplit 😉 No v rodine alergiu nemame, tak to by som fakt nerada.

mounty
23. apr 2010

martinka, kliestova encefalitida nie je sranda, mam sesternicu co jej ostala polovicka tvare ochrnutej kvoli tomu ze jej nenasli hned kliesta v hlave...........v takom regione ako sme my, co byvame rovno pri zamorenom lese, to je opodstatnene 😉 to nie je biznis...............

martinka17
23. apr 2010

no to hej, to je iné, jasnééééé
moja sestra mala tiež zápal mozgu, ale to bolo infekčné. ale ako viem, čo je to za svinstvo. Ale ja som myslela skôr tie kiahne, a rotavírus.......skôr také čo prekoná skoro každé dieťa ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre