Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
20. máj 2010

terka
ja som už Samkovi tiež dala farbičky, aj siu pokreslil, ale jeho to nabaví, skôr má tendenciu ich jesť alebo ich vkladá a vyberá zo škatuľky. A pár mazaníc mám odložených, len ich nalepiť 😀

martinka17
20. máj 2010

a rozprávanie, je to super, Samko má zatiaľ asi 25 slovíčok, ale snaží sa pridávať nové, posledné je heta a hojda, to keď chce na koníka alebo hojdačku 😀

andrea142
20. máj 2010

teri: hej dávam, lebo si ich pýta 😀 ....... vidí to od sesterníc tak chce aj ona. na pero hovorí " toll " ( pero ) a papier si pýta ako "papa" nie papier ..................najskôr kreslila perom ale to bola ona dokreslená tak som jej kúpila farbičky a nie je dokreslená. pekne kreslí na papier ,na stenu ešte neprišla ............ hoci dnes tiež kreslila tak kukám že odkiaľ má papier no a pekne si kreslila na tatov živnostenský list ........... 😅 ..... našťastie len na kópiu. vytiahla zo zásuvky.

sestra mala prvý pôrod dlhý cca 18hodín a keď išla s druhou tak za dve hodiny .mi sme sa akúrat vrátili s manželom lebo sme ich viezli a už švagor volal ,že sa môžme vrátiť.

andrea142
20. máj 2010

my 😀 😀 😀 😀 😀

muriel293
20. máj 2010

aj my už veselo kreslíme, najradšej s fixkami lebo tie má u nás Maťkova sesternička a vždy ich objaví,potom má celé tepláky od toho :((
dneska sa mu zadarilo povedať "páni" a "jejda" bola to sranda! keď uteká a kope do lopty tak kričí gooool a dokáže povedať aj káva :D aj keď to povie tak že áva alebo ká :D:D:D teraz na neho došlo také obdobie že všetko vyberá a prenáša a potom to nosí späť :D no a samozrejme bohužiaľ najfrekventovanejšie slovíčko je u nás teraz "nie" vie ma to vytočiť do nepríčetna najmä keď ide jesť a stále na všetko hovorí nééééééééééé :D

vanilka2612
20. máj 2010

Aj my uz kreslime, kupila som jej take trojhranne ceruzky, dam jej papier a carbe. Videla to od sesternicky,tak sa jej to zapacilo..Ja som citala,ze uz v tomto veku treba zacat,nech fantazia pracuje a precvicuje si zrucnost..Samozrejme som pri tom ked kreslime,samu by som ju nenechala,,,to by bolo hned v ustach 😒 ..

patkao
20. máj 2010

aj my tak,ja kreslim zvieratka,kvietky a take a ona mi do toho kresli a straasna sranda ked vidi co kresli 🙂 my malo rozpravame,tak 10-15slov ale hatatilkuje stale,ani 5min ticha..len jej este nerozumieme

muriel293
20. máj 2010

no malému našťastie farbičky nechutia ešte ho asi ani nenapadlo dávať to do pusy,on sa už dosť preorientoval na jedlo aj keď priznávam že som ho už vonku načapala so zeminou okolo úst! :D

muriel293
20. máj 2010

jaj dneska sme sa s mužom bavili,malý začal napodobňovať vo vani ako si umýva vlásky a tváričku,a keď nájde môj hrebeň tak ide pred zrkadlo a češe sa! :D no a začína sa prejavovať u neho lakomosť,nechce svoje veci požičiavať iným deťom ale nečudujem sa ,naučili ho to deti z ulice ktoré mu nič nechceli požičať a tak si to asi odkukal! :D

martinka17
20. máj 2010

muriel
tá lakomosť je skôr len fáza, to má viacej detí 😀 Keď prídeme k Jakubkovi, tak sa zdá, že všetky hračky čo chce Samko, musí mať a pritom je to skôr len snaha sa zahrať spollu, len to ináč nevie povedať. ALebo sa strakajú a podobne 😵

To česanie, to poznám. Asi pred 3 mesiacmi to chrústa naučil dedo, teraz stále vezme hremeň a češe sa...skôr sa bije po hlave, ale on je so sebou spokojný 😎

ináč dnes zjedol len jeden jogurt a päť piškóty 😠 😢 Ale sa mu prerezáva práve ďalšia stolička, asi už zajtra bude vonku, tak snáď to je príčina 😒

a má na tele malé červenéf fliačky, dúfam, že je to len Ďalšia reakcia na to blbé očkovanie 😝

neviem už dýchať, fuj to bude hnusná noc 🙄

muriel293
20. máj 2010

martinka a prečo že nevieš dýchať???? ja práve ešte ksichtím hore prosím pekne náš krpec sa už po paneláku tváril kaput tak som sa ho márne snažila uspať a teraz je ako dobitý duracel a nie a nie ísť spať tu behá akoby bolo ráno!!!! tak som dala ešte prať aby sme mohli byť zajtra vonku...ach jaj pomaly budem aj variť po nociach... :D ale vonku je teraz ozaj krásne...

on sa naučil česať asi tak že videl mňa :D

a to s tou lakomosťou neverím že je len akási fáza,švagriná má malú má 4 roky a tá je neskutočne lakomá,nechce nikomu nič požičať..eeeh

patkao
20. máj 2010

fiha soni,to ti dlho vydrzi..ja davam ninku o osmej spat,maximalne vydrzala do deviatej..a rano martinko kedy vstava ked takto po nociach buntosi?

muriel293
20. máj 2010

no to on tuším odjakživa takto dlho vydrží ale ráno vstáva okolo tej deviatej a niekedy aj dávno po deviatej ako kedy....ale tak mne to zas vyhovuje viac ako keby mal byť už o šiestej siedmej ráno hore to by ma asi tak rachlo...

martinka17
21. máj 2010

ja som nachladená a to tak kvalitne, že už ani dýchať neviem, len smoklím, kašlem...fuuuuuj 😝

a to spinkanie, chrústik zaspí okolo 20, ak neskôr, tak to som naštvaná,ale po tej 20 už zo spálne nejde, radšej skáče v postielke, nemá šancu opustiť izbu. A vstáva ráno okolo 7, teda teraz, niekedy už o 6 a u našich aj o 5, keď otvorí oči a zistí že sme tam, len zvrieskne baba, otvorí si dvere a páli do spalne a vrieska baba dedo 😀

andrea142
21. máj 2010

ahojte

mati: ja keď mám upchatý nos tak ešte zvyknem používať Sterimár - morskú soľ . sú aj rôzne iné

u nás je to podobné až na to ,že nevstáva o 6:00 ale o 7:30 a neskôr a prvé čo urobí je zlezie z postele ...dvere sú otvorené a kričí na babku, otca ,príp. dedka ...... a hlavne nedeľu keď vie že je doma. 😀

martinka17
21. máj 2010

ja som dnes ostala doma, samko na obed prííííšerne reval od bolesti, ešte sa aj s plačom zobudil......a nejedol zase sko ro nič. len jogurt, pribináka a kašu. Ale tak viacej ako včera🙂

martinka17
21. máj 2010

baby nemáte niektorá rozprávky macko uško alebo krtek. Pár mám, ale fakt len pár a zišli by sa mi viacej. Samko papá len pri rozprávke a už sa mi začína o nich snívať 😀

terina25
22. máj 2010

Ahojte baby.
pozerám,že aj vy riešite,že krpci nechcú jesť.My riešime to isté 😖 Dnes ráno 150ml mlieka,čo sa divím a potom len hamky...keď vidí,že idem s jedlom,tak dopredu hovorí,že necem 😠 nič do nej neviem dostať.ešte aj čaj je problém.chvalabohu už nemá teploty,ale zase nastal druhý problém.dnes sa obsypala od antibiotík,tak sme vysadili.dúfam,že jej to rýchlo prejde.a celý deň len spí.ráno som ju budila na lieky o 8.00.zaspala potom okolo 9.30.vstala o 13.00,aj to by ešte spala,keby neprišla moja mama.a teraz zase spí s tatinom už asi hodinu.neviem,či je to od zubov,či z choroby,alebo od reakcie na lieky...

Maťka:a tie rozprávky myslíš,na CD hovorené?asi skor na DVD.popozerám na nete a ak nájdem ,tak ti stiahnem.ja také nemám,len také že Shrek,doba ľadová a pod.ale aj tak ich malej nepúšťam...

terina25
23. máj 2010

idem sa pochváliť,že dnes nastupujem na 2.materskú akože ,,dovolenku,,... 😉

terina25
23. máj 2010

Maťka:teraz akurát hľadám na nete tie rozprávky.našla som len krtka.ale je to formát avi a neviem,či ti to DVD prehrávač podporuje...

terina25
23. máj 2010

lebo náš nie,len .dvd formáty...

terina25
23. máj 2010

inak našla som dosť častí z toho krtka.neviem ako by som ti ich stiahla.jedine,že napálim na CD alebo DVD.ale na 1 cd ti vojde len 1 časť.

martinka17
23. máj 2010

terka
presne na dvd, myslím, že avi by mi šlo. Ja to na nete neviem nájsť, sakra. 😲
A to nechutenstvo, to sú teploty a k tomu tie lieky, nečuduj sa jej. Samko dnes poriadne jedol prvý krát asi po 4 dňoch a to ani nie je chorý 😎

martinka17
23. máj 2010

a blahoželááááááám k materskej 😀 😀 😀 😢

terina25
23. máj 2010

Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

terina25
23. máj 2010

tak mi napíš aké časti máš toho krtka.ja ti potom stiahnem a niečo napálim.inak ja to sťahujem z FTP.ale ty asi nemáš k tomu prístup.lebo ja mám antik.

martinka17
23. máj 2010

no ja nemám antik, škoda.
no len ja mám tých krtkov ako krtek 1-5 a jedna sa volá krtek a kalhoty🙂

terina25
23. máj 2010

práve som to skúšala stiahnuť a nedá sa.vyskúšam neskor.neviem prečo sa nedá 😠

martinka17
23. máj 2010

@terina25 teraz ma napadlo, sestra má tiež antik, asi dostane za úlohu napáliť rozprávky ako darček na mdd 😵 😵

terina25
24. máj 2010

ja by som ti tiež niečo napálila,ale som včera skúšala a nedá sa to stiahnuť.neviem prečo niektorí ľudia dajú na ftp súbory,kt.sa nedajú stiahnuť.a to som sa tešila 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre