Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

vanilka2612
8. jún 2010

Babky,ako strihate nechty na nohach?? Doteraz to nebol problem,ale teraz co vyvadza,hrooza.. 😒 ☹

andrea142
8. jún 2010

@vanilka2612 : moja sedí alebo leží na prebalovacom pulte a tak. Manžel ju zabáva aby si nechytala nohy. občas zaplače ,že "bobo" lebo minule keď som jej ostrihala nechty na palci sa jej to zapálilo hoci som jej ani moc nezastrihla. strašne blbé nechty má. po manželovi ,aj ten má také strašné nechty ,rastú im do vnútra.

frola
8. jún 2010

aj u nas hroza. bez manzela to nezvladam. striham hned po kupani ked ich ma este makke a manzel robi vselijake opicky aby ju zabavil... ruky ostriham aj sama ale iba pred telkou 😒

martinka17
8. jún 2010

no ja Sakmovi spievam, aby dovolil, ale keď zvykol vrieskať predtým pri strihaní nechtíkov na rukách, tak mi poradili strihať v spánku...super metóda, totál úžas bezproblémová. A ešte pre rýchle strihanie na nôžky používam detské klieštiky...potom to ide šup šup 😀

alline
10. jún 2010

Ja striham nechtiky len ked malicka spinka inak sa to neda a v spanku to ide pohode :o) Nemam sice detske noznicky, lebo co som mala dvojo tak sa mi zdali moc siroke tak pouzivam take uzucke normalne.
A baby neviete poradit kolko by mali nase deticky v tomto veku vypit mliecka? aj s jogurtikom a tak? A kolko vodicky?
Dakujem 🙂

frola
10. jún 2010

alline ahoj. haha dnes sme sa stretli na ihrisku a vecer na konikovi. kolko mliecka? ved to by malo byt napisane na krabici. ake pouzivas? ja bebu a davam 210ml 3krat denne podla navodu. ale vlastne ked sa tam nasype prasok tak je z toho 240ml.

alline
10. jún 2010

Ahoj Frola, neverim, ze si tu :o))) No ja som skor myslela kolko mliecka by malo dieta vypit denne, lebo na mojej krabici je napisane max. 2x denne 220ml. ale papame aj jogurtiky a tak, tak tym sa to moze vykompenzovat teda myslim :O)

terina25
10. jún 2010

no,ja čo som čítala,tak by deti mali vypiť za deň 500 ml mlieka.ale ak dávate aj mliečne výrobky,tak to je už v tom.inak moja pije 2xdenne Sunar ráno 180 ml a večer 150 ml.1xjogurt prípadne 2x za deň.ale aj tak to nie je 500 ml...a čaj sa by mali vypiť podľa váhy.ale neviem koľko presne ide tekutín na 1 kg.ale tiež min.500 ml na deň.no,ale ani to my nesplňame.podľa mňa je to aj tak jedno,hlavne že deti prospievajú a priberajú 😉

martinka17
11. jún 2010

tekutiny by mali byť cca 100 ml na 1 kg, teeda na 10kg dieťa by za deň malo vypiť cca 1liter tekutín, mlieko je tiež tekutina, aj polievka, dokonca som minule počula, že zelenina a ovocie sú z 90 % voda🙂))
Samko stiahne asi 3 krát denne mlieko, netuším koľko a asi 1 liter čaju, polievka.....

vanilka2612
11. jún 2010

No my sa taki potnickovi od toho tepla ze az. ☹ ☹ Hlavne okolo krku a na zahyboch na rukach..A pritom je uplne nalahko.Natieram jej to na noc tekutym pudrom,dufam,ze to bude ok 😢 ..

andrea142
11. jún 2010

ahojte

potiť sa potíme aj my, ale v týchto teplách sa ani nečudujem. ...........včera mala vlasy celé od zmrzliny lebo neterka sedela za ňou v kočíku a jej zmrzlina kvapkala Lili na hlavu. 😀

včera bola aj očkovaná ..dúfam ,že nebude mať žiadnu reakciu , lebo 26.6 ideme do Talianska na týždeň. ........... ako to znášali vaše deťúrence?

aj u očnej sme boli ,lebo jej dosť často slzelo oko tak dostala kvapky do očí. keď jej kvapkám tak reve ako pavián. Lekárka nás ešte upozornila ,že príbalový leták nemám čítať ,lebo je tam ,že deťom od 3 rokov................ 😅

martinka17
11. jún 2010

to s tým letákom, ako 3 mesačný sme tiež brali Falvobion na pečeň, ten sa tiež nesmie, až keď mi kámoška povedala, že aj oni to brali, tak som mu dávala.....ale nebolo mi to jedno, hlavne, že zabralo.

Potí sa aj Samko, ideme ho ostrihať, asi v ndľu...Jakubko už letný strih má, je taký malý dlhovlasý ježko....na spapnie🙂

Adka, a malá nemala klobúčik? Lebo mi sa bez klobúku nikam nepohneme....aj preto má asi tak často mokré vlasy.
Dnes sme boli na ihrisku, ja žabky na nohách, všade piesok, bože, to bo strááášne:_)))))

andrea142
14. jún 2010

mati: mala aj klobúk ale dostalo sa jej aj na vlasy. ani ja sa bez klobúka alebo čiapky nepohnem. je ešte malá a nechcem riskovať úpal alebo niečo iné. ....... no nejako sa jej to dostalo aj na vlasy. ....................

Lili ešte často beriem kočík, lebo keď ideme pešo tak je dosť lenivá ( radšej sa na rukách nosí ) a vláčiť sa mi ju nechce tak robíme z športového kočíka pre Lili dvojkočík keď to s chodením vzdá aj druhá a potom sedia za sebou.sestrina je o niečo väčšia tak jej s tou zmrzlinou podarilo zašpiniť jej vlasy 😀

ja som jej v piatok kúpila také tie topánky do vody čo teraz každý nosí. majú to aj jej sesternice a páčilo sa to aj malej tak som jej ich kúpila. už pri pokladni to predavačka musela nablokovať z jej nôch a stále iba to si chce obuť. 😀

martinka17
14. jún 2010

no tak to nosenie, práve v sobotu som si trochu dodrbala chrbát, nešiel výťah, v jednej ruke nákup a na druhej samko...šľapeme na 5. poschodie, potom ešte asi 3 ho´dky som tlačila kočiar, a v nedeľu som bola hotová, trošku mi strieklo do krížov.

Aj mi ináč chodíme s kočiarom, aj by samko pochodil, len akosi často má svoju vlastnú cestu a potom je to boj 😀
A konečne sme ho v sobotu ostrihali. Stráááášne vrieskal, bál sa strojčeka, tak nakoniec s nožničkami, ale aspoň to má konečne kratšie 😉

andrea142
16. jún 2010

ahojte

strašné počasie. toto nie je leto ale jeseň 😝 😝 ☹ ☹ ☹

ináč ohľadne toho strihania . prvýkrát Lili keď ju mama strihala nerobila nič. teraz jej striháme iba ofinu ale tiež sa jej to nepáči. minule pritom plakala. potom má tú ofinu ako schody lebo sa otáča jedna radosť.

martinka17
16. jún 2010

vraj schody 😀 😀

aj tu prší, ale výnimočne som bola rada, mala som v byte už 28 stupňov, nedalo sa tu žiť, toto ochladenie nám prospelo.

alline
16. jún 2010

My sme mali vcera teplotu a kedze sme uz boli v nemocnici ked vychadzali prve dva zubky na zapal moc. ciest tak som to videla zase na nemocnicu, ale nastastie doktorka povedala z mocu, ze je vsetko ok a dnes sa snad uz ukaze dolna stolicka, ktora tak Natalku potrapila :o(
Ja som ofinku strihala len raz a to ked mala spinkala 🙂
Zatial mame 9 zubkov

martinka17
16. jún 2010

tú nemocnicu ani nespomínaj, nočná mora dodnes.
Zúbkov má 11, teraz sa tlačí 12. stolička, už asi mesiac, som z nej hotová. A jeden očný sa rysuje, tak som zvedavá, ako to dopadne 😖

andrea142
16. jún 2010

aj moja posledné dva dni nejako nekludne spí. tak neviem či to sú zuby alebo to bude tá reakcia na očkovanie. včera som jej aj teplotu zmerala ale nemala nič. .............................. my sme našťastie zatiaľ zo zubami problémy nemali. pár krát bolo, že v noci zaplakala alebo bola trocha mrzutá ale ináč nič .............klop,klop,klop
my máme 12zubov ..................... už len tie očné a zadné stoličky 😵

andrea142
16. jún 2010

hoci teraz ma napadá sme si to užili s nádchou. pri tých prvých stoličkách jej tiekol nos jedna radosť 😖

mimulienka
16. jún 2010

naša má už 14 zubov a už aj očné vychádzajú... celý minulý týždeň bola podráždená, od rána len mrnčala, no teraz je to už fajn...
chcem sa spýtať, aké ovocie vám detičky zjedia, lebo moja iba jablká... banán nevezme ani do úst a jahody tiež nie...
a darí sa vám dodržať pravidlo 5 porcií ovocia a zeleniny denne, lebo mne tak 2-3 porcie, viac nie...

martinka17
17. jún 2010

samko má rád jablká, banán...iné len vo výžive...aj keď jahody zavarené ochutnal, nechcel viacej, ale čerstvé som neskúšala 😀 Tak mu robím veeeľa výživu, ale len raz denne, veď on ani 5 krát denne neje, nie to ešte ovocie a zeleninu zvlášť 😉

alline
17. jún 2010

Natalka ma rada jablcka, banan, teraz hlavne ked si bananik chyti do rucicky a tak ho papa, slivky ale tie sme skusali len ako presnidavku ta jej tiez chutila. A ak Mimulienka nechce nic ineho skus dat ovocie a nadrob tam napr. piskot to je velmi chutne, ja davam sunarku take mesiaciky, alebo sunarku banan-med tiez keksik, ale moja mala to papa aj samotne. Jahody malej velmi chutia, hlavne cerstve, ale zistila som, ze jej robia zle na kozicke tak tie musime vynechat a ostatne ovocie som zatial neskusala. Vlastne este maliny tiez v presnidavke a tiez chutili.

martinka17
17. jún 2010

ináč, zabudla som , Samko má veeľmi rád hrozno, hlavne biele, ale šupku musím dať dole, aj tak ju vypľúva 😀

terina25
17. jún 2010

Ahojte baby.

nejako nestíham sem chodiť.čím to asi bude?? 😉

my máme 8 zubov už úplne vonku a 4 prerezané,takže spolu 12...že už len 8.sa teším 😒 chýbajú nám očné a stoličky.
inak všetko v poriadku.konečne už malá chodí za 1 ruku.vlastne už by chodila aj sama,lebo je to už také držanie za 1 prst,ale nemá odvahu sa pustiť.ale som rada aj za toto,lebo už som sa aj trochu bála.k papaniu...je to náš malý žrút.čo neutečie,to zje 😀 papá 5x denne - ráno mlieko,potom jogurt,obed-polievka a druhé jedlo - niekedy len 1,poobede jogurt al.výživa,večer zase mlieko.a popri tomu hamky-to vie spráskať aj celý balík,brumíka,soletky a pod.sladkosti...a keď je u rodičoch,tak moj otec ju nakrmi kade čím 😀 až sa bojím,že keď prídem z porodky,tak bude mať aj 15 kg,lebo ona by všetko pojedla...pije čaj ale teraz som začala dávať Figo aqua - jablko al.jahoda,tak to jej chutí.

inak dnes som bola zase na monitor a na usg.boli pokazené výťahy,tak som hneď mala tlak na 200.šli len 2 výťahy a budova má 17 posch.,tak si viete predstaviť koľko som sa načakala...ešte som aj mala dosť nepríjemný zážitok-akurát niesli jedného chlapčeka na operáciu a strašne plakal.tak mi prišlo zle,že som myslela,že odpadnem.rozplakala som sa pri výťahu,keď som si pomyslela,žeby aj moje deti mali niečo také prežiť.ľudia len na mňa zazerali,že prečo plačem 😖

bola som aj na poučení na epi.radšej si vybavím keby náhodou...aj keď peniaze by sa mi teraz zišli na niečo iné.ale zase tá bolesť...no,uvidíme.každý hovorí,že 2.porod je ľahší.ale ja si veľmi nemyslím,že budem práve tá ,,vyvolená,,

vanilka2612
18. jún 2010

My mame zubov 7 a 3 sa tlacia- stolicka ocny a dolny..Zo zubami sme nikdy nemali problem,len ked trocha soplik ,ked sa jej prerezaval ocny. Z ovocia papa jablko,banan,jahody trocha a ostatne vo vyzivach kupovanych. Teraz dost malo jedava,som z toho na 🙄 nervy..Chlieb alebo pecivo ani za svet. ☹

alline
18. jún 2010

Ano, ano aj my mame radi hrozno :o) tiez supku davam dole a ak su kostky tak sup s nimi prec...

andrea142
18. jún 2010

ahojte

tak my jeme hrozno, jablko, banán aj do ruky aj potlačený, hrušku, nektariku už tiež jedla, melón ,jahody,

teraz mali rodičia v záhrade hrach ,taký ten mladý tak to keď sme došli do záhrady hneď to chcela 😀

dnes už viac krát kakala a takú vodičku ........... pár dní dozadu dosť blbo spí, často sa budí s plačom , asi jej pôjde nejaký zub

alline
18. jún 2010

Poradte co dobreho varite drobcom? Ja uz sa z toho zblaznim. Neviem co mam varit, dnes som spravila kuracie prsia iba vo vode a zemiaciky a to aboslutne odmietla, dala som do vody len drveny kmin a nam som spravila francuzske zemiaky tak som dala do malej misky este aj smotanu co bola na francuzskych zemiakoch a aspon polku mi zjedla :o)))) tak som bola stastna, lebo mala je anemicka a uz jej vymienali aj krv tak musi kazdy den jest masko :O( a teda moc ho nemusi tak mam hlavu v smutku, dajte tip co papaju Vasi papkaci 😉

frola
18. jún 2010

ahoj no ja varim podla receptov z casopisu mama a ja. vystrihujem kazdy mesiac a robim si taku kucharsku knihu. olivke najviac chutia polievky. ale maso do nej tiez moc neviem dostat. skusala si to aj pomixovat do polievky, ze by si to tak zamaskovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre