Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
7. júl 2010

díky baby

martinka17
7. júl 2010

@patkao
som klamala ani som to nevedela. Poobede si chrúst poriadne zívol a som pekne videla do pusy...má tam asi 1 cm ranku, je celá biela, musí to pekelne bolieť, veď dnes ani nepil, bol umravčaný, umamkaný ☹

terina25
7. júl 2010

Ahojte baby.

tak ja som stále 2v1.včera som už myslela,že konečne to prišlo,ale to si z nás malý robil zase srandu 😖 Vidno - chlap...zajtra idem zase na kontrolu do nemocky,tak som zvedavá ako dopadnem.nechcela by som rodiť na vyvolávačku,lebo aj pri malej mi ju pred koncom dali,ale už to chcem mať za sebou.

inak musím sa konečne pochváliť.Sofinka včera urobila konečne sama prvé kroky 🙂 aj keď je pravda,že po byte ešte sama neprejde,len za ruku.ale aspoň tak prejde,že si ju ,,púšťame,,odo mňa k mužovi a naopak.a prejde aj cez celú izbu.dokonca dnes sa odvážila aj sama sa pustiť za mužom.tak som rada.včera som akurát mužovi večer povedala,že už možem ísť rodiť,keď už Sofi sama chodí,že mi príde naproti z porodnice 😀

alline
7. júl 2010

@terina25 drzim prsty nech to uz dnes pride a mas synceka v naruci :o)
@martinka17 a co je malickemu? Nejak som to nepochopila co som citala, chuda asi sa trapi velmi, velmi :O(

terina25
7. júl 2010

@alline Ďakujem. bojím sa strašne,ešte viac ako pri 1.porode,ale keď si predstavím,že už som mohla byť aj doma s malým,tak ma ide poraziť.to čakanie je hrozné.čím viac čakám,tým viac sa bojím

martinka17
8. júl 2010

@alline
samko má afty, malz toho aj teplotu, je nekľudný, uplakaný ☹

@terina25 ráno mi písala Katka, ja som už myslela, že konečne to nosenie v brušku skončilo a píšeš ty 😅

zuzi26
8. júl 2010

terina drz sa, myslime na teba...urcite nas informuj, ako si dopadla 🙂 a aky je malinky... 😉 urcite to zvladnes v pohode, uz mas skusenosti, aj ked urcite clovek si to musi prezit sam, ale vysledok stoji za to 😉
Mna uz babo riadne kope 😀
zajtra ideme do tatier na tyzden, tak sa uz tesim na zmenu.
Andrea krasne foto, piesok a voda to je aj moj sen, ale mozno az o dva roky, ked deti podrastu.

martinka17
8. júl 2010

@terina25
som zabudla, Sofi je hviezda, stiohla to, možno aj preto sa malý nechcel ponáhľať, aby mala Sofinka dosť času 😉

caly8
8. júl 2010

@terina25
držím palce aby všetko dopadlo na výýýbornú a tešila si sa s bábätka 🙂

martinka17
8. júl 2010

TERKA už má chlapčeka, volá sa Sebastián, má 3800g a 52 cm, narodil sa 16.25 😀 😀 😀 😀

alline
8. júl 2010

@terina25 Veeeeelka gratulacia k Sebastiankovi :O)
A tie miery, no hotovy model 🙂

vanilka2612
8. júl 2010

Blahozelame Terke k malemu 🙂 🙂 🙂

caly8
9. júl 2010

@terina25 jééj gratulujemeeee..tak to už si mala kontrakcie ked som tu písala 😀 a aké krásne meno ste vybrali 🙂 tak sa držte v zdraví ..

martinka17
10. júl 2010

baby, včera som videla sebastánka....taký malý kráásny kocúrik, celý čas si priadol ako malá mačička, skoro som ho zjedla 😀
A ináč pôrod mala úžasný, ani nevie, kedy začala, až na monitore zistili, že už rodí, bolesti vraj prišli až okolo 13.00 a o 16.25 už Sebastián plakal...suuuuper odemena za ten strach 😀 Ale veď ona vám to iste ešte napíše 😉

andrea142
11. júl 2010

pár dní sa tu neukážem a aké úžasné správy 😀
@terina25 : gratulujem k malému aj Sofi ,že už sama chodí. nechala si darček bračekovi 😀

ja som od pondelka chorá. v pondelok ma začalo bolieť hrdlo ,večer som už ani prehĺtať nevedela. aj lekárka si na ten deň zobrala dovolenku 😠 . v stredu s to už dalo zniesť nakoniec v piatok som u nej aj tak skončila ,lebo som už nemala hlas. tak mi hneď nasadila antibiotiká a ja som sa bála , že sa my bude zase vyhrážať vybratím mandlí 😅 😕

Lili asi odo mňa to tiež chytila, tečie jej oko a kašle. zajtra ideme k očnej a hneď zbehnem aj obvodnej.

@martinka17 : skúšala si takú fialovú vodičku? ja som s tým malej natierala ústa keď bola malá. síce jedna doktorka mi hovorila, že sa to už nemá a druha ,že sa to môže. tak neviem ale pomohlo to rýchlo.

martinka17
11. júl 2010

@andrea142
už je to l epšie, asi to zmizlo, lebo je pokojnejší, už len tá nešťastná stolička 😀

lenkahrehusova
11. júl 2010

@martinka17 Gratulujem k synčekovi 🙂

lenkahrehusova
11. júl 2010

@lenkahrehusova želám Terke a malému Sebastiánkovi všetko dobré 🙂

avuska19
12. júl 2010

blaželáme Teri k Sebastiánkovi, prajeme veľa zdravíčka!

avuska19
12. júl 2010

Ahojte, my teraz riešime prvé kúpalisko s malou, viete niekto poradiť čo a ako?...

lenkahrehusova
12. júl 2010

Dnešným meninovým Ninkám želáme všetko najlepšie 🙂 😉

a2303
12. júl 2010

Ahoooojte 🙂

Fakt som Vás zanedbávala ☹ Ja fakt asi nič nestíham....... ☹

Ako sa máte??? Ako sa darí?????

Terinka, gratulujem!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andrea142
12. júl 2010

@avuska19 : čo presne chceš vedieť. my sme minulý rok prvýkrát boli s malou keď mala 6.mesiacov. síce sa kúpala iba v hotelovom bazéne. vonku sme s ňou neboli lebo to bolo termálne kúpalisko

a2303
12. júl 2010

Avuska, ja som chodila s malou na plávanie asi keď mala okolo 6-7 mes. (to sme boli vnútri v bazéne). Ešte som sňou na kúpalisku nebola. Ale už by som aj išla skúsiť. Doma sa už kúpala v bazéniku, lebedila tam 3 hodiny 🙂

avuska19
12. júl 2010

no, mna zaujíma ako to chodí na kupku, či treba pre detičky plavky alebo tie plienky na kúpanie, či ste niečo také kupovali a kde...

martinka17
12. júl 2010

no ja som na kupku ešte síce nebola s malým, ale ako si pamätám, tak bez plaviek alebo bez plienočky malú do vody nepustia. Dokonca si pamätám, že u nás nesmel ani rodič do detského bazéna 😲
A ináč asi najlepšiu cenu na plienočky do vody, čo som ja doteraz našla sú klasické Babylove v DM, tie stoja 4,85 za 11 ks, potom som našla Huggies, tiež boli 12, ale stáli 8,50 😉
A ja sa opýtam, ako sú na tom vaše deti s opálením, lebo ja chrústa natieram 30 Nivea, minimálne 2 krát denne, v podstate pred každou vychádzkou. A predsa má ruky ako cigán, opálené výstrih trička a nohy, ja už fakt neviem, čom mám robiť. ☹

alline
12. júl 2010

@martinka17 ja natieram Natalku Garnier Amre Solaire 50+ a myslim, ze je to fajn, malicka mi je len trosicku opalena, ale teraz ked su tie horucavy chodime len na balkonik a tiez natieram a davam na balkon velky parazol a pekne nam spravi aj tien v obyvacke.
@avuska19 U nas na kupku netreba ani plavky, ani plienky, ale myslim, ze plienky su asi najlepsie tiez pouzivam babylove kupovane v DM.

terina25
12. júl 2010

Ahojte babule.

tak dnes sme sa vrátili domov z porodky.Som sa bála,že tam ešte ostaneme do zajtra,ale našťastie sme mali dobré výsledky krvi ,tak nás pustili.

K porodu...Ráno 8.7.som šla na kontrolu a lekár povedal,že som otvorená už na 3 prsty,tak mi hneď napísal urgentný príjem.ja som nemala žiadne bolesti...povedali,že ja mám ostať a muž nech donesie veci.ale tak ja som nemohla ostať v porodke bez toho,aby som sa nerozlúčila so Sofinkou.tak som šla ešte domov,naobedovala som sa,dobalila veci,rozlúčila sa so Sofi a šla do nemocky.V aute som ešte srandovala,že skočíme aj na zmrzku 😀 😀 Do nemocky som prišla už s kontrakciami a otvorená na 4 prsty.bolo okolo 13.45.Dali mi ,,malý,,klystír,potom sprcha,holenie-veď to poznáte.Kontrakcie boli neskutočne rýchle.Každé 2 min.Muž ostal so mnou.Ja som predýchavala a držala sa ho za ruku 🙂 Išlo to straaaaaaašne rýchlo.Muž len chodil za sestričkou,že už nevydržím.Sedela som na fit lopte a len som nohy prekrižovala,čo sa mi chcelo tlačiť.Bola som už na 10 prstov otvorená,ale problém bol,že nepostupovala hlavička-bola vysoko.tak som si ľahla a povedali mi,že mám skúšať tlačiť.nechali ma tam samú s mužom.ešte dobre ,že tam bol...Akože bez komentára.tak som si tam sama ležala s manželom pri hlave a tlačila.potom som mu povedala,že nech volá lekára,lebo ja malého už vytlačím aj sama.tak sa všetci zbehli - asi tak 10 ľudí,lebo tam boli aj medici - inak odporúčam super zážitok 😖 nastrihli ma,priviazali nohy a asi tak na 4-5 zatlačenia bol malý na svete.Prvé čo mi povedali,že je to riadny valibuk 😀 Potom mi brali ešte pupočníkovi krv,lebo som ju dala darovať.

Takže našťastie to bol rýchly porod.keď počítam od bolestí,tak 3 hoďky.Epi som nemala.

terina25
12. júl 2010

ešte som zabudla napísať,že šitie bolo niečo strašné.pri Sofi som ho ani necítila,ale teraz HROZNEEEEEEEEEE

Inak malý strašne veľa spí.jedol o 18.00 a spí.nikdy neviem,či ho mám budiť alebo nechať spať.jedni hovoria,že dojčiť na požiadanie,druhí že treba budiť...mlieka mám nenormálne veľa,nestíham odsávať.dúfam,že zase nebudem mať problémy.

sonya08
13. júl 2010

@terina25 gratulujem k bábatku, trochu závidím 🙂 ja som si na svoj druhý poklad musela počkať 15 rokov, aj keď pôrody boli oba hrozné, Ty to máš ešte čerstvé tak vieš, ale naše slniečka nám za to stáli
aj môj druhý syn bol valibuk, narodil sa s pôrodnou váhou 4200 g, ale o to sú krajší, všetko dobré prajem, držte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre