Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
24. júl 2010

@a2303 blahoželám ku skúške 😉

terina25
24. júl 2010

dávam nejaké foto nášho Maca 😀

kvietok23
24. júl 2010

ahojte, ako ste na tom s kojenim? koji este niekto vobec? ja chcem prestat, ale vobec neviem ako, lebo bez prsa mi maly nezaspi ani cez den ani vecer, ani v noci ked sa zobudi, a ked mu idu zubky teraz, tak chce aj mimo toho cez den :(

a2303
24. júl 2010

@terina25 Ahoj Terina, ďakujeme!!!

Maličký je nádherný 🙂

patkao
24. júl 2010

ahojte..teri ja myslim ze malinky je fakt hladny, ked po polhodke pyta..skus si pred kojenim odstriekat mliecko z oboch stran, nech vidis kolko ml vobec mas a ze ci je to dost pre neho..ved to odsta emu das papat, takze sa nic nestrati, len si to skontrolujes..lebo skoda davat mu UM ked sa ti mliecko robi..alebo tym ze ho budes castejsie prikladat (co v podstate aj robis 🙂 ) tak by sa to mohlo same ustalit..ved kolko vypije, tolko sa ti zasa urobi..inak je krasny, taky macko, vidiet ze papa pekne 😉

kvietok my uz 4ty týžden nekojime..uz mi to liezlo na nervy, nad ranom kazdych 15min cmulala Ninka, no uz som mala dost..skusala som je po troske sunar complex (najblizsie je vraj chutou k MM) a nechcela mi to z poharika..nikdy mi flasu nechcela, tak som ju uz nechcela ucit z flase, ale inak mi ten sunar nechcela, tak sa flaskujeme..a ked sa naucila na sunar, tak som ju jeden den uplne unavila az driemala ked pila sunar a potom som jej strcila cumel a ona zaspala.a takto par dni a bez revu to slo...a takto sme odstavili vecerne kojenie..horsie to bolo s tym nocnym jedenim..to som jej nukala cajik, ael ona nie, kym sa nenakojila, tak nezaspala..tak sme boli aj dve-tri h hore v noci a po par dnoch som sa nastvala a uvarila som si do termoobalu sunar a ked v noci pytala, supla som jej tu flasu a ona spala do ranaaaaa..a na kojenie si uz ani nespomenula..stacilo ze vidi flasu a krici mnaaam..a mne mlieko odislo ani neviem ako..tym ze to slo postupne, tak to asi samo vymizlo..takze som bola rada ..

caly8
25. júl 2010

@terina25 .. malý je náááádherný 🙂 bože taký macuľko naozaj máš dobré mliečko ... ja si skôr myslím, že to nie je jedovani sa kôli hladu ale koli tomu, že máš nadprodukciu ked vravíš že dojčíš na požiadanie čo je dobre ... nezachláva sa ti pri papkaní? nestrieka ti veľmo mliečko? väčšinou sa detičky jedujú aj preto, že im veľmi tečie sa im to v brušku vzbúri potom sa im vracia to mliečko páli ich záha a chcú ju zapíjať ... my sme s tým tiež bojovali ..
písala si aj annag ona ti neporadila? bola by škoda prejsť na UM ked mliečko máš.. stačilo by len snád zmeniť polohu pri dojčení ... no usúď podľa seba 🙂 ja by som sa určite poradila s laktačnou ..mne doktorka v živote nepovedala, že mám ,,dotankovať,, či ako to povedal... to je popora v dojčení 😒 hmm.. neviem čo by sme robili keby sme porodili na pustom ostrove a žiadne umelé náhrady by tam neboli? 😉 museli by sme len dojčiť...

@kvietok2... ja ešte dojčím a Ela cez den zaspí na cice ale to je sekunda a večer jej dám pred spaním teplý čajík od lerosu na kludný spánok v posteli a ešte cicu ale máokedy zaspí na nej ..zaspí sama asi tak po pol hodine... skús tak... ja ju tiež chcem pomaly odstaviť...ale tiež ešte nie sú všetky zuby vonku tak počkáme na ne...

caly8
25. júl 2010

@a2303 ..Anit kukni asi o dve strany dozadu tam sme o tom písali ... o DNP .. 🙂

martinka17
25. júl 2010

Ahoooojte, už sme doma, ale ste toho popísali, večer bude čo čítať 😀

@kvietok23
ja kojím a strašne bojujeme pri odúčaní, večer napíšem, trápime sa už 2. mesiac, až teraz konečne prestáva aspň cez deň stále pýtať dudu 😠

martinka17
25. júl 2010

@terina25
ten je už taký veeeeeľľľľľľľľkýýýýýýýýýýý 😀

martinka17
25. júl 2010

@patkao
to odučenie závidím, ja to také jednoduché asi mať nebudem, nočné kojenie sme odúčali 2 mesaice 😝 A teraz cez deň sa učíme spať bez dudunky.....ide to pomaly, stále ju pýta, skúša to 😀

@terina25
to kojenie, nedávaj mu najprv jeden, potom druhý....asi pije len predné mlieko, to je skôr na smäd a preto je hladný. Dávala som ja vždy len jeden prsník, ak sa ti plnia prsia, máš až zápal, tak máš mlieka dosť. Nechaj ho grgnúť a vráť ho na ten istý prsník, alebo ako písali babenky, napíš anag🙂
Ináč stolička je na svete týždeň a už nás zlostia očné, ja sa zbláznim, ešte 8 zubov, to je otrasné ☹

a tehulkám blahoželám 😀 😀 😀 😀

patkao
25. júl 2010

fiha martinka,tie zuby nezavidim..my uz mame .16zubov,takze na chvilku pokoj..a ako bolo v bojniciach?

martinka17
25. júl 2010

@patkao
supeeeeeeeeeer, ani sa mi domov nechcelo, ten dom bol bomba, najlepší bol dvor, chrúst sa vybehal a vyšantil, proste paráda. Aj počasie bolo fajn, len tá cesta, SAmko grckal...bolo to strašné, ani sa hrať, len stále som striehla, kedy zase bude grckať a bavila ho tak, aby mu nebolo horšie 😢

shupolienka
25. júl 2010

Ahojte
My sa tiez este stale kojime. Niekolkokrat za den, aj pred obednym spankom, aj pred vecernym, a aj niekolkokrat sa budi v noci a zaspi len na prse. Odstavit este neplanujem, mozno az tak nejako po druhom roku. Zatial to nechavam na nom. Takze poradit neviem :P. Cumel mi odmieta od jedneho roku a flasu nepozna tak nic ine ako prso mi zatial neostava :D
😅

klementina
25. júl 2010

ahojte, dlho som tu nebola, som aj myslela, ze mate sukromnu temu 🙂 tak ale ziram, ze kolko tehuliek. baby blahozelam, a obdibujem . ale mna by asi piclo, keby som bola tehu. mne byvalo prve mesiace tak zle, ze som bola na pn cely treti mesiac a len lezala a grcala, tak neviem, ako by som to zvladla pre malej 😝
my sa este tiez furt kojime, a tiez niekolkokrat za den, hlavne zaspava na prse. podla mna nie je moc dobry napad odstavovat v lete, kvoli tekutinam a teplu. inak ide mi to kojenie uz tiez celkom lezie na nervy, hlavne to, ze sa koji aj v noci, tak nemozem ani nikam ist (dost sebecke, co) ale rada by som sa uz isla niekam zabavit a odreagovat na celu noc 😝
tak planujem tiez zacat s pomalym odstavovanim v septembri, ale mala vobec nechce umele mlieko, som mala raz zlcnikovy zachvat a ked jej davala moja mama UM ochutnala a povedala fuj a zatvarila sa tak, ako by ju naplo a vobec to nechcela. vy ste vsetky presli na UM alebo kravske? alebo nedavate uz ziadne mlieko?

martinka17
26. júl 2010

@klementina
aj mne začína to večné dudu dudu liesť na nervy,lebo potom ho musím utíšiť, zabaviť, zbytočne ma v noci budí 😝 😀 😀 😀
Aj som chcela vydržať aspoň do 2 rokov, ale začína to byť stále horšie. Čím menej kojím, tým viacej si ju pýta, pritom ju dostane len večer a ráno 😲 ☹

@shupolienka
DSamko tiež nikdy nemal fľašu, cumeľ sme používali len pár mesiacov ako hrýzatko, takže keĎ začneme mlieko piť, tak asi rovno z pohára.

A čo sa týka mlieka, ja by som chcela už rovno kravské, umelé je dosť drahé, stačí mi to, že kupujem kaše, samozrejme, malý chce len tú najdrahšiu, sunarku 😠 A akcie DM na kupón 2plus1 zadara skončili, tak sná´d konečne začne aj chlieb papať, kým minieme zásobu 😀

andrea142
26. júl 2010

@klementina : ahoj, ja dávam malej kravské. s UM sme mali problémy a tiež to pila s hnusom tak som s tým trhla a dala kravské. to pije normálne. dokonca pre mlieko s medom má veľmi rada.

dnes o jednej idem k dokimu. budeme mať prvé foto fazuľky 😀

lenkahrehusova
26. júl 2010

Ahojte, ja tiež už dávam kravské. Niekedy urobím UM tak pol dávky vody a pol mlieka 🙂
Skúšala som aj kakao, ale pila len trošku.
Zatiaľ máme 14 zúbkov. Rastú nám pomaličky horné očné. Zvládame to super. klop - klop 🙂

@andrea142 tešíme sa na foto 🙂 držte sa🙂
My rozmýšlame druhé asi tak o rok. To bude Lenka už veľká slečna a nebude to talé náročné.

mima22
26. júl 2010

ahojte,
no tak nasa natalka ta sa pustila uz sama pekne chodit ale pred dvoma tyzdnami a zas sa zastavila jak jej vybrali mandel tak zas prestala ja uz som stoho strasne nestastna bojim sa ze to bude este dlho trvat.vam uz isto vsetkym deti chodia same.nasa natali ma 16zubkov.

martinka17
26. júl 2010

@mima22
Natalka chodí a to je dôležité. Nestresuj sa, to ako rýchlo dieťa chodí nie je otázka šikovnosti alebo inteligencie....skrátka sa jej nechce, to je všetko. Hlavne si užívaj, že je zdravá 😀

caly8
26. júl 2010

ja by som tiež chcela rovno na kravské prejsť ale nejako jej neberie.. ako to vlastne dávate aké? polotučné? alebo riedite plnotučné s vodou??
@martinka17 ... a čo ten slamkový pohárik? ten si neskúšala? ja jej z toho ponúkam mliečko ..nece ☹ ale čajík a vodu v pohode vypije .... len ten má ..
Ela má 11 zubov dnes som objavila pravú hornú stoličku takže už len jedna a sú všetky no a potom očné .... ináč bola posledné dni umrachtaná ale to je všetko .. žiadna teplotka nič klop - kloooooooooop 🙂

@andrea142 ..tešíme sa 😵

martinka17
26. júl 2010

@caly8
neviem, mne príde čudné dať mu mliečko cez slamku, ale máme nejaké poháriky s náustkom, tak chcem skúsiť tie. A budem dávať asi na začiatok plnotučné, kámoška mi radila, že doky jej odporučila kombinovať polo a plnotučné mlieko, ale vodou by som neriedila. Mne to nechutí, tak by som to nedala ani malému.
Tie zúbky, jej, aj chcem objaviť len tak nový zub bez plaču 😀 Síce jeden tak vybehol, lebo som sledovala dolnú stoličku a horná začala neskôr a za 2 týždne bola na svete, potvorka sa skryla za bolesť inej 😵

andrea142
26. júl 2010

som späť. takže tehotenstvo potvrdené 🙂 podla lekára 7tt+5 o tri týždne sa mám znova hlásiť urobí znova sono a odbery a dá mi knižku 😀 ... no nič moc nevidno pri Lili som mala krajšie foto ale to som bola neskôr. no nevadí. zajtra hodím foto .

@caly8 : ja ej dávam sáčkové mlieko, tuším to je polotučné. u mamy pije plnotučné len to jej tak až nešmakuje. 😀

andrea142
26. júl 2010

@terina25 : malý je zlatý , vidno ,že mu chutí 😀

patkao
26. júl 2010

my ked sem sa rozhodovali co malej dame, tak sme skusali skoro vsetko a vobec nic nechcela..zo vsetkeho mala neake problemy, kravske mi kazala dokyna riedit plnotucne s prevarenou vodou, ze deticky ten tuk v mliecnych výrobkoch potrebuju..jedine po sunari sme nemali nic, tak sme presli na sunar..ale kravske jej stale priebezne ponukam, ale moc nechce, tak ju nenutim..

martinka17
26. júl 2010

dnes Samko poriadne ochutnal kravské mlieko. Keď som večerala, tak sa priplichtil a chcel piť z môjho pohára...ochutnal, nakoniec som mu naliala fdo iného pohára, tak vypil odhadom asi 100ml, ešte si pýtal, tak mu asi chutilo. A jasné, večer sa napil cicinu a o minútu ju chcel zase, spravil prííííšerný bordel, vrieskal ako o život...ale nakoniec zabrala po prvý krát rozprávka...to by som brala, uspávať rozprávkou, tak snáď ho to bude baviť aj zajtra 😀

@patkao
nenúť, je to na nej, ak je sunar lepší, tak nech ostane sunar. 😉
@andrea142
blahoželám 😵 😵 😵 😵 😵 😵

terina25
26. júl 2010

Ahojte baby.

k tomu nášmu kojeniu.ja kojím z jedného prsníka.ten vypije skoro do dna.viem to podľa toho,že si potom - ak zvýši čas,odsajem zvyšok a podarí sa mi odsať tak 20 ml.potom ho dám grgnúť a asi tak po hodine zase plače že je hladný.keďže už v tom jednom prsníku nemám mliečko,keďže sa tak skoro nevytvorí,tak potom mu núkam druhý.a tak to ide stále dookola,raz ľavý prsník potom pravý.takže si myslím,že vypije aj to zadné mliečko.neviem,niekedy papá krásne,inokedy sa jeduje.može to byť fakt aj tým,že mi to mlieko dosť strieka.lenže on sa práveže jeduje nie na začiatku,ale až po určitom čase.a to si myslím,že už mi to mliečko až tak nestrieka prúdom,ale asi ide pomalšie.či nie??a možno sa práve preto jeduje,že mu už ide pomenej.ja fakt neviem.niekedy si grgne a ešte sa aj pogrcká,čo sa preje a plače,že chce zase papať. 😖

annag som písala aj mail,ale nemá čas.a baby,čo tam chodia do tej témy sú o ničom.žiadne laktačné poradkyne a jediné,čo mi napísali,že nemala som mať 2 deti tak skoro po sebe a pod.reči...takže rada žiadna.

včerajšia noc bola o ničom.bola som hore každú hodinu a chudera Sofi sa vobec nevyspala,lebo sa budila aj ona.teraz som sama,manžel má nočnú a malú zobrali moji rodičia k nim na noc,aby sa aspoň ona vyspala.tak som zvedavá ako bude malý spať.práve sa najedol a teraz spí,tak som zvedavá dokedy,lebo si ešte negrgol.

terina25
26. júl 2010

a aby som nezabudla na doležitu vec...Sofinka sa dnes konečne odhodlala a chodí sama. 😵 😵 😵 Kúpili sme dnes nový koberec,teraz sme mali plávajúcu podlahu,tak možno aj preto sa pustila sama,že sa jej chodí lepšie,lebo sa jej tak nešmýka.ale je zlatá ako chodí,ako tučniak 😀 😀 konečne sme sa dočkali.ja len dúfam,že aj zajtra bude chodiť.lebo už keď som bola v porodnici,tak sa u mojich rodičoch pustila sama a keď som sa vrátila domov,tak už nechcela chodiť.

inak je strašne zlatá ku malému.stále hovorí že BABIKA,BAČEK SEBI.a keď plače,tak kričí že NEPLAČ 😀 stále by ho len bozkala,hladkala.aj keď niekedy neovládne svoju silu a prudšie ho stisne,ale tak ona za to nemože.minule sa malý pokakal,tak som ho prebaľovala a samozrejme,že ma pocikal 😀 a Sofi na neho taaaaaaaaaak pozerala ako na mňa ciká 😀 😀 a jasné,že potom sa posrala aj ona...obaja naraz,takže je to zaujímavé to prebaľovanie.ešte aj hladný sú rovnako.

terina25
26. júl 2010

jediné čo sa mi nepáči na Sofi je,že keď malý plače,tak ona začne strašne výskať.niekedy aj keď malý neplače,tak začne pišťať a malý sa strašne zľakne.nič nepomáha,ani po zadku,ani dohováranie.a ide mi to už riadne na nervy 😒

andrea142
27. júl 2010

@terina25 : aj ona si vyžaduje pozornosť. super ,že už chodí. aj ja som zvedavá čo bude ak sa narodí bábo. bude medzi nimi 2 ročný rozdiel tak som zvedavá. u vás je menší rozdiel a každý si môže hovoriť čo chce 1,5 ročnému dieťaťu nevysvetlíš ,že toto nemôžeš a tak . je ešte malé.................. jedine pevné nervy a vydržať 🙂 .

ja už teraz som zúfalá čo bude. možno keby sme boli sami tak by bolo o niečo lepšie , aspoň by som nemala nervy ohľadne bývania so svokrou a tak. dá sa to vydržať len mi to už pár krát lezie na nervy. minule nedeľu som chcela aby malá jedla s nami pri stole ,lebo doteraz som jej dávala jesť v obývačke ,ale dopadlo to katastrofálne. Lili bola hysterická a vôbec ma nepočúvala. sedela švagrinej na kolenách ale keď som jej chcela dať jesť tak sa otočila a hovorila nie. tak som manželovi povedala nech jej donesie stoličku nech sedí v tom. no ale začala plakať a nechcela si sadnúť do stoličky a kopala. tak tam došla svokra a prihovárali sa jej no aj tak revala ,tak som stratila nervy a zobrala ju švagrinej a dala do sedačky a ešte dostala aj po zadku. v sedačke ešte tiež robila bordel. odmietala otvoriť ústa a jesť. keď ich otvorila tak čo som jej dala do úst to vypľula. samozrejme oni sa na nej smiali. rozprávali jej blbosti a malá vôbec nevnímala mňa a jedla s plačom. hneď mali pripomienky ,že je teplo preto neje. pritom u mamy alebo keď sme sami je pekne aj sama a nerobí žiadny bordel. keby jej nekecali blbosti tak sa malá naje pekne s nami. načo rozprávať 1,5ročnému dieťatu , že Lili papaj pekne, ďalšia lyžička budeš veľká , strkať jej do ruky 50 magnetiek z chladničky aby sa s tým hrala a počas jedla jej dávať piť. ...... atď 😠 .............. keď sme sami je pekne sama lyžičkou ak sa na niečo opýta tak jej odpoviem ale nekecám jej celý čas ako jebnutá keď to nevyžaduje. no nejako som sa rozpísala ............. 😅 .minule ma to naštvalo a ešte som to zo seba nedala.

mima22
27. júl 2010

@terina25 tak to je dobre ked ti uz mala chodi sama ,mi nato este stale cakame a dufam ze sa aj toho dockame.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre