Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
9. aug 2010

No ja dnešok bilancujem ako najhorší deň asi za posledný pol rok, ak nie doteraz. Samko bol zlý, umrnčaná, trucovitý....ešte som ho takého nezačila. Bol unavený, nedospatý, veľa plakal, trucoval....teda sila deň. Ale sme to zvládli a dúfam, že zajtra bude lepšie. LEn asi sú to zuby, lebo pupček je zase červený ☹ 😠 A to nám ešte stále 8 zubov chýba, jasne tie najhoršie, tak sa trápi chudáčik 😢

andrea142
10. aug 2010

@terina25 : 😀 no hej. ...... dnes bol ráno manžel doma tak som ho poslala nech jej dá on mlieko ani neviem kedy to všetko vypila ,len som sa na niečo prebrala a už ležal vedľa mňa tak som sa pýtala či už malá jedla a on že áno a mne sa to zdalo ako keby som mu len pred minútou povedala nech jej zohreje mlieko. a to prešlo cca 30 min. vôbec som nevnímala.

ináč moja teraz posledné dni nejako blbo spí nad ránom okolo 6:00 mrnčí ,prehadzuje sa v postieľke, plače niekedy už od 4:00 😠 . neviem čo jej je. ide ma z toho poraziť. .......... zuby asi sa rysuje jeden očný má to tam napuchnuté ale zub som ešte necítila, či to je z toho neviem

@martinka17 : aj nám chýba tiež 8 zubov .......... očné a tie zadné stoličky 🙄 😕 😅

martinka17
10. aug 2010

@andrea142 tie zuby máme rovnako, a čo s týka spania, aj dnes sme hore od pol šiestej, tak asi je niečo vo vzduchu 😀

martinka17
10. aug 2010

dnes sme boli so Samkom pozrieť Terinu, Sofinku a Sebiho....suuuuuper baba je tá Sofinka, dostala Samka na kolená, plakal ako malé bábo, keď na neho raz skríkla, ako sa patrí. A sebi, bol ukážkovo zlatý, poslušne mrnčal, spinkal, skrátka sa pekne prdevádzal, ako sa mu páči, že má návštevu 😀 😀

a dnes sa prvý krát Samko pýtal na nočník, samozrejme, práve som vliezla do spchy, namydlila sa a malý mama eeee. Som vyštartovala ako raketa, trolinku si cvrkol, ale nakoniec cikal do nočníka. som zvedavá, kedy si to zase zopakujeme, či nie o rok 😀

darmka
11. aug 2010

Ahoj Martinka, citala som si prispevky a pozastavila som sa nad tym, ze Samkovi idu zubky a z toho by mal cerveny pupcek. Mojemu malemu sa tiez stava, ze vo vnutri ma pupcek taky ruzovy a bala som sa ze z coho to moze byt. Potierala som mu ho vzdy Framykoinom a preslo to. Ako to, ze by mohol mat z toho cerveny pupcek?ň

martinka17
11. aug 2010

@darmka to nič, aj lekárka na m§a čumela ko na marťanku...ale fakt je,že vždy, keď sa prerezávajú zuby, má ho červený, keď je zub vonku, tak to zmizne bez stopy. A ináč ja na to dávam len obyčajný lieh 😀 Možno je to niečo ako vnútorná teplota, ja neviem a ani na to nemyslím, zatiaľ iné problémy nemá, on nemá červenú prdelku a hnačky, on má červený pupček. 😲 😅

darmka
11. aug 2010

Martinka OK, tak dakujem.

andrea142
12. aug 2010

@martinka17 : šikovný je Samko. videla som fotky na FB ,ktoré pridala Terka

moja na rozdiel včera mala nejaký blbý deň. namiesto nočníka cikala stále do gatí 😖 😒 . som z nej mala nervy. iba som ju prezliekala. niekedy ju nechápem prejdú 4 ni nepociká sa ani raz. potom sem tam raz ale inokedy zase celý deň 😠 .

martinka17
12. aug 2010

@andrea142 no u terky bolo super, len sa bál strááášne, keď Sofinka kričala, neviem, ale je taký strachopud a to s ním chodím k deťom ☹
a malý je zlatý, sa predviedol, bol utešene dobrunký, vôbec neplakal 😵

no to cikanie, my sme len začali, zatiaľ to ide tak, že včera ráno si dva krát cikol mimo, ale večer už nie, dokonca držal pokrčené kolená a čumel na reklamu, nemal času ísť na nočník, ešte že som si ho všimla, tak si len cvrkol, ale cikal do nočníka 😀 No lenže je pravda, že plienku má stále mimo dom. Ale už som kúpila tie odúčacie jeden malý paklík, budúci týždeň začneme aj vonku, mu poviem, že sú to gaťky, že nesmie cikať, uvidíme.
A tiež sme dokúpili slipky, síce o číslo väčšie, ale mali sme 7 a to je málo 😉

andrea142
12. aug 2010

@martinka17 : to s tou reklamou je dobré 😀 aj ja som začínala s 10 gaťkami no musela som dokúpiť ,lebo nestačilo. 😀 ................... teraz máme cca. 20ks. aj ja kupujem č. 92-98 pre 2-3ročné deti lebo menšie nie sú. aj tak je tá cena nehorázna jedny gaťky za 1€ 🙄

jááááj a včera som jej kúpila tú blbosť na wc misu aby ni nepadala do veľkého záchoda 😀 taký ružový krtko predávali v Lidl za 3.49€ ....... hneď si chcela na to sadnúť vonku ,že ide cikať. 😀

martinka17
12. aug 2010

@andrea142
v tescu majú ,menšie, sú to 86-92 pre 1,5-2 ale včera nemali....tak teraz máme 14, je leto, tak možno postačia🙂
aj tak ich denne periem 😀 Samko tie redukcie dostal 2 od susedy obyčajné biele, tak postačia🙂

andrea142
13. aug 2010

ahojte

no mne včera bolo strašne zle. po obede ma začala bolieť hlava a kým som došla domov od mamy tak už na zvracanie mi bolo. hoci som pila normálne. cca 2-2,5l tak neviem. aj predvčerom ma bolela ale to nebolo také hrozné ako včera.
dnes odchádzame na chatu tak som zvedavá. Kamarátom čo im to patrí hovorili ,že tam nie je voda ( iba potok 300m od chaty. 😀 ) ani elektrina, záchod vonku ( takže manžel povinne bude chodiť so mnou ... čo ak ma chytí nejaký medveď 😀 ) ............zajtra CHLAPI varia guláš tak na to som zvedavá. 😀

martinka17
14. aug 2010

@andrea142 😉
napíš iste ako bolo, hotová divočina 😲

andrea142
16. aug 2010

ahojte

takže víkend som prežila bez ujmi na zdraví 😀 😀 😀 .nezožral ma žiadny medveď 😀 😀 😀

dnes ráno som bola u lekára. podľa neho 10tt+5 ,všetko v poriadku. už aj knižku mám 🙂 . o týždeň idem na odbery ...

chata tiež dopadla dobre. až na to ,že som nemohla piť ako ostatný 😀 ....iba malinovku ☹ 😀 . ale štrngla som si so šampanským ,lebo ďaľší kamaráti čakajú bábo a tam to povedali. boli na nej už isté výhody. bol tam už záchod _(lebo, kamoškine krsné deti nechceli chodiť von tak tam namontovali záchod).ale ešte sa nedalo splachovať iba zaliať vodou z vedra . zuby som si umývala v minerálke, guláš uvarili chlapi, ale ja som ho nejedla ............. nepatrí medzi moje obľúbené. ale víkend sa dal vydržať. 😀 . išli sme 11 ľudí. 10 spalo hore ( horná časť - to sú iba matrace vedľa seba a na tom sa spí ) dole je malá kuchynka s plyn.varičom. a v zadnej časti gauč a stôl. kúpať som sa kúpala až doma ,lebo v potoku som nechcela. z piatka na sobotu brutálna búrka a potom aj včera ráno som sa zobudila na to ako hrmí a ochvýľku na to lejak a hrmelo o 106 😀 . okolitá príroda krásna 😵 😵 😵

martinka17
16. aug 2010

tak ste si to super užili, paráda
A gratulujem ku knižke 😀

andrea142
16. aug 2010

díky

martinka17
16. aug 2010

@andrea142
a a ko to ide bez plienočiek?

andrea142
16. aug 2010

@martinka17 : pred víkendom som to skoro vzdala a dala jej plienky. vo štvrtok a piatok to bolo hrozné ,kade chodila tade cikala .ma išlo z toho poraziť. neviem čo s ňou bolo. cez víkend s ňou bola svokra a ,že jej sa nepocikala. včera už tiež nie dnes zatiaľ nie ale do večera je ešte dlho 😀 ...nechcem to zakríknuť. ale odhliadnuc od tých dvoch dní v pohode. občas povie ale väčšinou ju dávam ja cikať. čo je asi tak ráno keď sa zobudí ,2krát do obeda. keď sa naje a ide spať a potom hneď ako sa zobudí ,tým pádom plienka je ešte suchá. a po obede cca. po hodine, niekedy aj skôr. ( svokra každých 20.min. 😅 ). ........čo ma trápi ,že už by sa mala pýtať nie? .ale len veľmi málo krát to robí. 😨 tak neviem ,plienku by som jej už nerada vrátila uvidíme čo bude keď bude chladnejšie. a vy ako?

martinka17
16. aug 2010

@andrea142 ja som bola u kámošky, na mňa pozerala, že som už začala 😀 Ona má presne o rok staršieho chlapca. Ale mi povedala, že prvé výsledky vidíš až po mesiaci, aj jej malý si ešte cvrkne, asi mesiac je bez plienok, na spanie ešte dáva. My sme na tom tiež striedavo. Boli sme na chate, u sestry...na chate celkom dobre, aj som videla, ako spadol, cvrkol, plakal ale nepustil, potom sme jedli a zase cvrkol, rýchlo som ho dala a stihli sme.
Ale ináč podobne cikáme, ibaže na prechádzku má plienku, to sú aj 2 hodiny, to naciká, a tiež keď niekam ideme. Ale tak začíname len 3 týždeň. A pýtať sa, občas áno, občas nie, skôr ho sledujem a častejšie dávam sedieť. Dnes napr, celý deň nič bokom a večer zrazu odo mňa ušiel do obývačky, postavil sa a poriadne pocikal a potom ukázal a povedal BA, špina 😀 Tak uvidíme, kúpila som tie naťahovačky od huggies, tak skúsim ho oklamať, že sú to slipky, či "naletí" 😅

mima22
16. aug 2010

vam uz takto deti chodit cikat na nocnik?
nasa este vobec nie .boji sa.a vsak este ma aj cas.

martinka17
17. aug 2010

@mima22 jasnééééé že má čas 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , to som len skúšala či sa chytí a už nechcem prestať, lebo by to bol krok späť, ale nočník mal stále rád 😀
Síce to ušerí pár plienok, na druhej strane utieraš mláčky, perieš gaťky 😀 😀 😀 😀 😀

martinka17
17. aug 2010

@mima22 teraz ma napapadlo, v jednej knihe čo mám sa píše, že dieťa vie ovládať zvierač vtedy, keď vie samo výjsť na schodík a dole....ak sa dobre pamätám, tak sa malej chodiť nechcelo, preto asi ani nočník nemusí 😀 😀 😀

alline
17. aug 2010

Ahojte, citam ze pisete o nocnickoch. Tak my tiez skusame, ale zatial povedat nechce, az ked sa vycika, tak zakrici mamaaaa a ukaze bud na kaluz pod nou, alebo na oblecenie co ma ocikane. Ale davam ju na nocnicek casto a ked sa zobudi tak este spravim ranajky a potom ju dam na nocnicek a bud sa len vycika, alebo aj a to casto vykaka. Teraz v lete jej davam ranajky a potom jej davam ovocie - melon, alebo nektarinku, alebo broskynu a to jej velmi chuti 🙂

martinka17
17. aug 2010

@alline
super, že sa vykaká, Samko zatiaľ len do slipiek, ale tak raz sa podarí aj to 😀 dnes dokonca prišiel z prechádzky so suchou plienkou, akurát, že mám pocit, že teraz menej pije, tak asi aj preto 😉

andrea142
17. aug 2010

@mima22 : hej má to čas. aj ja som mala v pláne začať až budúci rok , ale sestra začala odúčať neterku a Lili je taká ,že ak niečo robí neterka tak to musí robiť aj ona. takže nakoniec som s tým začala aj ja.
@martinka17 : daj vedieť či naletel na tie plienky. to som aj ja počula ,že ak vie výjsť a zísť dieťa samo zo schodov tak je schopné zadržať to cikanie. Lili už na nejaké malé chody vyjde bez pomoci ale doma sa na schodisku pridržiava a nedovolí aby som ju držala. buď lezie alebo sa drží steny .

my ideme na dovolenku ( zase 😀 ) do Čiech teraz vo štvrtok - taký predĺžený víkend. v nedeľu sa vraciame. idú s nami aj svokrovci 😕 . som zvedavá ako to tam budeme praktizovať cikanie. nočník beriem a mimo hotela uvidíme.

martinka17
17. aug 2010

@andrea142 to chodenie po schodoch, Samko to isté, nedá ruku ani za svet.....
ten nočník, to som zvedavá a tie plienky, to som nepočula, len som chela vyskúšať 😵

andrea142
17. aug 2010

@alline : aj Lili ráno hneď ako sa zobudí kaká do nočníka, a potom ešte zvykne po obede keď sa zobudí. keď sme začali s odúčaním tak kakala do gatiek 😅........................... my zas na kilá jeme hrozno ale malá nepohrdne ani nektarinkami ,broskyňou ani melónom, včera zjedla jednu celú hrušku večer a ešte si pýtala aj druhú 😀 . dokonca minule jej môj krsný dal žltý melón a zjedla aj ten. ja som jej nedala ,lebo som sa ho raz ako dieťa prejedla a ani jeho vôňu nemôžem cítiť ,hneď mi je na zvracanie.

martinka17
17. aug 2010

@andrea142
@alline
to ovocie, to závidím. Samko síce zje ovocie, ale hlavne vo forme výživy....ináč má rád hrozno, konečne objavil červený melón, obhríže trošku jablko alebo banán,a le ináč nic moc 😀

mima22
17. aug 2010

@martinka17 ano mas pravda nasa natalka nechcela chodit ale uz zacala vnutri chodi uz stale sama ale este vonku sa boji po trave prejde aj vonku sama po ceste este nie.
som ze uz takto zacina.najprv nech sa poriadne rozchodi a potom uz aj ja zacnem davat viac na nocnik.
kolko vam deti vypravaju?
natalka ta akurat tie zakladne

martinka17
17. aug 2010

@mima22
To je super, že sa tak rýchlo rozbehla, nebolo treba sa báť, veď sa ešte nachodííííí🙂

No Samko je teraz ako opakovací somárik, opakuje totál všetko čo počuje, Sestra sa zabudla a zahrešila, hneď jej to zoapakoval 😅 A ináč ale fakt vie dosť slov, aj základné aj také menej podstatné, aj keď má svoj slovník 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre