Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
7. sep 2010

@andrea142 Samko zaspal o 12, tak mám cca 50 minút a je hore, teraz spáva už len hodka a niečo 😀 A ráno vstal o 6.15...celkom normálny čas u nás, vraj skoro u ž o 7 😀 😀 😀 😀 Teraz asi 3 dni spal do 7,30, som oslavovala, ako dlho 😵
Ináč, ja som celé tehu trpela silnou vespavousťou, jednoducho som viacej ako 7 hodín nedokázala spať, aj keĎ som bola strááášne unavená, takže viem,a ko sa cítiš. Prečo si s Lili neľahneš aj na obed?

andrea142
7. sep 2010

@martinka17 : moja teraz zaspala takže cca. hodinu a lebo hodinu a pól mám voľno. 😀 ...................na obed ma to neťahá spať hoci možno keby som tam zostala tak by som zaspala ale to skôr ráno neviem vyliezť z postele a to vstávame okolo 8:00 - 8:30 😅 😀 ............... na obed ma to nejako prejde až na večer začínam cítiť ,že som unavená a potom ešte niekedy 22:00 čumím do telky 😀 a keď si idem ľahnúť tak skôr ako o 24:00 nezaspím niekedy až neskôr. ............... medzitým 50x na WC až ma z toho ide šľak trafiť dám si glg vody a už musím ísť na tomto tehotenstve je toto najhoršie . pri Lili som to nemala ani posledné mesiace ,že som sa večer budila na WC. a teraz chodím stále a to som iba na začiatku už sa desím konca 🙄 ...........to asi budem nocovať na záchode.

martinka17
7. sep 2010

@andrea142 😀 😀 😀 hlavne, nech ste obaja zdraví🙂 Kedy máš Ďalší USG, Lebo pomaly budeš vedieť, čo to bude, nie?

andrea142
7. sep 2010

@martinka17 : budúci týždeň idem na krv na tie testy lebo minule mi povedal ,že to stačí okolo 15tt a na poradňu a sestrička mi tam vravela niečo aj o USG ale ináč ten druhý USG je v 20tt - 24tt tak neviem . teraz som bola v 12tt .......... najhoršom prípade sa spýtam 😀 .

martinka17
7. sep 2010

@andrea142 tak som zvedavá, či to bude párik alebo nie, halvne, ak to bude chalan, tak asi pár vecí nedonosí, čo? Babenky už v takom veku chcú ružovú? Lebo malému je to dosť jedno, čo mu dám 😀

andrea142
7. sep 2010

@martinka17 : ak to bude chalan tak možno vynosí cca.5% vecí čo mala Lili. no veď nejaké kúpime aj dostaneme keď dojdu návštevy tak asi holí nebude 😀 ..............

no na farbe ešte nezáleží to ja ju obliekam do ružovej ,lebo je v tom zlatá 😀 ............. ale ináč je hrozná čo sa týka ohľadne topánok tak to je katastrofa. tie si vyberá ona ,že čo chce na nohu. .......teraz chce stále nosiť letné sandáliky 😀 ,tak som ich musela schovať ,lebo v takomto počasí by to nevypadalo dobre 😀 ........ma troje tenisiek a kým sa vyberieme von tak musí vyskúšať všetky troje čo si dá na nohu. 😀 .................. a keď jej dám sukňu tak to je hotová parádnica sa pred svokrou aj točí keď jej to ukazuje čo som jej obliekla 😀 ...................... a minule som jej ukázala ako sa obliekajú nohavičky tak teraz ráno ona si dáva gaťky 😀

martinka17
7. sep 2010

@andrea142 aj Samko kade chodí, tam ukazuje topánky a vraví nové, ale pritom nie su nové, už ich nosil,. A tiež si rád vyberá, poviem mu dones topánočky, obujeme, ktoré chceš a on príde s plátenkami, vonku prší, tak stále nechám na podlahe len tie, čo môže obuť, má dvoje také tenisky na lepáky, ale akože kožené na vrchu, nepremoknú 😀 A ináč v ružovej bol Samko strašne zlatý, je tmavý, takže vyzeral na zjedenie.

muriel293
7. sep 2010

baby a to sem teraz chodíte iba andrea a martinka? D:D:D:D:D

andrea142
7. sep 2010

@martinka17 : no aj Lili, tiež má tmavšiu pokožku tak ružová jej ide. hlavne tie tmavšie ružové až cyklámenová. 🙂

na veľkú noc sme boli na predľžený víkend v Piešťanoch a pri večeri sme sedeli vedľa jedného stola kde bol tiež mladý pár s dvoma deťmi. dievčatko už staršie a potom tam lozilo jedno ďalšie malo to rifle a ružové tričko a ja som si myslela ,že asi ďalšie dievčatko ........no a potom ho zavolali menom ,že Maťko 😀 ..... ale zlatý bol ,svečalo mu to tričko 😀 😀

martinka17
7. sep 2010

@andrea142 tak ružová je aj pre chlapcov, len ono je to tak že v SK sa to ešte nenosí 😀

alline
8. sep 2010

Ahojte baby, neviete nahodou ci uz schvalili tu rodicovsku od januara ak dieta bude chodit do skolky, pripadne bude u opatrovatelky, malo by to byt prispevok 300EUR ked matka bude pracovat. Pozerala som na joj-ke spravy a tam to hovorili ako hotovu vec, ale mne sa zda, ze to este neschvalili.
Dakujem 🙂

andrea142
8. sep 2010

@alline : ja neviem

martinka17
8. sep 2010

@alline to len plánujú, pokiaľ ja viem a či to schvália, nakoniec možno upustia, ktovie 😒

alline
8. sep 2010

oki dik baby ste zlate, ze ste odpisali 🙂

andrea142
8. sep 2010

@muriel293 až teraz som si všimla 😀 .................... no hej iba my dve a potom ešte občas niekto iný 😀 😀 😀

martinka17
8. sep 2010

@andrea142 presne, aby sme sa nenudili a nezamkli nám adminky tému, možno sa niekto ešte niekedy pridá 😵

andrea142
8. sep 2010

@martinka17 : hej ..... ni ja idem uspávať malú .......... za chvíľu som spať 😉

martinka17
8. sep 2010

@andrea142 Samko má zase kopec energie, u nás to dnes bude nadlho 😝

andrea142
8. sep 2010

@martinka17 : Lili už zaspala , hoci tiež nevypadala ,že zaspí hneď ,lebo medzitým 20x vstala ,"že havo" ( vonku počula štekať psa 😠 )nakoniec na vyhrážku ,že pustím dnu psa si ľahla a o chvíľu už spala 😀 ..................

dnes som vyspatá do ružova. 🙂 ................dokonca ráno som mala nastavený budík na 7:00 ,že požehlím Lili veci čo som jej včera ráno vyprala ,no ale nejako sa mi nechcelo vstávať keď zazvonil budík tak som sa na to vykašľala 😀 .... vyžehlím dnes večer 😀 😀

martinka17
8. sep 2010

@andrea142 ja žehlím večer, naobed veľmi nie,...aj teraz mám kooopec vecí, sa teším na večer, min,. hodina pri žehličke, vrrrr
Aj Samko zaspal, ale až na 40, dlho to trvalo 😀

andrea142
8. sep 2010

@martinka17 aj ja rada žehlím večer ,keď som sama v obývačke ,hodím do DVD dobrý film a medzitým kukám potom mi to niekedy trvá aj 2 hodiny ,lebo sa zapozerám. našťastie Lili teraz nemá veľa vecí tak to bude chvíľa ale bola som lenivá 😀 ...... no nič 😖 ......doženiem večer.................... alebo odložím na víkend 😀 😀 😀

som teraz strašne lenivá ,izbu som upratala po 4.týžňoch ............. už sa manžel sťažoval ,že máme pod posteľou 3cm prach 😀 .............. že asi to bude musieť umyť on 😨 .............. a ja na to nech sa páči. 😀 .............. neurobil nakoniec som upratala ja aj umyla okno ,prezliekla periny a liezla pod posteľ s mopom 😠 😀

a to nás čaká výmena izieb so svokrovcami kvôli bábu a Lili bude mať vlastnú izbu ............. už sa teším na zariaďovanie 🙂

martinka17
8. sep 2010

@andrea142 pratať ani ja veľmi nelúbim, ale musí to byť 😀
A vy sa nehcete sťahovať do vlastného?

andrea142
8. sep 2010

@martinka17 : no to je moc zložité , máme na výber dva domy jeden u našich ale manžel k svokre nechce 😀 a druhý u svokrovcov a je tam ešte to ,že by ho svokrovci asi nepustili ,lebo by to nevládali platiť 😖 s tým ho dostali. tak stavať asi nie hoci pozemok máme. tak aj manžel už hovorí ,že načo stavať keď sú už postavené dva domy. jednak mu dávam za pravdu ale najradšej by som odtiaľ odišla do vlastného ,je vtom veľký rozdieľ ak s niekým žiješ alebo si sama . ja o tom viem svoje ,lebo sme od mojich troch rokov žili so starými rodičmi. a ak rodičia niečo chceli prerobiť tak to bolo vždy cez večer aby dedko nemrmlal a keď ráno to uvidel ,tak len skonštatoval ,že je to pekné 😀 ale deň predtým ,že nič sa robiť nebude je to dobré tak ako to je . predsa oni postavili dom a takisto strašne neradi sa vzdávali vecí.

martinka17
8. sep 2010

@andrea142 presne, to že mladým je najlepšie vo vlastnom. JA mám vlastný byt, veľa času trávim u rodičov, veď aj po pôrode som tam bývala 7 mesiacov, síce som nebola sama, ale tak chýbala m i voľnosť. Doma je lepšie, niekedy je fajn, že sa zahrajú s malým a mama navarí obed, ale aj tak som rada, že máme vlastný domov, malinký ale náš 😀

andrea142
8. sep 2010

@martinka17 tak to hej ................ možno aj my budeme mať za 50 rokov alebo keď vyhrám loto 😀 😀 😀 😀 😀 ...... a pritom som si už povedala ,že nebudem podávať ,lebo aj tak nikdy nič nevyhrám 😠 😀

martinka17
8. sep 2010

@andrea142 ale to zas nie, neviem, ak je muž jedináčik, tak zdedíte a basta🙂

andrea142
8. sep 2010

@martinka17 : nie je jedináčik ... sú traja .... sestra si postavila dom na rodičovský býva tam sama ale všetko robí u nás dole ,perie,žehlí hoci má práčku aj hore , stravuje jedine kuchyňa jej chýba ....... a ď alej to ani rozpisovať nebudem lebo sa iba naštvem ....... proste rozmaznaná ,jediné dievča 🤐 . a potom mladší brat ,ten sa ukáže doma raz za týždeň ,lebo robotu majú teraz prevažne v česku.

dobré čo 😀 😅 😵 😵 😵

andrea142
9. sep 2010

@martinka17 : všetko najlepšie k meninám 🙂

martinka17
9. sep 2010

@andrea142 vďaka,

joj, som ti nenapísla včera, až teraz som si uvedomila....to je potom zlé, ani si nič nemôžeš prerobiť, lebo to nie je vaše a sestra, no tak niekedy sa robia medzi deťmi rozdiely, u nás to našťastie neplatí 😀

andrea142
9. sep 2010

@martinka17 : nevadí ,no hej ....... uvidíme čo sa z toho vyvinie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre