Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
25. sep 2010

@kaduska Pozerala som Emmku, je krásna!
Super, že máme rovnaké názory! U nás je to tak isto s Drahým 🙂
Napr. Rebeka mi začala hovoriť "chcem" papať, a pod. Prosila si piť tým svojím drzím "chcem" tak som jej pekne vysvetlovala, že treba povedať "prosim si" aaaale ona nie! Tak som ju nechala plakať a kričať to jej drzé "chcem" asi 10 min. to už Drahý zamnou chodil nech prestanem... Po 10 min. kriku, revu, plaču hovori malá "prosim si piť" , tak som jej piť dala, vysvetlovala som jej to obímala, chválila aká je šikován! Dodnes to tak aj zostalo... už na všetko keď niečo chce, povie prosim si 🙂

kaduska
25. sep 2010

@a2303
Určite budeme mať rovnaké názorčeky!! 🙂)
aj naša sa to takto naučila! proste nedá sa všetko povedať drzím tonom "chcem".. .. teraz nám aj povie "prosím si čajík".. a vždy aj povie "´ďakujem"!!
raz sme mali návštevu a zázračne sa jej poradilo povedať podnukni sa!! ale v jej verzii.: "nukni sa".. sme sa straašne začali smiať!! ale tak je to miléé.. 🙂) a teraz každý kto do náš príde ani si nesadne a vraví: "nukni sa".. 🙂)

a2303
25. sep 2010

@kaduska Zlatá je!!!! 🙂 Fakt sa zhodneme!!! ;)
U nás keď je niekto, tak musí povinne papať 🙂 Rebeka dovtedy núka každého, až sa každý poddá 🙂

Už musím ísť žehliť, kým mi drobizg spinká

Kaduska, som rada, že sme si popísala a dúfam, že sa tu vidíme aj najbližšie.

Pekný deň

kaduska
25. sep 2010

@a2303
Určite áno!! 🙂)
Pomaličky sa učí na nočníček..🙂)
Každé ránko ako vstaneme sa postaví do postielky a vraví "cik, cik".. a vtedy vieme že musíme ísť na nočníček sa vycikať.. 🙂)

No dobre moja.. 🙂) bežkaj si!! 🙂)

aj ja som vééľmi rada že sme si mohli spolu popísať, a určite si ešte spolu príjemne pokecáme!

Pekný zvyšok dňa

kaduska

martinka17
26. sep 2010

@terina25 terka, ak si malému dávala UM, tak je už asi lenivý poriadne ťahať, asi sa len pohrá a nepritiahne poriadne mlieko.. 😖 ☹ A neboj, bude lepšie, Obdobie vzdoru prejde.
@kaduska vitaj 🙂
Ja malého nebijem,a le preto že to u neho neplatí. Či capnem, či nie....nevidno rozdiel. Ak sa hádzal o zem alebo vrieskal, ja som ignorovala a čakala, pokiaľ sa ukľudní. ale ťažko radiť, popravde je Samko dosť poslušný, niekedy až príliš sa mi zdá, na ihrisku svoje veci hneď pekne podá deťom, ešte aj povie páči, cudzie si nechce vziať, skôr zakríknutý ako priebojný 😀

andrea142
27. sep 2010

@alline
@martinka17 : no poobzerám sa aj po inzerátoch a uvidíme. aj tak u muža s tým asi neuspejem ,lebo on jej to radšej kúpi v obchode. aj včera sme sa bavili a izba čo jej ideme prerábať a nábytok nebudem kupovať ,lebo predtým ako som sa vydala som si kupovala ja do izby a teraz to bude v detskej až na koberec ,lebo o jej chce kúpiť muž barby alebo aký ale to mu ešte vyhovorím 😀 .... už mám navrhnuté ako to zariadim a barby koberec sa mi tam nehodí 😀

@terina25 : aj moja výska jedna radosť a je aj dosť vzdorovitá 😠 ...... a čo bude ešte ak sa narodí malé aj ja od každého počúvam ,že nebude zavidieť ,lebo je ešte malá , no ja si myslím opak. vidím to ako sa chovajú k sebe so sesternicou , Lili ju kúše, na každej blbosti sa pochytia, a to sesternica je staršia o 7.mesiacov 😅 ...............
@a2303 ..... aj ja dám Lili po zadku ak už naozaj treba. .... už j od mamy som si vypočula ,že ju vychovávam prísne , o svokrovcoch ani nehovorím ,to som hotová tyranka. a pritom si vôbec neuvedomujú ,že ak jej všetko dovolia ,tak im iba po hlave skákať bude a koho to bude chyba .... samozrejme matka ju tak vychovala 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ............

alline
27. sep 2010

@andrea142 pozeram, ze rozoberate temu, dat dietatu po zadku, no u nas sa tiez obcas pritrafi, ze je neposlusna tak dostane po zadku. A co sa tyka toho, ze prisna vychova tak moj svokor s jeho priatelkou povedali, ze som hrozne prisna, lebo Natalka si raz dala z hlavy ciapku dole a hodila ju naschval na zem, tak som k nej prisla a dovtedy som sa od nej nepohla kym si ju nezdvihla, akoze mne sa to zdalo uplne normalna vec, preco by som mala ja zdvihat veci ak si slecna zmysli, ze bude nervacit a hodi ciapku o zem... Uz ma svoj rozum, uz vie co co znamena tak nebudem ju vychovavat, ze vsetko moze a ja som tu na to, aby som jej vzdy vsetko spravila, zdvihla atd... No vieme aky nazor mate Vy mamicky, ale podla mna je to uplne, uplne normalna vychova 🙂

andrea142
27. sep 2010

@alline : no hej ,pridávam sa k tvojmu názoru. len niekedy ja ani neviem prečo ,sa nájdu ľudia ,čo si myslia ,že ak dáš dieťaťu na zadok taj ju už týraš 😔 .........

predtým si sa pýtal na spanie . no Lili vstáva o 8:00 - 8:30 spať ide medzi 12:00 - 13:00 predtým ešte obeduje, polievku aj druhé. zaspáva s 2 bábikami ,jedna je handrová ,druhá sa smeje ak ju stlačíš . tá smejúca potom putuje von s postieľky . doteraz zaspávala so mnou na posteli a držala ma za ruku, ale keď som zistila ,že som tehotná tak sme prešli na iný režim aby zaspala aj s otcom ak budem v nemocke. najskôr som jej zrušila posteľ ,začala som ju dávať do postieľky a držala za ruku tak spala a potom som po istom čase začala ,že som jej do ruky dala bábiky a nedala jej ruku. takže teraz zaspáva sama v postieľke a ja ležím vedľa na posteli. už len zrealizovať aby zaspala sama v izbe . no zatiaľ je to nedohľadne ,lebo keď vyjdem z izby tak plače 🙂

alline
27. sep 2010

@andrea142 tak to Ti gratulujem, ze zaspinkava dcerka sama v postielke, u nas na posteli a vylucne len ked som tam ja. Ked pride tatino tak ani mliecko nechce pit, lebo tak zaspinkava pri mliecku, ale tiez to chcem zatrhnut, lebo vzdy umyjeme zubky a potom este pije mliecko a to je blbost... Ale kojila som ju do 15mesiacov a tak zaspinkavala tak som bola rada, ked sme presli na UM, ze vobec ho prijala a zaspinkavala. Teraz davam malu spinkavat po 11tej. Dnes sme boli na prechadzke a o 11.20h mi uz spinkala a teraz tiez pekne spi, ale na velkej posteli nie v postielke. My vstavame 6-7mej ako sa podari, ako sa Natalke chce hajat a aj podla toho kedy ide vecer spinkat.

vanilka2612
27. sep 2010

Ahojte, aj moja Petra je trucovita,,,niekedy vonku alebo v obchode si lahne na zem a lezi,,Mna ide porazit od zlosti ale nedvihnem ju,pockam,kym sama vstane..Potom v obchode vyzeram ako debil...a ona sa smeje 🙄 Doma tiez hysterici a place,ked nieco chce..Najnovsie vzdy len cumlik by mala v puse,,,a bude dovtedy hukat a plakat ,kym jej ho nedam...ALe uz mam na to nervy..Neter bola tiez taka zavisla od cumlov,ze mala aj 2 v ustach a potom tie predne zubky mala ako zajacik..tomu chcem zabranit...Sice sa jej pekne upravili, ale nechcem aby to aj PEtra mala...A neviem ju od neho oducit..Zaspava stale so mnou na posteli,cez den ju necham na posteli,vecer ked zaspi ,tak ju davam do postielky...JA uz som to vzdala,aby sama zaspavala....to bolo revu a kriku,,,nemam vydrz to pocuvat..Tak si lahnem a do 5 min.spi...

kvietok23
27. sep 2010

ahojte, neuvazuje prave niektora z vas nad druhym babom? lebo my ano, nechce sa mi ist do prace a mame vsetko po Miskovi 🙂 len sa toho hrozne bojim....a hlavne to, ze maleho este kojim, ze ako si odvykne... no neviem, je to dilema...

a2303
27. sep 2010

@andrea142 Ako znášaš tehotenstvo s malou? Aj my by sme chceli začať pracovať na bábätku v decembri, tak preto sa pýtam.

Tak máme na výchovu všetky rovnaký názor 🙂
Aj podľa našich starkých som prísna ale mne to vôbec neprekáža. Nech si každý hovorí čo chce, je to naše dieťa a budem sa snažiť ju vychovať dobre.

Zaspávanie, to je u nás celkom ok, vždy mi zaspí sama na mliečku (od mlieka pri zaspávaní ju neviem odnaučiť) ale spí sama. Cez obed spí v našej veľkej posteli, tam ju nechám. Večer zaspí sama tiež v našej posteli ale potom ju preložím do postieľky.

a2303
27. sep 2010

@kvietok23 Akurát som aj ja písala, že my sa chystáme pracovať na druhom bábätku v decembri. Aj z toho dôvodu, že nechcem ísť na rok robiť a potom zas na materskú a tiež ako píšeš aj my máme veci po malej.
Vy sa kedy chystáte na bábätko?
Ja sa toho tiež bojím ale sa aj teším! 🙂

andrea142
27. sep 2010

@alline : díky ..................... no moja je dnes ešte hore ,lebo dnes sme nejako zaspali a vstali sme o 9:20 😅 tak ju nechám do 14:00 a skúsim či potom zaspí. ... večer ide spať okolo 20:30 a teraz už zaspí dosť rýchlo. ľahne si na bok alebo brucho ,bábiky hodí za seba a zaspí max. do 15 min.

@vanilka2612 : aj moja je strašne dudlová . naučila ju to sesternica ,cez deň vôbec nepotrebovala cumel a ona jej to stále strkala do úst ,lebo mala aj ona. tak ju to naučila. zatiaľ u nás zaberá ,že ráno si to hodí do postieľky a potom ja rýchlo skryjem a poviem jej ,že to zobrala Suzi ( to je susedov pes 😀 ) a že ak pôjde spať tak jej to vráti . niekedy to zaberie ale niekedy nie.

kvietok23
27. sep 2010

ja sa bojim hlavne toho, ze vsetko pri Miskovi bolo ok a teraz, vsetci , co poznam, nejake komplikacie, potraty.... a este aj horsie veci ... neviem :( tiez asi nejako tak, na zimu, neviem, ale vyhovovalo by mi, keby sa male narodilo tak ako Misko, to bolo suepr 🙂

a2303
27. sep 2010

@kvietok23 Ešte som zabudla, neviem ako je to s kojením keby si bola tehu. Ale podľa mňa by si už potom asi nemala kojiť,nie? Aby zostali živiny pre mimi v brušku... ale to si len ja myslím laicky.
Ja som už začala piť aloe, pijem čaje a beriem babyplan. Aj pri malej som mala pred otehotnením takú 3 mesačnú čistiacu kuru.

kvietok23
27. sep 2010

no ja mam antikoncepciu este , azaliu, pri tej nemam vobec menzes, neviem, ako to teraz bude aked kojim, ci to bude lahke otehotniet... co myslis? 🙂

kvietok23
27. sep 2010

ale ty este kojis tiez nie? 😉

andrea142
27. sep 2010

@a2303 : no zatiaľ sa to dá aj malá si to ešte neuvedomuje až nato ,že strašne na mne lipne a nikto iný ju nemôže zdvihnúť len ja ...... každý ,že nemám zdvíhať ťažké veci čo pri malej sa nedá (ani ona nie je ťažká má len 10,6kg čo nie je hrozné 😀 ) .... našťastie ,zatiaľ je tehotenstvo bez problémov takže ok ,až na nespavosť občas ale kedže ani malá nevstáva skoro ráno tak sa vyspím. zle mi nebolo ,akúrat toto tehotenstvo ma dosť často bolí hlava a to ma odrovná na celý deň a potom aj na zvracanie mi býva 🙄 . ................

andrea142
27. sep 2010

no idem sa pokúsiť uspať malú , potom som späť 🙂

andrea142
27. sep 2010

no jej odpoveď : necem hajať a bežala preč 😖 😀

kvietok23
27. sep 2010

baby, tak ako je to s otehotnenim ked kojime? v pohode? 🙂 lebo sak vravia, ze zena by nemala otehotniet, ked koji, ale obcas sa stava, ze zostane... bojim sa, ze to nebude jednoduche 🙂

a2303
27. sep 2010

@kvietok23 Ja nekojím, ale tak viem, že aj keď kojíš otehotnieť môžeš 🙂

a2303
27. sep 2010

@andrea142 Moja malá našťastie spí 🙂 Aj Rebeka má 10,5 kg a teraz tiež prežívame obdobie, len "mama môže všetko" 🙂 Takže veselo, len mama hoppa, mama dá papať, mama dá piškať, mama... všetko mama... Moje srdiečko je to!! ale na večer som KO 🙂

kvietok23
27. sep 2010

ano, mozem, ale neni pravidelny cyklus... neviem, ako to bude, ked mam antikoncepciu, kramy som nemala vyse 2 rokov.. som zvedava

kvietok23
27. sep 2010

aj nas maly vazi nejako tak, zda sa mi vysoky a chuducky, nam idu este zubky, mame len 6 tak nechce papat, jedine mliecko, obcas trosku polievky alebo jogurt :( a ano, mama tiez vsetko, my tu nemame v Ba ani jeden rodicov, takze tych vidi velmi malo a preto je zavisly hlavne na mne... lebo sak tatino pride vecer z prace....

kaduska
27. sep 2010

@martinka17
Ahoj.. Ďakujeem!! moc si to vážim!!
no vieš.. my sme našu malú naučili tak že keď niečo chce tak si pekne poprosí a keď niečo dostane zase povie ďakujem!! 😉 ako.. vieš.. nedá sa všetko naučiť jednoducho drzým tonom!! ale keď aj príde návšteva, už aj povie nukni sa!! 🙂) takže je to dosť zlaté.. pomaličky sa nám ránko už aj vyciká do nočníčka, takže robííí véééľke pokroky.. 😉

andrea142
27. sep 2010

@a2303 : už spí aj moja , hodinku ju nechám a môžme ísť von behať .

takisto aj moja ráno sa na každého popýta ,každý robí a potom ,že Lili je doma s mamou 😀 😀 😀 ..... ale nie naopak 😀

@kvietok23 : čo sa týka toho otehotnenia tak tuším v téme marec niektoré baby ešte koja a otehotneli. tak môže sa stať 🙂

@kaduska : vitaj

kaduska
27. sep 2010

@andrea142
Veľmi pekne ďakujem!! mocky si to vážim!!

andrea142
27. sep 2010

@kaduska : aspoň už tu nebudeme sami s @martinka17 ,lebo ostatné chodia už pomenej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre