Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

kaduska
27. sep 2010

@andrea142
áno, tak to je pravda!!

terina25
27. sep 2010

@a2303 Ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová.a držím palce pri ,,robení,,druhého bába
😉 Je to ťažké s dvoma tak malými deťmi,ale nemenila by som.

terina25
27. sep 2010

inak k tomu vrieskaniu...Teraz je Sofinka u mojich rodičoch a zaujímavé je,že tam je kľudná ako baránok.vobec nevrieska.takže doma to asi naozaj robí z tej žiarlivosti. 😖

martinka17
27. sep 2010

ste toho teda popísali, parááááda
k tomu capaniu, som včera asi mala napísať, že síce necapnem po zadku, ale občas ho capnem po rukách, keď niečo hádže o zem, ale tak nie často 😝 Ale v zásade , jedna výchovná je vždy lepšia ako rozmaznané dieťa, čo mi skáče po hlave.

@andrea142 to že sú straý rodičia citlivejší na vnúča ako na vlastné deti je asi všade, aj keď u nás je to pohoda, občas otec síce viacej rozmazná, ale v medziach normy, aj maznanie musí byť 😀
@kvietok23 tok ojenie počas tehu je ok, akurát sa odporúča prestať kojiť pred pôrodom, ale nemusíš. Teda kojiť sa nemá, ka máš v tehu problém, lebo by to mohlo vyvolať kontrakcie 😉
@kaduska A hlavne, nieje pravda, že neotehotnieš, je menšia pravdepodobnosť, na to ma moja lekárka okamžite upozornila 😲 😀

martinka17
27. sep 2010

@terina25 moja, ona ťa lúbka tak veľmi , že sa o teba so Sebim nechce deliť, a u starkých nikto jej lásku "nekradne". To zvládneš pohoda 😀

kaduska
28. sep 2010

@martinka17
ako to teraz myslíš?? 😉 dosť som tmu dobre nepochopila.. 😉

martinka17
28. sep 2010

@kaduska ak kojíš, tak môžeš aj tak ľahko otehotnieť, nie je to prekážka 😉

kaduska
28. sep 2010

@martinka17
Ahoj.. no ja totižto nekojím.. .)) mám dcérku ktorá má 19 mesiacov.. 😉 .. no veď uvidíme... 😀

kaduska
28. sep 2010

@martinka17
ale ďakujem za radu!! 🙂)

martinka17
28. sep 2010

@kaduska jaj 😵 😵 😵 , no malý má 20 mesiacov, ale kojím 😉 😀 😀 😀 😀

kaduska
28. sep 2010

@martinka17
ja som kojila iba do 6 mesiaca...

martinka17
28. sep 2010

@kaduska ja som to po poslednom zápale v 6 mesiaci skoro vzdala, som sa z toho dostala, ale bolo to hrozné a povedala som, ešte raz a seknem s tým, lebo som nevládala....večne zápaly, každý týždeň upchatý mliekovod, bolesti, teplota...to nevravím o podvížive, o atopickom exeme, o neliečenom zápale šľachy...zoznam ako u hypochondra...ale prekonali sme a Samko sa teraz dudunky nehce vzdať...uvidíme.

andrea142
28. sep 2010

ahojte

my dnes ideme kupovať posteľ Lili alebo sa popozeráme . 😀 už sa teším ako malé dieťa ...................

martinka17
28. sep 2010

@andrea142 to je paráda...mňa práve začína štvať, že Samko bude v postielke ešte veľmi dlho, nechce sa mi sťahovať na gauč kvôli chrbtici a do izby mi zatiaľ posteľ nevojde, mám manželskú v spálni a je mi ju ľúto vyhodiť 😲 😀

andrea142
28. sep 2010

@martinka17 : no to som aj ja zvedavá či mi tam bude spať 😠 ... možno bude medzi nami v posteli a bábo v postieľke alebo naopak 😀 ..................... a izba voľna 😅

martinka17
28. sep 2010

@andrea142 tak to som fakt zvedavá🙂 A kúpili ste nakoniec niečo?

caly8
28. sep 2010

ahojte
@martinka17 ... k tomu capkaniu po rukách mna manžel zrušil, že to nemám robiť, či chcem aby sa jej ruky triasli ked bude väčšia tak ja to pre istotu nerobím 😉 🙂 dám jej po plienke ale má to akurát opačný efekt .. začína ma napodobnovať a to tak, že sa ešte aj tvári ako ja pri tom .. idem sa v duchu ušúúľať na nej ale musím byť dôsledná ...

ku posteliam.. Ela už dávno spí vo svojej posteli ..ale ked ideme večer do postele tak sa jej opýtam kam chce ísť búvať či ku mne alebo do svojej 😀 a ona do svojej .... ale v noci aj tak prejde ku mne ... tiež ju ešte dojčím.. 🙂

no ale teraz máme posledne problém ... Ela hnačkuje a berieme ATB ..noo dosť je to na hovno už dve týždne sa trápime ☹ nejaký infekt a ešte k tomu .. dnes som volala pre výsledky krvi tak ..stredne ťažká chudokrvnosť :((( ked sa doliečime s týmto tak ideme na túto chudokrvnosť .... aj ked s postupom dr som dosť nespokojná pretože, jej brala krv po diete čo má už skoro druhý týžden koli hnačke a ešte k tomu aj pri tejto chorobe... takže čo vy na to??
mali ste niektorá takýto problém? stravu má celkom pestrú podla mna ..no je pravda, že mäsko ani nie akurát kuracinku a tak ryby ... ale tmavé ee 😒

martinka17
28. sep 2010

@caly8 ja preto po rukách, že to spravím fakt len občas a tiež som počula, že dieťa potom v škôlke bilo spolužiakov, lebo doma ho bili, tak preto radšej capnem po ruke 😲 😀

To spanie, Samko už chce spať v postielke, minule sme spali u sestry, v noci sa vzbudil a pýtal sa do postieľky, som mu potom musela vysvetliť, že tam postielku nemáme 😵 😵

Tie hnačky, to neporadím, ešte sme to nemali, tak neviem. ☹ Ale krv brať mal, teda ak si nemzslela, aj skôr mohol. Prečo tak dlho čakal, ako ti to vysvetlil?

caly8
28. sep 2010

@martinka17 ..no tak to sa Ela mlátiť bude 😀 ale nie preto, že jej ja sem tam capnem ale sa to chystá ju manžel naučiť 😀 😀 ale nie vážne ..ja sa priznám, že som posledný týždeň bola dosť nervozna som mala pred krámami a k tomu tá jej choroba boooože baby ja som prosila o trpezlivosť .. Elu som nosila od rána do večera na rukách 😢 týžden zvýšená teplota tak sme riešili virozu lebo crp nebolo vôbec zvýšené a v nedelu už 40°C takže od včera berieme zinnat ..
no a krvný obraz preto, že sa jej zdala bledá ... a robila aj výter z konečníka koli hnačkám ... ale mne sa vidí, že to sa nám tlačia posledné stoličky aj ked ona v živote nemala hnačku a ani zvýšenú teplotu zo zúbkov... takže jedno z druhým 😖

martinka17
28. sep 2010

@caly8 tak potom dobre, že jej ten obraz robil, ak má teploty, tie nemusia s hančkou súvisieť 😉 Radšej skôr mohol spraviť, keĎ teplotovala a nič iné 😠

martinka17
28. sep 2010

@caly8 ešte ma napadlo, Samko mal od narodenia problém so železom, a nakoniec zabrala cvikla. Tá je strašne dobrá na krv ako takú, skús jej uvariť cviklu a daj jej ju. Je super šalátik, len nastrúhaš na jemno cviklu, pridáš biely jogurt, trošku kyslej smotany a ja dám vegetu. Premiešaš a mňamka je na svete 😉 Alebo cviklová polievka mi veľmi chutí, iste bude aj vám 😀

caly8
28. sep 2010

@martinka17 ..určite sa ešte na teba obrátim 🙂 ďakujem určite začneme cviklou

andrea142
29. sep 2010

@caly8 : ohľadne tej krvi to mohla zobrať hneď na prvej návšteve, možno aj preto je chudokrvná, kvôli hnačkám aj celkovo čo prekonala. aj Lili brala železo a jasom jej ešte zvykla robiť sviečkovú z hovädzieho mäsa a všetko som mixovala , malá to mala rada. aj tá cvikla to jej robila mama ,lebo cviklu ja nemusím. potom sme to mali v poriadku.

tie hnačky kľudne mohli súvisieť aj s tými zubami. Lili teraz idú očné a tiež nemala žiadne príznaky keď jej išli ale teraz pri tých očných mávala stolicu mäkšiu ako inokedy. sestrina malá tá mala strašné hnačky keď jej išli zuby.

@martinka17 : nakoniec sme nekúpili ,lebo som si nebola istá farbou ale budúci týždeň ideme a kúpime posťeľ som vyhliadla v Asku s potom v Mobelixe taký regál kam jej budem dávať hračky. potom hodím foto. za dva týždne bude izba hotová. 🙂

martinka17
29. sep 2010

@andrea142 paráda, tak to sa lili poteší🙂
Ináč dnes ma chrústik 20mesiacov, ako to rýchle letí, ešte pár dní a má 2 roky 😲 😀

andrea142
29. sep 2010

@martinka17 tak všetko naj k 20. mesiacu 😀 😀 😀 ................ my až v pondelok

martinka17
29. sep 2010

@andrea142 ak zabudneme tak všetko naj už teraz🙂 A ďakujeme 😀

terina25
29. sep 2010

@martinka17 všetko naj k 20 mesiačikom hlavne veeeeeeeeeeeeeeľa zdravíčka 😀 a to isté želám aj našej Sofinke 😉

terina25
29. sep 2010

inak baby,dajte nejaké rady,čo obliecť malej na svadbu.máme ísť 16-teho.chcela by som šaty,ale sa bojím,že jej bude zima 😠

andrea142
29. sep 2010

@terina25 : ja mám na FB album neviem či som tam dávala fotky ,malá tam má šaty čo šila mamina ,dlhé až po zem. má dvoje jedny bielo krémové druhé ružové . dáš jej hrubšie pančuchy a zima jej určite nebude. ak by si chcela tak by som ti poslala na požičanie .a mám aj taký kabát ako kožuch . je to síce 9-12m ale možno bude dobrý. prípadne ti pošlem aj foto šiat.

andrea142
29. sep 2010

@martinka17 díky,
@terina25 : aj Sofi všetko naj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre