Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
19. okt 2010

@martinka17 v stredu idem na poradňu ,tak snáď mi povie kedy mám prísť na utz. aj ja som strašne zvedavá, a viem ,že aj muž hoci tvrdí ,že to nechce vedieť necháme sa prekvapiť v marci. 😀 ......... ale na utz. chce ísť so mnou a už viem ,že to dopadne ako minule, sa lekár pýtal ,či to chceme vedieť tak som mu hovorila ,nech ide von ak to nechce vedieť a zostal. takže je viac zvedavý ako ja...uvidíme čo sa nám podarilo urobiť tentoraz 😀 😀 😀.

ináč celkom fajn, až na menšiu nespavosť, v nedeľu som síce ledva chodila, ale to len kvôli tomu ,že som prenášala naše šaty z skrine čo sme mali dole hore do izby. po schodoch som prešla asi 500 krát 😅 😀. ..............pribrala som zatiaľ 5kg, to to by aj stačilo alebo ešte nejaké dva a stačí 😀 😅 ....................a nejako mi nechutí jesť ,dám si raňajky a potom som plná a keď si dám aj obed príp. neskôr niečo tak mi je ťažko na žalúdok. .........pri Lili som jedľa jedna radosť pomaranče a teraz moc nemusím ale za hrozno by som vraždila 😀 😀 😀

martinka17
19. okt 2010

@andrea142 tak to chodenie, nezabúdaj sa šetriť, aby si potom nebanovala. Radšej si pospi s malou🙂
Potom mi rýchlo napíš, čo povedal doky, akosa bábo má k svetu a či ukázalo, čo skrýva medzi nožičkami 😵
JA som teraz najedená a išla by som najradšej spať 😲 😀

andrea142
19. okt 2010

@martinka17 ani mi nehovor, keď som uspávala malú tak som skoro zaspala . a včera som zaspala na obed skôr ako ona, ale asi po 30.min. som bola hore 🙄 😅 😀 ,lebo som sa nevedela dočkať kedy dáme dokopy tie police na hračky..... ako som písala som viac vytešená z tej izby ako malá 😀 😀 😀 .

dám vedieť 🙂

už to tak nepreženiem, len v sobotu ma aj muž naštval ,lebo ráno som im povedala, nech do izby vynesú komodu ,ja som pratala skriňu a on nič( síce do 12:00 bol v obchode ,lebo robil ) a keď došiel domov tak je hladný 🙄 ( horší ako malé dieťa ), potom zase nič ,lebo robil tržbu zo soboty a potom ešte aj na futbal odišiel, a to ešte druhá skriňa na veci bola u mamy tak som penila, aj tak sme mesiac boli rozhádzaný kvôli tomu maľovaniu.................... nakoniec tú komodu vyniesli so švagrom až v nedeľu z vyhrážkou ,že ak to neurobia oni tak to vynesiem ja sama 😠 😠 😠 . to ešte som nespomínala koľko som sa musela prosíkať aby mi navŕtali garniže ,čo ešte v kúpeľke ani nie sú ,lebo im to padalo stále. ............................... svokor už po mne kukal, že aký despota 😅 😅 😅 .......čo som ich stále otravovala. ale ak im nepoviem tak to nie je urobené doteraz 🙄

martinka17
19. okt 2010

@andrea142 to poznám, najradšej si všetko robím preto sama. Mám vysnený darček, vrtačku, najlepšie aku,ale akosi stále mi treba iné vecičky, tak som to odkladala, asi si ho nikdy nesplním 😀
Ale hlavne, že máš hotovo. Ja mám dnes blbý deň ako to počasie, som bez energie, bez nálady, depka ma chytá...
ináč ako ste na to s cikaním? Ostali ste v plienkach? Jakubko sa začína sám pýtať a to ho ani nezačala Katka odúčať, je šikulka. Samko teraz nočník považuje za herňu, ani ho radšej nedávam 😀

a2303
19. okt 2010

@andrea142 Ďakujem!
Kráááásna izbička!!!! Fakt!!!

andrea142
19. okt 2010

medzitým sa i zobudila malá

@martinka17 : no máme plienku ,ráno ,na obed keď ide spať a večer ju zvyknem dávať sa vyciká. ráno kaká 😀 .....ináč nepovie. veľmi málokrát. minule som išla na záchod a išla so mnou a zrazu si priniesla nočník a sadla naň. .............. nútiť ju nenútim ,uvidíme na budúci rok, v lete.
@a2303 : ďakujem

martinka17
19. okt 2010

@andrea142 Samko spí idem pratať kuchyňu, aby sa vzbudil
JA skúsim odúčať na 2 roky 😀

mirip
19. okt 2010

Ahojte, dúfam že si ešte spomínate na cukrusku1920 chodila za čas k vám a mám napísať sem odkaz od nej čo mi napísala dnes o 12,45 v sms takže :
Ahoj, po 9. mesiacoch skrývania som konečne tu. Volám sa Simonko, narodil som sa dnes 19. 10. o 9,35 a moje miery sú 3650g a 50cm

andrea142
19. okt 2010

@mirip : niečo sa mi pri tom mene marí ,tak jej odkáž ,že gratulujeme a prajeme všetko dobré 🙂

monika77
20. okt 2010

@andrea142 izbička je prekrásna,,,maminka je šikulka 🙂

martinka17
20. okt 2010

@monika77 ako sa máte? Už je všetko ok?

monika77
20. okt 2010

@martinka17 máme sa fajn,,,klop klop drobec poslúcha,,,no pýtať sa s tým sa nekamaráti ☹ síce mi povie kako ale už ked je v plienke naložené,,,a vy ako maťka?

ako žijete bambuľky?

alline
20. okt 2010

Baby uz ste rozmyslali co kupite drobcom na Vianoce? U nas je hraciek plno, kniziek tiez ma vela, oblecenia ani nehovorim plnooooo tak neviem co dame tej nasej malej krasavici 🙂 Dajte tip 🙂

andrea142
20. okt 2010

@monika77: ďakujem

@alline : ja malej kupujem taký hlboký kočík pre bábiku,lebo má len športový taký menší, sestra jej kupuje lego duplo, potom asi teplákovú súpravu od svokry a ešte jej chce kúpiť takú stavebnicu drevenú ,moja mama jej chce dať takú veľkú bábiku ešte čo som mala ja ,len jej ušije nové šaty, hrnce do kuchynky ( v tescu som videla taký hrniec pre deti ako hračka ,že "tefal" 😀 ) lebo hrnce nemá a hrá sa s tými v čom varíme 😅

dnes som bola na poradni, všetko ok. v sobotu idem na utz. tak som zvedavá či sa bábo ukáže 🙂 ,tak som už celá nedočkavá . a potom v novembri 23. ma čakajú tie testy na cukor a 24. ďalšia poradňa

dokonca v sobotu ráno mám ešte aj skúšky ,kamoška ma zapísala na nejaký kurz s počítačmi .

martinka17
20. okt 2010

@monika77 malý ani nepovie, že naložil, max zacítim smradík 😀 ale som na to prestala myslieť, že to bolo ok bez plienky, lebo je o jedno, raz sa naučí. A dnes som našla tretiu trojku večer v puse, takže ešte jedna a zadné stoličky, ale hlavné, že už toľko neplače ako predtým 😉

@alline Samko dostal od susedy po jej vnukovi krabicu autíčok, lietadlá....zabalíme do papier a dáme pod stromček, aj tak stále niečo dostane a on si neuvedomuje čo dostal. Akurát jedna rada od kolegu sa mi dostala, podelím sa. Jeho dcéra mala na Vianoce asi rok a pol, keď dostala kooopec hračiek. Vraj ostala medzi hračkami bezradne sedieť a nevedela s čím sa má hrať. Od vtedy dostáva jednu veľkú hračku (u nich je to lego) a pár drobností 😀

martinka17
20. okt 2010

@andrea142 super, že poradňa je ok, paráááda, sa teším na soboru s tebou 😉

alline
20. okt 2010

🙂 dakujem baby, ale lego uz mame, lebo teraz mala Natalka meniny tak dostala rovno dve krabice a mame aj take drevene kocky a asi pat, sest babik a plno hraciek, ktore uz nemam kam davat 🙂 Kociky mame dva, jeden doma a jeden u babky, u babiny ma aj sporak a plno hrncov dokonca tam ma aj chnapku a utierku, je to hrozne zlatucke 🙂 Baby, poradte 🙂)) Asi najskor nejaku knizku tych asi nie je nikdy dost 🙂))

martinka17
20. okt 2010

@alline a máte bicykel? Samko asi od dedka s babkou dostane bicykel na jar....teda akože po d stromček, ale kúpime ho na jar, lebo na balkóne je už štvorkolka, tak by ho nebolo kde dať.-)

alline
20. okt 2010

@martinka17 babka jej chcela kupit na meninky bicykel, ale nemame 🙂)) dakujem za tip 🙂)))

martinka17
20. okt 2010

@alline a knižky sú ináč fakt super, asi aj Natálka miluje knižky, večer zaspáva pri knižkách, rád si ich číta...toho nikdy nie je dosť 😀
a sane máte? Alebo boby?

alline
20. okt 2010

@martinka17 jeeeej sane, boby nemaaaaame 🙂)) supeeeeeer 🙂))))

martinka17
20. okt 2010

@alline je to dosť drahé a tiež nemáme, neviem, čo kúpim, preto ma napadlo 😀 Ak ma ešte napadne niečo, čo nemáme sa ozvem 😵

alline
20. okt 2010

@martinka17 dakujeeeeeeeem, prave pozeram na nete sanky a su fakt docela drahe, uf

martinka17
20. okt 2010

@alline a hlavne tie drevené, tak uvidím. Aj tak mrknem najprv ojazdené, asi priamo z KE, aby som ich videla osobne 😀

monika77
20. okt 2010

ja som sa rozhodla na vianoce kúpit lego duplo, ovečka Timmy (zbožňuje tú rozprávku) a knižku,,,od svokry dostane drevenný vláčik a ostatné už neviem,,,

andrea142
20. okt 2010

@alline : prikláňam sa názoru ak dostane veľa tak sa ani nezahrá, preto som sa aj minulý rok snažila nekupovať zbytočne hračky. plus takisto na narodky dostala dosť tak polovica putovala do pivnice a neskôr ich začnem vyťahovať. snažím sa kupovať také čo ju zaujíma. teraz sa strašne hrá s bábikami, zakrýva ich, vyzlieka a oblieka, lebo sa bábika pokakala alebo pocikala 🙄 ( s mojou pomocou )...... u setry zase sa strašne rada hrá s legom čo majú sesternice , ....máme dokonca drevené figúrky z tesca tak stým sa zahrá aj hodinu ,vyberá a vkladá do krabice naspäť. a samozrejme varí kávu a čaj až sa idem pocikať z nej ,lebo vždy donesie šálku na tanieriku plus lyžičku a keď ide piť tak si zdvihne malíček .neviem odkiaľ to nabrala..

@martinka17 sane sme minulý rok zdedili po mužovej sesternici ,také 20 ročné ale nič im nie je akúrat nemali opierku ,tú dorábal minule otec a teraz som v tescu kúpila , mali za cca.17€ 😕 😕 😅 .tak tú provizornú ideme odmontovať a dáme normálnu.

martinka17
20. okt 2010

@andrea142 to máte super, tie staré sú najlepšie. Aj som mrkala bazáriky nič....asi skúsim neskôr, so snehom príde aj ponuka, no nie? 😢 😀 😀 😀

alline
20. okt 2010

@andrea142 u nas su tiez babiky naj a dokonca s babikou aj zaspinkava, drzi ju za ruku a je spokojna 🙂 a co mi dnes povedala, no skoro som sa zacala rehotat. Uspavala som ju a spievala som jej a ona sa na mna otocila a hovori "stacilo" tak som jej spievala inu o chvilku to iste "stacilo" 🙂 nakoniec sme nasli vhodnu pesnicku pri ktorej aj zaspinkala 🙂

andrea142
20. okt 2010

@martinka17 : no veď áno, tiež minulý rok sme zháňali ale po vianociach a nikde nemali. ....potom sme na jedny natrafili v asi Intersport no ale tá farba ...žltomodrá ,otrasné dokonca tá žltá taká krikľavá a plus cena nehorázne. ................ minulý rok sme boli lyžovať v Rakúsku a tam bola aj jedna rodinka s deťmi a tí mali také z dreva ale dali sa zložiť. vypadali perfektne ............u nás som také ešte nevidela.................... no ale teraz už je to jedno ,už máme 😀 ............. musím pripísať na zoznam zimný overal a manžel chce malú zobrať lyžovať tak som zvedavá ako sa jej to bude páčiť ............. a ja max. prechádzky alebo môžem zostať trčať doma ☹ 😢 😢 ......a pritom minulý rok som dostala nové lyže .........aj ja chcem ísť lyžovať ☹ 😀

martinka17
20. okt 2010

@andrea142 ja o lyžovaní len snívam. Ale ten overal už máme, úúúžasný, dnes ho priniesla kámoška, nám požičala, taaak sa vytešujem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre