Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
31. okt 2010

Baby idem sa vas opytat, ci nemate doma nahodou varnu dosku elektricku-sklokeram.? lebo chcem vymenit a zvazujem aky panel na varenie kupit...ze ci je so skloker. elektr. spokojnost...lebo recenzie su jednoznacne na jej strane, ale tak ocenim skor nazory gazdiniek co to maju doma 🙂

andrea142
31. okt 2010

@a2303 : 😀 😀 😀 ...aj lili to občas hovorí keď sa jej spýtajú kde má sestričku ...tak ukáže na svoje brucho 😀

@mamamima : my máme takú varnú dosku a je to v pohode, nič zlé na to nemôžem povedať 🙂 .........................a má to výhodu: aspoň sa vyhovoríš že si nemohla variť keď nie je elektrika 😀

evkastipka
31. okt 2010

Taktiez spokojnost so skloker. elekt. doskou 🙂, vyzera to efektne a aj dobre sa mi na nej vari. 😀

heidy26
1. nov 2010

@mamamima ahoj , no ja používam sklokeramickú dosku už 10rokov a nemenila by som. Mala som ju aj na starom dome, a aj teraz do nového som si kúpila - teraz už na dotykové ovládanie, a super odporúčam. A pokial teraz máš plynový sporák, tak možno zo začiatku než si zvykneš bude trocha trvať, ale časom to oceníš. hlavne pri varení aj ušetríš energia - napr. ryža zovrie a možeš vypnuť a dojde sama, a aj všetko ostatné, len to chce trocha praxe s tým robiť a potom pohoda. &Prax myslím tým že sa dá pekne dovariť aj pri vypnutom.
Dúfam že som to nenapísala ako maďar 😀 😀 😀 😀 😀 , moja špecialita rozkecať sa 😉 😉
A stou robotkou si myslím že si sa rozhodla správne.
Ja som povedala že by som odišla do práce len a len kvôli prachom. A to by už muelo byť najhoršie.
Lebo presne ako tu písali baby, ten čas strávený s deťmi je to najkrajšie.
papa držím palce

andrea142
1. nov 2010

@heidy26 : gratulujem .......... 🙂 chlapček a dievčatko .......aj ja som si želala mať dvojičky, keďže sama mám sestru dvojča no my máme zatiaľ iba jedno bábo v brušku 🙂

martinka17
1. nov 2010

Ahojte, konečne doma🙂 My sme mali tiež fajn víkend. V soboru smezačali odstavovanie. Teda Samko pil večer prvý krát sunar, ale len 170ml, potom dostal dudu...ale presvedčil ho až fakt, že príde Jakubko, a mu to mliečko vypije, lebo Jajo toto mliečko veeešmi ľubí. a zatiaľ jedine toto zaberá 😀
A ešte sa mi po 2 mesiacoch vycikal s úsmevom do nočníka, ale nastojaka. Strááášne sa mu to páči, až tak, že sa dnes ráno zobudil a sám sa vypýtal a na obed vstal so suchou plienkou 😲 ...ale ešte neodúčam, necchem sa zase tak sklamať 😉 😵 😵 😵 😵

@zuzi26 už to budeš mať za sebou 😀 😀

heidy26
1. nov 2010

@andrea142 ďakujem... 😉 😉 😉 😉
no my sme lanovali jedno a hold sú dve 😀 😀 😀 😀
Tak možno do tretice sa ti podarí a budú dvojičky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinka17
1. nov 2010

@heidy26 blahoželám 😀

zuzi26
2. nov 2010

heidy ja nechapem, ty cakas dvojicky? wow to je uzasne 😀 gratulujem k pariku!!!
Moja sestra prave rodi 😅 som jej volala rano, uz tyzden prenasala, tak ju prijali na vyvolanie porodu, tak uz cakam na telefone. Ona ani nechcela vediet co caka, tak bude extra prekvapko, joj sa tesim. Ja hadam prenasat nebudem a coskoro ju budem nasledovat...

andrea142
2. nov 2010

@heidy26 : že do tretice 😀 😀 😀 ...manžela picne ak sa aj do tretice podarí baba 😀 😀 😀 ......síce som to neuzavrela ,že dve deti len som povedala mužovi ,že až o 5 rokov a viac 😀 😀

mamamima
2. nov 2010

@heidy26 rOMUS DIK, NO UZ MAM VYBRATU, VYBRALA SOM BOSCH INDUKCNU...A BUDEM SA MUSIET FAKT naucit na tom varit... ze kym na to pridem, budem musiet vela x prihorene vyhodit :D no dam vediet ako to zvladam 🙂
ale tesim sa na to...

kvietok23
2. nov 2010

tiez mam sklokeramicku dosku a som s nou max spokojna, uz by som nechcela sporak 😉

evkastipka
2. nov 2010

mamamima....ale mamine ako si ty nic neprihori 😉

mamamima
2. nov 2010

jaj evulka ty si zlata 🙂 a dakujem vam vsetkym co ste odpisali 🙂

fodorka
2. nov 2010

mamamina ja mam sklokeramicku dosku a nemenila by som ani za svetja som si na nu tak zvykla som velmi spokna neboj urcite ti neprihori nic dostanes sa do toho🙂

caly8
3. nov 2010

@mamamima..ja mám plynový sporák s elektrickou rúrou takže neporadím ale už máš vybraté tak super nech slúúži 🙂
@martinka17..už odstavuješ? a ako mu dávaš sunár vo fľaši alebo pohár? ja to budem mať asi dosť na figes ked moja Ela nemá cumeľ a spí na obed a večer na cice .. aj ked zaspala už aj bez 🙂 ja ju odstavím po dvoch rokoch nejako ...asi sa vzdialim a nechám to na manžela jednu noc dve alebo na babinu .. uvidím .. už som dosť o tom počítala, tak to nejako dobojujeme 😉
@hejdy 26 .pánečky to prešlo rýchlo 😕 držím plačeky .. tu je u nás jedna maminka, ktorá mala dvojičky a ešte dvoj ročného chlapčeka ... uff tá chodila ako by spala aj cez den .. uplne off chalani boli veľmi náročné bábätká 🙂 teraz budú mať rok niekedy .. už je to lepšie .. držím palčeky aby všetko klapalo ako má 🙂

moja Ela strašne veľa rozpráva už sa dohodneme úplne a toľko sa nasmejem na nej 🙂 teraz si to vychutnávam najviac aj s manželom .. všetko možné nám porozpráva ..telefonuje jedna báseň 🙂
len bojujeme s tým železom ..ten maltrofer som jej prestala dávať strašne ju zapeká z toho ..tak ideme prírodnou cestou ...čistý ríbezľový nevarený sirup ráno večer ..hovädzie, brokolica, špenát sem tam ..tak uvidíme aké budú výsledky... nemali ste taký problém niekto?

martinka17
3. nov 2010

@caly8 odstavujem a neodstavujem...je to blbé, čím menej mu dud dám, tým viacej ju pýta. Predtým mu nechýbala, teraz pýta aj cez deň. Posledný týždneň aj v noci sa zase budí, vrieska, že chce mlieko, vydrží pritom hore a plače aj 1,5 hodiny, nič nezaberá. Sme si mysleli, že je to hlad, dostal večer sunar, naťahal sa, doťahal dudu a prespal 2 noci, potom sa zase začal budiť.
Ináč ťahá z fľaše, dala som na ňu náustok, najprv nech si vôbec zvykne na UM, potom prejdeme na pohárik. 😀

a k tej krvičke, dávaš jej aj pyrydoxin? Teda B vitamín? lebo ten viaže železo, bez neho to nepôjde. A cviklu si skúsila?

caly8
3. nov 2010

@martinka17 ..nič jej nedávam z liekov .. papá len v strave železo ..slenčnicové semienka, marhule, ríbezľový sirup nevarený tak ako som písala...cviklu nechce ☹ som strašne zvedavá na krv..ona ju totiž brala ked bola Ela chorá a týžden hnačkovala nič nejedla .. takže verím tomu, že to bude oveľa lepšie teraz ...

k odstavovaniu .. ja som niekde čítala, že sa nemá odstavovať medzi 18 a 24 mesiacom .. neviem prečo a kde 😀 asi je to teraz také obdobie pretože ani moja už nechcela a teraz aj cez den cucká ..ale určite to potrebujú a určite nie je ešte Samko pripravený na odstavenie ked sa dožaduje a plačká .. niekedy stačilo dať pohár s vodou v noci a teraz sa aj napije aj cicu chce 😅 uff.. Ela to isté v noci ... ja si lahnem na brucho a to niekedy stačilo lahla si vedal mna a zaspala a teraz kričí ..mama otooooč,, 😀 a prevracia ma .. no krása

martinka17
3. nov 2010

@caly8 to cicanie, presne tak ako píšeš....ja ho nechcem na silu odstaviť, to nie...len našim to popravde už tiež vadí, že len dudu dudu dudu...uvidím, dostal dosť mlieka (sunar), potom sa doťahal a vypľul sám dudu, snáááááááď prespí noc, mne to tak chýba, hlavne, keď som teraz nachcípaná ☹

caly8
3. nov 2010

@martinka17..to ti verím ked si chorá tak spánok je najlepší ! no dúfam, že Samko bude spinkať do rána 🙂 moja bambula sa v noci zobudí a ked som ešte hore tak pribehne do kuchyne si dvere otvorí a mamina kde si cicu dáme 😀 ja by som sa chcela vyhnut flasi a mliečko pije aj kravské ked jej granko urobím ale z pohárika normálneho bez náustka ... a už sa sama chová ..ja už ju vôbec všetko zje sama polievku všetko .. 🙂
kukám na markíze modré z neba a idem to prepnúť ☹ o tých dvojičkách chúdatko malé ..

martinka17
3. nov 2010

@caly8 ja modré z neba pozerám, celé preplačem, mám depky...hučí mi v podmaze Major zeman 😀
Samko kecá, ale nie tak plynule. 😵 😵 😵 😵

caly8
3. nov 2010

@martinka17.. ona už všetko opakuje ..aj ťažké slová .. vie ako sa volá celá rodina pekne povedať čisto .. najviac sa teraz šúľam na . .gobinky /gombíky/ alebo korykačka /korytnačka/ ale to sa jej podarí aj pekne povedať ... pozná naspamäť moj macík - prvé tri veršíky ... a oli janko..kukulienka..krásna krasna... ide pavúk po stene .. vie sa anjeličku moj strážničku pomodliť celé (to ju staršia generácia učí 😵 ) ... to sa nahovorila pri každom hrobe 😀 a tak .. no až žasnem ...
ale tak chalani sú lenivejší ..kámoška má 3 ročného syna a ten ani zdaleka tolko nevie čo ela ..ale zase oni sa mu ani tolko nevenujú to je pravda ..

martinka17
3. nov 2010

@caly8 každé dieťa iné, presne tak..Samko je také priemerné dieťa, ukecaný je, rýchlo sa učí, ale je aj lenivý 😉 A tie riekanky, to je skôr moja chyba, ja ho také ešte neučím,a kosi som asi leniva 😅

caly8
3. nov 2010

@martinka17 ja keby to malo byť len na mne tak to isté .. u nás je mama s nou doma a cele doobedie čítajú a tak ..kým osm ja v práci a ja už potom stíham tie tchnické veci okolo domácnosti a pomojkať sa s nou 🙂

martinka17
3. nov 2010

@caly8 ja vravím, deda má na rozmaznávanie, babku na šalenie a mamku na všetko ostatné...to čítanie, možno v zime konečne začneme, lebo teraz veeeľa času trávi vonku 😉

mamamima
4. nov 2010

@caly8 to je az neskutocne 🙂 aj Miška všetko zopakuje, aj tie ťažké veci, aj nejaku tu basnicku po svojom, ale co ty pises, len ziram 🙂 kazdy den si hovorim, ze musim jej viac citat...musim, tak dnes ideme na to 🙂 a ten anjeličku 🙂 zlatunka 🙂

caly8
4. nov 2010

@mamamima .. ja som sama z nej prekvapená ona len pozerá a pozerá a ked ideme spať tak mi všetko zreferuje čo robila cez den alebo videla počula 🙂 moja mama je číta z takej velkej knihy riekaniek ona ráno zíde po schodoch ku nej a v kuchyni čítaju .. no ale napr. kocky stavať ani za svet a hrať sa s hračami ..len s tými mojími v kuchyni 😀 .. aké sú tie dietky rôzne ale také sú náááádherné a v každom veku 😵

caly8
4. nov 2010

@mamamima ..ešte dojčíš? 🙂

mamamima
4. nov 2010

caly aj moja mala je inak hrozne ukecana, fakt su strasne zlate...a ako vie telefonovat, zavola mojej mame a normalne konverzuju, mam z nej dost...baba pjidem, ubim laru...to je ich psik...a najnovsie pekne zvyraznuje R povie ze nazdarr kamarát, ale tak cisto, ze az nechapeme 🙂 ale je pravda, ze kazde je uplne ine a vacsinou rozdiel v pohlavi vidno, suseda ma 2,5 r a on povie len mama tata dede...

este stale dojcim, az sa to da tak nazvat 🙂 ona si cucne len rano, doteraz o 4, ale uz to presunula a prespi celu noc a o 7 sa nataha a potom cely den nic...tak mi to vobec neprekaza aj do puberty :D ale ked sa budila ako Matkin Samko, tak som bola na nervy z toho, to sa neda, ona byvala hore stale...

a mamine bud velmi vdacna, aj moja svokra je presne taka, ked su tam, tak cely den si citaju a tak, proste vzdy ju nieco nauci, ale nebola tam velmi dlho a ked sme tam prisli asi po mesiaci, tak len pozerali co vsetko hovori, tak som si povedala, ze nie len jej zasluhou je taka :D ale natalk aked bola mala, tu naucila tiez vsetky mozne basnicky...proste na to su babky :D

andrea142
4. nov 2010

ahojte

@caly8 : šikovná je malá. 🙂 .......................no Lili na cintoríne spievala Kolo kolo mlynské alebo medveďku daj labku. 😀 🙄 ...síce modliť som ju neučila ale doteraz pekne stála vedľa mňa a napodobňovala. tak neviem prečo na dušičky si spievala 😅 .......
Lili mala málo železa ,keď bola menšia, neviem či brala aj nejaké lieky ale tú cviklu jedla potom sa nám to upravilo. ale niečo sa mi marí že sme mali nejaké kvapky .

čo sa týka riekaniek a básničiek moc ju to ešte nezaujíma ...hoci ak jej nejakú hovorím tak so mnou to pekne zopakuje ale ešte ani knihy ju moc nebavia. akúrat ráno keď sa zobudí a sedí na nočníku tak si prezerá snehulienku. ale čítať z nej si nenechá 🙂 ...ale zato sa strašne rada hrá s bábikami ,kočíkom a teraz sa jej strašne páči lego. postavím jej domček a aj hodinu sa zahrá že tam vkladá a vyberá veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre