Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
15. dec 2010

@terina25 no SAmko všase chodí so mnou od malička, jeho nakupovanie baví 😀 NEboj, Sofinke sa nič nestalo, vieš koľko strašné pády na hlavu má za sebou Samko, ach jaj 😵
Pekný zvyšok dňa 😉

caly8
15. dec 2010

ahojte 🙂

tak ja idem popísať ako sa máme 🙂 ... Ela zlatá už tolko toho rozpráva, že každým dnom viac a viac ... vyvadí ma a vlastne všetkých tu doma a je tu najdoležitejšia 😅 😀 a najúžastnejšia .. 🙂) stále ju kojím ale už niekedy mám toho dosť ... fakt ..minule som, že idem vyskúšat potriet cicu citronom ..čítala som to ako overený recept 😎 no tak akoby sa ani nechumelilo pricucla sa a pokoj radosť v očiach 😀 😀

vianočné darčeky pre nu nakúpené .. kúpili sme kuchynku tefalku, klavír zo zvieratkami, detský notes, žehličku a písmenká na magnet.tabuľu a už ani neviem čo .. 🙂) teším sa veľmi ..stromček ešte nemáme ale už postavím ..ja sa teraz vytešujem v mojom obchodíku mám tam už dááávno vianoce 😵 😵
@a2303 tak snažilkovanie 🙂 spomínala mi evitka so snažiliek decembroviek 🙂) tak držím palčeky aby sa podarilo na prvý šup 🙂
idem kúpať Elu tak sa majte zatial

kvietok23
15. dec 2010

@caly8 ja tiez este Miska kojim, tiez mi to ide na nervy, ale kedze este nemame vsetky zubky, snazim sa vydrzat - aj ked si myslim, ze niekto ma povazuje za idiota, ale co uz :( ale ako casto?my vacsinou len ked zaspavame na obed a vecer a v noci dost casto .... 😒

martinka17
15. dec 2010

@kvietok23 aj ja kojím pre zuby...ale prečo by ťa niekto mal považovať za idiota???? odkáž v mojom mene, že je posledný ÚBOŽIAK 😠 Normálne ma to naštartovalo. To ako sa máme so Samkom trápiť po nociach, ked tak je to jednoduchšie?Ináč ja kojím len večer a v noci, na obed len tak raz za 2 týždne mu dám si pocucať...ale mne funguje len jeden prsnik, tak cez deň ten prázdny, večer dostane fľašu s UM, potom ten prázdny a v noci kojím 😉

caly8
15. dec 2010

@kvietok23 @martinka17 .. ja kojím na obed ked ide spať to bez toho nejde a večer v posteli kým zaspí ale to nie vždy lebo jej dám cucnúť a potom sa dám na brucho a akože spím tak sa ešte mrví a debatuje a potom zaspí ..no a v noci raz a nad ránom ..ale to si myslím, že je hladná lebo ma dvíha z postele, že ,,mama vstávaj dačo uvajiť dáku piovočku ,, 😀 😀 ... no a cez den tiež si potrebuje cucnúť ale presne ja tiež koli zubom ... práve idú očné jeden je už prerezaný a ked ona nemá ani cumeľ 😔 tak čo s nou ... a flašu jej dávať nechcem už ... ona sa aj v noci napije vody má v posteli pohárik ale niekedy si ani nespomenie... a tiež mi funguje len jeden prsník 😀 ale niekedy ráno vypije aj pohár granka ..teda mlieka s trochou granka 🙂

martinka17
15. dec 2010

@caly8 pekne rozpráva,.....SAmko nemá tiež cumeľ, on ho nechel. A jemu sa asi tlačia zadné stoličky, teraz má aj soplíky.....škoda reči ☹ v noci aj každé 2 hodiny chce dudu, pocicá, niekedy ani mlieko nepritiahne a hurá, ideme spať 😀

caly8
15. dec 2010

@martinka17..ona spí vo svojej najprv ..ja som ešte v kuchyni a ona aj o jedenástej v noci príde do kuchyne mama ahoj 🙂) to najnovšie robí aj ked sa pociká do plienky .. 😀 a tak ju idem uložiť s cicou a nad ránom už sama prelezie z postele ku mne a už ma vyzlieka a cicu dááme 🙂
no ona vela ..dnes chodila a že .. boooode sakra !! a chytala sa za hlavu ..

a2303
15. dec 2010

@caly8 Ahojky, ano tak ideme tento mesiac na to 🙂 Aby som bola uprimná, strašne sa bojím toho aby som sa nedostala do nemocnice (s Rebekou som bola ako tehotná mesiac), to by som bez malej neprežila... :( dúfam, že bude všetko ok.

Tak aj Elinka rozpráva??? 🙂 super!!!! aj Rebeka, ja fakt neviem, kde sa to v nej berie. 5 slovenských básničiek vie,5 pesničiek a 5 maďarských, všetko uplne všetko už hovorí. Ja fakt neviem, kde na to chodí ale aj také slová ako záclona, tapeta, no proste všetko 🙂 ja len žasnem. Minule bola u nás návšteva pani z jednej firmy a pýta sa ma, či ide už malá do škôlky, keď som jej povedala, že nemá ani 2 roky skoro odpadla 🙂 A keď telefonujem v práci po anglicky, tak to pomne opakuje 🙂 už ked poviem thank You ona mi kričí by ;) Fakt neviem, ako som doteraz mohla bez nej žiť!!!

Dobrú noc Baby a držte sa!

Ráno ideme s Rebekou do škôly, príde Mikuláš. Tak som zvedavá, lebo sa mu chystá zaspievať "sniežik sa nám chumelí...

andrea142
16. dec 2010

ahojte
tak včera sme kúpili Lili overal a dnes ho ideme vrátiť ,lebo v ňom pláva a to sa mi číslo 86 zdalo malé tak som kúpila 92 ,že za chvíľu má aj tak dva roky aby 86 nebola malá. napr. som ju merala ,na dverách máme detský meter a to ukazovalo 90 cm ,tak nechápem ten overal. ....................................a ešte v Poluse nikde sme celý ani nevideli ,mali zvlášť aj gate a kabát. ............................ ☹ ................tak snáď dnes na ňu niečo dostaneme.

@a2303 : anit to je normálne že opakuje. aj moja je taká doma s ňou rozprávame po maďarsky a od neteriek sa učí po slovensky 😀 ......minule sa hrala s kartičkami ukladala po sebe a zrazu mi hovorí anyu( mama ) pozri sa. alebo mi niečo podáva a nepovie tessék ale páči sa 😀 ...............a takisto u lekárky všetko po nej opakovala ako papagáj 😀 ....že pozrieme bruško, dobre, ....atď 😀

martinka17
16. dec 2010

@andrea142 ten overal ani nespomínaj, skoro som odpadla, kým sme na samka našli. Nakoniec nám požičala mamina kolegyňa veľkosť 72 a je mu akuráááát. A doma mám od kánošky 92-98, v tej sa topíííí, u inej som skúšala 2 92, tiež plával...overal kúpiť je ťažké 😝

a2303
16. dec 2010

@andrea142 Super!!!! Šikulky sú to!!! 🙂 aj Rebi presne vie,že namňa má hovoriť po slovensky a na ocina po maďarsky a vôbec sa jej to nepletie.
A Ty Moja ako? Ako zvládaš tehotenstvo? Ešte vládzeš? Ozaj, už aj bruško máš veľké, že? 🙂

andrea142
16. dec 2010

@martinka17 : to hej , minulý víkend sme boli v maďarsku v Gyori od nás cca.100km a tam sme tiež pozerali, mali tam lepší výber ak tu ale bála som sa kúpiť čo keď to bude malé/veľké......nosí teraz to čo mala minulí rok .......ešte sa do toho zmestí ale už vidno že aspoň o číslo by potrebovala väčšie. .................. no ale čo obchod to iné číslovanie 🙄

@a2303 : tiež som počula veľa názorov ,že ak sa bude s dieťaťom hovoriť s dvoma jazykmi tak sa nenaučí nič ale to podľa mňa pokazili tí rodičia, lebo poznám viacerých ,kde sa rozprávalo s 2 jazykmi a deti vedia oboje. lebo to dieťa sa naučí že napr. na otca po maďarsky a na mamu po slovensky treba hovoriť a nepletie to.

no a čo sa týka tehotenstva tak včera sa mi muž v posteli smial ,že som ako 100ročná babka ,že tam stonám jedna radosť, keď sa prehadzujem z jednej strany na druhú 😀 😀 😀 ......................to čo som spomínala ,že mi asi leží na moč. mechúri tak asi to tak bude, lebo len na WC chodím každých 10min, a stále cítim že mi treba .......toto som pri Lili nemala. chrbát ma bolí a tak všetko 😅 😀 .....už chcem mať po 😅 ...........a to ešte musím čakať do marca 🙄 😅 😀 😀 😀

a2303
16. dec 2010

@andrea142 aj ja s Tebou súhlasím. Aj my jazyky nepletieme a malá presne vie, na koho má ako hovoriť a vôbec sa jej to nepletie 🙂 Takže super!

Tak si užiješ s bruškom 🙂 radšej by si mala isť k doktorovi aby si fakt nemala zápal mechúra! Nie že sa ti to ešte zhorší...:( mne pomohol urinal, alebo urinal akut. Len neviem, či to môžu aj tehotné.

Baby, idem upratovať, kým mi malá spí.Majte sa a večer prídem, ahojte

andrea142
16. dec 2010

@martinka17 ešte k tomu nakupovaniu som chcela, aj Lili som častejšie brala keď sme niekam išli a tiež rada nakupuje. 😀 .....napr. u muža v obchode hneď ako vojdeme trieli dozadu a oberie si fruko, a keď jej povie ,že kto to zaplatí tak na to odpovie mama 😀 ........ale v iných obchodoch to nerobí a takisto ak jej poviem ,že nemáme peniaze nekúpime tak to pochopí a nerobí bordel 😀

andrea142
16. dec 2010

@a2303 už nad tým uvažujem, nech aspoň spraví test či tam nemám zápal, len zajtra zase dávam pozor na neterku tak neviem ako sa k lekárke dostanem. asi na hodinku zavolám mužovi nech dôjde a zbehnem................. nech praxuje ako to bude s dvoma 😀

terina25
17. dec 2010

@martinka17 keby som mala len Sofinku,tak aj ja by som ju so sebou všade brala.Aj predtým,keď sme šli s Mirom na väčšie nákupy,tak sme ju už brali so sebou.ale teraz nakupovať s dvomi deťmi je o život 😀 a ešte ich ťahať autom po snehu,radšej neriskujeme. 😉

martinka17
17. dec 2010

@terina25 to si viem predstaviť, to je ako nakupovanie so Samkom bez kočiara, úžasný zážitok, ak nemáme vozík na sedenie. JA som sa musela naučiť s ním sama behať po obchode (ináč neznášam na pleci tašku narvanú nákupom a zároveň tlačím kočiar fuj), na veľký nákup autom nechodím, skôr idú naši raz za 2 mesiace niekam a my s nimi ako prívesok.
@andrea142 ako sa máš? už lepšie. Mne je zo dňa na deň horšie, už som zúfalá 😝

terina25
17. dec 2010

aj naša Sofi už straaaaaaašne veľa rozpráva.Minule že Ty inteligent 😀 😀 Alebo keď muž sedí na záchode,tak mu búcha na dvere a že Pohni si Miro 😀 😀 A Sebiho ako vie zabávať.vždy večer ho vezmem k nej keď je v postieľke a ona mu skáče,spieva a on sa z nej strašne smeje.je to krásne ich takto sledovať 😵 😵 😵 Ja si len želám,že keď budú veľký,tak sa budú mať radi a že si budú pomáhať.a nebudú sa biť 😠

terina25
17. dec 2010

@martinka17 minule sme boli s nimi v DM-ku a sofi bola bez kočiara.tak to teda bolo.ťahala tam barbi šampon a kričala že Piť ,piť.a malý samozrejme tiež vrieskal na celý obchod.no zábava 🙂

terina25
17. dec 2010

to je zase smola...sebi sa zase zobudil.veľa som pokecala 😒 Inak my sa dnes chystáme staviať stromček.Muž je stále v robote,ešte aj na štedrý deň je po nočnej,tak preto tak skoro.,A aspoň si Sofi vychutná stromček.

martinka17
17. dec 2010

@terina25 samko v DM rád tlačí ten malý košík, potom sa dostame k blízkosti gélov na vlasy a okamžite nakupuje. 😀 A pri pokladni podáva predavačke hneď niečo z košíka a kričí Teta páááči a to sú pred nami apsoň 2 ľudia 😀

martinka17
17. dec 2010

@terina25 ináč som mrkala, čo predávaš, to je taká moja závislosť na nákupoch...máš veeeeeľmi dobré ceny, len si to, že cena obsahuje aj poštovné daj do nápisu inzerátu, lebo podmienky tu málokto číta🙂 a uvidíš ako sa to rozbehne 😉

andrea142
17. dec 2010

@martinka17 : no u lekárky som nebola ,lebo som nestihla. ešte som musela variť........ ale v pondelok skočím určite, lebo dnes zase cítim to štípanie 😠 .....

včera som už bola zúfalá z toho nakupovania. ledva sme niečo dostali. nakoniec sme kúpili v hypernove už zlacnený . ale zvlášť gate a kabát obe za 9,99€. jedine v C&A mali komplet ale iba č.86 a to keď sme na ňu skúšali tak to bolo akúrat. a ten v hypernove je č.86/92 a je to tiež veľké ale zase nie tak ako ten čo sme vracali.

večer som nevedela zaspať ako ma bolel chrbát. nevedela som ako mám ležať. 😠 😠 😠 ..........ja naozaj neviem čo budem robiť do toho marca.

@terina25 dobrá je Sofi 😀 som sa nasmiala, dobré hlášky má 😀 ....neboj keď bude Sebi väčší tak ju bude viac zaujímať a zistí ,že sa aj hrať s ním dá. aj sestra mala tak deti, že kým druhá bola menšia tak sa o ňu staršia nezaujímala ale akonáhle dovŕšila cca. ten 1.rok tak sa zahrali.....................síce pre hračky sa dokážu poriadne pohádať tak ale to asi patrí k tomu 😅

Lili takisto keď sme v obchode tak sa nevie dočkať kedy dôjdeme na rad a môže vykladať veci. 😀 ................... dvojnásobne vtedy ak v nákupe má aj niečo čo kupujeme jej. napr. dudel, tel.mlieko, malá čokoláda .............

ináč som na nervy už teraz že ja ako budem budúcu zimu obliekať dve deti 🙄 .dnes čo som strážila neterku potom sme išli na obed k nim tak to obliekanie katastrofa. 😝 ........... ja už 10x spotená a dobrú 30.min som ich obliekala. medzitým 20x ja na WC. 🙄 ......lebo mi tam malá tlačí. 😒

no len sa tu sťažujem 😅

terina25
18. dec 2010

@andrea142 hovor mi niečo o tom obliekaní 😀 najpr jedného krpca,druhého,seba,manžel kým sa oblečie.no hrúúúúúza 😀 a Sofi ešte treba naháňať po celom byte.aj pri prebaľovaní.minule behala po byte s holým zadkom 😀

terina25
18. dec 2010

Mati,Ďakujem za radu.Niečo som už predala,ale je toho málo 😒

terina25
18. dec 2010

idem sa pochváliť.dnes som vyhrala v rádiu.prvý krát v živote sa na mňa usmialo šťastie. 😉 teším sa.sú to nejaké knihy alebo kniha.neviem presne,lebo deti plakali 😖

andrea142
20. dec 2010

@terina25 😀 gratulujem, no veď zistíš keď to dôjde 😀

tak po víkende sa mám celkom fajn. aj štípanie ustalo. v stredu mám poradňu ,tak som zvedavá čo povie lekár 🙂 ........
v sobotu som upratovala už na vianoce akúrat tie okná som nechala tak ,stiahnem žalúzie a hotovo 😀 ......no ale menila som periny ....to neznášam.

dnes by sme mali ísť kupovať stromček ,tak sa už vytešujem, a ešte nejaké veci pod stromček .

martinka17
20. dec 2010

@terina25 Terka aj ja blahoželám k výhre. Ja vyhrám len vtedy keď vyhrá každý súťažiaci, ináč nič 😲 😀 😀 😀 a obliekanie, ja najprv napoly oblečiem Samka, potom seba nababuším a potm krpčeka doobliekam. Teraz je super overal, len pančuchy hrubé a tričko s mikinkou, potom už len overal, on sa obuje, ja zaistím lepáky, čiapočka a ideme, toto milujem 😀

@andrea142 super, že si ok
Ja som na tom horšie, tak ma dusí, až ma napína, som bola u doky, tak mi pre kojenie nič nedala, cestou som sa skoro pogrcala....otras 😝

andrea142
20. dec 2010

@martinka17 : no tak ti želám skoré uzdravenie. 🙂 ........ja som len rada ,no a to štípanie spomeniem v stredu dokimu a ak mi povie aby som zašla k obvodnej tak ak tu bude medzi sviatkami tak tam skočím.

som strašne lenivá ....nefrologička ,kázala aby som zašla k obvodnej a dať sa vypísať na sono obličiek a už prešiel rok a ešte som tam nebola, teraz sa spýtam gynekológa či by mi nespravil ,veď aj minule mi to on robil a aspoň sa nemusím trepať k obvodnej 😅

ešte som chcela k tým perinám ,čo som ich menila tak aj Lili no večer ,keď sme ju dali do postieľky tak plač ako by ju z kože drali 😕 .......no ona chcela staré kačkovské periny a nie nové čo som jej natiahla 😅 😀 ...... ma skoro porazilo. 😅 ....tak sme sa dohodli ,že jej dnes natiahnem Macko Pu návlečky 😀 ......................... strašne vyberavá je ......raz chce na tričku macíka, potom mačku potom neviem čo 😀

martinka17
20. dec 2010

@andrea142 Samko je teraz "rozmaznaný" a vzdorovitý, ale aspoň nevyberá postelné, som sa dobre zabavila 😵 😵 😵 😵

My ideme už zajtra k našim, mama má dovču, tak tam ostaneme až do nedele, aspoň nebudem toľko pendlovať. Už len prestať kašľať a bude parááááda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre