Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

olifcek
8. jan 2011

@terina25 piskoty od roka a vyssie, lebo obsahuju cele vajce a cukor.... jogurty od 10. mesiacov.... 😵

vanilka2612
8. jan 2011

No baby teda ste mi dali chrobaka,,vsetci okolo ma odhovaraju,ani jeden mi nepovedal,ze mam ist a este za taku smiesnu sumu 😒 😠 ...Jasle stoja 280 €, stat preplati 230 €, takze este 50 budem doplacat...Najprv som chcela do tretej pracovat,ale to mi nedovolili,,tak silno uvazujem,ze to nezoberiem a o rok budem hladat novu robotu 🤐 😔 ..Teraz ani velmi nejde o financie ale o to,ze uz som sa doma trocha nudila...... 😠 😖
Ja uz davam aj kravske plnotucne ale este mam zasoby Um,tak tie dopije a uz nebudem kupovat..Ved uz je velka,do dvoch rokov si myslim,ze staci 😉 .Stale jej vsak pridavam do mlieka nejake kase alebo granko,alebo frapko alebo taky nestle pro bio drink na zahustenie,,,ale viac ako 150 ml nevypije ani UM ani kravske ☹ ..

terina25
8. jan 2011

@olifcek ďakujem za odpoveď.aj mne to bolo čudné,že tak skoro niektoré baby dávajú.

olifcek
8. jan 2011

@terina25 zbytocne sa ponahlaju 😉

martinka17
9. jan 2011

@terina25 Teda, také mieri mal Samko na rok....máš čo nosiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ja som na 6 mesiacov len začala s mrkvou, takže neporadím. Mäsom až na 7....to vieš, kojené deti do 6 mesiacov nemajú taký tráviaci systém a aj tak dodnes málo je. 😖 ☹
Čo sa týka lepku....jeden lekár povie, že je dobré do roka počkať, ale na druhej strane, malý má protilátky na lepok, bol na endoskopii, ale nič o zákaze piškot vtedy nevravela, naopak som už čítala aj to, že môžeš začať skôr, aby si telo postupne zvykalo. Ono vieš, niektoré maminky sa ponáhľajú a na 4 mesiace už prikrmujú.....tak potom sa asi radami lekára riadiť netreba, keď skôr ako na 5 mesiacov sa aj tak nič iné ako mlieko neodporúča, príroda tak rýchlo nestíha vyvinúť tráviacu sústavu a potom to raz môže človek ľutovať 😝

martinka17
9. jan 2011

@vanilka2612 že nudím 😀 To fakt potom nestojí za to a ako pozerám, okolie Blavy...to si asi ľahšie nájdeš o rok prácu ako ja, tak si uži Peťka, kámošky čo išli skôr, si to vyčítajú, teda skôr ľutujú. Ale to sú materinské typy, nie tie karierne. a to nie si ani ty, ináč by si šla pracovať už pred rokom 😉 😵 😵 😵 😵
Mlieko je ináč jediné, s čím Samko nemá problém. Večer pije 2 krát po 170 ml, potom ešte duda, v noci si dá aj 3 dávky dudu, ráno jogurt a na obed ešte 140 ml...tak to neriešim. Toto jediné fakt nie je problém. Zato mäso, to okamžite vypľuje, je ako vegetarián, ani mu ho nedávam, len raz za týždeň rozmixujem ako pri prvých príkrmoch 😒

terina25
10. jan 2011

@martinka17 to máš pravdu s tými mierami.Aj Sofi mala 9 kg ,keď mala rok.ale zase beriem to tak,že Sebi mal skoro 4 kg,keď sa narodil a Sofi 3 kg.a s tými príkrmami.Napr.teraz som čítala,že treba začať dávať lepok okolo 6-7 mesiaca.každý hovorí ináč.Ja som u sofi začala s príkrmami,keď mala 4 mesiace.a teraz u Sebiho neskor.Lebo Miro je stále v robote a sama mu dať neviem.a keď ho dám do autosedačky,tak rozmachuje rukami,že všetko zašpiní.takže mi ho musí niekto držať. 😉 Zatiaľ som dala mrkvu,špenát,zemiak,mrkvu a mäsko mal 2xkuracie a raz morčacie.ale najradšej má čistú mrkvu.a samozrejme,že sa priživuje aj Sofi.keď vidí ,že Sebi ide jesť,tak je hneď pri mne a pýta si aj ona 😀 Aspoň jednu výhodu to má - mať 2 deti po sebe-keď nezje jedno,tak doje druhé 😀

martinka17
10. jan 2011

@terina25 o je pravda, že bol väčší,a le Terka, jedno 1kg pri pôrode nespôsobí o skoro 3,5 kg väčšiu váhu ya pol roka...to nie. Skrátka stále je...pokiaľ lekárka nerieši detskú obezitu, tak je to asi OK 😵 😵 😵 😵 . Len asi tak skoro si nesadne alebo nebude chodiť, pokiaľ viem, silné bábätka ťažšie koordinujú telíčko, tak asi Sofinku nepredbehne 😀 Ináč už ho naháňať po posteli len točením, alebo skúša plazenie?
To jedenie....Ja som sa naučila, že čo nezje, je neskôr, niekedy na druhý deň..ale ja varím, neviem, či používaš aj teraz kúpené...tam viem, že sa odložiť nedá, tak je Sofi dobrý dojedač 😵

martinka17
10. jan 2011

@terina25 moja sorry, teraz som pozeral, Samko mal na pol roka asi 7 kg.....to som si zle pamätala (mne sa zdalo že len 6 necelých). Ale aj tak je to chlapina 😀

vanilka2612
10. jan 2011

Ahojte babky, tak tu robotu som nakoniec odmietla,dieta ma prednost,este si uzijeme leto 😀 a potom budem pomaly hladat 😉 Mala som same minusy oproti jednemu plusu,ci ist alebo neist do prace...
Babky uz riesite torty na narodeninky? Ja pomaly zacinam hladat na nete,co by sa mi pacilo,minuly rok sme mali vcielku maju s vilkom ,teraz neviem co asi nejake motyliky 🙂 🙂 🙂

terina25
10. jan 2011

@martinka17 no,lekár povel len toľko,že je dobre živený.ale on je aj dosť dlhý 😉 a čo a týka toho sedenia.tak už sedí 😀 myslím tak,že ho chytím za ruky a už sa vytiahne sám.

terina25
10. jan 2011

a ešte k tomu priberaniu.viem že na pol roka by mal mať 2x takú váhu ako pri porode.takže mal by mať 7600g a má 8900 🙂 no čo už narobím.keď on by len stále jedol.nemám mu teraz dať.ja si myslím,že to len teraz toľko papá a priberá lebo nemá pohyb.potom keď bude loziť,tak si myslím,že schudne.

a ešte k tomu chodeniu a štvornožkovaniu.Sofi štvornožkovala,keď mala až 11 mesiacov a chodila sama,keď mala 18 mesiacov,čo je dosť neskoro.tak dúfam,že sebi ju predbehne.veď on má teraz aj miesto v byte,sofi nemala ani kde chodiť v tom jednoizbáku 😒

martinka17
10. jan 2011

@terina25 to sedenie, to je super, ja si pamätám, akurát sme pozerali video ako sa usmieval oklo hlavy keď si akože sám sadol, ale mi sme začali skoro, lebo sa mu to páčilo a takto akože "sedel" na 4 mesiace, ale normálne sám sedel až na pol roka a posadil sa až na 7,5...on je pomalší v rozprávaní, teraz začína akosi čudne opakovať spoluhlásky...ale zase štvornožkoval na 7 a chodil na 10,5 a práve preto ho s nikým neporovnávam, každé dieťa je iné. Samko teraz rád spieva a Jakubko skladá puzzle o dušu. Predtým Jakub viacej behal a Samko hadzal tvary do kocky aj hodinu 😀
ináč aj ja mám mini byt (40m2), ale to mu v nebránilo v pohybe🙂 Skôr naopak, každá prekážka bola výzva.

alline
11. jan 2011

ahojte baby, videli ste tu sialenu zenu co zo svojho babatka spravila viac ako handru? http://www.topky.sk/cl/13/869110/VIDEO-Nechutne... pre mna to bolo tak nechutne, ze som videla kusok a nechapala som ako moze byt niekto tak kruty k tak malemu babatku. Jaaaj by som ju chytila a narobila by som z nej fasirky. Ufff 😠

martinka17
11. jan 2011

@alline ja osm o tej metóde už počula videla aj v správach...škoda reči, 😝 Malý strašne premazane plače, idem s ním zatočiť 😵 😵 😵 Alebo radšej rozprávku, to pomôže viacej 😀

zuzi26
11. jan 2011

ahojte, s tym mliekom ste ma upokojili, tak zacinam aj ja davat kravske...aspon na niecom usetrime. Hanku zacnem plienky oducat az v lete, teraz sa mi fakt nechce. Terina maly ti krasne pribera, co tes sa, ze budes mat velkeho chlapa doma🙂 Hanka ma teraz skoro 13 kg - to je vraj tiez nie malo 😉 Ona nepapa vela, ale je taka buclata a mne sa to paci, faldiky na detickach 😉
Co planujete malym na narodky? My sme zvazovali detsku kuchynku, ale nechcem si tym zapratat byt - mate to niektora, hraju sa s tym deti? Nasa Hanka dostala na vianoce salocky z ikey a tak nam stale vari kavu 🙂 co sa tyka torty, my sme mali minuly rok taku peknu marcipanovu ale moc nam nechutila, bola moc maslova a nudna - tak tento rok bude radsej chutna slahackova z Danely - bratislavcankam odporucam vola sa torta Danela - slahackovopudingovy krem a maliny plus banany - mali sme na krstiny a bola fakt genialna!!!
terina ty ako chodis von s dvoma na prechadzky? Ja som sa rozhodla, ze kupujem surodenecky kocik od ruky, my nevieme prejst ani 5 m, Hanka mi uteka opacnym smerom, a cez vikend chodim s muzom a s dvoma kocikmi. Ale on je cele dni v robote, ta potrebujem byt mobilna, aj ist do obchodu...

martinka17
11. jan 2011

@zuzi26 a nestačil by vám skejt ku kočiariku? Ja už kočiar skoro ani nepoužívam, halvne malý tam nechce sedieť, zvykol si chodiť sám, tak aby si ten súrodenencký o 3 mesiace nepredávala🙂

andrea142
11. jan 2011

ahojte

hlásim sa po víkende .................... už je celá rodina nakazená 🙄 🙄 🙄 ......ja s manželom na antibiotikách
Lili má od piatka horúčky plus nádcha plus sopeľ, je mrzutá, len na mne lipne, aj vracala z hlienov v sobotu a aj nehodu sme mali spadla zo schodov 😖 ☹ .......čo máme á schodov k horným izbám ,tak 6 zletela dole. už bola skoro hore ,len sa nahla troška dozadu a už padala. ani som ju nevedela zachytiť. až dole. našťastie nič vážne akúrat má poriadnu modrinu na uchu.
včera som s ňou bola u lekárky robila jej CRP ale zápal nemala tak máme iba sirup proti kašľu. pri kašľu ju napína ale už vykašliava. nos sa jej dnes už viac pustil, ale fúka si ho strašne slabo tak jej ho večer a na obed vysávam. to je plaču. 😖
zajtra mám poradňu strašne sa mi tam nechce 😅 😀 ..............včera som bola na sone obličiek ,tam je všetko ok lekárka ešte kukla bábo ale len tak narýchlo a hovorila ,že je otočené dole hlavou čo pred 3 týždňami bolo ešte priečne.
@vanilka2612 : my sme mali minulý rok macka pú aj tento rok som ho chcela ale teraz sa jej strašne páči rozprávka Mačky aristokratky tak pokukám nejaký obrázok z toho .....a mali sme takú ovocnú tortu akúrat na to som sa naštvala ,že obrázok bol A4 a keď svokra doniesla tortu tak tá bola kruhová a ešte mi povedala ,že sa cukrárka stažovala ,že nejaký blbý papier som objednala ,lebo sa pokrčil, že mala som od nej objednať že aj ona má tie jedlé tort.oplátky. .................... no skoro ma porazilo. krava ......... ešte doteraz ma to vie vytočiť ak na to pomyslím . 😝 a pritom som hovorila svokre nech spravia tortu A4. ....no čo už.
@terina25 : no to sa Lili schovať mohla ,ona ne,mala 2x váhu na 6.mesiacov ,lebo vtedy sme mali problémy s tým mliekom. a na rok mala 10kg 😀
@zuzi26 : ja som rozmýšľala nad tím poníkom čo sa ošetruje ale ešte nie som 100% rozhodnutá 😀 , kuchynku máme a s tým sa strašne rada hrá varí kávu a všetko možné 😀 ....umýva riad , 😀 ...celú ju rozhádže takže to ju zabaví na cca hodinu aj viac 😀 ................. ináč aj ja strašne rozmýšľam na súr.kočíkom,lebo aj Lili je strašne lenivá a už dopredu si viem prestaviť tie hysáky čo bude mať keď dáme bábo do jej kočíka 😖 😅

terina25
11. jan 2011

@zuzi26 my máme doma kuchynku a veľmi sa s ňou Sofi nehrá.možno 1.deň a potom už nič.teraz jej tam len sadá prach 😒 A na narodky som kúpila toho poníka bubu s tlčúcim srdiečkom-je to straaaašne krásne 😵 a sadu na jedenie macko pu.

a vonku chodím tiež s dvomi kočiarmi,keď je muž doma.sama vonku nechodím 😉 tiež som zvažovala súrodenecký,ale neoplatí sa to.aspoň podľa mňa,lebo sofi by v ňou už neobsedela.Na leto jej kúpim ešte taký golfáč,čo sa tam dá len sedieť a hotovo 😀 to stojí tak cca.50 eur.ale to tiež kúpim len kvoli dovolenke.

terina25
11. jan 2011

a ešte sa chcem spýtať...vy ste ektoré kupovali také obrázky na torty.odkiaľ ste to objednávali?a robili ste doma tortu,či dávali robiť?lebo ja by som chcela teraz upiecť sama.ak máte nejaký dobrý recept a hlavne to nie je náročné na čas,tak šup s ním 😉

andrea142
11. jan 2011

@terina25 : ja som objednávala od jednej baby z minibazaru. je tam strašne veľa ponúk aj motívov. a mali sme jednu objednanú a jednu mama upiekla ananásovú . 🙂

martinka17
11. jan 2011

baby, asi by som mala začať na tie narodky myslieť aj ja, len mám ešte 3 týždne, tak to beriem, že času dosť🙂 Aj tak od zajtra robím kuchyňu, tak po večeroch budem u našich asi plánovať 😀

andrea142
12. jan 2011

no dnešná poradňa dopadla tak ,že nedopadla nijako 😀 😀 😀 ,keďže sa nekonala ,len ja som o tom nevedela ,lebo mi doki pred vianocami kázal dojsť za 3 týždne a nebola som tým pádom zapísaná ,a nedali mi vedieť ,že sa ruší a mám dojsť v pondelok. .............ale ja som mala tušáka,lebo sa mi strašne nechcelo ísť . no nič aspoň mi sestrička odmerala tlak 😀 😀 😀 ..................takže v pondelok idem zase .

andrea142
13. jan 2011

@terina25 : Teri ja som mala obrázok minule odtiaľto 🙂 ......... http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=88710

andrea142
13. jan 2011

teraz som Lili objednala tento obrázok :

vanilka2612
13. jan 2011

Andrea,to sa len upecie piskota a navrch sa polozi ta oplatka? I ked ja piest vobec neviem 😀 😀 ☹

terina25
13. jan 2011

@andrea142 Adi ďakujem za ten link.hneď pozriem 😉 inak to aj mňa zaujíma,že ako sa to dá na tú tortu

lawli
13. jan 2011

@vanilka2612 @terina25 ahojte ,vidím ,že už aj u vás sú úvahy nad tortičkami pre drobcov 🙂 ja budem piecť sama ,ešte neviem presne čo ale marcipánovú....a niečo ešte možno aj babka donesie 🙂 No nie toto som chcela , kuk tu je návod ako na ten jedlý obrázok 😉

https://www.youtube.com/watch?v=h3LNtwezJoE


https://www.youtube.com/watch?v=r0Dug2vWOT0
andrea142
14. jan 2011

@terina25 : teri to sa iba položí na hotovú tortu a naleješ na to želatínu bezfarebnú. aspoň mama tak robila.

baby nemáte niekto recept na takú jogurtovú tortu dole je cesto potom na tom jogurtová plnka ale taká želatínová a na tom ovocie .....ja by som tú chcela robiť ale nemám recept, tú sme si objednávali u jednej pani ale už nechcem lebo minule mi odstrihla z obrázka...................tak by som ju skúsila spraviť. .............či sa mi podarí je už druhé 😀 😀 😀

andrea142
14. jan 2011

@vanilka2612 na trošku krému alebo moja mama zvykne na piškótu a naleje na to tú bezfarebnú želatínu a tým prichytí ten papier . alebo teraz som kukala tie linky čo dala @lawli tak aj tak sa to robí no neviem kde by sa dal zohnať ten gel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre