Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lawli
26. jan 2011

@andrea142 ono je to len koli tomu malému....inak rád nekuká telku a ani kreslené rozprávky, najčastejšie ho pristihnem pri správach ,že sa tam zahľadí nadlhšie. Jednoduch on potrebuje dialóg...vobec ho nebaví film , rozprávky...a čo ho najviac priklincuje tak to sú práve deti 🙂
Inak super ,že ti došla ta oplátka ,len sa pekne vytešuj 😵 A kedy mate oslavu ?

@martinka17 No da sa povedať ,že celkom dobre spinkáme ,mame tu v okoli detičky čo sú natom horšie....trasenie v kočíku a tak podobne 😒
Ja som s tými paličkami tiež viedla na začiatku taký vnutorný boj sama so sebou. Ale nakoniec ma presvedčil manžel ,že je to lepšie akoby mal liezť vrchom. Tak sme si na to všetci zvykli ani neviem ako... 🙂

andrea142
27. jan 2011

@martinka17 : no je to taká iba sem tam práca alebo lepšie povedané výpomoc 🙂 ...minule som jej robila nejaké tabuľky a teraz musím napísať osnovy ku kurzom čo sa robia z EU. ale aspoň niečo 😀 ....hlavne ak už teraz budem mať tú rodičovskú 190€.........................

strašne blbo spím už .......neviem ako vydržím do marca 😅 ....už by som chcela mať po. no poradňu mám až 2.2. malá je natlačená na pravý bok ako keby odtiaľ aj chcela vyjsť a nie zdola 😅 😀 😀

@lawli : moja občas futbal kukne ,lebo väčšinou svokor len to pozerá tak sa zahladí .......alebo čo som spomínala DVD Mačky Aritokratky. no a ešte večerníčkek má strašne rada. ináč telku tiež nie.
budeme oslavovať piatok presne na narodeniny 4.2 lebo potom v sobotu ideme na svadbu. a v nedeľu budeme dospávať 😀

martinka17
27. jan 2011

@andrea142 ale veď je to len 5 týždňov, to je raz dvaaaaa 😀
No privirobiť by som si chcela ajja, tak nič, ja idem žehliť 😠

andrea142
27. jan 2011

@martinka17 z tvojho pohľadu u mňa je to ešte ako keby rok 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja už týždeň obchádzam takú kôpku oblečenia a nie a nie sa dokopať k žehleniu 😀 😀 😀 .....................dnes ideme k tete ,mama šije neveste šaty tak jej berieme vyskúšať a potom k druhej tete na kávu a len tak sa flákať.

martinka17
27. jan 2011

@andrea142 to rýchlo prejde, možno príde bábo aj skôr, neboj🙂
JA mám požehlené a druhú kopu už suším, ale mňa to našťastie baví

terina25
27. jan 2011

@andrea142 Adi,buď rada,že je bábo ešte v brušku a možeš si vychutnať Lili.viem,že ten posledný mesiac je hrozný.ale naozaj,máš posledné týždne na to,aby si sa mohla venovať len Lili. 😉 potom budeš spomínať na tie časy,keď ste boli len vy ,,dve,,

andrea142
27. jan 2011

@terina25 : tak to hej, nebudem vedieť ani kde mi hlava stojí 😀 ..................tak dúfam ,že aj druhé bude ako Lili. ináč veľmi rozmýšľam,že si objednám takú šatku na nosenie, keby v tom nechcela byť tak potom predám alebo podarujem bratrancovej žene oni čakajú v máji 😀 a nemusím si lámať hlavu nad darčekom ......ale zase ak bude na mne visieť tak aspoň budem mať voľné ruky 😀

martinka17
27. jan 2011

@andrea142 aj mňa šatka veľmi lákala ako tehu 😀 Len som sa bála, aby si krpček nezvykol...nakoniec som ju ani nemala, Ale je iné to riešiť pri jednom a iné pri 2 deťoch. Ale vynález je to asi najstarší na svete, no nie🙂

andrea142
27. jan 2011

@martinka17 : no veď hej ,pri Lili som mala od sestry požičanú klokanku no ale to bola strašná blbosť ,lebo som mala vždy pocit ako by mi vypadla tak som to mala asi iba 2x a potom to sa nedá od narodenia ale tuším od 2.mesiacov .....preto teraz strašne rozmýšľam nad šatkou a už som rozhodnutá na 90% a každým dňom to ide hore 😀 .....hoci aj ceny sú pekné ale teraz pre toto bábo som ešte nič nekupovala ,lebo všetko bude mať po Lili ( ak sa doky nepomýlil s pohlavím 😀 )tak preto chcem tú šatku 😀

andrea142
27. jan 2011

dnes mi nejak blbne internet už som sa milión krát prihlasovala,lebo ma to stále hádže von 😠 😠 😠

martinka17
28. jan 2011

@andrea142 ak si ušetrila vdaka lili, tak prečo si nekúpiť,nie🙂
A ten koník, niekedy ma ide tiež poraziť ☹

martinka17
30. jan 2011

Tak mi máme za sebou prvú oslavu. Samko bol podarený, sa vytešoval, že mu nosia Darčeky, to slovo stále opakoval, aj dnes ráno. Dostal hlavne autíčka, tak má čo demolovať a koberec na hranie s cestami a garáž. Sviečku sfúknuť nevedel, teda sa mu nepodarilo🙂 Aj sa snažil, len to musíme ešte nacvičiť. 😉

andrea142
30. jan 2011

@martinka17 : on je 29.1 január ? tak ako Terinina Sofi .....
......tak gratulujeme a želáme všetko najlepšie 😀 a posielame pusu ........... nás to len čaká 😀 ...............ináč ak sa spýtam Lili ,že koľko rokov bude mať tak povie " tri " 😀 .....alebo občas "deväť " 😀 😀 😀 dva ani za boha ......sviečku sfúknuť vieme, cvičili sme pri mojich( november ) aj mužových ( december ) narodkách 😀 😀 😀

andrea142
30. jan 2011

@terina25 : Sofi želáme všetko najlepšie,k narodeninám 🙂

martinka17
30. jan 2011

V pvom rade som ráno zabudla
Všetkým februárovím bábätkám všetko najlepšie k narodeninááááááááááááááááám 😵 😵 😵 😵

@andrea142 dakujeme 😵 😵 Ináč aj Samko, koľko máš rokov? A on TRI 😀 ale niekedy sa trafí na 2. Ale ukáže skoro 2 prsty, síce palec len na poly, ale učíííííí sa 😀
Popravde, tie darčeky sme si včera viacej užili ako na vianoce, akosi lepšie to vnímal🙂

lawli
30. jan 2011

Jeeej tu sa už začína oslavovať 😵 😵 My si ešte počkáme ,medzi poslednými 🙂
Filipko už vie asi dva mesiace povedť dva ,teda DA a aj ukázať ,cvičili sme skor 😀 😀 😀

@terina25 prajeme Sofinke všetučko len to najlepšie k narodeninkám 🙂
@martinka17 aj Samkovi prajeme všetko len to najsamlepšie.... 🙂

terina25
31. jan 2011

Ďakujeme za blahoželania 😉

andrea142
31. jan 2011

baby musím sa pochváliť, ako som sa bála ,že Lili bude robiť bordel pri zaspávaní ,tak to bolo zbytočné. pekne zaspí sama. 😵 😵 ......po vypití mlieka ju uložím do postieľky a pekne tam leží ,nakoniec zaspí sama 😀 .......už som to mohla dlhšie praktizovať ............len som sa bála ,že bude plakať alebo hysterčiť a pekne si zvykla.

v sobotu ideme na svadbu už sa teším, síce som zvedavá koľko vydržím.

celý víkend som mala nejaký blbý ,stále som mala pocit ,že mi o chvíľku praskne brucho ,ako keby som bola nafúknutá, ale to som nebola ,lebo som bola aj na veľkej, dokonca viac krát. k tomu ešte plus aj malá sa pchá na také miesta ,že ma to občas aj dobre zabolí. Lili sa mi pchala stále pod ľavé rebrá a toto druhé si vybralo druhú stranu ale nie rebro ale pod nim a väčšinou bok, až mám pocit ,že odtiaľ chce von. no už by som brala marec alebo sa na poradni ,v stredu rovno lekára opýtam, že kedy, normálne by som rodiť nechcela,keďže tú EPI nemôžem kvôli prvému CR,aj tak ma dosť bolí tá jazva hlavne ak sa moc namáham.....stačí upratovanie v sobotu ,a už ma pichá v jazve alebo cítim rezavú bolesť, a mám ju aj dosť citlivú ,ak tam mám tepláky dosť ju cítim, tak som zvedavá čo povie..................malá má zase nejakú časť tela pod pravým rebrom ,taký malí kopec si tam cítim asi ruka alebo noha alebo neviem čo 😀 ................už iba frflem 😀

martinka17
31. jan 2011

@andrea142 vidíš, malá je šikulka. Chce ti to pekne uľahčiť🙂
A ten pôrod...niekde som čítala, že ak sa prvé narodilo CR, tak aj druhé ide pre čosi často nakoniec na CR. Na druhej strane som čítala, že každý CR je riziko pre matku a tak je dovolené rodiť na CR max 3 krát, potom je to už priveľké riziko, tak to lekári neradi robia....
Neporadím
Idem do vane🙂

andrea142
31. jan 2011

@martinka17 no je tam možnosť roztrhnutia rany keď tlačíš preto ,sa aj lekári istia ,že radšej CR ako normálny pôrod. plus tá Epi tú nemôžem ,lebo by som necítila ak sa niečo deje ( ruptúra ) ,preto by som normálne nechcela. nie som taký typ ,čo má rada bolesť ak sa na to niekto cíti ,nech si to odrodí normálne...............mám z nej až panický strach.......veď už len pri menzese umieram tak neviem ako by som prežila pôrod 😅 😅 😅 😀 😀 😀

idem aj ja spať, dnes som povinne robila až mám z toľkého sedenia stŕpnutý zadok 😀

martinka17
1. feb 2011

@andrea142 ti nezávidím, fakt nemám čo☹

Ja zase riešim Samka, mal v noci len trošku zvýšenú teplotu, 37,3 najviac, teraz zaspával s 38,2...ma porazí, len dúfam, že sú to fakt zuby a nie niečo horšie.-(

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 tak sme na tom podobne ......aj Lili ráno mala zvýšenú teplotu a teraz na obed už 38°C asi tiež zuby ,včera jej ešte nič nebolo. ale zase aj kašle a začína je tiecť z nosa 😖 ..............som zvedavá čo sa z toho vykľuje ...a to sa v sobotu chystáme na tú svadbu

martinka17
1. feb 2011

@andrea142 jaj, tá svadba musí ísť, už len pre tú zábavu🙂 tak to som o niečo lepšie na tom, lebo Samkovi nič nie je, len je umamkaný, pýta si dudu a je uplakaný, ale nesoplí, nekašle...zatiaľ🙂

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 no som zvedavá naozaj čo bude, lebo sa už celkom teším na tú svadbu, síce vypadám a hýbem sa ako veľryba 😀 ...ale aspoň do pól noci keď sa pôjde prezliecť nevesta by som tam chcela byť. ..................ak to už nezbalia o deviatej,lebo tam bude iba naša rodina ( cca. max. 50 ľudí ),lebo baba je z Rumunska .....akúrat minule spomínala ,že jej dôjde asi mama s priateľom čo žije, lebo doteraz sme mali byť iba z našej rodiny .

martinka17
1. feb 2011

@andrea142 tak to som zvedavá, ako to tam budete mať.

Ináč nedáš do albumu jednu svoju fotku ako teraz vyzeráš? Či si fakt ako velryba? 😵 😵 😵 😵 😵

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 :už sa fotím týždeň ,len sa k tomu neviem dokopať 😀 ........zajtra pridám .......potom si to hneď porovnám ,či so bola pri Lili väčšia alebo teraz 😀 ..........naposledy som sa fotila asi niekedy v 20tt alebo viac tt nájdem to a hodím sem ...potom tú čerstvú fotku, zajtra 😀

andrea142
1. feb 2011

nejde mi pridať ,zase 😠 😠 😠 😠 ......................skúsim večer

vanilka2612
1. feb 2011

No tak sa pridavame do skupiny chorych, v noci 39,4 teplota, vcera nic nechcela jest...dnes tiez cely den teplota..tak sme isli k dr.a je z toho angin 😒 😠 😖 A to pred 3 tyzdnami dobrala antibiot., teraz zase...Pritom sme boli chori pred rokom naposledy ☹ a teraz sa to znova opakuje...V noci sme davali zabaly ale uplne opacne ako sa ma davat..My ssme davali na ruky a celo, a dr.povedala ze na trup,,tak super,asi preto jej neklesla...
Ozaj Andrea ake meno ste vybrali malej?

martinka17
1. feb 2011

@vanilka2612 tak sila, to sa všetci dohodli? 🙂 Ináč Samkovi nieč, totál nič nie je len tie hnusné teploty, vrrrr ☹

andrea142
1. feb 2011

@vanilka2612 : ešte je vo fáze riešenia 😀 😀 😀 ...................asi Sofie hoci mužovi sa páči po maďarsky Zsófi....alebo skončíme pri úplnom inom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre