Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

vanilka2612
17. mar 2011

Diky Romi za radu, dnes pokracujeme dalej v oducani ...ale nedala som gatky len tak naholo teplaciky...tak uz aj sama sadne...mozno ked ma gatuse ,tak si mysli,ze to je plienka tak cvrkne...neviem,uvidime ako to pojde dnes,drzte palce 😉 😉 😉

sonya08
17. mar 2011

@martinka17 tuším tie deti chodia niekam spolu na školenie asertivity 🙂 aj u nás je všetko strašný boj, na všetko má odpoveď nie : ideme cikať - nie, ideme von - nie, a presne, keď už sme vonku domov zase nie, ja už som v takom štádiu, že niekedy to musím ísť rozdýchať niekam ďalej od svojho "poslušného" syna, lebo by som asi zinfarktovala 😠

martinka17
17. mar 2011

@vanilka2612 držííme
😀
@sonya08 tak ja som včera mala krízu, až som skoro plakala. ako nekonečne len NIE, nie, nie....fakt to bol blbý deň. Dnes som zase nad vecou a jeho nie, to mi až tak nevadí. Aj teraz nie spať a zalomil behom minúty, tak asi predsa len mama mala pravdu 😅

andrea142
18. mar 2011

baby úprimne vám závidím to kojenie ..... no ja sa s ním neviem nejako stotožniť 🙄 🙄 🙄 .....aj teraz len prežívam stresy ,že koľko mi pije a každé tri hodiny ( okrem večera ) prikrmujem Bebou 60ml .......prsia sa mi nalievajú ale mám až panický strach z toho že koľko mi môže vypiť ......možno so príliš pohodová ,lebo keď dáš fľašku tak vidíš koľko bábo vypilo.................a to UM sa bojím odložiť ....... som strašná ......
napr. včera som jej dala po kojení 90ml UM čo vypila ale potom aj vyvracala dosť toho 😖 a pred tým každú cca. hodinku bola na prsníku tak teraz neviem či ju až moc nekrmím 😅 😅 😅
ak sa rozhodneme pre tretie tak to rovno v pôrodnici im strčím do ruky UM s tým ,že kojiť nehodlám ,lebo iba depka ma z toho chytá.

a hlavne sa bojím toho ,že to bude ako pri Lili kde sme sa s jedením natrápili a to už nechcem zažiť 😖 ...Sofi je teraz v tom jedení úžasná ,( klop, klop, klop ) dnes dostala na obed 60ml materského mlieka čo sa mi podarilo odsať a 60ml UM a vypila to všetko. bude z nej riadny tučko 😀 ......už teraz má dvojitú bradu 😀 😀 😀

no len sa sťažujem 😅

terina25
18. mar 2011

@andrea142 Adi,k tomu kojeniu.ja som sa tiež s tým natrápila.Sofi som kojila len 4 mesiace a Sebiho ešte menej - len 2 mesiace.a chcela som veľmi kojiť malého dlhšie.ale bohužiaľ. 😔 hneď ako som prišla z porodky som sa po 3 dňoch vrátila do nemocky,lebo som dostala taký zápal že až.mala som 40 C teploty,nevedela som ani chodiť a nie to sa ešte starať o 2 deti.ešte dobre,že som bola vtedy u mami,lebo neviem,čo by som robila.a keď videl lekár moj prsník,tak mi povedal,že taký hrozný zápal nevidel.dal mi na to atb a bola som potom na kontrole.a bol prekvapený,že sa to tak dobre hojilo,lebo že sa bál,že to budú musieť rezať,že to bolo tak strašné 😕
mne pil Sebi každých 30 min.nedávala som mu žiadne UM,lebo som vedela,že keď mu raz dám fľašku,tak to potom skončíme na UM.no a tak sa aj stalo.ja som mu síce dávala aj moje mlieko ťahať,ale on asi nič nevyťahal ,len sa s tým hral a papal potom už len UM.a to som mala toľko mlieka že až.tiež som bola nešťastná z celého toho kojenia-nekojenia.ale čo už,keď raz na to nemám ,tak na to nemám.aj iné mami nekojii ani toľko čo ja,a bábätká žijú.

len čo je horšie,že teraz to najviac ľutujem ,pretože máme zdravotné problémy 😢 😢 preto si hovorím,že keby som kojila,tak možno by toto nebolo.ale to je len,keby bolo keby.možno by som tomu nezabránila aj tak...

andrea142
18. mar 2011

@terina25 : no ide o to že my sme išli z nemocnice domov s tým že je dokrmovaná , kvôli žltačke lebo ju mala silnú takže musela papať pravidelne ,preto to UM aj dávam ................síce teraz už nie je žltá ..............musím pripomenúť lekárke na poradni tú žltačku ale ak jej to už ustúpilo tak by to malo byť asi v poriadku

a ináč ja tomu moc neverím ,že ak je bábo kojené tak nie je choré ale je to iba môj názor .....lebo napr. sestra jednu dcéru nekojila a druhú kojila a obe už pár krát prekonali zápal plúc a neviem koľkokrát mali antibiotiká a Lili som kojila 2,5m a antibiotíká mala iba raz .........takže asi preto tomu neverím 😖 asi je to individuálne pri každom dieťati .

terina25
18. mar 2011

@andrea142 aj moji krpci mali obaja žltačku.inak sa čudujem,že ti niečo také povedali,myslím tým,že treba dokrmovať ak má žltačku.mne povedali,že mám veľa kojiť,že to pomáha .ale všade hovoria niečo iné.

ja si tiež myslím,že to kojenie nemá až taký význam na to,či bude dieťa choré alebo nie.ale keby som bola kojila,tak by som si to aspoň teraz nevyčítala,že možno by sa nestalo to,čo teraz 😖 aspoň by som vedela,že ja som urobila všetko,čo som mohla,aby som sa tomu vyhla,ale že to aj tak nepomohlo.ale to je všetko keby bolo keby,...to už možem teraz len uvažovať a rozmýšľať...

andrea142
18. mar 2011

@terina25 : asi preto ,lebo v nemocnici mi malá iba chudla ,preto aj to dokrmovanie a vtedy už začala priberať, síce aj naša obvodná povedala aby papala pravidelne síce dokrm nespomínala ale ja sa bojím jej nedať UM a len kojiť, 29.3 máme poradňu tak potom uvidím koľko pribrala 🙂 ............dnes si požičiam od mamy kuch. váhu a zmeriam ju aby som bola pokojná 😀

terina25
18. mar 2011

@andrea142 aj moj malý dosť schudol v porodnici.a nekázali mi dokrmovať,lebo kým sme šli domov,tak už mal naspäť toľko ako po porode.čomu som sa dosť čudovala,lebo on v porodnici len stále spal.keď jedol za celý deň 4x,tak to veľa.ale zase,keď sme prišli domov,tak sa nevedel dojesť 😀 to mu zrejme aj ostalo,keďže predpokladám,že už má hádam aj 11 kíl

andrea142
18. mar 2011

@terina25 no Sofi mala pôrodnú hmotnosť 3840g a do 4 dňa len chudla mala 3440g tak vtedy mi povedala lekárka ,že mám dojsť večer ju odmerať a to som ju naozaj mala na prsiach každých 1,5h lebo sa tak budila a do večera ešte schudla 20g takže vtedy mi dali to UM .......ráno na druhý deň potom ju dali na tú lampu lebo mala vysokú hodnotu tej žltačky až po tom dokrmovaní mi začala priberať .

dobrá váha Lili má teraz 12,4kg 😅 😀 😀 😀 .........tak Sebi je poriadny papkáč 😀

martinka17
18. mar 2011

@andrea142 adka netráp sa, ak kojenie nefunguje a ani sa v tom necítiš dobre, tak práve preto sa vymyslelo UM. Ja viem, aké to je kojiť a trápiť sa....síce mne kojenie nevadilo, zase som mala strašné zdravotné problémy, pol roka sa mi vracali zápali prsníka, aspoň raz za týždeň silno upchatý mliekovod, to nevravím o atopickom exéme, ktorý sa mi vďaka oslabenej imunite pri kojení spustil, neliečený zápal šľachy.....ach jaj, toho bolo a je. Ale obrovská výhoda, pomocou kojenia som po pol roku mala dole 15 kg oproti tej pred pôrodom, a to som len 10kg pribrala...to chudnutie, to bolo až príšerne rýchle 😅 Len kojenie ako také nám išlo dobre a preto som to zaťala zuby a dodnes kojím môljho závisláka. Ten ale na šup stiahol 70ml hneď po narodí, nemal problém 😀 A ja si myslím, že dôležité je, aby si bola v pohode, ak nebudeš v pohode, nebude ani sofinka, to za to nestojí. Len si pekne oddýchni a ak prestaneš kojiť nevadí. A k imunite, to je asi pravda...Samko nemal atb ani raz a oker 3 dňových teplôt zo zubov alebo vírusu mal len 2 krát trošku soplíky...takže asi to fakt funguje 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ale spokojné bruško je dôležitejšie ako nejaký trend kojiť za každú cenu 😉

andrea142
21. mar 2011

dnes máme za sebou otrasný deň ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .................. Sofi sa začala nervačiť keď som ju priložila k prsníku ........u Lili sa takto skončilo kojenie až na to že tá s tým začala ako 2 .mesačná ........no Sofi ju predbehla ako 2.týždňová 😖 😖 😖 ....akože sa cítim o ničom a celé kojenie mi už lezie na nervy.................hlavne ak si vybavím ako ma všetky sestričky aj s doktorkami v nemocnici presviečali ,že hoci Lili som kojila 2.mesiace Sofi budem "určite dlhšie" 🙄 🙄 🙄 a pritom sa mi zdá ,že mám menej mlieka ako pri Lili. ...............................keď vynechám jedno kojenie tak si viem odsať max. 30ml ( to za 3.hodiny ) takže sa jej ani nečudujem ,že sa nervačí keď jej odtiaľ nič nejde, chvíľku ťahá a pekne prehĺta a potom sa začne pučiť a iba reve 😢 😢 😢

martinka17
21. mar 2011

@andrea142 Aďka, kašli na to netráp sa. 😵 😵 😵 K odsávaniu....ty nevieš tak dobre odsať ako dieťa...takže Sofi v pohode môže vyťahať dosť, toto by si nemala sledovať. A prečo si odsávaš? Chceš zvýšiť produkciu alebo je ti lepšie dať jej fľašu? Ak kvôli tvorbe mliečka, tak nezabudni veeeeľa piť, mne osobne napríklad voda natvorbu nepomáhala , len čaj, stačil klasický ovocný,ale musel to byť čaj, nie minerálka alebo iná voda. A ak sa ti lepšie krmiť z fľaše....netrápte sa, dôležité je,a by ste boli obe spokojné a nie jedna unavená z kojenia a druhá nervózna, že netečie samo. Ak už Sofinka vie, ako je ľahké piť z fľaše, jasné, že sa jej nechce čakať, kým si mliečko pritihane. Kojenie je super, ale nie za každú cenu 😉

andrea142
21. mar 2011

@martinka17 : no flašu používame od nemocnice ,lebo kvôli žltačke musela jesť pravidelne aj z nemocnice sme odchádzali s tým ,že ju dokrmujem, tak som s tým pokračovala aj doma. to že najviac ma na tom štve to ,že ak ju kojím neviem koľko toho zje .....a čo sa týka odsávačky mi poradili ,že mám vynechať jedno kojenie a odsať ,že koľko mlieka mám , no ale asi moc nie, pri Lili som mala viac ,teda viac som si vedela odsať , no a čo sa týka pitia tak pijem veľa aj vodu aj čaj ovocný aj na tvorbu mlieka mám čaj a ešte vineu, .......................a Sofi pije z fľašky strašne hltavo, preto bolo lepšie ,že najskôr som jej ponúkla prsník a potom fľašku ,lebo to nepila ako keby týždeň nedostala jesť 😖 ...................odsávam iba občas ,napr. večer pred spaním ,lebo malá je okolo 20:00 a potom sa budí až medzi 1:00 - 1:30 a pred spaním mám pocit ,že ma to tlačí 😅 ,tak si odsajem ale max. 20-30ml.....to mi hovorili ,že ona si vytiahne viac, cez deň niekedy nemám šancu ( aspoň doteraz som nemala ) odsať ,lebo niekedy je na prsníku každú hodinu

martinka17
21. mar 2011

@andrea142 nechcem veľmi radiť, lebo nie som laktačná, len čo som kojila a nechcem zle poradiť. Akú máš odsávačku? Ale ono ani to veľa nerozhoduje, čím odsávaš, ja viem podľa seba. Jeden prsník odsaté v pohode 150ml za pár minút, druhý soootva 50ml....skrátka niekedy to mliečko tečie blbo a neviem čo s tým, ja som skončila pri kojení len z jedným funkčným prsníkom 😉
Aspoň že tak pekne spinká v noci, to je hlavné 😀 😀 😀 😀

andrea142
21. mar 2011

@martinka17 :mám avent ručnú, ...............no hej to som strašne rada ,aspoň niečo 😀 ................dúfam že sa nám napraví aj to kojenie aspoň po tú dobu ako s Lili, len rada by som sa vyhla tomu čo som prežila s Lili ,že mi UM nechcela jesť ,čo našťastie pri Sofinej pažravosti zatiaľ nehrozí 😅 ( klop, klop,klop na drevo 😀 )
dúfam ,že mi zajtra nebude nervačiť pri kojení .

......ja už v nemocnici som mala pocit ,že to mlieko sa moc nespúšťa , teraz je to o niečo lepšie ale zase asi to jej už nestačí, no som zvedavá ako dopadneme.
no idem spať, dobrú ,zajtra dám vedieť potom ako sme na tom ,teda ak budem mať čas 😅 😉

klementina
21. mar 2011

@andrea142 gratulujem k malickej. som si spomenula, ako sme boli spolu v porodke, ze uz som mohla mat aj druhe 🙂
ja sa ti nechcem do toho kojenia moc starat, ale neviem preco furt riesis kolko toho vypije. ja som malu kojila aj kazdu hodinu, ked bola hladna. a nikdy som nevedela kolko vypila. cim viac kojis, tym viac mas mlieka. zbytocne tu tvorbu mlieka brzdis tym, ze ju dokrmuejes. ked sama citis, ze mas vecer plne prsia, tak mlieko mas. a budes ho mat dost, ked budes len kojit. ja by som to na tvojom mieste skusila len s kojenim a nevzdavala to.
okrem toho, co vsetci pisu, je to hlavne o pohodli, nemusis sa starat o flase, vyvarat, mozes chodit s malou hocikam a nemusis mat starost o mlieko. podla mna si to fakt len komplikujes sama pre seba. sa trosku posnaz, alebo sa spoj s nejakou laktacnou.
drzim palce.

martinka17
22. mar 2011

@andrea142 ináč klementina má pravdu, to je zbytočné riešiť, koľko vypila. Ja som nikdy nevedela koľko Samko vypil. Problém je, že si krmila LILI z fľaše, tak sa stresuješ, že to nemáš pod kontrolou. Si raz písala, že mala Sofi cicinku a potom ešte fľašu a dosť vygrckala...teda si ju prekrmila.Aj Samko to robil. Ťahal mlieko ako o život, potom ani nepustil cicinu a riadne sa zgrckal, doťahal ešte trošku,aby mal mlieko až za ušami a až potom bol spokojný 😀 Ale nikdy som nevedela, koľko vypil a ani som to nezisťovala. Sofi môže mať aj iné problémy, nie len hlad.Ale neboj, vy to zvládnete, či už na UM alebo s kojením 😵

andrea142
22. mar 2011

@klementina
@martinka17 : baby hej priznávam ,že to asi komplikujem ,len od Lili mám strach ,že aj druhé mi bude odmieta jesť ako Lili ,tam som sa s ňou dosť natrápila ohľadne toho jedenia. pri Lili to bolo 6.mesiacov boja čo sa týka kŕmenia a asi mi to nejako zostalo v podvedomí a bojím sa že to bude aj teraz také. preto sa aj bojím odložiť tú fľašku. no nejako to budem musieť poriešiť . ..............Klem, čo sa týka kojenia tak ju niekedy kojím aj každú hodinku, jedine cez noc ju nechám spať a cez deň je aj hore, takže akonáhle sa zamrví tak ide na prsia . možno ju naozaj prekrmujem 😅 keď to potom vyvracia, ..............budem sa snažiť nedať jej tú fľašku a uvidíme čo bude.

dnes ináč pekne papá a ani sa nenervačila na prsníku ale pekne papala. 😵
@klementina : čo sa týka druhého bábätka tak to hej ...aj ja som závidela v lete @terina25 ,keď sa jej narodilo druhé a ja som vtedy niekedy zistila ,že so tehotná, a hlavne ku koncu ešte viacej ,keď som už chcela mať potom 😀 , že sme sa skôr mohli posnažiť a už by som mala po 😀 😀 😀

martinka17
22. mar 2011

@andrea142 ale ono je jasné, že máš pocit, že všetko by malo byť lepšie, keď už máš skúsenosti....ale podľa mňa je každé dieťa iné.Ja by som nevedela sa starať o novorodenca s fľašou v ruke, mne bolo jednoduché dať mu dudu a on sa obslúžil. Teraz je už veľký, sám si povie, sám si aj vypýta, aj si tú fľašu podrží.....a keď bola Lili náročnejšia na papanie, tak sa ti ani náhodou nečudujem, že máš obavu🙂 Sofi ti pekne papá, skús jej dávať len dudunku, aby si zvykla len na ňu...uvidíš, ak to nebude fungovať, netráp sa a daj jej fľašu. A nestresuj sa, ak ti niekto bude tlačiť kaleráby do hlavy, že jediná cesta je kojenie. Jediná cesta je spokojná maminka a jej dieťatko, aj keď s Um, no a čo 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinka17
23. mar 2011

@andrea142 ešte by som ťa chcela poprosiť o pomoc, iste to máš teraz v žiiiivej pamäti. 😀 Katka by potrebovala vedieť, co vsetko treba po narodeni druheho dietata vybaviť.

andrea142
23. mar 2011

@martinka17 : no ja by som to netvrdila ,lebo som zabudla odhlásiť Lili a došla mi aj materská na Sofi aj rodičovská na Lili 😀 😀 😀........po prvé: skleróza multiplex 😀....... po druhé : odkiaľ som si to mala vycucať 😀 .......po tretie: keď som dostala papier o rozhodnutí materského nevšimla som si posledný list ,kde bolo ,že po narodení sa má odniesť Rodný list druhého na úrad práce 😀

takže najskôr rodný list ,potom zdravotnú, na matrike aspoň v Blave manželovi dali vyplnení papier na príspevok pri narodení dieťaťa akúrat treba dopísať číslo účtu a podpis, potom prídavky na deti to je tých 21€ alebo koľko ,a potom neviem na ktorom úrade ten príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa ( tých 600€ ,presné sumy neviem 😅 ).............. a ešte si môže uplatniť jeden príspevok ,neviem ako sa volá ale je to na staršie dieťa ak ešte nedovŕšilo 3 roky. je to nejakých 40€ a je to za obdobie asi 3.mesiace ale presne neviem, treba sa popýtať ,lebo tety na úradoch o tom dobrovoľne neiformujú. všetko sa vybavuje až s rodným listom . odhlásiť asi na úrade práce soc.vecí staršie ,že má nárok na materské ( čo som ja zabudla 😀 )....................asi všetko ak by ma ešte niečo napadlo tak dám vedieť 😀

martinka17
23. mar 2011

@andrea142 tak som už poslala KAtke a toto odkazuje
JEEEEEEEEEEJ DAKUJEEEEEEM KRAAAAAAASNE ZA INFO!!!

andrea142
28. mar 2011

hlásim sa po pár dňoch 😀 😀 😀

takže novinky u nás .....dnes sa Lili vysypala s odrážadlom-motorkou čo má a si oškrela bradu plus sme s ňou išli aj na pohotovosť lebo sa jej do brady dostal kameň a nevedeli sme ho vybrať , tam jej to vybrali a zalepili s takým špeci lepidlom a ešte lekárka vravela ,že to má akoby jeden steh 😖 😅 .......aj zuby si udrela lebo jej to krvácalo ale potom keď som jej umývala ,tak nehovorila ,žeby ju to bolelo tak tam asi nič nebude.

čo sa týka Sofi ,tak tá má od soboty nejakú blbú náladu, dosť často plače ,asi ju bolí bruško, no neviem, už mám plnú hlavu rád ,že prečo 😝 😝 😝 .......občas sa začína jedovať na prsníku, najskôr pekne saje 2-3 minútky a potom sa nervačí lebo jej asi už tak netečie ako na začiatku..................................... čo ma ale dosť trápi je to jej vracanie ☹ ☹ ☹ ☹ ..........niekedy dosť sa jej vráti a vypadá to ako keby vyvracala čo práve vypila ale niekedy iba naozaj máličko a čo sa je vrátia je to už také ako tvaroh................tak ja už naozaj neviem........................zajtra máme poradňu ,tak som zvedavá koľko pribrala a poviem o tom vracaní pediatričke, ......................dnes napr o tretej ráno papala ,potom iba plakala ,o piatej nakoniec zalomila ale len to 6:30 potom zase plač, potom už iba spala také desať minútovky nakoniec zaspala po obede okolo tretej keď sme išli von a keď mala jesť okolo 16:00 tak aj z prsníka celkom pekne papala občas nervačila, ale po odgrgnutí sa ovracala 🙄 ☹ ale zato spala potom v kuse 3h. teraz jej dávala svokra materské mlieko čo som mala v chladničke ,lebo sme boli s Lili na pohotovosti, že 3 krát sa jej troška vrátilo, tak som zvedavá čo bude dnes..................

@terina25 : v dobrom závidím ,že Sebi je už veľký chlap 😀 😀 😀 😀 nech už je aj Sofi taká veľká a mám pokoj 😀 😀 😀

10.apríla máme krstiny, zajtra potom dám vedieť ako sme dopadli na poradni.

darmka
29. mar 2011

@andrea142 čo sa tyka toho vrackania, ja som Matúska iba kojila a vrackal asi 5 mesiacov po kazdom jedle, dokonca aj hodinu, dve po jedle, co znamena, ze aj tesne pred dalsim jedlom, niekedy uz presne ako vravis take tvarohove, to uz mal v brusku spracovane a slo to von. Niekedy som mala pocit, ze vyvrackal vsetko co zjedol. Kedze ale prospieval, tak sme to neriesili. Pediatricka vravela, ze to bude asi reflux, ale ako som uz pisala, prospieval, tak nas neposlala na to refluxove vysetrenie. Raz sme boli aj na gastroenterologii, kvoli niecomu inemu, a som to spomenula tej lekarke a tiez to prisudila refluxu ale bez vysetrenia, vraj ked prospieva to nie je nutne. No bolo to o nervy, prezliekala som ho denne 10 krat. Skusala som aj polohovanie, vraj pri refluxe nefunguju na zaludku nejake zvierace, tak je potrebne, aby bola hlavicka vyssie, skusali sme nejake prasky na zahustenie materskeho mliecka, po tom bol este viacej mrzuty, nic nepomohlo. Treba to len vydrzat. Ani sama neviem ako to preslo.
Ale vraj to refluxove vysetrenie prebieha tak, ze ho tesne pred tym nakojis, alebo das UM, a oni to odsonuju alebo ako uz, ci sa tie zvierače uzatvaraju alebo nie.
Takze drzte sa...

terina25
29. mar 2011

@andrea142 že závidíš-HAHAHA 😀 😀 😀 nie je čo.hoci je Sebi ,,veľký,,tak aj tak to stále nie je nič moc.no,ale je to už lepšie ako na začiatku.cen deň papá tak 3x mlieko a snažím sa dávať 2x príkrm a ešte niečo medzi tým-chlebík,piškotu...ale v noci je to stále hrúza.budí sa aj 3x.nevieme ho odnaučiť od toho nočného jedenia 😠 a vraj už by mal vedieť prespať celú noc,keď je na UM.a malo by mu stačiť 600 ml mlieka.u nás to zjavne neplatí.od by stále len to mlieko pil.s tými príkrmami sme dosť pozadu,veľmi mu nechutia.ale už spapá aspoň celú detskú výživu,čo je pokrok.spať spí v autosedačke(cez deň)-čo je tiež pokrok,lebo predtým len na rukách spal.a večer zaspí chvalabohu sám s nami v manž.posteli.ale to povinne musíme ísť všetci spať.Sofi spí v postieľke a on s nami.ešte že večer s tým zaspávaním nie je problém.len ešte treba ten deň doriešiť-tú autosedačku.ale som rada,že je to aspoň takto,lebo je už hrozne ťažký.

inak k tomu grckaniu a papaniu.to čo si písala,ako keby si písala o našom Sebastiánovi.presne aj my sme mali tie problémy.nevedel sa poriadne prisať,potom ťahal 2-3 min.a potom sa zlostil.a mlieka som mala neskutočne veľa.na jedno odsatie z 1 prsníka som odsala za 5-10 min.aj 200 ml.takže to nebolo nedostatkom mlieka ale vraj,že mu rýchlo šlo a sa zlostil.no ale prečo sa nezlostil na fľaši,keď aj odtiaľ ide rýchlo-to mi je záhada.a to grckanie.to som mala aj pri sofinke aj pri Sebim.dokonca aj teraz mi Sebi občas hodí ,,tyčku,, 😀 Ten tvaroh-to je pravda-to je strávené mliečko,ak ho má prebytok,tak jej výjde von.ale horšie je to normálne mliečko.také ako keď vypije a hneď vygrcká.potom ju može aj záha páliť a preto može plakať.to je neustály boj.dáš papať,grcká,plače,prdí,kaká a stále plače.nevieš si rady,či je hladný,smädný,tak dáš zase mliečko a stále dookola to isté.neostáva nič iné len vydržať.

buď rada,že máš dievča,lebo pri chlapcoch je to o 100% horšie.naozaj,keď si porovnám sofi a sebiho.sebi keď bol malý tak stále len plakal a ho bolelo bruško.teraz našťastie sa to už zlepšilo.aj keď dnes v noci ho zase bolelo 😖

andrea142
29. mar 2011

@darmka
@terina25 : baby díky za povzbudivé slová 😀
takže dnešná poradňa dopadla veľmi dobre, pani doktorka skonštatovala ,že Sofi vypadá ako 3.mesačné bábo 😀 a keď ju odvážila ,tak sa prekvapila 😀 ......váži 4,5kg 😵 a meria 54cm.............takže sme dostali bojovú úlohu celý týždeň iba kojiť a ideme na preváženie či jej stačí iba moje mlieko alebo ju ešte budem prikrmovať................... no len sa desím toho kojenia ,lebo ona sa občas strašne nervačí pri tom , ........................no som zvedavá. 😖 😀

no a na to vracanie povedala ,že asi to bude mať z prejedenia, keďže pribrala za 3 týždne 1kg 😅 😀

terina25
29. mar 2011

@andrea142 blahoželááááááááááááááááááááááám😉 ja som si aj myslela,že grcká z prejedania.a naozaj vyskúšaj len kojiť.stojí to za to.ja som veľmi chcela,ale sebi si zvykol na fľašu a už odmietal moj prsník.a robila som všetko možné a už nič nepomohlo.takže radšej vyskúšaj len kojiť.uvidíš,je to oveľa lepšie ako rýchlo robiť UM,chystať vodu,fľašu.tak vyberieš cici a malá sa obslúži.jaaaaaaa to bolo super ☹ nie ako teraz.vrieska na celý byt aj v noci a ja vymýšľam všelijaké zlepšováky,aby som mu čo najrýchlejšie zapchala ústa 😀

terina25
29. mar 2011

@andrea142 a ešte k tej váhe.predpokladám,že aj tvoja sofi bude riadna buchta 😀 lebo aj Sebi mal pri narodení 3800g a teraz má predpokladám že aj 11 kíl.takže asi aj u teba to tak bude.

andrea142
30. mar 2011

@terina25 : no asi hej ,čoskoro predbehne aj Lili ak bude takto jesť 😀 ...............už v nemocnici jedna sestrička pri kúpaní poznamenala ,že má viac záhybov na tele ako neviem teraz meno toho psa čo spomenula 😅 😅 😅 .....a o dvojitej brade ani nehovorím 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre