Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
3. máj 2011

@andrea142 odkážem, ale aj u nich je to asi podobne....Jakubko sa snaží, ale ako pre neho aj pre Lili je to iste obrovskááá zmena, ale to prejde, aj ja som starši a nič sa mi nestalo, prešlo to 😀 😀 😀 Ináč ten cumeľ ma dooobre pobavil 😵

kvietok23
4. máj 2011

ahojte, tak aj my cakame druhe babo 🙂 😀 😵

martinka17
4. máj 2011

@kvietok23 BLAHOŽELÁM 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetko najlepšie, hlavne pohodové tehulkovanie. Ale sa to začína akosi rozrastať 😅

kvietok23
4. máj 2011

@martinka17 no sak mali by ste sa aj ostatne snazit - ci cchcete ist do roboty? 😀 😀 😀

martinka17
4. máj 2011

@kvietok23 no ja len za seba, že ja som sama už skoro 3 roky, takže áno, do prááááce 😀 😀 😀 😀

darmka
4. máj 2011

Ahojte, davate ockovat deturence niektorymi nepovinnymi vakcinami? Moje pediatricka mi ziadne nevyvratila ale ani nepotvrdila. Takze neviem...

andrea142
4. máj 2011

@kvietok23 : jéééééééééééj aj ja gratulujem 😀 😀 😀 😀
@darmka : ja som dávala zatiaľ iba tie povinné, lekárka nám pár krát ponúkla aj nepovinné ale to som odmietla.

baby ja som dnes bola na kontrole po 600nedelí síce to už mám viac ale min týždeň som zabudla zavolať tak som išla teraz 😅 ............ ako obyčajne skleróza multiplex 😀 .ináč všetko ok tak mám teraz rok pokoj od lekára 😀

dnes som volala aj do Pod. Byskupíc na plúcne ,lebo nás tam posiela lekárka kvôli očkovaniu TBC čo má Sofi, na poradni to mala hnisavé ,tak nás objednali na 18.5 ,hoci som tej sestričke hovorila ,že jej ten hnis už vytiekol...... mám pocit ,že keď tam dôjdeme ani ranu už nebude vidno 😀 a potom na mňa budú kukať ako puk. ináč aj tam som už volal dobré 2 týždne lebo som vždy zabudla 😅 😅 😅 😀

Sofi dnes večer štrajkovala, po kúpaní iba plakala a jesť ani za boha ja už nervy v ....... ........ neviem čo jej bolo , vždy ju zvyknem kojiť pred kúpaním aby nerevala ako pavián , a potom po kúpaní dostane fľašku s Bebou aby sa mi nebudila každé 2h ....takto pekne spí do 2:00.................... no ale dnes iba hrýzla fľašu a revala, potom od únavy zaspala 😖 ...............som zvedavá kedy sa zobudí 😲

martinka17
4. máj 2011

@andrea142 aj SAmko mal dnes príšerne urevaný deň. asi bolo niečo vo vzduchhu 😅

andrea142
4. máj 2011

@martinka17 : asi , 😖 u Lili to neriešim ,lebo tá teraz odkedy je Sofi reve za každú blbosť 😅 😅 😅 .............no niekedy musí mať aj Sofi blbý deň.

martinka17
5. máj 2011

@andrea142 akurát minule ktosi vravel, že najťažšie sú asi prvé 3 mesiace, ale že dobré je to cca po roku a pol. Ale podľa mňa je to individuálne, veď Lili bola stále zlatá, len teraz musí perkonať to blbé obdobie. A Sofi asi bude ten typ bába, ako je Samko. Resp už skôr len bol....kľuďaaaaas, až je to čudné 😀 😀 😀 😀

vanilka2612
5. máj 2011

Ahojte,dlho som tu nebola,teraz chodim na mojasvadba,lebo chystame svadbu, tak zhanam vsetko okolo...aj to len cez internet,lebo byvame v BA a svadba bude na Zemplinskej sirave 😉 😉 ..K rodicom chodim raz za dva tri mesiace, takze vsetko cez net.. 😒 😒 No ale idem sa pochvalit , od nedele sme bez cumlika 😀 😀 😀 , straaasne sa tesim, lebo uz jej zuby isli do predu ako zajacovi....Nahodou sme jej povedali,ze ostal u babky cumel, to mala prvu noc hystericke place,straaasne ale po hodine zaspala..Potom na druhy den jej spadol do nocnika, tak som ho akoze splachla 😅 😅 😅 Ked sem tam si spomenie,tak jej poviem,ze uz davno je splachnuty v zachode...Ale pekne zaspi bez cumlika,ani cez den uz vobec nepyta,co je veeeeelky uspech,lebo ona bola strasna zavislacka..Uz ho ani von nenosim,lebo nepyta... 🙂 🙂 🙂 Tak som velmi rada,,,uz len odnaucit bez plienky na noc aj von a pohoda..

alline
8. máj 2011

Mamicky vsetko najlepsie k dnesnemu nasmu sviatku prajem 🙂

martinka17
10. máj 2011

@vanilka2612 blahoželám k svadbe 😀 😀 😀 😀 😀 Cumlík je super, už je veľký na cumle a pochopil 😅

@alline aj tebe dodatočne všetko naaaaj 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avuska19
10. máj 2011

@vanilka2612 jeej, super, gratulujeme k blížiacej sa svadbe a samozrejme malej hrdinke k tomu "cumlíku" 😵

vanilka2612
10. máj 2011

Dakujeme babky ! S cumlikom sa dari super, teda uz bez neho....paraaaadaaa....

andrea142
13. máj 2011

ahojte
hlásim sa po dlhšej dobe 😀 ............... niekedy neviem ani kde mi hlava stojí 😅

máme sa dobre, Lili je už v poriadku, akúrat minulý týždeň v nedeľu začala sopliť ,v pondelok sme boli na kontrole tak ju lekárka aj popočúvala ale nič nepočula tak iba kázala jeden sirup na uvoľnenie hlienov a kvapky do nosa. v pondelok ale strašne vypadala nos aj oči jej tiekli aj lekárka hovorila ,že asi bude na niečo alergická. a potom v utorok jej už nič nebolo.....ani nos ani oči............................................teraz jej ale zase tečie nos tak som zvedavá čo bude.

začala som odúčať aj od plienky už je teplo tak som zvedavá kedy sa odučíme 😅 😀 ,pekne povedala ,že potrebuje cikať 😀 ale predtým som sa jej 100X pýtala či nepotrebuje 😀, a vždy mi tak urazene odvetila ,že ona povie keď bude potrebovať cikať 😀 😀 😀 ........som sa na nej smiala.

čo sa týka Sofi tak tam sme sa tiež zbavili dvoch lekárov, už nemusíme chodiť na chirurgiu kvôli pupku a dnes sme končili aj na kožnom, povedala ,že kontrola podľa potrebu .....už ma tam neuvidí ..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀............ po dnešnom dni čo som tam bola od 7:30 a na rad som sa dostala o 12:30 ....ma už skoro porazilo a to som mala 7. poradové číslo 😠 😠 😠

ale malá asi niečo chytila od Lili ,lebo strašne kašle až chrčí, le včera som s ňou bola u lekárky a nič nepočula ani horúčky nemá aj CRP mala negatívne ,robila aj výtery v pondelok budú výsledky , tak lekárka nám naordinovala iba hedelix . nádcha ešte stále trvá ale už to je lepšie.

včera nám lekárka spravila aj poradňu tak Sofi váži 5400g a 59cm 😀

a čo som spomínala tú moju sklerózu tak asi to už naozaj bude pravda 😀 😀 😀 tá Sofina poradňa mala som ísť 10.5 a ja som od začiatku bola v tom ,že je to streda, tak som v stredu nabehla ,aj skvelé parkovacie miesto ,stretla som sestričku a pýta sa ma kam idem a ja že na poradňu, no a ona ,že tá bola včera ( utorok 😀 )...........

čo sa týka kojenia malá papá pekne ale teraz kvôli kašľu večer odmieta UM čo som ju dokrmovala aj dnes som ju kojila čo sme došli domov potom som jej iba utrela zadok ,keďže kašle a potom som jej dala UM ale iba sa vzpierala a plakala potom ju to dráždilo ,iba kašľala a chrčala ........(.a to medzi tým kojením a UM prešlo viac ako hodina .)...........a po ďaľšej hodine som jej dala prsník a to pila bez problému, ...........
@vanilka2612 gratulujem 🙂 aj k cumlíku ..............ja to ešte neriešim, aj tak je teraz kvôli Sofi taká uplakaná , obna ho cez deň ani nemá ,len ho potrebuje ku spaniu. možno o rok

baby jedna otázka mali ste aj vy menzes keď ste kojili. lebo ja som minulú sobotu asi dostala ale je to také slabé večer vôbec nič, a cez deň iba jedna vložka aj to iba troška a minulú sobotu som mala aj také bolesti podbruška čo som mávala pri menzese. ale týždeň to už trvá tak som zvedavá kedy to prestane alebo čo to je. ak to do pondelka nezmizne zavolám dokimu.

a ešte jedno som chcela .Lili má na ruke vlastne palci prsta bradavicu ,viete mi niečo poradiť čím to zmizne, lekárka nám na to poradila banánovú šupku a cibuľu dať do octu a nejaký kvet alebo burinu ale neviem názov. že uvidíme či jej to zmizne a ak nie pošle nás na kožné 😖

asi všetko .........hotová litánia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

caly8
16. máj 2011

@andrea142 .. na bradavice lastovičník sa to volá tá bylina ..ked ju odtrhneš ide z toho také žlté mliečko a má to aj žltý kvietok ..rastie to tak pri ceste alebo v taká bordeloch, burinách ..a tým to potrieš ..ja som si tak vyliečila na prste bradavicu ...
čo sa týka kojenia ja som menzes nemala rok a pol potom už prišli 😖 aký to bol kľud bez 😀 😀

od plienky odúčame aj my .. ked je doma je úplne bez iba na spanie dávam.. na dvore tiež bez ale to sa pociká koľkokrát lebo nechce cikať do trávičky 😠 😠 😠 a ked ideme niekam ešte jej dám plienku .. doma sa pýta vonku nie 😔 tak neviem či ešte nie je na to pripravené či kú márišku ...

@vanilka2612 .. gratulujem k svadbičke 🙂 aj k cumlíku 😉

andrea142
17. máj 2011

@caly8 : ďakujem, vyhľadám ako to vypadá 🙂

takže novinky u nás aj Sofi má zápal priedušiek. dnes som s ňou bola u obvodnej ,(lebo včera už začala vymýšľať s jedlom, nechcela ani prsník ani fľašku. strašne kašle , vracajú sa jej hlieny a chrčí, takisto aj nos má plný 😖 ) tak nás poslala na Kramáre,či nemá náhodou zápal plúc, má aj troška zapálené uško. ostala sirup Spiropent a ešte mucosolvan, o dva dni ideme na kontrolu, ak by sa jej to zhoršilo tak máme volať záchranku. 😖

Lili zase pre zmenu zase tečie zelený sopeľ ...............................tak máme veselo 😖

dnes som kúpila v Lidli aj detskú váhu ,tak som potom Szofi hneď aj odmerala pred a po kojení, bola o 100g ťažšia tak som sa troška aj ukľudnila ,že papá viac ako včera to bolo len ledva 50ml

vanilka2612
18. máj 2011

dakujem babky za blahozelania,este je to ale daleko az buduci rok v maji 🙂 🙂 🙂
S plienkou je to u nas horsie,aka je vo vsetkom sikovna, tak v tomto ja uz neviem.Doma je bez plienky,ale ked ju ja nedam na nocnik,tak sama sa neopyta a nesadne..vceera sa dvakrat pocikala , dnes raz...stale sa spolieham na leto a teplo, ze snad uz sa odnauci,,hoci na noc nech ma ale aspon von... 😖 😖 😖

andrea142
18. máj 2011

@martinka17 : Mati ,kde sa flákaš ? 😉 ....... nejako to tu viazne 😀 😀 😀

patkao
20. máj 2011

baby mne zo zaciatku ninka cikala len ked som ju ja dala a potom sa zrazu pytala sama..ja som jej jedneho dna nedala plienku a nedala som ani von,ani nikam a bolo..vsade som ju sice prezliekala,aj v meste,ale po 2 tyzdnoch uz bola cely den bez..takze len vydrzat 🙂

caly8
20. máj 2011

aj u nás dnes deň bez plienky a bez pocikaných tepláčikov ... dokonca aj na obed som ju dala spať bez 😵 sama sa vycikať vypýta ale sem tam sa ešte pokaká ☹ ale to už nebude dlho trvať .. na noc ešte dávam plienku ty @patkao už nieeeeeee?? 😕 Ninka je šikulka 😵

andrea142
21. máj 2011

ani Lili sa dnes nepocikala, včera raz ale už celkom chápe ,že čo ako 😅 ...............
dnes sme išli kúpiť vláčikovské tričko ale nemali tak si vybrala s mackom pú 😀 a ešte som jej kúpila také boty na leto ,vypadajú ako cvičky ..........celý deň ich nevyzula a každému ukazovala nové topánky

baby prosím poradte. Sofi ,teraz čo je chorá tak málo zje. kúpila som váhu a meriam pred a po kojení a vypije mi cca 60 ml - 100ml ........... to je málo na 2,5 mesačné bábo nie?
papá cez deň cca každé 2h , večer zaspí cca po 20:00 a potom sa zobudí až okolo 2:00 a budí sa o 5:00 cca 7:30 a potom už cca každé 2h. .doteraz som dokrmovala večer bebou ale teraz mi nechce piť z fľašky iba prso chce.

klementina
21. máj 2011

@andrea142 ty si fakt podarena s tym meranim 🙂 to neries, ked pije kazde dve hodky, tak je to urcite dobre. ved ty ked si chora, tiez ti az tak nechuti jak normalne, nie?a super, ze uz nechce flasu, vie, co je pre nu dobre 😉

andrea142
24. máj 2011

@klementina : 😅 ..............ja viem len oproti tým čo zjedia 200ml sa mi to zdá strašne málo. ona je cca. 10x niekedy aj 12x ak si to zrátam je to dosť ...........ešte mám od Lili strach kvôli tomu jedeniu, tak preto sa stále nad tým pozastavujem.

martinka17
3. jún 2011

@andrea142 už som tu...no a čo má nové Lili, už papá? Samko mal teraz pár dni bez jedla...skoro úplne nič nejedol, ale už je to lepšie. Minulý pondelok sme prestali sk ojením...ako samozrejeme, aj po skoro 2 týždňoch sa trápi, aj pár krát cez deň si pýta dudu, aj v noci aj večer...a to sa vraj deti odstavia za 3 dni najneskôr 😖 😀 😀 😀 Ale nie je to zlé...asi je to preto, že aj som začala chodiť na pár hodín do práce a aj prišiel o dudu, ale v pondelok v noci nepýtal, večer mu nechýbala....prvé dni pohoda a na 4 deň sa spamätal, že ju nemá a od vtedy mu chýba 😀 Cikáme do plienok, ani to neskúšam, lebo mi to príde blbé, do všetkého naraz ísť v jednu chvíľu 😲 😎 a ešte sme v piatok prešli na kravské mlieko...sám prišiel do kuchyne, popýtal si mamkine mlieko a od vtedy len UM v noci robím, sa tešííím, le teraz mi vypije cca 750ml až 1l za deň....tak veľmi mu chutíííííí 😀

martinka17
3. jún 2011

@andrea142 ach a ako sa má lili, už je bez plienočky definitívne?

andrea142
3. jún 2011

@martinka17 😀 😀 😀 😀 😀

no čo sa týka Lili tak ako kedy ,niekedy na obed nechce tak jej dám až keď sa zobudí vtedy to už zje. asi z toho tepla. 😠 ( a pritom zimu nemám rada ,lebo všade je iba čvachtanica 😅 )

čo sa týka Samka, tak musí si zvyknúť, 🙂 ...že každé dieťa je iné, som zvedavá ako na tom bude Sofi ak ešte budem kojiť , plánujem cca do tých 6.m ako už budú príkrmy a uvidíme čo to spraví s laktáciou . teraz čo mi troška bojkotuje jedlo kvôli chorobe ,hneď sa znížila tvorba tak si cez deň po kojení ešte zvyknem odsať zvyšok čo tam nechá a behom pár dní sa to upravilo. ale stresy ma ešte neprešli. akúrat som prekvapená ,že večer sa my zdá akoby som mala viac mlieka ako cez deň 😕 , ale asi preto že v noci spím a nestresujem 😅 😀

čo sa týka Lili u mlieka tak aj ja sa jej čudujem koľko toho vypije , odkedy som jej dala kravské tak to mlieko nepije s odporom. dokonca si pýta aj cez deň do pohára a to pije. ....a koľko sme sa natrápili s UM. .............. ja mám nejaké čudné deti ,lebo im UM nechutí 😝

čo sa týka plienok ,veď to počká, možno si potom sám povie ,že chce cikať. no a u Lili sme tak ,že cez deň nemá plienku, aj povie ale ešte aj sama sa jej pýtam a cez obedný spánok má ale po zobudení je plienka suchá a má aj večer ale aj vtedy má plienku po zobudení suchú, tak už zvažujem ,že cez obed jej už nedám a potom postupne začneme aj večer ale to až neskôr, teraz sa mi do toho nechce, stačí mi kojenie, .........chýba mi 8h nepretržitého spánku ☹ ☹ 😀 😀 😀 ..........ráno o 8:00 som ako mŕtvola. dokonca sme boli minule v Bratislave s ňou a Sofi a nemala plienku ,a vždy pri aute cikala .

no a ešte to cikanie u Lili , včera mame povedala ,že potrebuje kakať ( ona hovorí že bude bogyózni ...........( že bude robiť bobky 😀 ) ), tak ju mama usadila aj sa pekne vykakala a dnes došla za mnou ,že chce cikať , tak jej hovorím že ideme dovnútra na záchod a ona ,že nie vonku ,tak som rezignovala a stiahla gate a pekne mi do ruky padlo h . . . . 😅 ...................( zajtra si podám loto, možno vyhrám 😀 ).takže sa nám ešte občas stanú nehody, no ale princíp pochopila.

martinka17
4. jún 2011

@andrea142 no to mliečko že máš večer viacej...tak to má byť. Nie som expert, len som niekedy zachytila, že sa mliekarne takto chystajú na večeru a noc. takže to sa robí dobre. A ak si mala menej mliečka, to mohla byť aj krátka prechodná laktačná kríza...myslíme, že práce okolo 3 mesiacov jedna býva-aj ja som ich mala, tie krízy...no proste máš učebnicové kojenie
ináč ja mlieko zbožňujem,a le UMeeeeeee, hnus. Tak sa mi ani nečudujem, ak klasické mlieko chutí lepšie 😀
no ten spánok..ja viem, ale to prejde...o chvíľu to bude lepšie. Ja tiež zle spávam, skoro sa budím, cítim sa unavená...ale to prejdeeee a bude pohoda 😀
A ináč je super, že Lili tak pekne neciká...ak sa budí na sucho, tak jej nedaj, poprípade jej daj tú nepremokavú plachtu, nech máš istotu, že matrac je suchý 😵

andrea142
6. jún 2011

@martinka17 asi hej - laktačná kríza 😖 😖 😀

tak Sofi sa už polepšilo kašel ustal a aj soplíky sú už pomenej.

a dnes Lili bojkkotuje obedný spánok 🙄.......... neskoro vstala až okolo 9:00 😖 to bude mrnčania keď pôjdeme von na prechádzku, nebude chcieť chodiť 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre