Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
26. aug 2011

@martinka17 : no hej malé sumo 😀 ..... hoci teraz v týchto horúčavách moc nechce jesť ......a ja ako vždy keď neje tak stresujem.....

aj my sme pred včerom postavili detský bazén tak som sa do toho vycapila aj ja 😀 ....deti protestovali 😀 😀 😀

čo sa týka tých horúčav tak hrozné....... Sofi je ako spotená myška a Lili celý týždeň má mokrú hlavu čo sa potí ani jej to neuschne o mne ani nehovoriac. najradšej by som chodila nahá ,lebo som tiež hneď celá mokrá .

ten spoločný víkend bez detí zatiaľ nehrozí,ale skúsim prehovoriť muža na naše výročie svadby aby sme niekam šli, relax od detí, ale to si ešte musím počkať cca 2. mesiace 😕 ........ale to ubehne ,veď aj leto iba teraz začalo a už končí.

som zvedavá na Lili . v septembri nastupuje do škôlky ......aj Samko ti ide do škôlky alebo až vo februári?

martinka17
31. aug 2011

@andrea142 tak popravde, mne sa to mini leto páááčilo🙂 Ale už skončilo, tak nieč, aspoň že zatiaľ nepršííí.
Do škôlky sa chytá aj Samko,a le popravde sa toho dosť bojím, lebo vyvádza aj keď ide k našimráno, nie to ešte k cudzím 😲 😀 a ináč som fakt zvedavá, momentálne sa samozrejme veeeľmi teší, tak uvidííím 🙂
A že Sofi a sumo...nie, podľa mňa akurát, len zase tak podrástla, také je už veľká ako v misacoch, tak to letíííííí 😕 😵 😵 😵 😵 teraz sme riešili mená a prvý poriadny usg a zrazu riešim ktoré pyžamko do škôlky a ko vypíšem meno na všetko 😲 😎

andrea142
2. sep 2011

@martinka17 : ha ha , že pyžamko a vyšité meno 🙂 .................. ja som na pyžamo ani nemyslela nie ešte na vyšitie mena ........................pravdu povediac ani neviem ,že kedy sa máme dostaviť v pondelok 😀 ....to som ale mama 😅 😅 😅 😅 ..........dnes sa malo ísť medzi 10:00 a 12:00 nahlásiť obedy ani to som nebola ,lebo som zabudla, no čo v pondelok ju zahlásim, aj tak mám takého tušáka ,že na druhý deň bude revať ako pavián ,že do škôlky nechce.

čo sa týka toho ,či sa chystá ,tak celé leto fičala na tom ,že ona pôjde do škôlky ,keď doma niečo nechce urobiť ( obuť, zjesť jogurt ......) tak jej odpoveď je ,že jej pani učiteľka pomôže 😅

no to ,že je Sofi sumo tak oproti Lili určite 😀 ......ináč taký bežný normál. .......čo pominuli tie teplá tak aj jesť začala , doslova po 3h reve ako pavián ,že je hladná ak sa pred ňou je tak kuká a normálne prehĺta vzduch, .....to že ti to chce zobrať z ruky je normálne. .....mamu automaticky vždy obleje keď pije kávu ,lebo Sofi jej schmatne hrnček 😀 ................dnes som jej ukazovala ako sa robí " pá pá " a aj potom zopakovala...... plazí sa už dobré 2 týždne, začala na dovolenke a takisto aj sedieť bez opory pekne vydrží ....dobrých pár minút a keď sa pre niečo nahne tak nespadne ... ale ešte sa stane ,že stratí balanc 😀

strašne to letí, veď aj Sofi sa teraz narodila a už má v pondelok 6.m o Lili ani nehovorím 2,5r 😅 o chvíľku škola a potom maturity .................... 😀

martinka17
2. sep 2011

@andrea142 parááda, ako rýchlo vyrástla, kočena🙂D a začínate už aj papať prvé mrkvičky?
No ináč pyžamko neriešim zataiľ ani ja, bude tam len do obeda, potom domov. Som veeeľmi zvedavá, čo z toho bude, v pondelok si na 100% napíííšeme 😀
My sme dnes boli u Katulikzlatulik, malý boli takýýýýý šťastný, že sa vidia, lebo s nevideli 3 mesiace, že ani nevedeli, čo majú skôr robiť. Ale Lenka to celé prespala, tak škoda reči 😖 som si ju nemohla pomojkať a to som sa na ňu táááák veľmi tešila 😅

andrea142
2. sep 2011

@martinka17 kojenie ,vlastne odsávanie pred týždňom som skončila, lebo na dovolenke som si neodsávala tak ako doma tak aj mlieka ubudlo a už mi aj stačilo a teraz je to asi cca týždeň a už nič nemám ,teda ak si stlačím prsník tak tečie ale odsajem za celý deň nejakých 40ml tak už ani neodsávam....... čo sa týka mrkvičky tak už papáme asi mesiac a celkom jej chutí, už jej varím tie recepty čo sú v časopise "mama a ja " mám napísané z starších čísel 😀 ...........akúrat asi špenát jej nesadol ,lebo ho dvakrát vyvracala a dosť brutálne. na obed zjedla a keď sa prebrala a troška sme sa hrali až potom som už iba videla ,že sa jej niečo vrátilo, tak som ju posadila a vyvracala asi celý obed aj raňajky 😖 😕 😕 , viac krát ju naplo medzitým, no mala som riadne stresy.

to ako Lili a neterka ak sa nevidia pár dní . .......predvčerom sme neboli u mamy a včera keď sme došli tak Lili pri nejakej náhlej škriepke hneď pri príchode buchla Moniku a tá hneď revala. dnes detto 😀 došli sme Monika jej ukazovala ,že aký poriadok spravili v izbe a potom začali skákať na posteli ,jašili sa a potom zrazu plač a Monika ,že ju Lili buchla 😅 😀 ..................kým sme tam tak sa 100x pohádajú aj zmieria aj hašteria 😀

aj ku nám keď prišla návšteva, že kuknúť deti tak vždy vtedy spali aj Lili aj Sofi ....vždy sa stažovali ,že máme strašne dobré deti ,že ani pomojkať ani zobrať na ruky ....... no čo mám povedať nevedia si vybrať čas 😀 😀 😀

martinka17
4. sep 2011

@andrea142 tak to je ako v škôlke, tá sa tam nestratí...my ráno ideme, tak idem prácve všetko nachystať, sa bojíím, ale tak budeme mať kamaráta, bude len na doobedie,t ak snáď to bude ok 😀

darmka
5. sep 2011

Ahojte maminky, tak ako? Uz ste odovzdali deticky do skolky? My to uz mame tiez dnes za sebou. Som velmi zvedava co sa dozviem poobede, ked pojdem pre neho. Rano to malo pomerne pokojny priebeh, tak uvidime. Aj mi bolo luto, ze som nepockala do 3 rokov.

andrea142
6. sep 2011

ahojte baby
no včera som sa sem nedostala, ale dnes už podávam info : takže včerajok : vydržala do 10:20 potom pre ňu išiel Peťo. .....včera sme tam išli len tak ,že pozrieme aj sme ju odhlásili z desiaty, pekne si tam kreslila aj hrala z kuchynkou ,keď som jej hovorila ,že poď ideme domov nechcela ,tak sme ju tam nakoniec nechali ,že pred obedom prídem pre ňu. potom som šla za sestrou a ešte sme boli pri škôlke keď išli na dvor ,tak Lili plakala ,ale potom ju posadili do hojdačky a stíchla a cca po 10. min mi volal muž ,že jej Lili v obchode, lebo plakala tak pre ňu išiel. 🙄 ......a to preto lebo zbadala svokra pred naším obchodom čo je hneď pri škôlke a potom aj švagrinú a bolo po škôlke. 😠

dnes som ju brala len ja chvíľku som tam s ňou bola nahlásila na obed, že až potom idem pre ňu, medzitým 2x zaplakala ,že nemám ísť preč, nakoniec keď sa hrala a nevnímala som odišla. zatiaľ nevolali, no nom zvedavá. .......no ale dnes som odtiaľ odchádzala so stiahnutým hrdlom , až mi do plaču bolo.

som zvedavá ako to dnes zvládne, ...............................a čo vy baby @martinka17 , @darmka ako bolo ?

martinka17
6. sep 2011

@andrea142 Samko vraj trošku plakal, ale nie keď som odchádzala, je tam celé doobedie do 12 a na obed ho našli stále plakať. Len ráno je vidieť, že on sa bojí tých plačúcich detí a teraz o 6 začal plakať, že chce do inej škôlky....má opuchnuté ďasno, tá hnusná stolička ešte tlačí posledný špic, tak je z toho mrzutý...popravde zajtra to asi bude zlé, ale neviem, nejako to prekonáme 😕 😅

darmka
7. sep 2011

Ahojte, tak u nás to prebiehalo nasledovne, v pondelok keď som pre neho šla, sedel na lavičke a plačkal, mal potom ešte do večera červené očká. Papučky mal už vyzuté a topánočky nachystané. Včera už do škôlky ráno nechcel ísť, ale neplakal až keď sme tam prišli a zbadal všetky tie plačúce detičky. Poobede keď som pre neho prišla plakal, ale vraj len chvíľu pred tým, ako som prišla. Ono to tam bolo tak, že keď vyzdvihli prvé dieťa, všetky ostatné začali plakať. Hovorili, že cez deň to bolo už oveľa oveľa lepšie. No a dnes, ledva som sa sama s plačom udržala, kým som prišla do auta, tak strašne plakal, musela ho odo mňa nasilu odtrhnúť. Je to strasne, musime to vydrzat.

andrea142
7. sep 2011

@darmka : u nás to bolo dnes podobné ako u vás. učiteľka ju musela zdvihnúť aby nešla za mnou a plakala ako keby ju z kože drali. ......................no strašné ,dnes so už hovorila Peťovi ,že zajtra ju berrie on. ......mám pochybnosti či to zvládne, od kedy sa Sofi narodila je strašne naviazaná na mňa 😖 ...ale zase ak ju nechám doma tak na budúci rok už bude Sofi behať a do škôlky ju nedostanem. veď už teraz jej nemôžem povedať ,že idem do roboty a ona musí byť v škôlke ale vie ,že som doma so Sofi a potom aj ona by chcela byť s nami 😖

@martinka17 : no tie zuby nezávidím , držím palce aby to už prešlo 😉

darmka
7. sep 2011

Andrea, a muž s ňou pôjde? To môj ani počuť, že on by to ráno nezvládol. Ja už budúci pondelok idem do práce, takže malého zaveziem do škôlky o 8:00h a ja budem trčať v robote do 16:30h a muž ho pôjde o 15.00h vyzdvihnúť.

darmka
7. sep 2011

A ešte ma napadlo, že keď nie sú na oteckov takí naviazaní, či by to neprebehlo jednoduchšie. Ale ten môj nie a nie to vyskúšať.

martinka17
7. sep 2011

@andrea142
@darmka aj Samko ráno reval o život, nemám, 😉 Tak si ráno v duchu riadne po-revem v brike a potom sedím v práci ako na ihlách, že čo mi mama na obed povie 😀

andrea142
7. sep 2011

@darmka najskôr sa zdráhal, že nie ,že on radšej pre ňu bude chodiť ........ no jasné, potom on by bol ten dobrý a ja tá zlá ,že ju tam nechávam 😝 🙄 ....takže zajtra ju beriem ja ideme aj s sestrou a neterkou ,len neterka chodí do inej triedy ako Lili tak som zvedavá. keby plakala tak skúsim v piatok manžela ,že jemu čo urobí......možno naozaj nebude reagovať pri ňom tak ako pri mne 😅 .......ale pani učiteľka mi pri obede vravela ,že plakala po mojom odchode nejaké 2.min s potom sa ukľudnila. ........a že dnes sa pýtala, kde spia, 😕 ............na budúci týždeň by som ju už tam chcela nechať aj spať a keby robila bordel tak bude tento rok chodiť len do obeda a budúci už celý. .....aj do obeda je o pomoc ,lebo mám o jednu starosť menej, .........nemusím upratovať po Lili 😀

@martinka17 😀

evkastipka
8. sep 2011

@darmka tak to praktizujeme my, manzel Karinku rano privedie do skolky a ja poobede po nu chodim. Ucitelka povedala, ze nemusim byt smutna, ze place, len rano ked ju privedieme a potom v pohode. Len teraz po 4 dnoch v skolke mi nachladla chudatko...

martinka17
19. sep 2011

Samko bol minulý týždeň doma, v pondelok teplotoval, tak doky, že do stredy doma, tak ani v piatok nešiel. V sobotu chorý, dnes už bol v škôlke, lebo mu nič nie je. A plač, dnes nebol, až v triede, ale uvidím zajtra , to ostáva spinkať
@evkastipka 😀 😀 😀 pekne to máte zariadené, si sa vyhla tomu plaču ráno, ten je strašný ☹

@andrea142 a čo Lili, zvykla si?

andrea142
20. sep 2011

@martinka17 ahoj,
no ja toha mám teraz nejako veľa, hneď v stredu sme mali rodičko a organizuje sa ples a to už budúci týždeň ,tak som sa podujala ,že spravím pozvánky a plagáty ( lepšie prerobím, lebo sa mi do nového nechcelo 😝 )

takže k otázke 😀 ..........ráno plakala asi cca .7dní ................potom sa upäla na učiteľku tak, ju všade sprevádza, ráno sa pýta či tam pani učiteľka bude 😀 , troška si ešte poplače ale veď to si musí zvyknúť......................od pondelka tam už aj spí ,kúpili sme pyžamo spolu,ona si vyberala. 😀 .....v pondelok brala vankúš, pyžamo a bábiku. ..........keď sme sa pýtali učiteľky ,že čo ako, povedala, že aj spala. ..............síce dnes ráno už aj plakala ,ale to asi preto ,že som jej cestou do škôlky vravela ,aby stále nevisela na pani učiteľke, lebo je tam ešte ďalších 16 detí 😅

no a čo sa týka chorôb, tak aj Lili už druhý týždeň soplíky má a aj Sofi to chytila 😖 , tá mala minulú stredu aj teplotu.............ja takisto nádcha ......soplíme celá rodina 😀

martinka17
20. sep 2011

@andrea142 tak si dobre Lili zvyká, len pravda, tie choroby zo škôlky, to by nemuselo byť. Samko ráno pokašlieval, ale potom už nič, ani učiteľka nič nevravela. Ráno nechel ani do šatne, ale sme sa stretli s JAkubkom, tak pohodička, vošli spolu s úsmevom, pred triedov užnechel, trošku sa rozplakal,ale som ho dala učiteľke a utekala do práce.

Tak ty si taká aktívna, pozvánky? Paráááda😀 Ja ťa obdivujem, kde na to berieš energiu. Ja chodím zpráce hotová, idem teraz pratať komplet celú skriňu, otras 😝

andrea142
20. sep 2011

@martinka17 . pre mňa je to relax, 😀 .....že energia 😀 skôr čas, teraz keď je Lili v škôlke tak, pekne popracem kým Sofi spí alebo iba sedím pred telkov a čítam, napr. zajtra nemusím variť akúrat len niečo Sofi tak môžem leňošiť, aj požehlené mám, a potom po obede ak nebude liať tak pôjdeme s mamou trocha poflákať a potom pre Lili 😀

ja som minule pratala Lilinu ,zvlášť veci čo nosí do škôlky ,zvlášť domáce veci a dávala preč čo už vyrástla ...ešte ma čakajú Sofine čo už vyrástla no a keď udrie zima tak sa pustím do našej skrine a vytiahnem teplé veci 😀 , hoci do toho sa mi moc nechce lebo aj teraz tie zimné veci som ukladala do škatúľ až v júni 😀 lebo som bola lenivá a teraz si hovorím ,že som to tak mohla nechať a teraz by som to nemusela ťahať von 😝 😅 😀 😀 😀 😀

martinka17
25. sep 2011

@andrea142 tak to je fajn, ak pri práci relaxuješ 😀 Tie veci, tak už som to poskladala, ale stále mám čo robiť, mám pocit, že jedno dokončím a 4 nové môžem začať veci, sa mi nechceeeee 😖

A ako škôlka? Samko síce cestou plače, ale potom v triede prestane, tak som sa ja upokojila, že si ako tak zvykol 😉 Len zase má po týždni soplíky, tak som zvedavá, čo to bude 😝

andrea142
5. okt 2011

@martinka17 : ahoj
nejako nestíham 😅
takže pekne po poriadku, ples bol super ....až na to že som pred plesom vyskúšala asi 6 šiat no ale stály na mne hrozne, už som rozmýšľala ,že tam pôjdem v svadobných lebo ostatné sú úzke 😅 ....musím schudnúť

škôlka: no Lili cestou neplače akúrat tak vyjednáva. dá si papuče alebo jej ich ja oblečiem a ide do triedy a až tam začne plakať. ale tento týždeň vošla bez plaču akúrat potom deti na ňu žalovali ,že cez deň keď si spomenula tak ,že plakala. ale pekne si zvyká. aj keď dôjde domov tak hovorí čo bolo v škôlke. a od minulého týždňa tam aj spí ( ak som to nespomínala ) 😀

Sofi má dnes 7.mesiacov. strašne to letí 😀

čo sa týka chorôb tak po týždni už soplavá a jasné ,že to od nej chytila aj Sofi a tento týždeň znova obe soplavé a pritom sme sa soplou zbavili len nedávno 🙄

martinka17
5. okt 2011

@andrea142 tak poporiadku 😀 Sofinke všetko najlepšieeeeee 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Aj Samko si na škôlku zvykol, dnes sme mali prvé ráno bez plaču, bez vyjednávania..proste povedal, že nejde, ja že musí a tak bez slova sme išli už z domu, v šatni sa prezul, pusa a v pohode do triedy, tak by som povedala, že si zvykol, konečne 😅 😅 😅 Už mám aj odmenu, vpiatok dostane miesto každodennej nálepky nové autíčko, že neplače a je veľký škôlkar 😵
Soplíky má Samko stále, teraz už zelené, tak konečne končíme. Dúfam, Ja už zase kašlem, som naštvaná, ale nechcem vypadnúť z práce, ešte som v skúšobnej a zdá sa mi to priskoro ☹ A ešte stále nemáme von posledný zub, a včera zase teploty...ale ináč pohoda, ešte si užívame poseldné teplé dni na ihrisku 😅

andrea142
12. okt 2011

len na skok ......včerajšia poradňa 8560g a 71cm .....všetko ok,ako má byť .............soplíky ešte stále pretrvávajú 😝 a ja mám antibiotiká 😖

martinka17
12. okt 2011

@andrea142 taky tak, malý dobral dnes atb, ja mám nasedané atb tretí deň a sa teším, že zajtra už musím do práce, to bude deň.
A ináč krásne sofi priberá, paráda 😀 😀 😀 a Lili chodí do škôlky? Samko teraz nie, až od pondelka smie, tak uvidíme, ako dlho vydrží. 😠

andrea142
12. okt 2011

@martinka17 : hej Lili chodí, nemá horúčku akúrat chytí sople čo trvajú pár dní takže som ju nenechala doma, lebo potom by sme začali od znova. v škôlke nepovedali nič, veď všetky deti tm majú soplavé tak asi preto 😀 😀 😀

u Sofi trvajú sople dlhšie, ale tam asi hrajú rolu aj zuby hoci ešte nemáme ani jeden 😝

martinka17
13. okt 2011

@andrea142 tak jasné, zúbky a sople, to ide spolu. A ináč aj Samko chodil do škôlky, trošku soplil, asi tak 2 týždne tak chodil, zrazu dostal teploty, tak to už bolo iné. 😖 Som zvedavá, ako dlho teraz ostane,lebo ide síce až v pondelok, ale ako píšeš, všetci sú tam chorý 😲 😎

andrea142
13. okt 2011

@martinka17 : ináč som sa aj zabudla pochváliť ,že už Lili nemá plienku večer 😵 😵 😵 ....................ale za to neviem prečo sa v škôlke začala pocikávať keď spia a pritom po obede idú na záchod a potom spať. dnes si dokonca cvrkla aj doma do nohavičiek 😖

martinka17
13. okt 2011

@andrea142 jaj, tak to je šikulka...Samko má ráno tak nacikanp plienku, že sa mi to nechce ešte riešiť, on spí aj na mojej posteli ato by som nerada spať na piškách 😀 😀 😀 a to že si cvrkne, neprechladla? Lebo ako niektoré učiteľky u nás, pomlčím 😠

andrea142
13. okt 2011

@martinka17 : neviem, nemala nič červené ,hoci ona sa hneď pri kúpaní pozerá a zahlasuje ,že má červený zadok ale to len preto aby sa jej natrel ako Sofi 😀 .......u nás sú celkom milé pani učitelky, dokonca doteraz jednu Lili aj na záchod sprevádzala, ani sa od nej nepohla. ale minule vravela ,že sa to už zlepšilo ,že už s ňou nejde na záchod 😀 😀 😀 ......ale zase aj doma ju stále napomínam aby si sadla na penové puzzle a nie dlážku 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre