Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
13. dec 2010

@andrea142 Adi,pri malom som mala aj ja toto.stále som chodila na záchod od začiatku tehu.a keď som bola na vecku,tak zo mňa možno vyšli 2 kvapky 😀 to nutkanie som mala preto,lebo bol veľký a tlačil mi na mechúr a bol uložený ,,dole,,.Podľa mňa tie šumivé tabletky možeš.veď nie sú antibiotiká.Ja keď som bola chorá,tak som brala homeopatiká a chvalabohu nič sa nestalo.

andrea142
13. dec 2010

@terina25 : to sa mi zdá čudné ,že tak zrazu. 😀 a dole od rána cítim ako keby som to mala opuchnuté ....tak ja neviem. ....ešte ma aj mama troška vydesila keď povedala ,že rodiť je ešte skoro že aj tak sa to prejavuje

martinka17
13. dec 2010

@terina25 TErka, strašne obdivujem vašu výdrž, klobúk dole🙂 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵
Samko popravde dostal asi 15 autíčok len tak spolu asi tak za 15 EUR....takže vieš, aké to asi boli autíčka. Ale halvne, on stále od niekoho dostáva hračky, suseda mu raz dala 2 tesco tašky po vnukovi a potom ešte jednu maxi krabicu doniesla, kámoška keď likviduje hračky, tak ich posúva malému....skrátka akosi sa stále niečo pritrafí. Niečo nedostal hneď, to prinesie ježiško a niečo narodeniny a niečo možno o rok....uvidíme🙂 V podstate má ale doma len pár druhov hračiek na rozvoj motoriky a hlavičky a saméééééé autá 😲 😀

a2303
13. dec 2010

@andrea142 Ahojky, Moja dúfam, že nemáš zápal močového mechúra.... :( Lebo príznaky tomu nasvedčujú. Ja som ho mala 2 krát. Raz taký veľmi silný... najprv som to cítila ako ty, chodila som často cikať a pichalo ma to. V noci to došlo do takého štádia, že som cikala krv a celú noc som presedela s plačom na záchode.. to bolo fakt hrozné, na to som ráno dostala lieky. A druhýkrát keď sa mi to stalo, tak som hneď na začiatku začala brať urinal a ten mi pomohol. Ale zas neviem ako je to v tehu... podľa mňa zavolaj svojmu doktorovi, či urinal alebo niečo podobné môžeš. Držím palce aby to nebol zápal!!! Opatruj sa!!!

martinka17
13. dec 2010

@a2303
@andrea142 ten urinal je dobrý nápad, ja som ho brala aj ako tehu, sa mi zdá. Alebo som kojila,ale skôr tehu. Ale je to len prírodné a nič o kojení alebo tehu zákaze som vtedy nenašla 😀 A aj mne to príde ako silný zápal 😝

a2303
13. dec 2010

@martinka17 Martinka, asi máš pravdu, je to na prírodnej báze (ten urinal) aj mne sa tak zdá..

Pekný večer Baby a dobrú noc 🙂

terina25
14. dec 2010

@martinka17 akú výdrž máš na mysli??no,my nemáme od koho dostať hračky.máme síce neterku 9 ročnú,ale od nej máme akurát zdedený kočiar pre bábiky.a druhá neter,čo má 1 a pol ročného syna,tak tá nám dala akurát tak hrkálky.lebo s hračkami sa jej hrá ešte syn.takže všetko kupujeme my alebo moji rodičia alebo sestry.a to fakt len na nejaký sviatok.a aj tak už má tých hračiek toľko veľa že až.a teraz už napr.na vianoce od mojej sestry už dostala stolík so stoličkou-macko Pu 😉

terina25
14. dec 2010

@andrea142 držím palce,nech to nie je nič vážne.a hlavne sa nestresuj.porod to určite nie je 🙂 daj vedieť ako si dopadla.

martinka17
14. dec 2010

@terina25 mám na mysli, že vidíš peknú bábiku, Sofi ju chce a nekúpiš. Ja to fakt obdivujem a to v dobrom, svedčí to o tvojej dobrej vlastnosti 😀 . Samko napr. "nakúpil" pár Tonka miniautíčok v Dráčiku, lebo ich mali za 90 centov..postupne, ale podarilo sa aj 3 naraz, ja mama a sestra sme kúpili 😀 Ale je super, že sa mu povie, nie su bubáky, netreba a ide preč, ani scénu nespraví. Niekedy dostane 3 za deň a teraz asi 1,5 mesiaca zase nič. Ale drahšie ako 2 EUR nedostáva. Teda sestra mu raz kúpila Persyho za 5 EUR vTESCU v akciu tuším stál pôvodne 13 😝 ,ale to som tam nebola a už bol rozbalený a zaplatený, keď som ich našla....teraz už vie, že drahé veci netreba.

andrea142
14. dec 2010

@a2303
@terina25
@martinka17 : ahojte
no podstate dnes to bolo už lepšie ,síce dokimu som nevolala. pijem ten repíkový čaj a veľa tekutín. síce bola som častejšie na WC ale už to neštípe ,to len včera. tak snáď to prejde ,keby to trvalo dlhšie ku koncu týždňa zájdem k obvodnej .....aj tak mi musí vypísať papier na sono obličiek ,lebo ma tam poslala na začiatku roka nefrologička. k tej zas idem až v januári.

no ja som pár krát tiež mala zápal močového mechúra ( dokonca od 3 rokov chodím k nefrologičke a v karte mám napísané ,že mi má nasadiť antibiotiká ak som chorá.) a keď mala Lili cca 4.mesiace aj zápal obličiek ..........nevedela som ako mám ležať tak ma to bolelo.

nadtými šumivými tabletkami som rozmýšľala nakoniec som jedla sušené brusnice ........hoci aj magnézium sa pije ako šum.tabl. keď máš tvrdnutie brucha nie tak by sa mohli aj tie brusnice? zajtra sa spýtam v lekárni.

ináč občas vidím hviezdičky ,to sa asi naozaj malá uvelebila na moč. mechúri ,lebo párkrát mám taký pocit že mi ho asi vytrhne ako ma to zabolí. asi kope priamo do toho. 😅

a2303
15. dec 2010

@andrea142 Som rada, že sa už máš lepšie!!!!

Malá mi zaspala, tak idem na svoju "obľúbenú" činnosť upratovanie!!! Už mi z toho asi začne šibať.. :(
Baby, Vy to ako stíhate? Ja potom maľovaní a prerábke nestíham ešte stále dať všetko do poriadku.A to som ešte ani nepiekla... :(

martinka17
15. dec 2010

@andrea142 to je super, že sa máš lepšie

@a2303 ja som ani poriande nepratala, trošku linku a okná na jeseň.....teraz na to kašlem, ostatné aj tak stále upratujem 😝

ináč ja som taká chorá, že bez paralenu nevládzem ani sedieť, teraz oddychujem, doobeda bol otec, išla som si aspoň nakpúpiť, ale všetko ma bolí, som uzimená, unavená...a Samko už má soplíky a ráno mal zastretý hlas ☹

a2303
15. dec 2010

@martinka17 Si chorá??? To mi je ľúto... :( Len aby Samko veľmi neochorel. Tak oddychujte a liečte sa!

martinka17
15. dec 2010

@a2303 sa snažím,len niekto vrta do panelu, tak sa malý asi už vyspal 😠

andrea142
15. dec 2010

no pre zmenu aby som sa nenudila ma dnes preháňa ,síce nie brutálne ale keď pocítim musím ísť. 😖

no ale kašľať na to aj tak idem na nákupy s mužom ,a do kina max. pobežím rýchlo na WC 😀

@a2303 : no o upratovaní mi ani nehovor. to bežné každodenne ( umyť riad, postele ........)si porobím do obeda a potom idem k mame kde sme cca do 18:00 aby sme nesedeli celí deň doma a malá sa zahrá s neterkami. no a v sobotu zvyknem upratovať hoci minulú sobotu som nespravila nič, na všetko som sa vykašľala 😀 ale týždeň predtým som vydrhla celý dom ,že potom som ledva stála na nohách tak ma bolela chrbtica. okná nemám umyté od vtedy čo sme menili izby akúrat švagriná umyla v obývačke a v kuchyni a dole v izbe rodičov. síce minule sa mi mama núkala ,že mi ich umyje aby som sa ja nenačahovala ......tak možno využijem jej služby 😀

no a piecť nepečiem ,lebo švagriná sa do všetkého mieša ak keď je v kuchyni aj ona tak si asi myslí ,že ja som v živote nevidela sporák 😀 😠 tak na to kašlem ,nech pečie ona 😀
@martinka17 : no nezavidím tú chorobu, oddychuj a liečte sa ............. 😉

mne teraz asi 2 týždne dozadu malá nejako nespokojne spí asi jej pôjdu tie zadné zuby , ale zatiaľ tam nič nevidno tak sa asi iba tlačia a to ju bolí.

a2303
15. dec 2010

@martinka17 To ti fakt nezávidím.... :(

a2303
15. dec 2010

@andrea142 Ty si tehotná Moja, ty sa na to aj vykašli!!! 🙂 Nech robia ostatný 🙂
Ja už som tiež na konci so silami, fakt... :( menili sme okná, dávali tapety, burali, stavili.. takže bolo veselo... Ale už dúfam, že konečne skončím! Nech sú už vianoce to ani zadkom nepohnem!!!

Ozaj Baby, v Decembri začíname snažilkovať 🙂

martinka17
15. dec 2010

@andrea142 tak samko spí asi 2 hodiny. Verím, že mu to pomôže, po hodke sa vzbudil a plakal, bol zachrípnutý 😖

martinka17
15. dec 2010

@a2303 v decembri ste už začali nie???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea142
15. dec 2010

@a2303 tak relaxovo aby som nebola ako slon tak niečo porobím ,na tie okná sa vykašlem alebo poviem mame. 😀

@martinka17 ☹ ....držím palce aby to čím skôr prešlo.....

no lúčim sa ideme na nákupy 😀 😀 😀

a2303
15. dec 2010

@martinka17 teraz mám mrchu takže po nej 🙂 už beriem femibion 800 🙂

martinka17
15. dec 2010

@a2303 aj ja som včera dostala, asi aj preto som taká dobitá. Tak nech sa podarí na prvý pokus 😉

terina25
15. dec 2010

@martinka17 Sofi nemá kde vidieť nejaké hračky 😉 Lebo my s ňou po obchodoch nechodíme 😀 ideme s ňou len vonku okolo bloku alebo ku babke.nakupovať chodím len s Mirom,raz za mesiac urobíme veľký nákup v Tescu a deti stráži moja mama.ale tento mesiac bol Miro sám 😒 ale aj predtým keď sme boli niekedy v obchode so sofi,tak sme radšej okolo hračiek ani nešli 😀 😀

a2303
15. dec 2010

@martinka17 Ďakujem!!! 🙂

Ani nehovor, mňa tiež všetko bolí... :(

Majte sa Baby, večer prídem

terina25
15. dec 2010

k prataniu...ja ešte nemám tiež umyté okná.a ani sa mi nechce.asi sa na to vykašlem.veď sviatky sú o relaxe a nie o strese z pratania.koláče sa chystám piecť,ale tak uvidíme ako to budem stíhať,lebo muž robí .na štedrý deň príde ráno z nočnej 😖

inak baby,ja som tak minule uvažovala,že tento rok budú Vianoce po dlhej dobe bez tehu bruška 😀 😀

martinka17
15. dec 2010

@terina25 SAmko má svoju vlastný cestu po galérke, vbehne do dráčika, obehá autá, potom ide hore výťaho, dole po eskalátoroch, ak dedko dovolí, zvezie sa na vláčiku, ale to len tak 1 týždenne a potom domov 😵

terina25
15. dec 2010

martinka,tú chorobu nezávidím.držím palce,nech čím skor prejde.my sme včera boli vonku a dosť dlho,tak dúfam,že deti neochorejú a ani ja,lebo neviem,ako by som sa o nich starala,keby som bola chorá 😔 Včera som bola na úrade práce..ostáva mi ten zvýšený rodičovský príspevok-256 eur.tak aspoň niečo sme stihli 😀

terina25
15. dec 2010

@martinka17 no,vy to tam máte blízko.a ty tam chodíš nakupovať potraviny,tak to je iné.ale my máme najbližšie tesco a tam sofi neberieme.

terina25
15. dec 2010

Dnes si Sofinka udrela hlavu do stola.nechala na zemi bábiku a potom o ňu zakopla a spadla rovno s hlavou o stol.dúfam,že jej nič nebude.má tam trochu hrču 😢

terina25
15. dec 2010

no,končím.Sebastián plače 😖 pekný zvyšok dňa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre