Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bubatenko
30. jan 2009

nie nenechajú, len mne môj doki povedal, že keď mám po tremíne tak musím chodiť na kontrolu už každé dva dni... a ja som mala prvý termín včera... takže už zajtra musím isť na kontrolu... skontrolovať srdiečko a prietoky .... nechajú len v prípade, ak by bolo niečo zlééé....

janula nestraš.... vylož nohy a žiadne shopingovanie.... to je príkaz 😉

klementina
30. jan 2009

cely cerveny. inak mali ich tam riadne naskladanych, ze im prisiel plny kamion. musia teraz riadne ryzovat na tom baby boom-e. inak konecne som si aj vsimla, ze su dost predrazeny, aj ked si nemyslim, ze co sme si tam kupili bolo drahsie ako inde. ale napr.. sme kupili prebalovaciu podozku v predeti za 660 a tam mali tu istu za 890. to uz je dost velky rozdiel.
tak janula si sa bala, ze si tu budes sama pisat, ze uz budu vsetky odrodene, a nakoniec to caka aj teba v pondelok 🙂 ale fakt-tie opuchy neni su sranda, kamoske kvoli tomu robili cisarak predcasne.tak ale to zalezi asi aj od toho ako to mas opuchnute
lekarka ti hovorila, ze to mas zatial v pohode?

janula10
30. jan 2009

bubu vsak to ze dnes nic ziadny obchod, vylozene nohy a opuch ako cely den v milane na nakupoch sakra..... ☹

nechapem.....normalne hruza stara babka od spodu az po clenky 😠

bubatenko
30. jan 2009

tak dávaj pozor na seba.... ono je dnes aj veľmi zlý deň... kamarat mi tiež písal, že ma migrénu jak hovädo dnes, že nešiel ani do práce.... je zlý rizikový stupeň 🙂 Sleduj sa a keby niečo nečakaj ani do pondelka....malý je už itak veľký , takže sa nemáš čoho báť

ja mám zatiaľ spuchnuté len ruky..... nohy sa zatiaľ držia, ale prsty mám hrozné....

janula10
30. jan 2009

v pondelok som to mala trosku tam a uz ma upozornila ked tam dojdem s tymto tak rovno s taskou mozem.....
uvidim ale ja som taka ze radsej nech si ma nechaju ako mat tu prea...neviem co to mozebyt to slovicko.....
uz su tam dve co tak mali a nechali si ich ja viem ze je to normalne ale teraz az ma to pali taky pocit neviem to opisat sakra....

bubatenko
30. jan 2009

a doma nemáš tlakomer? Aby si si kontrolne merala tlak

janula10
30. jan 2009

myslite ze kvoli opcuhom vyvolaju porod alebo cisarak????
no bubu maly mal pred tyzdnom uz 3,1kg ratam ze ma uz 3 a pol 😕

bubatenko
30. jan 2009

opuch, vysoký tlak a bielkoviny v moci... to sú zakladné indikácie na ukončeie tehotenstva a ide sa na cisarák... samozrejme ak sa vyskytujú všetkyu tri indikácie naraz

janula10
30. jan 2009

nemam....nemyslim ze tlak blby mam teraz len tie opuchy.....

klementina
30. jan 2009

ten opuch zvycajne byva spojeny s vysokym tlakom,nie? a vtedy to uz je asi na cisarak, ale neni som lekar-len som to niekde citala, ale to tiez zalezi aky mas tlak, neviem, ci uz 140 je natolko zvyseny alebo normalny..

janula10
30. jan 2009

aha....juj boze no uvidime v pondelok ja vam pisem hned nebojte len mam blby pocit kvoli opuchom 😕 ☹

kvietok23
30. jan 2009

bubu a ten tvoj doktor ma zajtra sluzbu? ked ides na kontrolu? aby som vedela, ze tam bude, ak by nahodou 😀

janula10
30. jan 2009

uvidim v pondelok.....
snad aj ten fibrinogen mam ok keby nahodou cisarak ☹

bubatenko
30. jan 2009

však uvidíš.. vyložené nohy, veľa pi - napr. dojčenskú Lucku, kde nie sú bublinky a nepapaj slané jedlá...... to je základ

kvietok23
30. jan 2009

idem kukat panelak, dneska sa uz nejde na cokoladu ... 😠

janula10
30. jan 2009

hej hej tak nejako.....
tak papa co odchadzate a drzte sa keby nieco 😉

bubatenko
30. jan 2009

kvietok nemá... len mu mám ráno zavolať, on zavolá službekonajúcemu a zavolá mi späť kedy mám prísť na kontrolu... môj doki má v útorok najbližšie službu 😉

klementina
30. jan 2009

janula, citam prave v mojej mudrej knizke, ze ten tlak je nebezpecny az od 160/110 a vyssie.

janula10
30. jan 2009

klem aha....no len neviem kolko ho mam.....ale to by som sa citila zle neviem ale jedna co bola so mnou v pondelok mala vysoky a bola v pohode.....
aku to mas mudru knizku????

bubatenko
30. jan 2009

kvietok ja som práce zjedla celú čokoládu, čo som kúpila Peťovi k narodeninám, ale tak ma nahneval dnes... že som ju otvorila a nenechala ani jednu tabličku 😠

klem hej... ale väčšina lekárov robí paniku už pri 140/90.... ja sa držím celý 9 mesiac na 130/80 a to som celé tehu trpela na nízky tlak

klementina
30. jan 2009

devat mesiacov otazok a odpovedi, tam kde pisu o preeklampsii, ale to ja len cisto laicky, co som vycitala, takze to neber moc vazne, ale tam pisu, ze opucha aj tvar, nielen koncatiny. a to asi nemas?
bubu, tvoj peto ma dnes narodky? a co ti vyviedol?

janula10
30. jan 2009

klem nie asi nie aj ked ja to asi neposudim uz asi puchnem cela 😠 😠 😠
len iba lavu nohu mam tak napuchnutu zaujimave asi ju priviazem na strop 😀

bubu veru co vyviedol??? este mate tichu domacnost?

bubatenko
30. jan 2009

nie v stredu má narodky.... nič mi nepovedal a zrazu sa obliekol že ide za kamarátmi a toto je niečo čo nenavidim... keď si robí program bez toho aby som o tom vedela a postaví ma pred hotovú vec..... a hlavne keď celý týždeň som viacmenej sama, lebo robí, aj zajtra beire službu za kolegu a bude doma až v nedeľu a to si zase plánuje program.... no jednoducho ma nasral, som mu povedala, čo si o tom myslím ... nemáme tichú domácnosť... lebo tu okolo mňa potom chodil hodinu jak také šteňa a pusinkoval ma celý čas...toľko pusiniek som nedostala za posledné dva roky, čo dnes.... že sa polepší a bla, bla, bla... a že v nedelu nikam nejde... že to nedomyslel....

krasulka
30. jan 2009

baby orave som zistila ze mam brutal spuchnute nohy..a to som poobede aj spala, respt. aj lezala..to co ma byt 🙄 🙄 idem si ich nakremovat tym speci kremom a dufam ze to zmizne.

janula10
30. jan 2009

bubu tak co narobis nech si to len zehli teraz..... 😉
aspon cokolada stala zato 😉 😀

janula10
30. jan 2009

krasul citaj vyssie ja mam to iste a to som nechodila nikde....normalne mam pocit ze si ma nechaju v pondelok kvoli tomu na antolskej ☹

klementina
30. jan 2009

aj muriel dnes chystala "bojovu poradu" s manzelom. ktovie ako dopadla 🙂

bubatenko
30. jan 2009

stála, tomu ver... to bola jeho najoblúbenejšia........ s takými veľkými orechami...... tak mu treba .... 😀

krasul..... však vravím, že dnes je niečo vo vzduchu.... strašný deň blbec... peken krémuj a daj vedieť ako si na tom

janula10
30. jan 2009

klem asi nie lebo pisala pred pol hodkou ze ide dat s manzelom sprchu tak ....... 😀 😀 😀 😀

klementina
30. jan 2009

aha, tak zacina s prehovaranim asi 😀 lebo, ze jej nechcel dovolit rozlozit postielku a vecicky v nej, ze to urobi on, ked bude v porodke, jak prekvapko a to ona nechce, tak si to mozno s nim isla vybavit do sprchy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre