Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bubatenko
1. mar 2009

ahojte,

sue my máme zapalene očká od začiatku s plodovoej vody, lebo sme prenášali.. a dokina nám dala kvapky a mastičku opthalmo-framykoinovú masť, ale to sú antibiotiká... a nemôžeme kvôli tomu ísť von, malý ma už tri týždne a ešte sme ho ani neotužovali, takže bacha na prievan... tie kvapky sú dezinfekčné, to môžeš dávať aj niekoľko krát za deň a volajú sa opthalmo-septonex. Alebo jej čiste očičká s prevarenou vodou... ale najlepšie bude keď zavolaš zajtra doktorke... 😉

bubatenko
1. mar 2009

janul inak k tomu kúpaniu, my sme s Peťom kúpali spolu kým mal dovolenku, tento týždeň nastúpil do práce , tak som si volala vždy mamu , že nech mi pomôže s kúpaním a výsledok bol, že mamina stala pri vaničke a ja som kúpala a ona sa kochala... uvidíš ja som sa aj sa bojím toho kúpania ako čert, ale keď budeš musieť zrazu sama, tak zabudnes na strach.... teraz zistujem, že už nepotrebujem nikoho, lebo si itak všetko spravím sama..... 😉

inak krpec je fakt krásny... a k tým veľkostiam... my už nosíme niektoré veci aj 62-68 , lebo náš malý je dlhý, jak týždeň pred výplatou a keď mu dám poštolky tak 56 už nezapnem a pri niektorých 62 má holý krk...... bez poštoliek je to ok, btw. strašne mi lezie na nervy to balenie na široko... náš malý je z toho taký nervózny, keď má večer koliky mu to dávam preč a hneď je kľudnejší a sa mi ho aj podarí uspať...

janula10
1. mar 2009

krasul ale de v porodke ho kupali oni nam ukazali ako na druhy den a na stvrty sme isli domov mama je pri mne no nejde mi len to pretocenie ked mu mam ist umyt ritulu a chrbatik 😀 ako davam ruku mu pod bradu sa zlaknem ci ho neuskrtim ☹ ☹ ☹

bubu no veru aj mato ma dovcu a presne ako ty mama pri mne uvidime ako to bude ale ide mi to uz len to pretocenie....maly este trosku trepe sa tam zuri snad si zvykne na vodicku vsak je rybicka a ja chcem nech je plavec po nas 😀 😀 😀 😀 😀

inak nesupal sa mi vobec a teraz trosku sa supe...pocula som ze olivovy detsky olej je dobry na to...neviem aj vam sa supali maly trosku mne len trosku no predsa zevraj je to z plodovej vody este

bubu o postulkach ani nepis aj mne sa jeduje neplace ale ked davam postolky amen tma....

bubatenko
1. mar 2009

janul aj my sme sa šúpali.... tak ja umývam teraz len čistou vodou, nemydlím ho a po kúpaní používam olivový olej a krásne mu to prešlo.... skús... len tak si trocha nalej do dlaní , rozšúchaj a jemne potri, ale nie moc, nemusí sa ti lesknúť.. len taký lahký poter 😉

Inak som na teba myslela, náš malý je nakoniec alergický na pampersky a som si spomenula na teba, že dúfam, že nebudeš mať ten istý problém, lebo neviem čo by si robila s tymi tonami plienok... ja som našťastie mala len jeden balík, ako keby som to tušila a najviac nam vyhovujú tesco plienky a babylove....

mamamima
1. mar 2009

Ahojte maminky, ja akosi nestiham, mala je uz aj studentka 😀 som mala skusky a segra ma s nou cakala kym nespravim, tak asi takto fungujeme, ale je zlatucka...

ja balim nasiroko len raz za den, tak ze medz jednotlivymi krmeniami, tz ze asi na 3 hodiny denne, ze to staci, uvidime ked pojdeme na sono...

bubatenko, aj miska ma zapalene ocko, teraz je aj prechladnuta, ma sopliky, ale nie take co sa daju vysat, ale vnutri, takze len chrci a nejdu von ☹ a bola som s nou vcera u dr a na to ocko mi dala sulphamed kvapky, v kt je v letaku napisane s vykricnikom, ze Nepodavajtedetom mladsim ako 2 mesiace a ze u dojcenych deti moze sposobit poskodenie mozgu, preto je potrebne konzult. ukoncenie dojcenia...ty nemas tieto kvapky? nedala som jej ich, sak ked som si to precitala, tak davam len opthalmo...

janula maly je krasny 😅

krasulka
1. mar 2009

tak nam uz ocko smeruje na letisko 😔 😔 😔 😔 😔

malu musim znova aj prikrmovat, lebo si len 25 ML vycuckala a ze na to kolko ma dni by mala 50 aspon,ale ja este nemam tolko mlieka ale snad sa to rozbehne.

Zltacka nam od vcera neklesla, stale je to 280..ach jo..

sisa29
1. mar 2009

ahojte aj my mame zapalene ocka s plodovky davame kvapky oftalmo septonex ale uz je to tusim lepsie.a mame aj 3x denne stikutku jak sa vie nato jedovat to je strasne.inak je nam super starsia sestricka si zvyka pekne papame kolko sa da mliecka mame aj pre 3 deticky a na poradni nas pochvalili ze sme pekny a presne taky ako mame bit 😀 😀 😀

janula10
1. mar 2009

Bubu a to aky davas olivovy detsky to batole alebo klasicky olivovy????
Pampersky nam vyhovuju nema problem nastastie 😉 😵
a stikutku mava adamcek??? maximko ma teda uz som sa rozhodla ze aj feniklovy mu dam sem tam na stikutku len aby mu preslo cez flasku uvidime....

mima dik tak moze byt frajer pre Michaelku a tvoj zat? 😀 😀 😀

krasulka
1. mar 2009

baby svieti mi sem slniecko tam som malu nastrcila vyzlieknutu, to pomaha zevraj nie?

sisa29
1. mar 2009

my pampers nemozme uz v porodke sa vyhadzala malej ritka teraz pouzivam tesco fialove su ok.lekarka vravela ze mame vyskusat tak za 4 mesiace pampers ze co to urobi.ja davam malej na stikutku prevarenu vodu na lyzicku.

miskelka
1. mar 2009

Vyberať stehy zo spodu? 😅 ...fuuu...krasul, to je sila.., to som ešte nepočula...

bubatenko
1. mar 2009

janul v lekárni som kúpila olivový olej - volá sa že Oleum olivae a je tam napísané, že dermálny olej

mamamima... my máme len tie kvapky opthalmo-septonex a mastičku opthalmo-framykoin..... a to chcem zajtra volať už lekárke, lebo ta mastička je vlastne antibiotikum, že ako dlho, lebo už to berieme týžden a nechcem to preháňať.

janul no jasné, že máme štikútku a dosť často, lebo mi papame s flaše a to skoro vždy nahlce vzduchu a dávam mu tiež feniklový čajík a prestane......

krasul inak tie stehy, to je fakt nejaký brutus... však to má vypadať samé nie? Ja som ich mala 25 , ale musím povedať, že po troch týždňoch neviem, že som rodila, pekne sa to zahojilo všetko 😉

janula10
1. mar 2009

dik bubu kupim to aj ja teda 😉
no a ty nekojis???? ci ti odislo mlieko??? ja kojim no na poziadanie prosim pekne ked si vypyta niekedy po hodine po dvoch troch v noci az po styroch a pije len 5min max 7min ale asi mu staci lebo davam mu cez klobucik a taha vkuse a z flasky ten fenikel za 20sekund vypil 10ml tak asi mu staci mliecka za tych 5min ma dobry tah prcek jeden 😀
uz chodievas aj von s adamcekom? ja idem zajtra vybavit vsetky urady aj s malym a v utorok ideme na prvu prechadzku 😉

kvietok ty co mas ten angelcare z anglicka mas tam len jednu dosku pod madrac???

krasul to nemyslis vazne s tymi stehmi????

bubatenko
1. mar 2009

janul ja nekojím, odsávam každé 3 hodiny a krmíme s flaše, lebo krpec odmieta papať s didi... mám ručnú aventku, ale práve mi isiel muž pre elektrickú medelu, lebo už mávam krče v rukách s toho mačkania....je to o hubu keď musím odsávať každé tri hodiny a Adamček vypije už teraz 120ml.. a keď mu to stopujem za 5 min to má v sebe... jeto malý zrútik.

Ešte sme nebli vonka , máme zakazane kvôli očkám, ale zajtra chcem zavlať lekárke a sa jej spýtať, či už môžeme... tak uvidíme

Aj ja mám Angelcare s Anglicka a je tam len jedna doska, prečo , ty máš dve?

bubatenko
1. mar 2009

dnes som ho prvý krát inak dala so lehátka... je bohový v ňom, len mám pocit , že sa mu až moc zaľúbilo, lebo keď zaspal tak som ho presunula do postielky a za 5 min rev, tak naspäť do lehátka a spí ako mimino....

janula10
1. mar 2009

aha bubu a neskusala si klobuciky???? no ti verim odsavanie stacilo mi v porodke amen tma ti poviem no ale c narobime ked musime musime ☹ 😒
tak potom aj moj maximko asi ked ma cez klobusik didu tak vytiahne dost....

no ja som velmi velmi spokojna ti poviem s nagelom len sa pytam lebo viem ze z anglicka je tam len jedna doska ja mam dve 🙂

vidis ja som zabudla na lehatko 😀 uplne 😀 musim ho vybrat aj ja uz....

bubatenko
1. mar 2009

janul , my keď sme odchádzali s nemocky sme fičali na klobučikoch.... ale keď sme prišli domof, už ani to nie... začal sa strašne jedovať a výsledok po 5 hodinách, že on hladný, vynervovaný ja detto , tak som musela rýchlo odstriekať a nakrmiť ho.... jednoducho keď je v ležmej polohe nevie sa prisať, len v sikmej keď mu dávam flašu, vie chytiť dodulík, keď ho dám na ležato... ani za svet......no jednoducho niektorým deťom to nejde....

hej je tam len jedna a stačí, lebo Adamček perinky, zavinovačky moc nemusí a niekedy ho nájdem na opačnej strane postielky a monitor fičí, takže dosah to má dobrý... je to dobrá vec, hlavne nemusím každú chvilu behať do izbičky a takto ho mám stále pod kontrolou.....

krasulka
1. mar 2009

baby aj mne dali samovstrebavacie ale ze to vyberaju lebo ze oni sa vstrebavaju aj 4 tyzdne..akurat dva mi nechali vnutri ze tie mi este vypadnu.Ale sa mi ulavilo ako to vytiahli, uz to netaha a uz aj sedim 🙂

janula10
1. mar 2009

bubu no jasne hlavne ze mas mliecko to je hlavne... 😉 vsak uvidim aj ja ako budem na tom clovek nevie nikdy.....

no veru ja sm spokojna tiez s tym a som rada ze to mam a hlavne ze to ma aj vysielacky na pohyb aj a zvuk...som kludnejsia sice pocuvam sem tam kolotoc aj ked mu pustim v obyvke cez to ale da sa 😀 😀

krasul ja sm sedela uz aj po porode 😀 😀 😀 😀 😀

krasulka
1. mar 2009

janul,ale sme hviezdy co? Tot sme cakali na porod a uz je to za nami 😎 😎 😎 😎 cha sme frajerky baby!

ozaj a co Clarissa?

a2303
1. mar 2009

Ahojte 🙂
Prišla som Vás pozdraviť. Aj naša malinká má často štikútku (ale ona už aj v brušku štikútala denne 2-3 krát) to má po ockovi, lebo hltavo jedia obaja a potom štikútajú 😀 😀 😀
Buď je to prejde, alebo jej dám mliečko a je to ok.

K olejom, mne dokina hovorila, že malinkú nemám v žiadnom prípade olejovať. Lebo olej upcháva póry a môžem tým narobiť viac škody ako osohu. Aj naša mala šupinky v nemocke ale odkedy sme doma, pokožku má ukážkovú, čistulinkú a jemnú. Používam Sebamed trolinku peny do kúpeľa a telové mlieko. A to ju kúpem každý deň, nám sa to osvedčilo.

Dnes malá nemá svoj deň... Nevie tak veľa spinkať.. Jedla som trocha šunky (udenej), tak asi to bude problém... ☹ Neplače mi, len ležká a nevie spať. Sem-tam sa ozve ale ináč len kuká hore-dole..

Baby, podľa Vás môžem jesť hrozno a broskyne???

krasulka
1. mar 2009

anit, podla mna hrozno mozes. Ja som volala laktacnej poradkyni a hovorila aj o hroznovom muste ze sa moze pit, alebo cmulat hroznovy cukor na podporu mliecka 😉

a2303
1. mar 2009

Krasulka, ďakujem 🙂
Tak sa bojím, čo môžem a čo nie... Lebo keď vidím malinkú čo i len sekundu plakať tak mi to trhá srdce.. Tak si dávam pozor, na to čo jem 😅

a2303
1. mar 2009

Baby, a kávu môžeme?
A tú 3v1?

majte sa krásne, už musím ísť, prajem vám pekný večer 🙂

kvietok23
1. mar 2009

janul - k tomu Angelcare, ano, mam len 1 dosku pod matracom.
co sa tyka toho supania kozicky, nam doktorka predpisala taky olej do kupela BALNEUM HERMAL a je to super, 2x sme mu to dali a pomaha to.
My ideme uz v utorok na nozicky, tak dufam, ze sa postoliek zbavime uz.

kvietok23
1. mar 2009

a2303 - ja pijem kavu, vacsinou latte a to z bezkofeinovej len

klementina
1. mar 2009

ahojte, my sme boli u lekarky jak sme dosli z porodnice a ideme az v utorok po mesiaci, vy chodite nejako castejsie ako si citam? ja este ani neviem, kedy pojdeme na tie nozicky... 😒

kvietok23
1. mar 2009

klem - my sme boli 23.2. a ideme az 12.3. tiez sa mi to zda nejako neskoro 😒 a este 23.2. mi vravela doktorka, nech sa objedname na tie nozicky - ideme k sukromnemu otropedovi na teslovu ul tu v Ba, ze nech sa zbavime postoliek - tak snad bude vsetko ok

klementina
1. mar 2009

ste si mohli vybrat toho ortopeda?

muriel293
1. mar 2009

Dobrý večer,je tu ešte dakto či zase nestíham? 😅
Baby ako vlastne balíte naširoko? Iba jednorazová plena a poštolky? Lebo ja tak dávam,tak mi kázali že látkovú netreba tak neviem...a malý je tiež najradšej bez toho alebo úplne odbalený ale to mi zas všetko očúra! 😀 😀 😀

Dneska ma trápi že už druhý deň sa nevie vykakať,už som z toho zúfalá neviem ako mu pomôcť,ten nutrilon ho strašne zapeká... 😖 ☹ Potom ho hrozne bolí bruško a je plačlivý,vraveli mi že mám dať do riťky teplomer a troška s ním tam pokrútiť že to pomáha na kakanie ale neviem nič to nepomohlo ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre