Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Február/Únor 2012

radkatalajkova
11. máj 2011
Pridá sa k nám niekto s takým istým termínom?
bianca2
18. júl 2012
@kkl82 ano od slobodavockovani sme kupili par knih a manzel bol na prednaske.uvidime aky bude dalsi postup na hygiene ale asi ich trochu prevetrame haha. uz sme jeden pripad s nimi riesili, poznaju nas 🙂 zda sa mi ze mame podobne nazory, ja este dietatko nosim v satke a nosici na striedacku a bezplienkujem, BKM - bezplienkova komunikacna metoda, neviem ci poznas. aj my sme nedavno davali moc a kakanie lekarke,vsetko bolo ok, al epre istotu a pre nas to teda bolo fakt lahke zachytit, treba len sledovat signaly dietatka, robime to zhruba od 2,5 mesiaca. nepouzivam jednorazove plienky ale latkove a ako sme zacali bezplienovat tak ich pocet rapidne klesol, perime len raz za tyzden a mala pekne kaka do lavorika ci nocnika, co pod nu podlozim.teda nemusim prat a neznecistujeme prostredie jednorazovkami. ty si pisala o zavarani ovocia bez cukru? vyzivy pre deticky? das recept?
kkl82
18. júl 2012
@bianca2 my tiez pouzivame latkovky, v podstate hned od prichodu z porodnice. aj v porodke som mala kikko eko jednorazovky 😉 BKM som poctivo studovala pocas tehu, len sa mi ho este stale nedari praktizovat naplno. maly by aj spolupracoval, pekne hlasi aj cikanie aj kakanie, len som ho naucila vsetko to robit do roztvorenej plienky na pultiku. naucili sme ho kakat pri zvuku takej tej hrkajucej vibrujucej hracky, co sa natahuje (ako povel). to sme si to skomplikovali, lebo ked som chcela prejst nad misku, tak ho musim drzat pod koliekami oboma rukami a natahovat hracku uz neviem 😃 ale uz ho postupne ucim kakat mi na rukach, zlaty je, aj rano s usmevom caka, kym otvorim oci a potom tlaciiiiii. musim jednoducho stihat rychlo sa prebrat a sup ho naruky. plienku ale nestihnem dat dole a uz je to z neho vonku :-p nevadi, uz k tomu smerujeme spravnym sposobom... s tou cikou je to horsie, predsalen chlapci curaju, kade sa podari a niekedy aj s otockou 😃 zatial to riesime prikryvanim malymi 30x30 uteracikmi...
a zavaraju nasi, ja osobne som este nic nerobila, ale moj otec sa dlhe roky snazi o natur (aj v zahradke nehnoji umelymi hnojivami, a jedine, co strieka su jablone skoro na jar, potom uz nic). vacsinu ovocia zavaral s cukrom, ale v poslednej dobe robi aj uplne bez. najlepsia je cista 100% jablkova stava (len pasterizovana v rure), marhulovy kompot (uplne bez vsetkeho, len zaliate prevarenou vodou a zavarene, myslim, ze dava stipku soli, ale neviem preco :-|) a slivkovy lekvar (tiez bez cukru a hocicoho ineho). teraz zacali padat prve jablka, tak dostal prikazom robit pre vnucika vyzivu. popytam sa a dam ti vediet.
furi2012
18. júl 2012
@kkl82 @bianca2 baby a to deticky behaju bez plienky ? ci maju pre istotu plienku ale ked to na nich ide, tak im date dole a ide sa na to? uz som o tom citala tak zbezne, ale teraz ma zacina premahat zvedavost vyskusat to. kakat to je lahke rozpoznat, lebo to zacne vydavat zvuky ako simpanz 😉 to si viem predstavit ale ako s cikanim, predsalen babo asi cura dost casto a nevsimla som si dake signaly predtym... viete mi dat nejaky odkaz, kde by som sa docitala podrobnosti? dik
kkl82
18. júl 2012
@furi2012 moj ma plienku takmer vzdy a davame dole, ked vidim, ze chce. tiez to s tou cikou niekedy uplne nevyjde, ale oprat plienky je minimum prace 😉 ked boli tie horucavy, tak bol vacsinu dna bez, ale to kvoli tomu teplu. buduci rok ked bude teplo, tak snad bude uplne bez plienky aj po byte behat. a inak existuje aj take specialne oblecko a plienky, ze to rychlo odopnes medzi nozickami (nemusis cele vyzliekat) alebo vela bab pouziva aj navleky na nozicky a plienku namiesto gatusiek. aj tu na konikovi mas forum o BKM - https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bezplenkov...
amulienka
18. júl 2012
ahojte, prepacte ze vpadnem do stredu rozobratej debaty, prosim vas fakt o nazor, lebo si uz neviem rady. mala mi nepribera uz od 3. mesiaca, teraz pribrala len 30g za tyzden, pritom papa, prikrmy aj je kojena, vsetko v pohode, nie je zla ani nervozna, no vecer je smadna, tak ale uz nas chcu posielat po gastro a neviem kade, ja to odmietam, pretoze som si ista, ze to ma geneticky, moj muz je velmi chudy, aj ja som mala s tymto problemy ked som sa narodila, preto seriozne uvazujem, ze aspon na vecer jej zacnem davat UM, kupim sunar nie HA, aj to som sa teraz dozvedela ze je s HA a nie s HA, mozem to spravit? lebo doktorky mi vynadali ze som nenormalna, ked zacnem davat UM a pritom kojim, lenze ked ja si neviem pomoct, ja furt bojujem s pocitom, ze mam toho mlieka malo asi. mala si pyta po 3 hodinach papat.
danka483
18. júl 2012
Baby tak dnes môj krpec sedel sám bez akejkoľvek opory no ja som čučala aký bol zlatý ako taký malý strapatý škriatok x-)
@amulienka no to teda netuším v tomto prípade by som asi skúsila UM, čo narobíš |-|
@bianca2
@kkl82 no super ste sa rozkecali radosť vás čítať , no zajtra náš čaká poradňa a už mi chlpy stoja týždeň ako poviem dokyne že nedám drobca očkovať. Ja som chcela tiež látkovať no moje krpaté by bolo najradšej bez plienky a keď mal látkovku nervačil ( či som bola grimblavá neviem ) tak som to vzdala a čo sa týka tej soli do zaváranín mama dáva tiež a vraj to konzervuje tak isto ako cukor keď sa pridáva .
kkl82
18. júl 2012
@amulienka moj papa kazde dve hodky a len ked sa "pozabudne" tak vydrzi aj tri. ale viac nikdy. skus zvysit kvalitu mlieka - odporucam spirulinu (tabletky kupis v lekarni) a kvasnice (surove, napr. pomazanku). pre mnozstvo mlieka ti odporucam ovsene vlocky, ja ich vzdy ranajkujem s ovocim a jogurtom a mlieko mi par minut potom takmer strieka same. skus davat pit vzdy len z jedneho prsnika, aby si mala vytiahla viac toho zadneho mliecka, ktore je tukovitejsie. na um by som radsej nesla, materske mlieko obsahuje viac zivin a navyse su pre dieta prirodzene. v najhorsom mozes skusit aj to um docasne, ale daj pozor, aby si si este neznizila tvorbu a takto malu neodstavila.
kkl82
18. júl 2012
@danka483 sikovny to chlapec, ten tvoj danusko 😎 len davaj pozor, aby tak nesedel pridlho, ak este nema dostatocne pevne svaly na chrbte, tak sa mu moze vykrivit chrbtica do boku (skolioza).
a dobre si sa rozhodla, som rada a drzim zajtra vsetky palceky (aj kubkove) 😉
danka483
18. júl 2012
@kkl82 jasné že ho nenechám ja som na neho vypleštila oči spravila ksicht a po chvílke sa trepal -rúčky nôžky a bum išiel dolu
matulat
18. júl 2012
@amulienka ahoj ak mas pocit ze mas malo mlieka kup si more milk plus,da sa to objednat cez internet a je to fakt super, su to bylinky. mne to moc pomohlo...ja som vcera skusila dat malej krupicu v prevarenej vodicke. jedla ju okolo 20:00 a rana sa zobudila na papanie okolo3:30 a to som mala tolko mlieka ze som ho bola odstriekat do umyvadla...hruza normalne som mala brce na psiach... vyskusaj vsetko mozne . ja by som naozaj az nakoniec presla na umele.lebo podla mna ked das umele mlieko nepodporis produkciu vlastneho. moja mala je kojena a papa kazde 3 hodina v noc niekedy aj castejsie...
snad som pomohla
danka483
18. júl 2012
@matulat len ak si spomínam tak @amulienka mala problém s nepriberaním malej už dlhšie a určite už všetko možné skúsila a preto začala aj s príkrmami no je to veľmi zložité skôr by som sa spýtala v téme kde sú laktačné poradkyne skús po hube ti nikto nedá :-N
amulienka
18. júl 2012
@danka483 haha ked spomeniem pri takych skratku UM to mas pocut tie hysaky co chytia 🙂
ono ja nechcem ju prestavit na UM, len vecer mi je smadna castejsie a mne sa nevytvori mlieko, tak jej davam vodu ci caj, ale keby jej dam 1x to UM tak aspon nieco jej to da. ona mi prestala priberat od 3. mesiaca. da len do 50g tyzdenne. papa normalne, kazde 3 hodiny, len obed vynechame, dam jej prikrm, to si zvyknem odstriekat a dam jej to vecer este. ale chcelo by to este trosilinku do nej nieco dostat. podla mna nepije malo pri kojeni, alebo hej? a ja uz neviem, uz zacinam byt zufala
kkl82
18. júl 2012
@amulienka hysaky urcite nechytia, ja aspon s nimi take skusenosti nemam. vzdy sa snazia poradit, ako najlepsie vedia. teda, ak ti odpovie laktacna poradkyna, nie nejaka prilis aktivna mamicka 😉
a inak, kazde babo je hladnejsie vecer a priroda to zariadila tak, ze my matky mame vtedy mlieka najmenej. skus ju prikladat, co najcastejsie, aj ked sa ti zda, ze mlieka niet. podporis tym tvorbu a mozno uz o par dni ho bude viac... prsnik nikdy nie je prazdny, mlieko sa tvori priebezne (len tecie pomalsie a niektore babatka su nedockave). a ako vravim, skus vzdy len z jedneho prsnika, nech z neho vytaha co najviac.
a pripadne skus aj na obed po tom prikrme ju este prilozit, mozno daco potiahne. neviem sice od kedy prikrmujes, ale ja mam info, ze prikrm + mlieko prvych par mesiacov po zavedeni tuhej stravy... ale ak je plna z prikrmu, ze jej tak chuti, tak ti aj tak nepotiahne, to je jasne 😉
danka483
19. júl 2012
@amulienka presne ako vraví @kkl82 a ja malého prikladám aj každú hoďku ja nerátam kojenie na hodiny aj keď možno by vydržal 2,5 hodiny, tak skús častejšie prikladať ak si neskúšala dávaj jej častejšie uvidíš týždeň ako priberie a keď nie tak potom skús večer ako vravíš dať UM. Ak neskúsiš nebudeš vedieť , môj cez deň papá každú chvílku a v noci hajká dobre .
amulienka
19. júl 2012
@danka483 @kkl82 skusam ju prikladat, ona proste nechce. smeje sa mi 🙂
lehys
19. júl 2012
@amulienka me dala mala to same, ale ja ji prikladam vzy kdyz ma rucenku v puse, pak se prisaje aspon na 3 minutky a nejlepsi je kdyz je ospala, to papa i 10 minut...taky mi stala na vaza asi tyden a pul kojivala jsem kazde 2,5 hodiny, ale ted kojim pokazde kdyz vidim, ze by si dala a zacala pribirat
lehys
19. júl 2012
holky poradte mi jak resit prikrm na dovolene? chci zacit pristi tyden malou prikrmovat, ale za 14 dni jdeme na dovolnou a tam budeme jezdit na vylety nebudeme vzdy na obed doma? neni lepsi zacit s prikrmem az po dovolene? nebo ji mam davat ty presnidavky? musim je ohrivat?
bianca2
19. júl 2012
@kkl82 @furi2012 ja som zacala len tak ze skusime a uz sa nedalo ist naspat 🙂 vedela som o BKM ale nemala som cas studovat, az po porode som si kupila knihy od Ingrid Bauer, Bez plenky a skusila som malu dat cikat do lavorika ked sa mi zdalo ze jej treba a ona sa pekne vycikala a vyplestila na mna ocka od radosti asi ze uz nie je v mokrej plienke 🙂 a odvtedy nie je v mokrej plienke 🙂 potom som ju dala do satky a zacala sa mi krutit v nej a tak som ju vybrala, dala cikat a nic. dala som spat do satky a zas krik. tak som opat vybrala a uz bola pocikana. tak som zistila ze ona uz nechce mokru plienku a stale mi da vediet. nie je to 100% zachytenie ale prve mesiace som zachtila teda fakt vela niekedy aj cely den sa mi podaril. v noci nedavam cikat do lavorika aby som ju nebudila ale priebezne menim plienocku ked sa vycika. kakanie vie pekne podrzat a uz na nej vyraze tvare vidim ako drzi a treba jej kakat, podobny vyraz ako maju dospely ked nas tlaci a musime urgentne ist na wc, som sa smiala. takze kaka pekne len do lavorika ci nocnika ci kdekolvek ju dam aj vonku vycikat/vykakat.toto ma najviac tesi lebo nemusim cistit oblecenie a suchat plienky ako na zaciatku.a tiez kaka pekne kazde rano a nie raz za par dni.vacsinou kaka par krat na den. ja osm ju davala stale len nad lavorik a potom uz jej bolo jedno ked aj vonku ci do umyvadla. ked prideme k lekarke a dame tam malu vycikat, tak je z toho cela unesena aj pri nasich rodinach.manzel sa uz tiez naucil. aj my mame plienky ako poistku a v horucavach bola bez plienky. nehody sa obcas stavaju ale hlais najneskor hned ako s avycika ked uz nie predtym, ked som s malou cely den sama tak minimum nehod ale ked viac ludi a nosi ju aj manzel tak sa sem tam mnozia ale kakanie pekne drzi stale.ked vidim ze mi prestava davat signaly, som s nouz as ja cely den a teda utuzime kontakt a zas pekne dava signaly.
ja som tiez prave zavarala marhule bez cukru len so stipkou soli - toto hovori aj makrobiotika. a su skvele, uz budeme len tak zavarat. len zatila neviem ako tie vyzivy tak pockam co napises.
@danka483 velmi dobra kniha je pre a proti o ockovani da sa kupit na webe daryzivota.sk to je od filla - sloboda v ockovani, nemecky lekar stary pan zhrnul jeho celozivotny vyskum na tuto temu a napisla jeho odporucania.nam z toho vyslo ze neockujeme.
@amulienka mne pomohli bylinky - senovka grecka a benedikt lekarsky v kapsuliach, 3x3 kasule z kazdeho denne, mne to zabralo uz za 1 den. a este sa podava domperidon v lieku mottilium alebo costi. ja by som na tvojom mieste skusila bylinky. daju sa kupit na webe jednej kosicke lekarne, adonai sa vola myslim, posielaju na dobierku v priebehu 1-2 dni to mas doma.
nelinqua
19. júl 2012
@amulienka aj mne sa mala smeje, a ked ju prikladam ked ona nechce dokonca je agresivna a stipe ma na ruke...normalne mam modrinu taku ma uz silu!!!
lehys
19. júl 2012
@danka483 me se mala taky nemohla vykakat po te kasi...uz jsem ji ju dva dny nedala a dnes se vykakala, ale poradne 🙂 zitra jdu volat doktorce jestli ji mam davat neco ji nez moji mlicko...jen se bojim, ze mi zas presane pribirat 😞
danka483
19. júl 2012
hlásim z dnešnej poradne váha 7480 gr a dĺžku neviem lebo som sa vadila s dokynou ty kokos nervy ja by som ju tam aj utasala ]-( jaj baby moje mám pocit že to očkovanie neustojím 😞
danka483
19. júl 2012
@lehys no veru a skús začať teda až po dovolenke alebo to riešiť nejakými výživami =-)
kkl82
19. júl 2012
@danka483 vaha nadherna 😉 a neboj, ustojis to, ak si o tom presvedcena. nasa mudra tiez prskala a vyhrazala sa a na druhy krat si uz asi zistila, ze sme v prave, tak bola ako med. samozrejme, nesuhlasi s nami a bonzne nas, ale uz pristupila na take veci, resp. ich sama navrhla, ktore pre nu boli predtym absolutne neprijatelne... oni ti pediatri su maximalne neinformovani a tiez potrebuju cas, kym im ruvz narve nejake dezinformacie. a ked nakoniec zistia, ze tym neockovanim sa nic take hrozne nedeje, tak sa skludnia. hlavne nech mas aspon ciastocnu podporu doma - nastuduj si info o chorobach, proti ktorym sa ockuje - fakty o vyskyte, statistiky a liecbu. o tom, ze vakciny obsahuju jedy niekedy nepresvedcis, ale fakty o chorobach hovoria same o sebe...
danka483
19. júl 2012
@kkl82 no veď toto podpora nie je ani od jedného člena ]-( ]-( a robila ako divá že si zaplatím za vakcínu nahlási ma velice vyťahovala papiere a to som jej povedala že si poprosím očkovanie odložiť na jeseň v týchto teplách malého očkovať nebudem a že po minulom očkovní mal 2 dni horúčky že to je jeden prípad z 1000 ty kokos skoro ma jeblo a potom že či preberám zodpovednosť za malého keď mi ochrnie a ja že zodpovednosť mám aj tak aj keď bude mať následky po očkovaní, a som chcela príbalový leták aj tak mi ho nedala ]-( ]-( ]-( normálne nervy mám ale aké , a doma to furt riešim dokola lebo to sa má a basta ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
furi2012
19. júl 2012
@bianca2 dik za tip, presne to som mala na mysli, nejaku knihu alebo take nieco. na fore je toho privela a nechce sa mi citat xy stran ktore obsahuju aj vela prispevkov z ktorych sa nedozviem ako na to. snad aj ta kniha nema 300 stran 😃zakladny princip chapem, ale dufam ze tam bude aj podrobny navod, ktory bude vhodny aj pre mna, tj.blbovzdorny 😉 ozaj, a nepredas tu knizku, ze by som ju nemusela zhanat? 😉
furi2012
19. júl 2012
@bianca2 @kkl82 a este som sa zabudla pochvalit aka som "sikovna",dneska som na skusku nechala maleho s holou ritou ze budem sledovat signaly a ked som ho zobrala ze idem ho zabalit do plienky, tak kukam ze ma nacikane aj trochu kaknute pod sebou... ked on sa tak rozkosne hra ze sme sa s tatom na nom zabavali, az sme zabudli sledovat 😃
kkl82
19. júl 2012
@furi2012 😃
kkl82
19. júl 2012
@danka483 no jo, a najma strasit tou obrnou, to sa len tak nevidi... polio v europe uz desatrocia nebolo, ale co uz, ked ani pediatricka nevie rozdiel medzi polio a dmo... a inak, kto iny ma byt zodpovedny za tvoje dieta, ked nie jeho rodicia? to akoze, ked ho budes ockovat a ochorie, tak bude zodpovedna ona, alebo ludia z hygieny, vyrobca vakcin?
bianca2
20. júl 2012
@furi2012 kniha ma menej stran, neboj, je velmi putavo pisana, mas tam aj obrazky ako mozes babatko drzat v roznych polohach pri cikani.ja som citala len zaciatok a hned mi nedalo a vyskusala som a mala uz inak nechcela.ja som ju pozicala kamaratke co ma maleho a potom ju chce dalsia a est eaj nasa pediatricka, tak podla mna si ju radsej kup na webe gorila sa da v pohode kupit,ja stale tam kupujem.
bianca2
20. júl 2012
@danka483 nedaj sa zastrasit, si v prave, drzim prsty 🙂 ti lekari su teda ale drzi 🙂 ja som si uzila s mojou gynekologickou, co som k nej chodila do poradne ako tehotna, stale som jej musela podpisovat nejake papiere ked som nieco odmietla a bolo, a stale sme viedli nekonecne rozhovory, pri dalsom tehu si uz vyberiem niekoho ineho.teraz mame znamu pediatricku a je to stara pani 70 rocna a ta je uplne v pohode, nasa znama, tak som rada ze tu nam to ide hladko aj ked som si teda tehotenstvo uzila s mojou stresujucou gynekologickou, ked som odmietala ultrazvuky po tom co ich robila od zaciatku v kazdej poradni kazde 2 tyzdne tak som ich uz potm zacala odmietat a uz bol ohen na streche.ked vybocujes z radu tak pouzivaju vsteky prvky, dohovaranie a nasledne zastrasovanie a davanie zodpovednosti tebe, ale ved kto iny je za dieta zodpovedny predsa rodicia a nik iny...vsetko je na nasom rozhodnuti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli