Gestačný diabetes. V ktorom týždni ste rodili?

barchee
20. okt 2010

Babulky diabetičky, prosím v ktorom tt ste rodili a ako - prirodzene alebo sekcia? Mne dnes dr povedal, že budeme rodiť skôr ako mám termín. Či prirodzene alebo cisárom - to sa nevie - je skoro na to ešte 😉 Tak by ma zaujímalo, ako a kedy ste rodili. Ďakujem za každú odpoveď 🙂

benne
20. okt 2010

prvý mi chceli vyvolať, ale po príjme do nemocnice, som v noci spontánne porodila (chceli ešte robiť nejaké vyšetrenia), bola som 36/4; bábo 3080/51. druhý mi vyvolávali toho roku na Kvetnú nedeľu 😉 bola som presne 37tt, bábo 3780/51. S prvou som bola v nemocke 7dní, s druhým13, nabalili sa im komplikácie typické pre skôr narodené detičky - aj keby sa zdalo, že čo už len ten týžden-dva môže znamenať 🙄

koriatko
20. okt 2010

Mne nič také nepovedal... Ja nechcem žiadne vyolávanie pôrodu.. 😒

junovka
20. okt 2010

moja znama porodila predcasne v 33tt, klasicky porod.Spustac porodu vraj bola tehu cukrovka, ale neskor sa ukazalo, ze znama mala diagnostikovanu naozajstnu cukrovku.

katarina822
21. okt 2010

ahoj u nas zeny s gestacnym diabetes rodia podla moznosti prirodzene a najneskor v den terminu mozes kuk tu https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/tehotenska-cukrovka-4/

franziska
21. okt 2010

ja som rodila 1 den po termine, ale mala som dobre hodnoty. Nepichala som si inzulin iba dietovala.

lenocka84
21. okt 2010

ahoj, tiez som mala tehu cukrovku, neplanovali sme nejaky skorsi, akurat nesmel byt po termine, ale maly sa nakoniec vypytal sam v 35tt.a rodila som klasicky, ziadny cisarak

zuzanka.j
21. okt 2010

aj ja som mala tehu cukrovku, no len miernu, aj sladke som si davala 🤐 ...10 dni pred terminom mi zistili vyssi tlak tak ma hospitalizovali a porod vyvolali o necely tyzden skor ako bol termin. bola som aj rada. maly mal 3530gr - dla sona mal mat 3200gr. a to vyvolanie bolo super - za 3 hod od zaciatku takych akoze pravidelnych bolesti bol na svete 😵 a nic priserne to nebolo, lepsie ako trapit sa aj pol dna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre