Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

vi3ka
17. jan 2012

@janulabj he he autíčko, no to som aj ja dnes vyskúšala. malá sa vyžívala neskutočne. ona na sladké-lízatko neide, ešte to nepozná, to skor "badán"-akože rožok a ten chrume celý čas. inak do obchodu tiež len na rýchlovku. posadím do košíka a tam je spokojná. tiež som uvažovala o sánkach, ale keď som dnes išla autom som si všímala, že fakt cez prechod ako by človek so saňami prešiel. v jednej ruke sane, v druhej dieťa na nič. a teraz matko vymysli ako to zvládnuť. no nie? 😒

jarus8
19. jan 2012

Ahojte, my sme boli v pondelok aj v utorok. V pohode sa dalo, len to chcelo väčšiu silu. Spotená som bola ako myš. A všimla som si, že chodili aj kočíky s malými kolieskami. Ja mám síce veľkú marhu, s veľkými kolesami, ale videla som aj bugíny.
@janulabj ani ja nemám vodičák, ale už ma to neminie o mesiac-dva idem na to. Sľúbila som mm, že ak sa presťahujeme, tak si ho urobím. A ideme stavať na moliterke a tam sa mi už auto zíjde, hlavne ak chceme ešte jedno bábo.
Aj sánky som videla, toľko cez prechod ťahali nasucho, aj keď je pravda, že zapriahnutí boli len ockovia. 😀

janulabj
19. jan 2012

@jarus8 ahoj, no včera sme kupili boby, nakoniec sme našli aj take s operadlom, aspon akym takym, lebo ako som potiahla obyč. boby, tak to trhlo a maly by vypadol, takže ja dnes poo idem do cvč na boboch....no som zvedava čo maly nato. ešte nešiel, len včera par metrov z obchodu ako sme ich kupili 🙂
ja sa vodičaku vyhybam uspečne,asi sa aj bojim trochu, akože viem, bola by to super pomoc, ale zas teraz už mam všetko blizko, ved v bj neni nič daleko 😀 😀 😀

jarus8
19. jan 2012

@janulabj začali ste chodiť do cvč? ako to tam vyzerá a ako to prebieha?

janulabj
19. jan 2012

@jarus8 hej začali, ja som spokojná, je to niečo ako školka, s tym rozdielom že tam sedíš aj ty 🙂

jarus8
19. jan 2012

Bože, ako mne sa dnes nič nechce. Asi bude moje dieťa dnes hladné 😅

janulabj
19. jan 2012

@jarus8 moj až konečne zaspí, čo by už fakt akože mohol 🙂 idem varit, dnes bude rybka s nejakou zeleninou na masle...ešte že nevymyšla dieta moje ohladom jedenia 🙂

jarus8
19. jan 2012

@janulabj my dnes máme na výber. brokolicová krémová polievka, zemiaky na kyslo, cestoviny s mäsom.
Som zvedavá čo si mladý pán vyberie 😉

janulabj
19. jan 2012

@jarus8 no tak to ma na výber, my fungujeme tak, že pred spankom polievka, po spanku druhe jedlo 🙂 večer potom vačšinou jogurt, no a pred spankom mlieko 🙂

jarus8
19. jan 2012

@janulabj my fungujeme: ráno mlieko, tak chlebík s niečim, pred spánkom mlieko. Po spánku polievka a druhé jedlo, na olovrant jogurt a ovocie, večer buď z obeda, alebo chlebík, alebo sólo večera. Pred spaním mlieko.
A stále niečo tlačí pomimo- kukučervy, tyčinky a pod. 🙄

mystery7
24. jan 2012

@janulabj kde chodite v bj plavat? Klasicky do bazena na 3.zs?? Nie je tam pre maleho studena voda?

A v tom CVC je nieco ako materske centrum? Vypustite tam deti, aby sa pohrali a vy len pozerate? Kolko sa plati a kedy je to otvorene? Vdaka za info 😉

janulabj
24. jan 2012

@mystery7 na 3tiu nechodime, nebola som tam od zakladky, ani sa nechystam, mam stale v pamati aka studena voda tam bola....boli sme v ozone, ale už sa teším do welnes, včera mali otvarat. a v cvč je to ako kružok, od 1 do 3 rokov. plati sa 2 eura na mesiac....🙂

mystery7
24. jan 2012

@janulabj vdaka za info. Aj mne sa zdalo, ze je tam chladna voda. V ozone je volny vstup? Da sa len tak prist, alebo sa treba objednat? V bj asi nie je ziadne materske centrum ☹ skoda.
Ja chodim do bj na vikendy a chcela by som s detmi chodit niekde kde je viacej deti pokope.

janulabj
24. jan 2012

@mystery7 no materske centrum tu není, o ničom čo by fungovalo cez víkend s detmi neviem....škoda no.

vi3ka
25. jan 2012

čaute žienky...ako sa vám vodí? my si už druhý týždeň fungujeme bez tatíka a vcelku v pohode. len variť sa mi nechce. samej sebe ma to nebaví. ☹ 😒 už nech je víkend a ocko doma. povodne som si myslela, že Peťa bude vystrájať a bude to hroza-des, ale napodiv (nezakríknuť) je fajn. kľudná, hrá sa spinká v pohode, tak som rada, že to takto ide. očkovanie na 15. mes. sme prežili bez ujmy na zdraví za čo som veľmi rada, ešte nás čaká posledná dávka hexa v apríli (mali sme posunuté) a padla. 🙂
baby kúpili sme nové auto (akože nie čisto nové, ale pre nás nové) a ja sa musím na ňom naučiť fungovať. je veľké a dlhé, takže to bude fuška s parkovaním teda, no zvládneme.
no a zážitok týždňa pre mňa bolo ísť s golfáčom do mesta. to bolo teda riadne posilovanie. 😅 ale nejak sme to dobačovali tam i nazad.

tak žienky pekný deň vám prajem. a už nech je tu jar. 🙂

chantal21
26. jan 2012

Dnes idem s Tobim na kontrolu,mame laryngitídu,kusok je nam lepsie,ale stale hrozne kasle,a ma hlieny ktore sa mu presuvaju stale dookola,von z hrdla do pusy,no nevie to vyplut,a hned do ide spat.Som z toho zufala :( .Strasne si prajem zeby sa uz vyzdravel,tahame to uz od soboty.

janulabj
26. jan 2012

Ahojte,
@vi3ka ja som šla s kočiarom do OCečka, a aj ked mam velke kolesa tiež mi to dalo zabrat, ono ten roztopeny sneh je hnus ....nedá sa v tom fakt.po meste po chodnikoch celkom OK, lebo tam už snehu až tak moc není, aj ked ako pozeram zase nasypalo statočne. oj i ja chcem jar, alebo aspon nech už zmizne ten sneh.ako dnes ukazovali Blavu tam nemaju ani milimeter, zelene travniky, botasky vesta.kiež by už aj tu tak bolo.a blahoželám k autíčku, nech slúži .....
@chantal21 Vám prajem skoré uzdravenie, ja neznašam ked je malý chorý, to že mu človek chce no nevie ako pomoct je hrozné...
všetkým, krásny deň prajem aj ja 😉

jarus8
26. jan 2012

@janulabj ja by som počasie v BA nemenila:
1. nie je zima ale strašná vlhkosť, ktorá prechádza aj cez vetrovku a máš pocit, že máš mokrý aj sveter
2. nemrzne a potom máš na jar a v lete toľko hávede, že nevieš či sa máš toho báť, alebo zabiť
Takže radšej sneh a mráz, veď sme zvyknutí
a Bratislavčania nám aj tak závidia 🙂

chantal21
26. jan 2012

@janulabj Dakujeme,doktorka nam vravela ze este mame zapalene hrdielko,doberame este atb. a aj lieky na vykasliavanie,tak dufam ze nam zaberu.a budeme mat pokoj.

jarus8
26. jan 2012

@chantal21 dúfam, že budete čoskoro ok, Branko ešte chorý nebol a atb ani neviem čo to je 😅
len si neviem predstaviť ako budeme panikáriť, ak to raz príde.
Klobúk dole pred vami, ktoré sa musíte pozerať ako vaše dieťatko bojuje s vlastným telom. 😔

chantal21
26. jan 2012

@jarus8 dakujeme.Na nas sa lepi kazdu chvilu nejaka choroba,uz sme si dost presli chorobami,a najhorsie je jak dieta prosikajucimi ockami prosi aby si pomohla,no hruza.A este ked do toho pridu vysoke teploty,a hovoria ,ze mas dieta otuzovat,chodit s nim von a tak,no nam zjavne nic nepomaha.

janulabj
26. jan 2012

@chantal21 aj naš je často chorý, no čo narobime....oliver ak ma hlieny vracka a vracka....potom sa z toho dusí, nemože dychat, neprajem nikomu.....snad z toho vyrastieme, snad. a už nech nesneži !!! moje prianie 🙂

jarus8
26. jan 2012

ja som začala dávať pred zimou všetkým nám trom vitamín C z DM. Každý deň vsypem jednu mini odmerku do pohára s vodou a ešte sme neboli chorí. Mm bol na stavbe, chudák nezvyknutý na naše podnebie a keď začínali príznaky, len som mu zvýšila dávku a v poho.
neskúšali ste?
Poznám strašne veľa rodín, čo na tom frčia a žiadna choroba. 😵

daniku
26. jan 2012

@jarus8 len si poklopkaj ....ja vzdy ked poviem ze nasa chora nebyva tak ju daco skoli 😉 esteze to nehovorim casto 😀

chantal21
26. jan 2012

@janulabj tak to mame presne stejne,strasne jak trapia

chantal21
26. jan 2012

@jarus8 mozu male deti vitamin C?

janulabj
26. jan 2012

možu, my kupujeme kvapky cebion, bud su len C-eečko, ale teraz mame aj multivitamin.su do troch rokov. 🙂

jarus8
26. jan 2012

@chantal21 úplne v pohode môžu malé deti vit. C.
Môžeš ho používať v akomkoľvek množstve, neublíži, čo sa nevstrebe, vyciká. A jediná forma predávkovania je hnačka. Nič sa mu nemôže stať.
Cebion som tiež používala, lenže je tam strašne malá koncetrácia vitamínu. V pomere: jedna mini odmerka vit. C z DM sa rovná polfľaštičky cebionu.

janulabj
26. jan 2012

@jarus8 vidíš to som nevedela, ako to vyzera prosim Ta?

jarus8
26. jan 2012

@janulabj je to taká modrá tuba, na nej je napísané Das gesunde plus Vitamin C pulver
Stojí niečo cez 2 €.
Ak nájdem foto pošlem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre