Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

liliandax
3. mar 2009

aj Petko sa laduje v kuse mliekom 😒 Malo je, zato mlieka by pil na litre

z coho ho pijete? 😅 lebo my sa snazime od flasky odnaucit, jemu je jedno, z coho pije, ale z flasky vypije najviac

zuzkafuny
3. mar 2009

Lili... Mišiačik aj z pohára, to je jedno... väčšinou ho dostane večer vo fľaške...
Znova zvracal... a aj hnačku má :o((( tak pijeme veľa čaju (aspoň to) a teraz spolu žujeme suchý rožok 😀
Som musela aj postele prezliecť... aspoň ich už mám z krku... Uvidím ako bude do večera... hádam už dobreee...!!!

liliandax
3. mar 2009

zuzi - ako sa ma maly?

nika_ke
3. mar 2009

zuzka ☹ esteze Misko pije, to je fajn... este zajtra podietujete a bude dobre, drzim prsty 😉

ked mala Riska hnacky, tak mi nechcela velmi pit vodu, takze som je dala asi polku flasky ORS200 (tusim tak sa vola ten solny roztok od hippu)

liliandax
3. mar 2009

ahoj nika

ja som o takom HIPP-e este ani nepocula 😕

nika_ke
3. mar 2009

cauko lili, toto som myslela
http://www.mojalekaren.sk/hipp-ors-200-mrkvovo-...
jeden mam doma v zalohe a brali sme ho aj do chorvatska, pre istotu.

zuzkafuny
3. mar 2009

Má sa oki... na večeru som mu dala pol fľašky mliečka... zatialje dobre...
idem... chlap pí (niekedy mám dojem že iné ani nevie ☹ )že som zas tu...
papapapa

liliandax
3. mar 2009

ahaaa.. dobre vediet, ze take nieco je 😅 😉

aky ste mali den?

nika_ke
3. mar 2009

zuzka, neradila ti doktorka vysadit mlieko a mliecne vyrobky, kym ma maly hnacku?
ja si to uz nejako nepamatam 😕 ... ci to len jogurty sme nemali jest,hmm ... skleroza

lili, ani ti neviem, taky klasicky den, rezim bol dodrzany, muz prisiel tak ako povedal, takze fajn 😅
len Riska bola dnes nejaka divna, obliekli sme sa, ze ideme von a ona si vytiahla kociar a este doma sa pytala dnu 😲 45 minut sa nechala kocikovat, na obed mala trosku zvysenu teplotu, vysiel jej prvy ocny zub a tusim ide aj dalsi ... zeby z toho bola taka nijaka? 😨

a vy ste dnes co robili?

nika_ke
3. mar 2009

lili, skusala si dlhsiu dobu davat Petkovi menej mlieka (napr. v pohari, ked z neho menej vypije), ci by potom nejedol viacej?
myslela som si, ze takyto problem mavaju iba dojcene deti, ktore su zavisle na cicine ☹
a co ste mali tie kvapky na zvysenie chuti do jedla, tie nepomohli?

inac, preco si myslis, ze malo je, mozno sa to len tebe zda 🙂 alebo nepribera?

liliandax
3. mar 2009

tak to moze byt v klude z tych zubkov taka nesvoja 😖 my uz nastastie mame vsetky zubky, teda okrem tych 2, co asi nikdy mat nebudeme.. fnuk..

nas den bol super.. boli sme na oslave narodenin sesternicky, som sa najedla ako prasiatko, maly sa vysalel.. 🙂

ale asi nie dost, lebo zaspat ani za svet.. 😒 posledne dni vymysla.. ide si lahnut a za 10 min. krici "cikaaaaaaat" - samozrejme, cvrkne 3 kvapky a s usmevom si lahne.. po 10 min. sa to opakuje 😅 🙂
ked mu vysvetlim, ze musi spinkat, tak pokyva hlavou a za chvilku dobehne, ze CD-cko nejde. To preto, ze ho vypol 😀 Aby som prisla a zapla 😠 🙂

Muza mam na pive 😖 a ja by som si mala ist lahnut.. zajtra mam den "zabijak" 😝 Pridu bratove dcery, bude zabava.. a pride aj moja mama.. aaaach.. ako keby som sa nevedela ja postarat o 3 deti 🙄

liliandax
3. mar 2009

nika - Petko nie je chudy, pribera v pohode, tak sa nad tym nestresujem.. len sa mi zda, ze papa menej..
Mlieko si v kuse pyta, ked mu nedam, nic ine do pusy neda 😖 tak mu ho dam 😅 🙂 lebo inak vresti a ked vresti tak uz nezje vobec nic a ked vresti turbo, tak ani to mlieko nechce potom 😒

nika_ke
3. mar 2009

to ste ozaj mali pekny oslavny den 🙂

tiez sa obavam toho, ze ked raz bude mat Riska svoju izbu a velku postel, ze z nej bude zliezat a vymyslat 😒
sikovny Petko, ze nejde CD 😀 co mu pustas, rozpravky?

coze budes mat dievcata u seba? maju prazdniny?
moj muz je doma, ale aj tak z neho nic, kludne by mohol byt aj napive

liliandax
3. mar 2009

joj veru.. chlebicky by som si este dala 😀

ano, maju prazdniny.. teda starsia (9r.) ma a mladsia ( dnes 6 r.) nechodi teraz do skolky, ich je tam malo, su bud chore alebo vyhlasene..

Petkovi pustame taky mix.. su tam aj rozpravky + pesnicky. Doteraz no problem, ale odkedy sme bez plienky, tak vymysla.. vzdy nieco vymysli, aby som pribehla 🙂

ale je to sranda 😵 neboj, ked Riska zacne!!! 😉

nika_ke
3. mar 2009

mne Riska zje ovela menej, ked sa vratime od nasich do tornale 😖 tam sa napchava vkuse cely den vsetkym moznym a potom asi drzi dietu 😀 nezje ani svoje obvykle davky 😒

Petko si s dedkom isto rad zje nieco fajne, ci nie?

liliandax
3. mar 2009

tak to je presne tak aj u nas. Petko sa u nasich napchava (ako keby doma nemal co) a doma je vyberavy 🙄

dosiel mi muz!!! 😨

liliandax
3. mar 2009

tak ja radsej idem off 🙂

prajem pekne sny 😵

nika_ke
3. mar 2009

akurat aj ja idem, zase o jedenastej 😔
dobru noc

zuzkafuny
4. mar 2009

Nika... nebola som u mudr... A niečo som mu zjesť dať musela 😖 tak som riskla to mliečko...
Dnes mu urobím na obed vývarík 😵 a raňajky mal pyškóty a čierny čaj... 😝

nika_ke
4. mar 2009

zuzka, ja si praveze nepamatam, ci som kojila pri hnacke 😕 myslela som, ze mi to objasnis 😉 jogurty som vsak zacala davat hned, ako mala Riska normalnu stolicu, hoci doktorka povedala, ze az po tyzdni 🤐
zlaty Misko, ze ti vypije cierny caj 🙂
takze je mu uz lepsie?

liliandax
4. mar 2009

ahojte kocky

ako presiel vas dnik?

ten moj bol v pohode, bolo nas dnes sice u nas 5 zien + moj maly playboy, takze bolo veselo 😀

nika_ke
4. mar 2009

cau lili, vidis, ako si vas babinec dobre zvladla 😉 a kto bol ta piata zena? svagrina?

my mame o piatej este samostatnu zabavu vo dvojici, to je pre nas este skoro vyhodnocovat den... mala analyza: rano budicek o 6:20 😠 doobedu poprchalo, presli sme sa aspon do obchodu, poobede som si citala pri malej v posteli, kym spala, cize potiahla takmer do 16h 😵 poobede vonku hmla, ale pekne sme sa zabavili doma a teraz sa deti bavia spolu 😀

zuzka, som ti chcela uz minule napisat, ako sa snazim zabavit Risku, ale neviem, ci nieco z toho bude akceptovatelne Misiacikom.
kreativne: Riska si listuje v starych casopisoch, vyberie si pekny obrazok, ja ho vystrihnem a ona si ho potrie tycinkovym lepidlom a nalepi na papier. (to aj hodinu denne)... malujeme prstovymi farbami, kreslime farbickami a na magneticku tabulu.
aktivne: ja som akoze pes a Riska predo mnou uteka z kresla na gauc krizom cez celu obyvacku, alebo aj po celom byte ... skryvacky, motorka, kocikovanie babik.
kludne: citame si knizky, piseme do mojho diara Riskin dennik ... robime babovky z kolienok a prevazame ich v nakladiaku 😀 ... varime,napr. cistime zemiaky, alebo miesa mast v hrnci bez ohna, az kym sa nerozpusti 😅

pre Miska mi pride najvhodnejsie nahananie Cerbyho po dvore 😉

zuzkafuny
4. mar 2009

Nika... ale ie po našom dvore 😅 Keby si ho videla, ta sa za hlavu chytíš...
Aké sú to prstové farby??? a vidíš lepenie ma ešte nenapadlo... zajtra idem kúpiť tyčinkový lep...!!!
Už sa neviem dočkať zajtrajška 😀 Ďakujeeem 😵 😵 😵
Mišik sa má celkom dobre, akurát od obeda má zvýšenú teplotu na 37,3... uvidím ako zajtra a pôjdem radšejk mudr... 😒

nika_ke
4. mar 2009

zuzka, prstove farby mame z tesca za cca 40Sk, su v teglikoch 4 farby a uz nam koncia, zajtra idem kupit nove do RV. este mame aj omalovanku bambi na malovanie s vodou za 100Sk, ale to Risku nejako nezaujalo. Pravdu povediac, ani mne sa tato omalovanka nejako nezda, su tam asi len 3farby a nerozotieraju sa dobre, za mojich cias boli lepsie, skusim este pozriet iny druh.

Misiacikovi drzime prsty, nech rychlo vyzdravie 🙂
a hlavne davaj pozor pri strihani, aby si mala noznicky mimo dosahu maleho 😉 alebo mu vecer nastrihaj take obrazky, co sa mu pacia a on bude len lepit.

Riska furt sucha s nohami po kamienkoch na chodniku, neviem po kom to ma 😠 😅 uz aby ich pozametali 🙂

zuzkafuny
4. mar 2009

Mne je dnes ako včera Miškovi,,, ☹

liliandax
5. mar 2009

ahojte kocky!

ako sa mi mate? najma ty teda zuzi? 😕 nebude to nejaka crevna pliaga? ☹

nika_ke
5. mar 2009

zuzka ☹ to vas asi lapil nejaky crevny virus, ako pise lili... len aby to nedostali aj ostatni u vas doma

zuzkafuny
6. mar 2009

To bola črevná chrípka... to bolo strašné... Aj Ivo lapil za mnou, Zuzka za Ivom... a včera sme všetci celý deň ležali ako mrciny... Zuzke už je supiš, Miškovi tiež ja som taky oki 🙂 len na chlapa to práve vyliezlo tak naj...

nika_ke
6. mar 2009

ta hnusna crevna chripka kosi vsetkych v dome rad radom ☹
najdolezitejsie, ze Misiacik to zvladol tak perfektne a hlavne rychlo sa z toho dostal 🙂

lili, ma alebo bude mat Petko na jar nejake vozidlo typu trojkolka, bicykel s pomocnymi kolieskami?
hod nejaky tip, ak mas, pls 😉
my sme nemali trojkolku s tycou, myslim,ze by sme ju vobec nevyuzili minule leto, ale na dalsie leto by som chcela taku klasicku kovovu trojkolku, co ma pedale na tyci, lenze zatial som taku na nete nenasla 😕 a obavam sa,ze na bicykel bude Riska este mala.

u nas druhy den prsi, uz ma to nebavi 😖

zuzkafuny
7. mar 2009

Nika... tu bolo včera celkom pekno a dnes nádherne 😀
Sme boli asi na skoro 3hod. prechádzke... Ja neviem čo dnes bolo s mojím krpcom... on len rúkal ako pavián, chcel sa nosiť na rukách (keby mal 5kg tak nič nepoviem 😅 ), nič mu nebolo dobré ☹
A konečne aj zaspal...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre