Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

liliandax
7. dec 2007

jeeej... no ahojte sobotanky, snad sa tu aj nas pokec pomaly rozbehne! musim sem kuknut castejsie.. tesim sa na vas 😉

nika_ke
7. dec 2007

cauko lili, mozno ak tu kazda z nas kukne castejsie, tak si snad aj pokecame 😅
baby, viete niektora aktualne info o materskom centre Drobcek? neviem najst ich webovu stranku, aby som sa dozvedela ich program. Na jar organizovali cvicenie pre mamicky a je nacase, aby som sa rozhybala.

liliandax
8. dec 2007

nika_ke - ahoj 😉 Teraz sa sem kuknem isto castejsie a dufam, ze nas pokec sa rozbehne naplno!

nika_ke
8. dec 2007

pozeram, ze sme tu vacsinou vecer, ulozila som malicku, dnes zaspavala trosku nepokojne, inac ona je taka vybitacka, zaspi iba mne na rukach, ked ju vezme ocino, tak rici jak pavian. Dost hlupo sme si ju naucili a ani neviem kedy sa to takto zvrtlo.
Lili, ako zaspava tvoj Petko? Sam v postielke? Alebo tiez mate nejaky vymyslaci ritual? V ktorej casti RS byvate? My v centre pri trznici a kocikujeme sa najcastejsie popri vode.
Dufala som, ze dnes pojde kocikovat manzel sam a ja si doma co-to porobim, ale jemu sa samemu nechce, tak sme mokli obaja.

liliandax
9. dec 2007

nika _ke - ja sem chodim, ked sa podari, aj teraz Petko spi, tak som odbehla, lebo sa mi akosi nic nechce robit (hoci by som mala toho dost co na praci), ale co uz.. som lenochod 😝

My zatial byvame u nasich na Sibiaku, ale do mesiaca sa stahujeme na Rimavu, tak potom mozme kocikovat spolu, hoci Petko uz kocik velmi nechce, radsej beha po svojich. ... lenze ja za nim nevladzem 😀

a so spinkanim nemame problem, doobedu od tej 10-tej cca 1,5 hod., potom od tej 15-tej tiez obvykle tu hodinu spime a vecer sme uz o siedmej v posteli, nakolko je uz tma, tak vsetko vypneme, mame uplnu tmu, takze maleho nemoze nic "drazdit", aby sa zabaval, takze mu nic neostava, len spat. A spi v postielke, ale tu mame spojenu s nasou. Takze vie preliezt, ked sa mu zachce.

Prajem prijemnu nedelu!

nika_ke
9. dec 2007

to mas super, ze ti Petko tak krasne spinka, nasa mala tiez teraz pred desiatou zaspala, stihla som pozberat pradlo z vesiaka, pomaly mi doperie pracka a mozem vesat opat, chystam sa este rychlo pozehlit a mozem varit obed.
Sibiak - to je sibenicny vrch? nie som odtialto, takze sa len postupne ucim, co je co 😕 zato Rimavu poznam, to je od nas cez cestu 😅 maju tam jedno pekne zrekonstruovane ihrisko pre deti. Zatial si vychutnavam kocikovanie, lebo ked sa v lete mala rozbehne, tiez budem mat co robit, aby som za nou stihala. Na druhej strane sa uz na to tesim, snad aspon schudnem 😀

pekny zvysok vikendu

liliandax
9. dec 2007

my sme si tiez na zaciatku uzili ceremonie so spinkanim, ale teraz si uz zvykol na svoj rezim a je to fajn 😵

Sibiak je Sibenicny, dobre si si tipla! a odkial teda si, a co si sem tak zabludila? tvoj manzel je sobotan? podla vasej foto co mas v albume mi je aj povedomy, ale neviem si ho nikde zaradit 😒

A to konikovanie si teda uzivaj poriadne, lebo cochvila nie ty budes malu tlacit, ale ona bude nahanat teba 😀 - Vlastna skusenost´ 😀 😀

nika_ke
9. dec 2007

no vies, isli sme okolo a zapacilo sa nam tu, tak sme zostali 😀 😀 😀

manzel bol na stazi v zahranici vo firme, ktora tu ma pobocku, praca sa mu zapacila, tak ho zlakali do tychto teplych krajin. Povodne sme obaja z KE - Kosice - taka dedina na vychode 😎 Prvy rok manzel denne dochadzal, potom som sa aj ja zamestnala v tej istej firme, tak sme sa prestahovali. Rok a pol sme tu v podstate len prespavali, lebo cely den sme boli v robote a na vikendy sme chodili domov. Od kedy som na materskej, tak travime viac casu v RS.

Dnes sme boli prvykrat v palacinkarni, je to tam uplne super a co je tu raritou, da sa tam ist aj s kocikom 😅 Dokonca maju akciu, k 2 slanym palacinkam mas 1 sladku zadarmo - mnamky. Konecne mame cez vikend kam chodit. Veeelmi sa z toho vytesujem 😅 😅 😅

liliandax
9. dec 2007

v palacinkarni tam pri stanici? Bola som tam asi 2x (tiez s kocikom) este v lete a bolo fajn, len skoda, ze je to tak zasite.. ludom z mesta sa tam velmi nechce, ja to mam celkom blizko 😎
Inak, maju tam vraj urobit pesiu zonu, taku mini.. s nejakym altankom, aby sa tam dali organizovat nejake male podujatia.. no som zvedava 😅 Lebo tu v RS je to dost biedne.

To ma tesi, ze sa vam tu zapacilo, ono je tu toho dost co kukat.. 😉

nika_ke
10. dec 2007

dnes sme nemali velmi dobry den, ani noc, take sme boli obe umrncane ☹ Trosku sme sa pokocikovali, aby si aspon mala pospala. Kocik ma taku zvlastnu moc, ked prideme po hodine kocikovania domov, opatrne malu vyzleciem, ulozim do postielky a spi mi vkuse 2 aj 2,5 hodiny. Ale ked sme doma, tak je to 0,5 maximalne 1 hodina. Takze aj ked sa mi dnes velmi nechcelo, radsej som sla von. Teraz Richellka uz spinka, som zvedava do kedy jej to vydrzi. Este by mala dostat tabletku.

My sme dost prekvapeni, ze tunajsim ludom sa celkovo nikam chodit nechce. Vsetci su nejaki domasedi. Je tu jediny stanok s varenym vinkom a aj ten je cez vikend zavrety. ☹ Po roku sme sa takymito zvlastnostami v RS prestali zaoberat. Uz sa tesim na vikend pred sviatkami, pojdeme domov,na hlavnu, je tam rozsvieteny stromcek (skor obrovsky stromisko), vsade same svetielka, na tribune program ... 😵 Len medovinu si tentokrat kupim vo flaske a odlozim na neurcito, kedze zatial dojcim.

Vies mi poradit, kde kupujes oblecenie pre maleho? Zatial som tu nasla 3 obchody:
- na rohu namestia pri T-mobile s 3 schodami - uplne "idealny" pre mamicky s kociarom, zato je tam celkom mila pani, kupila som si tam par drobnosti
- na hlavnej ulici ktora ide z namestia do kopca, tusim je to SNP(?), je to spolu so zlatnictvom a trianglom - uz x-krat som si povedala, ze tam nevkrocim, ale stale si nedam povedat
- liliput pri poste - velmi ochotne mi vymenili ciapku, kedze malej bola taka akurat a ja som chcela vacsiu. Myslim, ze maju madarsky tovar. Oplati sa ist na nakupy niekam do madarska?
My vacsinou nakupujeme v Tescu - Cherokee.

a kde je zuzkafuny?

monkula
10. dec 2007

Ahojtee. soboťanky, tak konečne sa to tu rozbehlo...
Ja, ako som už písala, nie som z RS, ale mám odtiaľto muža a ja osobne som sa zamilovala do tohto mesta a raz by som tam chcela bývať...
No, s tým, že Soboťania sú domasedi, to ste ešte nevideli tunajších ľudí, úderom 12.00 je mesto cez víkend prázdne, nikde ani nohy, to som v RS nepostrehla, asi tam málo chodím ☹ ☹

liliandax
10. dec 2007

nika_ke - len tak v skratke, lebo sa ponahlam do postele, som ako mrtvola 😝 Unavena, ale neviem z coho?? asi z pocasia, je take otrasne. Sa ti divim, ze sa ti chce von s malou aj v takomto pocasi.. zas na druhej strane, tu na kopci nemam ani kam chodit, stale dookola sa mi uz nechce a ani nevladzem, darmo starnem 😀
Potom, ked budeme byvat uz v meste sa to hadam zmeni.

Ja nakupujem vacsinou cez mimibazar, je to pre mna pohodlnejsie, kupim cez net a postarka mi to donesie domov, lebo kym sa ja do mesta dostanem, no hruuuuuuza.. a ani nejaky poriadny obchod tu v RS nenajdes, akurat ten Liliput, tam som bola parkrat a ako si pisala, jedine tam bola predavacka ochotna nieco zamenit. Ani v Mimine ani Bambine to nehrozilo 😖

A ten zivot tu v RS velmi ani nesledujem ☹ Ine to bolo, kym som chodila do skoly, ale teraz vsetky kamosky su rozlezene, prip. maju deti, tak tych akcii je menej.. A tiez mesto by malo zvysit aktivitu kadejakych podujati.. A o Kurinci sa ani nejdem rozpisovat, ake boli plany a kde sme teraz?? 😠
Bolo by to ovela lepsie, keby sa to spojazdnilo..

liliandax
10. dec 2007

monkula - Vitaj!!! dufame, ze ta tu stretneme castejsie 🙂 Ak som to dobre pochopila, nebyvas tu, ale sem chodite za muzovou rodinkou?

monkula
10. dec 2007

ˇano, mám tam svokrušku a milujem mesto, prírodu, ľudí... 😵 😵
A každoročne sme trávili leto na Teplom vrchu, je tam super, len by sa Oštrom mohol viac starať o pláž a urobiť väčšiu reklamu, veď keď tu poviem Teplý vrch, nokto nevie, kde to je 😕 😕

liliandax
11. dec 2007

Fihaa!! to malokedy pocut, ze by nase mesto niekto takto chvalil 😵 S Teplym vrchom mas pravdu, je to tu biedne co sa tohto tyka, aj Kurinec je v dezolatnom stave, kde su tie casy, ked sa tam konal Rockfest, to bola ina parada! Kapela HIM na Kurinci??? kazdy si myslel, ze je to zart a nebol 😀
Aspon ze za Ciz sa nemusime hanbit, ale je tam na nase pomery draho 😝

nika_ke
11. dec 2007

pisem, pisem, neulozim si text a jasne, ze ma medzitym odhlasilo 😖

monkula, mas moj obdiv, ze si si toto miesto zamilovala 😎
Podla mna, vsetko zavisi od ludi, ktorych stretnes a od spomienok viazucich sa na dane miesto. Ja som si kedy daaavno zamilovala Poprad. Mala som tam rodinu aj kopec kamosiek. Juuj, to boli casy, chodila som tam asi kazdy mesiac.
My sme tu poznali iba jednu rodinku a aj ti odisli do irska. V okoli sme boli iba v Driencanoch s mojim 6-mesacnym brusiskom 😀 Pacilo sa nam tam, v lete tam urcite este zajdeme. Obzreli sme si aj zrucaninu hradu vo FIlakove, drahemu sa velmi zapacila jedna restika, tak tam obcas zbehneme na obed, ked sa nam nechce varit. Teply vrch neoslovil nikohol z nasej rodiny - platit nehorazne vstupne k jazeru ?! 😝 Zato Zelenu zaburinu celkom mozme 😀 Aj teraz v zime, ked svieti slniecko, zbalime kociar do auta a ideme kocikovat okolo kurtov a zahradok. Skoda, ze nevedia nejako vycistit jazero, aby sa tam dalo plavat, ked uz ten aquapark nevysiel.
A na rockfeste tu bol vtedy moj bratranec. Ked som nazivo videla Kurinec, tak som mu tiez neverila. Kde tu mohli spievat HIM? hmm 😕
Ciz je ozaj pekny. Kedysi sme tam boli z roboty hrat kolky. Isla by som znova, ale co s malou?

Ozaj, budu trhy, musim drahemu pripomenut, aby prisiel skor z roboty a pojdeme na klobasku, tu on zboznuje 😅

malicka je hore, tak sa ideme pohrat 😀

liliandax
11. dec 2007

ono je to naozaj tak, ako ste pisali, vela zalezi aj od ludi, priatelov, rodiny a taky je potom vztah k danemu mestu.
Ja som rodena Sobotanka, takze u mna je to trosku ine 😵

Co sa tyka Kurinca, noooo... boli casy boli.. Nevravim, ze to tam vzdy vyzeralo takto otrasne, ale aspon sa na tych lehatkach dalo opalovat, teraz je to same sprachnivele drevo a lavicky to iste 😒
Tie koncerty boli super, boli na tej malej tribune (tusim tam este chudatko stale je), ale to nevadilo, atmoska bola perfektna 😎
To mi vobec nevadi, ze ta zelena zaburina nie je vycistena, ja by som tam nevliezla ani keby mi za to platili.. dost mi bolo, ked som videla, ako vytiahli z nej jedneho utopeneho chalana.. to fakt priserne 😢 A co vsetko tam moze byt??

a Teply vrch... no kedze ja az tak vode neholdujem, mne staci Drienok, aj teraz tam manzel robil z roboty jednu akciu a vydarila sa perfektne.. Ale priroda je tam krasna, bolo to sice uz davnejsie, ale je tam nedaleko obora, kde su muflony a daniele.. bol to celkom pekny pohlad, vidiet ich tak zblizka 😵

zuzkafuny
11. dec 2007

Ahojte soboťanky...tu som. Nikoho tu nebolo, tak ma ani nenapadlo sa sem kuknuť 😉 Ale začína sa mi to páčiť. Určite nás je tu viac. NIKA díky za pochvalu mojich detičiek... Ani jedna z vás nezaostáva. Každé dieťatko je nádherné...aj keď to moje naj! 😉
To si povieme každá...že?
LILIA, NIKA vám teda inak ide papuľa 😀 . Som mala čo robiť kým som to dočítala 🙂

nika_ke
11. dec 2007

zuzka, vsak sme zatial len na druhej strane 😉 mozno ak uvidia ine mamicky, ze sa to tu rozbehlo, tak sa tiez zapoja

lili, chce-nechce idem von, dve hodiny bez mrncania za to stoja 😅 I ked je pravsa, ze na Sibenicnom vrchu som s kocikom zatial nebola. Sa ti necudujem, ze sa ti nechce trepat do mesta. Dole by si sa este skotulala, ale slapat do kopca by bola asi fuska. A co takto MHD? Nechodi ti tam?

Drienok si musim pozriet na nete, uz som o nom nieco pocula, dobry tip na jar

monkula
11. dec 2007

No, j som bola na Kurinci na Rockfeste, keď tam boli Guano Apes, bolo super...
Liliandax, ak si rodená Soboťanka, možno sa poznáš s mojím mužíkom, na Šibiaku mal kamoša a zopár ľudí odtiaľ pozná, koľko máš rôčkov?

liliandax
11. dec 2007

caffte baby!!!

no zda sa, ze sa rozmnozujeme 😀 😀 😀

Zuzkafuny - kukala som tvoj albumik, maly je rozkosny.. podla fotiek ta ale nepoznam 😨 Ako je to mozne??? 😀

nika_ke - je to fakt o nicom, kocikovat po kopci, hore dole po ulickach a cakat, kedy na mna vyskoci nejaky pes 😒 Ale inak je to pohoda, len moja kondicka je nulovaaaa.. som strasny lenivec
MHD sem chodi, ale nejak je to blbo nacasovane, lebo rano odchadza pozde, to uz vsetci su v robote, takze cakame, kedy to cele zrusia 😖 Vacsina tu ma auto, tak ked treba zbehnu do mesta a na nas kocikarov nikto nemysli.. ved tu nemame ani jedno ihrisko ☹

monkula - no prezrad meno tvojho draheho aj kamosov, som zvedava 😀 Ja som rocnik 79

monkula
11. dec 2007

On je 77, ale švagor je 79-ka, na net hádzať mená nebudem, pošlem radšej IP

liliandax
11. dec 2007

jasne, cakaaaaaaam 😎

liliandax
11. dec 2007

dockam sa zajtra 😀 Idem uz chrniet..

nika_ke
11. dec 2007

baby, to sme takmer rovnako stare, ci mlade? 😉 ja som 78 a manzel 79.
Ako je mozne, ze sa nepoznate? Zeby tou malou vzdialenostou RS-Hnusta? Myslela som, ze tu kazdy kazdeho pozna. Aspon ja sa postupne dozvedam a zistujem, aki rozni ludia nas poznaju a my o nich ani netusime. 😕 Raz krical z okna sused na manzela, ze my vtedy a vtedy o tej a tej hodine vypadlo nieco z auta a je to odlozene pri chodniku. Normalne nas tu susedia "smiruju" 😎 . A najvacsim prekvapenim bolo, ked nam dvaja kamarati poslali blahozelanie k narodeniu malickej a prisli nam do kocika, lebo tu nemame schranku 😀

monkula, dala si dnes krasnu temu do fora 😅

nasa Riska zaspala po dlhej dobe na ocinkovi a ja mozem pozerat ordinaciu, jupiii to je super vecer, snad aj noc bude dobra

uz som povedala muzickovi o trhoch, tak sa mu rozkosne zaiskrilo v ociach, vraj "klobaska" a za nou aspon desat hviezdiciek 😵 Skoda, ze trhy nie su castejsie, aby som ho mala viackrat skoro doma. Zvycajne chodi az o siestej 😒

kamajka
autor
11. dec 2007

NO AHOJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe
panebože ja som to tu ani nesledovala, už som tomu ani nadej nedala 😀

zuzkafunny mame rovnake bydlisko ja taktiež Hnušťa 🙂 to by sme sa teoreticky aj mohli poznať 😀

kamajka
autor
11. dec 2007

Monkula, prečo si mi nenapisala že sa o tu rozbehlo??????? 😎 😎 😎

kamajka
autor
12. dec 2007

halooooo ???
už sa činte niekto 🙂

kamajka
autor
12. dec 2007

Zuzka, pozrela som album, takže sa určite poznáme 😀 ,
vy máte taký oranžový kočár, pekný 🙂 , a máš ešte sestry dve,
inak ja som robila asi pred 2 a pol rokom v krčme u Kiseľa, takže ma asi budeš poznať 🙂 a mám take kučerave dievčatko. 🙂
Zdravim ťa takže nabuduce sa možme aj pozdraviť ked sa stretneme 🙂 čo ty na to?

nika_ke
12. dec 2007

kamajka, prave pozeram, ze toto je vlastne "tvoja" tema 😅

tiez som nedufala, ze tu niekto zavita, no obcas som sem nakukla a tesi ma, ze sa nas tu zopar naslo.

my sme mali opat hroznu noc, neviem co sa to deje s mojim zlatuckym babatkom, doteraz kludne spala cez noc, raz alebo dvakrat som ju nakojila a teraz uz tyzden je nejaka nepokojna a kazdu hodinu sa budi. Zuby jej neidu, teplotu nema ... ja neviem, co s nou moze byt, zeby sa nevedela dockat vianoc? 😀

dnes skusim popozerat na trhoch este nejake malickosti k darcekom. Hoci na jesennych trhoch si chcel manzel kupit sveter za 400Sk a napokon som mu ho kupila v KE za 200Sk 🙂 Takze si poriadne rozmyslim, co kupim. Ak nebude velka rada na trdelnik, tak ten si kupim, mnam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre