Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

katka755
23. nov 2008

to je rodicak jani tych 4860sk

jankando
autor
23. nov 2008

a matersku nemas?

katka755
23. nov 2008

nie jani ja mam rodicovsky lebo som nerobila

malibuu7
23. nov 2008

inak jani, ma napadlo, ty si si poziadala na sk o porodne? i o rodicak... na to mas urcite narok tam, tak aspon nejake korunky by si dostala a hlavne tych 25tis porodne potesi... ja som svoje sice minula ani neviem ako ale fajne ze som ich vybojovala... urcite to nenéchaj len tak... ved to je dost penazi...
eni, no tak to je blbe ze to je takto poriesene, ale skuste to este urobit napr.tak ze date rodicak na manzela na mesiac a potom sa to prevedie na teba po mesiaci... a volbu date na 3 roky a by si to mala poriesene... tak som to mala ja urobit ale kedze nesplnam podmienku 1rok prech. pobyt ani trvaly pracovny pomer, tak sa to neda, takze ja mozem az v marci

jankando
autor
23. nov 2008

este nie ivi, bo to komplikovane dost tuna je

jankando
autor
23. nov 2008

musela som dat zlegalizovat petkov rodny list a teraz musim ist osobne do londyna, coz je dost daleko od nas na ambasadu aby mi to poslali do ba na specialnu matriku a cakat na slov. rodny list.. 😠
ivi, ty si ziadala porodne na cesky rodny list?
to sa tak da?

jankando
autor
23. nov 2008

minule si pisala, ze ti v sk nechceli vyhoviet a v sp hej....to sa tak da? ze mozes zidat v hociktorom meste?

jankando
autor
23. nov 2008

alebo mozem ist osobne domov a na nasu matriku a nech to oni posliu do ba..chapes a 3 mesiace cakat na rodny list..mam dost
a som chcela ze mamca nech ide, ta vraj ze by musela mat splnomocnenie..no ako jej ho dam tuna?
a tiez ona ho musi nahlasit doma...ona je majitelkou bytu , takze ona musi nahlasit jeho trvaly pobyt..chapes...kus blbe je t uporodit..tolko vybavovaciek ze dovidenia 😠

jankando
autor
23. nov 2008

tak zase tu nie ste..hm.. 😠

katka755
23. nov 2008

no baby ja vam tie papierovacky vobec nezavidim ja som dostala porodne 4500sk hmmm dobre co?

jankando
autor
23. nov 2008

ale pri prvom kolko si dostala?

katka755
23. nov 2008

hmmm jani 4000sk

katka755
23. nov 2008

to boli casy co?

malibuu7
23. nov 2008

jani my mame toto za sebou... nakoniec som dostala porodne na cesky rodny list, ale dokladala som im ze mi nebolo porodne vyplateene v CR... takze aj tu som musela ziadat, ale boli tu velmizhovievave uradnicky, mi to urobili na pockanie, lebo vsak bolo jasne ze nesplnam podmienky... a na slovensky rodny list sme cakali dokonca dlhsie nez 3 mesiace... lebo kym sa uracia v blave daco poslat tak to stoji za to... nechapem co im na tom tak dlho trvalo 😠 a o rodicak som na SK neziadala lebo by ma zas poslali aby som si tu poziadala, tu by mi to museli zamietnut a tak, tak sme to dali na manzela... i tak tu je viac ako na sk... tak nech si trhnu nohou
no katka obisla takmer na sucho s tym porodnym, ale pri dalsom to uz bude Kati 25tis. 😀 to uz asi schvalili nie?
jani a to splnomocnenie pre mamcu, to ti staci napisat ze ju splnomocnujes na konkretnu vec podpises a je to, ja som tiez pisala mamci toto
a este jani, o to porodne, tak aby si stihla poziadat do 6mesiacov od narodenia Petika... akurat musis mat potvrdene tlacivo od petkovho dr. keby si chcela tak ti to poslem...(mne mudra uradnicka v sk nepovedala, tak sa to este o mesiac natiahlo) 😠

katka755
23. nov 2008

nooooooooooo poznam tu trubu co ta v SK nastvala.

ue ivi bude len ci ja dostanem
ja ked deti rodim ta vzdy smiesne peniaze

angienka
23. nov 2008

jaaaj zienky ta sme sa nejak s jankou na skype zapisali a kukam ze ste to tu rozbehli...
Kati ja ani o pridavky neziadala tusim ze v tehu som citala ze by som nemala asi narok tak neviem som sa na to vybodla i ked by sa zisli penizky navyse 😠 no tak to vyjde na stejno kati po premene len ja mam zatim o trochu viac este,no i tak nam je malo bo ja som zvyknuta na dobry zivot a chcem pre timmca vsetko ale potrebne nie hluposti a zas muz je vychovany blbo a on chce blbosti aj 5rovnakych hraciek len nech ma vela 😠

angienka
23. nov 2008

hej ivi som myslela ze tak urobim e ale uz ked sme s ana tolko uradov odvolavali akrvopotne mi nakoniec par dni pred porodom vybavili trvaly aby som to mohla na seba vsetko ta sme sa na to vybodli a nechali to na man napisat 😉 tak mam aspon cas byt doma bo tu s robotou tazko ziadne fabriky tu niesu ani firmy az pri prahe je to o doooost lepsie tu v meste nic lakave ta aspon 4roky budem brat love a mozem ked tak ta na brigadu potom alebo na polovicnak aspon niekde ak sa to vyplati a pak mozem hned dalsie naplanovat dievcatko 😀

angienka
23. nov 2008

ivi ta ste to na cesky vybavili nakonec u mna to neslo 😠 a to vedeli detajli v jakych som srackach s prepacenim za vyraz a ze to nejde a trva 3mes a musela som cakat a s bruchom cestovat hore dole cr a sr 5x tusim za tehu tam a 5x naspat 😠 😠 😠 😠

angienka
23. nov 2008

su hrozny ti ludia na uradoch 😝 ma rozculuje jak su tam hlupi,teda cest vynimkam ale tych je na zaplakanie fakt malo a neporadia len aby si mala tazkosti ta to kde sme 🙄 jaaaj len cim viac neprijemnosti aby urobili a aby si nemala narok na nic jakeby ti musela ona zaplatit ta ja neviem ci im premie strhavaju ked clovek vybojuje svoje peniaze na ktore ma narok abo co su take "ochotne" 😝

angienka
23. nov 2008

len pridem a kazdy zdrhne 😠

katka755
23. nov 2008

eni u nas je na kazde dieta 500sk pridavky v CZ je to ine to mi uz ivanka pisala.no to mas tak ked vsetko prenho chces ja zas nemsim vsetko len to co potrebujem,napr.to kresielko co mame teraz co nam ivanka objednavala tak je skoda ze pri baske som take nieco nemala,vyuzivam to maximalne,stolicku zatial nemame stacila by mi ikeacka a na pod zadok by som usila podusku,no ohradku by som si nejaku kupila

angienka
23. nov 2008

hej no to hej i mne by stacilo nieco lacnejsie ale zas ked sa mi nieco paci a chcem to pre nho ta sa snazim vybrat take ale za lepsiu cenu sak keby ta by som mu vzala tu od chicca ale luto mi bolo o 1200kc viac dat ked funkcie ma uplne stejne 😝 ale zas to tak berem ze my sme prvy v nasej rodine co mame mimi taze kupime poriadne a vsetko a bude uz pre kazdeho,ved aj my ked budeme mat dalsie ta to uzije este 😉 taze na jednu stranu ma to stve ze miname ale ked to vsetko potrebuje az na tie hracky to ma stve no zas ked mu to chce kupit no ta co uz s nimsnazim s amu vysvetlit ze toho tolko nepotrebuje ale on bol tak hnusne vychovany ze ja to jednym vysvetlenim nezmenim 😒

angienka
23. nov 2008

kati my zas nemame kresielko som vahala a chcela zas usetrit na tom ze ho nepotrebujeme no tak bol v sedacke ked zlostil no 😝
viem ze sa bez neho da prezit sak sme i prezili a mozno keby sme ho mali nedala by som dopustit na nho jak ty si pochvalujes no i tak neviem ci by v nom timmco chcel byt ten musi menit pozicie po 5min nebavi ho to len tak sediet 😀 ale ta vy ste si asi dobr ekreslo nasli ked je do 18kg a ja bola rada ze som nekupila bo by som nevyuzila 😉 pri tom obrickovi mojom...

katka755
23. nov 2008

no ved to je jasne ze chceme pre deturence vsetko co by potrebovali a tiez aj na tatkovi zalezi,to aj u nas sem tam na nieco iny nazor.ja zase neuvazujem o tom ze nieco niekomu budem davat,ci bratovi alebo svagrine,ved nech si kupia nam tiez nikto z nich nekupuje neviem co.
a to nie zeby so bola skupa,len by ma strasne mrzelo zeby mi niekto tie veci co ja som sa snazila davat na ne pozor niekto lahostajne znicil.ved mozno sa to zijde aj mojim slecnam,ja viem ze bude ina doba oblecenie urcite nebudu pouzivat ale aj tak.... moje slecny maju este moju postielku

angienka
23. nov 2008

hej aj nam teraz doniesli nasi po nas postielku ved to je aj v dnesnej dobe podobna a mam na nej novy matrac a mantinely a baldachynky takze vyzera honosne a maem 2postielky v byte 😉
Ta nam zas kupuju skoro vsetko moji rodicia takze neni to tak ze si to kupujeme my z posledneho taze ze to nikomu nedam proste beriem to jak putovne ze sa zide kedze timmy to neznici tak ked je toho tolko tak ze sa to predsa len vyuzije v rodine 😀

katka755
23. nov 2008

pozeram ze davas skrapy a co s nimi teraz fakt sa nedaju vytlacit?

angienka
23. nov 2008

hej dala som par no,ale ma to az prestalo bavit ty jo ked si spomeniem ze 2mes ich do polnoci tu robievam a ono je to na prd 😠 no idu vytlacit ale nie v rozmere fotky akonahle to zmensim na ten rozmer tak je to rozmazane 😝

angienka
23. nov 2008

tam aj pisu ze pre tisk treba min 1800 pixelov no ale to je obrovsky obrazok a ja som chcela robit z toho kalendar a pohladnice a zvysok na fotky nadherne mat 😠 tak ma to stve teraz a furt uvazujem jak to urobit ale nejde len placame farbu v tiskarni 😝

katka755
23. nov 2008

ahaaaaaaaaa a co s tym budes robit?

angienka
23. nov 2008

kati a co ty teraz robis???este ti nespia kocky???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre