Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

angienka
22. apr 2008

a co,ani ty nemozes spavat???My s Jankou sme tiez take nocne sovy,stale skypujeme do rana-len dnes to nejak blbne...

malibuu7
22. apr 2008

hm tak esteze tak, ze si si poradila sama, ked ten kto sa o to ma starat,tak mu je to ukradnute. ale co uz, tak to vzdy bolo a bude na uradoch, i ked su vynimky, tak ako ja som natrafila.
ok, idem ja do hajan za manzelikom, aby mu nebolo smutno. dobru noc, pa

malibuu7
22. apr 2008

ja mozem spavat, i ked poslednu dobu je to horsie a horsie. tak uvidime co to bude dalej

angienka
22. apr 2008

Ok tak dobru noc 😉

jankando
autor
23. apr 2008

caute baby...tak som tu.. 😉
vitam pekne malibuu7..... 😎
som rada, ze si prispela aj ty do temy..tak sa nam to pomalinky rozrasta... 😝
inak , no kukla som album tvoj a ze ja ta poznam...no sak na Slavkinej svadbe sme boli i myslim na druzbovskej.tak takto.. 😎 😎

jankando
autor
23. apr 2008

a inak baby,...vraj je narok dostavat z oboch statov..tak neviem..som segre povedala, nech mi zisti ,ale to na nu spolah.. 😠 ona si da nacas
a malibuu7.......tie bodynka su nadherne..aj ja chcem take..... 😝 😠

angienka
23. apr 2008

cholkyyy cao 😀
No aj tu je taka tema na konovi a tam jedna slovenka to prave pisala,ze dostala z oboch statov aj z cr aj sr,ale ted si uz tie podmienky presne nepamatam-ale malibuuu pozri si to urcite,mozno mas narok,lebo porodne nieje ziadny prispevok je to definovane ako socialna vyhoda 😉
A mozes hodit ten link prosim ta ak ho najdes na tie bodycka???
Tatko by sa potesil 😎
Inac prihadzujem super stranku-je tam par veci,ktore su lacnejsie nez na inych strankach napr aj ta postielka,co sme kupili za 2 500kc,je tam za 4120...a hrazdicky budes asi kupovat,teda tie deky hracie su tam krasne a lacneeee-nieje tam sice az tak moc aktivit,ale tie sa daju doplnit inymi hrackami alebo i dokupit 😉

angienka
23. apr 2008

No teeeda ja som blbucka-tu je ta stranka 😀
www.sambaby.com

jankando
autor
23. apr 2008

ahoj angie...
da sa, tiez so o tom pocula...ze hoci porodis v inom state ale mozes si narokovat na pirspevky na sr..ale zase neviem ci to nie je tak,ze ak ti napr., v cz nepriznaju porodne tak si mozes ziadat na sr..a to sa oplati nie..sak mame ted dobru sumicku porodneho na sr.. 😀 😝 😀

angienka
23. apr 2008

Janu,tak to mas jasne ked mas trvaly na sr a si slovenka tak ak inde nesplnas podmienky,tak na sr mozes ziadat-ale mozes dostat aj z 2statov fakt...
Stvete ma,ked si najdem trosku casu,tak vam to najdem...teraz som zazrana hladanim mimi veciciek 😀

angienka
23. apr 2008

Dievcata tak citajte-bolo tam pred tym toho viac,ale podstata,ze to dostala z oboch statov je tu...

bibinka • 2d • 17. leden 2008 ve 12:42

Která pravidla porušuje: | Zrušbaby,nedalo mi svedomie a tak som písala na českú sociálku pani,čo mi to vybabuje.
Takto som jej formulovala dotaz:
Ja som obdržala i pôrodné zo Slovenska(nárok zo zákona,pretože sa dieťa narodilo na SR) a myslela som si, že z dávky pôrodného z ČR mi bude táto čiastka (4560,- sk) odpočítaná. Vychádzala som zo situácie s rodičovskými príspevkami z obidvoch dotknutých štátov (odpočítanie výšky slovenského príspevku od výšky príspevku z ČR) . Neviem či toto mám považovať za skutočnosť rozhodnú pre trvanie nároku na túto dávku a mám to písomne oznámiť do 8 dní? Alebo mám nárok na plnú výšku pôrodného tak,ako mi bolo priznané? A na žiadosti o Porodné nebola žiadna kolonka o dokladovaní, že som uplatňovala pôrodné z iného štátu. Pôrodné z ČR som si uplatňovala z dôvodu, že som migrujúci pracovník v rámci EU . Nechcela by som sa dostať do nepríjemnej situácie.

a ona mi odpísala,že citujem: "dávka SSP porodné není ve smyslu Nařízení rodinnou dávkou, ale sociální výhodou. Proto je tam podmínka, že dávka není exportována mimo území ČR. Není proto možno ani vyplatit „vyrovnávací dávku“. Dávka Vám byla vyplacena jako migrujícímu pracovníkovi, čímž byla prolomena podmínka hlášení k trvalému pobytu. Takže z pohledu zákona o SSP a Nařízení 1612/68 je vše vpořádku.

takže naozaj mám nárok na pôrodné z obidvoch štátov. Pretože smernice EU sú nadradené štátnym smerniciam v oblasti sociálnej. A je možné uplatňovať si pôrodné do pol roka od narodenia dieťatka.
Tak dievčatá,ak ste niektorá v podobnej situácii,využite to. Aj v opačnej pozícii,ak ste češky a rodili ste na SR. Aj tak na to máte nárok. Len musí byť splnená podm.,že máte pracovný pomer v tom druhom štáte a dieťa sa narodilo v inom štáte. A musíte mať aj bankové spojenie v ČR alebo SR,lebo do zahraničia sa to nesmie posielať.
lienočka235- a kedy to musela tvoja kamoška vrátiť? ak je to v čase keď už sme boli v EU,tak jej to musia prideliť(pokiaľ splnila podmienky). Vidíš aké svinstvo? Keď majú dať,tak sa ošívajú ,ale zobrať,to hej?!!

jankando
autor
23. apr 2008

no eni, zalezi ako to ta dotycna myslela, ze mate pracovny pomer??????? 😒

angienka
23. apr 2008

Tak,ze ak ona robi v cr a ked porodi na sr,tak dostane aj sr porodne aj cr porodne 😀
Chnapes??? 😉

jankando
autor
24. apr 2008

no to by bolo super, ale pracovat samo mozes len asi do 7 mesiaca pak nie...a ja ked som sice pracovala tu ale pak uz nie a otehotnela, tak aj ja mam narok, ci to musim pracovat pocas tehu? 😠

angienka
24. apr 2008

Achojteeee 😀
Jani,no neviem ako to bude v tvojom pripade-viem,ze existuje nejaka ochranna lehota tu je to polroka...ako to mate tam,to fakt netusim.Nejde o to dokedy pracujes,ale ze makas a pak proste nastupis na matersku,ale vypoved ti dat nemozu,takze si ako nadalej zamestnana ale na materskej.
Skus napisat do internej tej bibinke ak chces,ona ti skor poradi mozno bude vediet nieco viac ale ona tiez riesila medzi cr a sr 😉

jankando
autor
24. apr 2008

ale ja si skusim vsetko sama...proste tu je to vsetko na formovej baze...vypisem formu a uvidime co mi poskytnu...ak nic, tak im kaslem na hlavu... 😠
ako inak dnes eni???

angienka
24. apr 2008

Inac je tu kraaasne pocasicko,cely den svieti krasne oskar,terasy vonku su plne ludi 😎 no uzas...
Tak som vytiahla muzicka po 5hodinovom spanku nech sa ide so mnou prejst,ze zajdeme na tu zdravotku...no kym sa on vytrepal a dosli sme tam-tak bolo zavrete 😠

angienka
24. apr 2008

A co vy,akooo?
Ja som si dala ted relax vanu,tak sa citim fajn-no pri pomysleni ze je 24.4 a presne o mesiac mam termin...fuuu
No stale mi to nejak nedochadza 😝 a na ten kurz som sa samozrejme vybodla...vstavala som az o 13.30 😀

jankando
autor
24. apr 2008

my dobre, akurat som bola hladnucka a ani vo sne by ma nenapadlo si urobit co som si urobila..to teplucko mi tiahne na hlavu... 😀 😀 ... ugilovala som si parky ale doma...v rure... 😀 😝 ..puding a banan..
eni...no to sa tes....ja si to ani predstvit neviem...ta preco si sa vybodla na kurz??? a to ten co si zan mala zaplatit?

angienka
24. apr 2008

no hej,ale platit budem az tam,ked vobec dorazim...no uz na dalsi stvrtok pojdem...viem ze to vravim uz 2tyzdne ale pojdem 😀
Fiiiha,to je kombinacia...Ja idem spravit torteliny 😉

jankando
autor
24. apr 2008

no uricte..zase sa na to vybodnes, ne..jak ta znam...skocis si do vanicky.ne... 😉 😀
no t je...ale sa mi vcelku vydarili..parky ako hlavne jedlo a puding ako dezert a aby ovocie nechybalo tak aj banan 😝

angienka
24. apr 2008

neneeee-spravila som,spapali sme to i ked som sa divila-bo moj muzik je masozravy zato ma rad syry a olivy tak som to tam flakla a omacku syrovu takze to preslo.
Jaaaj a voda mi uz taaak chyba a toto leto si ju asi neuzijem 😠 😝 ☹

jankando
autor
24. apr 2008

no....sama som dnes doma, zotmieva sa a na mna taky maly strach ide...uz aby som mala babatko a budem na to dvaja...cakat tatka kym pride z prace... 😖

jankando
autor
24. apr 2008

no eni..nemame zidnych novacikov a ako kukam, tak aj ti, co pisali na zaciatku nejak odkvecli.. 😠 ☹

angienka
24. apr 2008

no to neviem,ci bude mat male taku vydrz ako ty 😀
Ja uz som si zvykla ☹ i ked radsej by som bola,keby robil muzik rannu 😉

jankando
autor
24. apr 2008

to asi nie, lebo ja som schopna aj do rana cakat na johna..nepojdem sama spat... 🙂
ja som spokojna vcelku , ze john robi poobednu..rano sme spolu a v noci opat..i ked to sa iba napapame a odkvecneme..ale spolu..to je dolezite.... 😉

angienka
24. apr 2008

no to hej...to by i mne stacilo-bud rannu alebo poobednu,ale nocna je na prd 😠
V noci som sama a on pak cez den spi a pak par hodin a ide zas makat,taze si ho moc neuzijem ☹

jankando
autor
24. apr 2008

no a to ani babo.....no ale halvne,z e zaraba ,,nie 😉

angienka
24. apr 2008

no hlada nieco na dennu,ale tak platenu jak ma tam tu v okoli nenajde...teda zatim nenasiel ☹

angienka
24. apr 2008

sleduj ani tu uz nikto nechodi ☹ nevystrasili sme my tie holky??? 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre