Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

maculik
autor
27. jún 2008

ajciatko, to ty mas v pond.statnice, ci jeana?

zabkatt
27. jún 2008

Joj babule, akurát som doupratovala po malých, urobila im puding, lebo od rána otravujú, hračky som mala až na balkóne, vyhodila som ich von aj so psom a idem im zarobiť ešte na koláč a pustím sa konečne do toho učenia, aj keď tomu už veľa nedávam, neviem či nepočkám až do večera kým malú neuložím a potom to všetko vytiahnem, lebo takto to asi nemá zmyslek, keď každých 5 minút, vyzváňajú a otravujú s niečim.
Dračikovi veľké gratulujem
efie vy sa držte, nech maličké ešte niečo podrastie. Ja neviem ako by som zvládala nemocnicu tak dopredu, mám z nej zimomriavky, no ale čo nespravíme pre tie naše zlatíčka. 😎

jeana
27. jún 2008

ahojte..
maculik to ja mam tie statnice 😖 uz som z toho riadne na nervy 😠 a fakt ma to nebavi sa ucit...
uz nech to je za nami a mozem sa tesit len na malicku 😵
aj ja gratulujem draciku... 😉
zabka ty to tam mas nejake moc vesele 😀

jamik
27. jún 2008

Maculik, moj prvy chlapcek bol o 8 dni skor a ten druhy o 27 dni skor. 😉

maculik
autor
27. jún 2008

jeana, tak budem drzat palce, nech to spravis za 1 🙂
a na akej skole to mas?
ja som mala v novembri na Narodohosp.fakulte, no nikdy viac. Ing si dokoncim na inej skole, som sa rozhodla.

maculik
autor
27. jún 2008

jamik, takze vynimky potvrdzuju pravidlo 😀 😀
Inak, u Teba som tiez zvedava, co budete mat - aj ked ono je to asi jedno, ze?
Minule mi jedna znama Thajka hovorila, ze tam u nich bola zena, ktora prirodzene otehotnela, mala patorcata - chlapcov (vsetci boli zdravucki), no a chceli teda potom skusis dievcatko, ostala znovu prirodzene tehotna so sestorcatami - a hadajte, co to vsetko boli - jasne, ze znovu chlapci! Parada, nie? 😅 😀

jeana
27. jún 2008

maculik tak to je dokopy uz 11, nie? podla mna to bol zamer lebo oni chceli vytvorit futbalove muzstvo 😀 😀
ja studujem Personalny management v Trencine, na Trencianskej univerzite.. a som zvedava ako sa to podari a rada by som si dorobila i Ing. tam (popri materskej 😀 )
mam vela spoluziacok, ktore uspesne studuju aj s 1, 2 detmi, takze dufam ze vsetko bude ok... 😉

maculik
autor
27. jún 2008

no ved prave - futbalova jedenastka 😀
v TN je to vraj dobre, chvalia si. Ja by som si tiez chcela dorobit popri materskej, lenze kedze som v zahr., tak to by bolo dost narocne lietat hore-dole, stacilo mi, ze som tak chodila v 3.roc. na vsetky skusky prveho semestra + dolezite prednasky v 2.semestri (a pravdaze skusky). a to som nemala dieta, len som robila.
takze bud to dokoncim v Bonne, da sa tam aj po angl., alebo potom od bud.septembra niekde v BA. Uvidime 🙂
Urcite sa da aj s detmi, mojej spoluziacke sa narodili v oktobri dvojicky-chlapci a v pohode vraj zvladla teraz stvrty rocnik, dokonca sem-tam ide s babami aj von. Vsetko sa da, ked je aj pomoc okolia.

monatko
27. jún 2008

aaaaaaaahojte 😎 tak mame nove dvojicky? super, gratulujem dracikovi 😵 ozaj neviete, co je s elenitou a jej malymi?

no vcera to bolo v BA krute s tou prietrzou, manzel bol s nasimi v ikea a normalne ich odtial museli vsetkych evakuovat, ani za tovar uz nestihli zaplatit......... strasne sa tam liala voda, tak museli vsetci do nohy von ☹

monatko
27. jún 2008

tak aj ja som mala dnes konecne posledny pracovny den, este som bola obehat firmy z fakturami a zaroven sa rozlucit...... tak a uz si mozem uzivat matersku 😎

maculik
autor
27. jún 2008

monatko, vidim, ze ty si tiez tak pracovne aktivna 🙂
ja to dnes uplne flakam, zbalila som si veci este rano, teraz som len na nete, akurat som si pozerala babysatky a vyberala, ktoru kupim.
a mama mi prave volala, ze mi prisiel balik z mimisk, objednala som obliecky a plachty, tak uz sa tesim, sestra mi to donesie bud.tyzden 😵

monatko
27. jún 2008

maculik, ale to len preto, lebo sa dobre citim, keby som bola rizikova, alebo keby som mala dake tazkosti, bola by som robotu vzdlala uz davno... len mne je doma dlho, nerada sa nudim, takze som este daco potiahla..... 😝 len minule ma doktorka zhasila, ked sa ma pytala, ci som dosla s manzelom, ja ze nie, ja chodim sama autom...... chudera, skoro omdlela 🤐

maculik
autor
27. jún 2008

monatko, ja som tiez preto dlhsie ostala robit, lebo by som sa doma nudila. Teraz ale uz som rada, ze idem, lebo kedze manzel byva inde, tak uz ma o mna starost, ze vecer byvam sama. Takto nas bude mat pod dohladom a keby nas to nebodaj aj skor chytilo, tak nebudem sama 🙂
ani mna uz nechce autom pustat, teraz moje nechavame tu a do Nem.ho ani neberieme. Ale je pravda, ze ked som isla pred 10dnami od neho ku mne (co je cca 220km), tak som mala dost. Kratke vzdialenosti, ako do prace alebo do obchodu mi nevadia, no dlhe uz su zatazove.

monatko
27. jún 2008

no to ano, ja som chodila max. tak 20km od nas autom a to cez vselijake dediny, doliny, zakruty a mala som dost... bala som sa, lebo to bola fakt divoka cesta..... viac km by som si fakt netrufla a veru ani mojmu sa to moc nepozdavalo.......

no ale uz sa tesim, lebo od pondelka vegetim a budem davat dokopy posledne veci pre babo 😵

maculik
autor
27. jún 2008

ja tiez 🙂 zajtra ideme este na nakup, vecer mame navstevu, a potom uz len oddych a budem upratovat, prat vecicky a podobne. Uz sa aj tesim, ked pride sestra a bude mi robit jej vyborne pomazanky a polievky, na to je ona expert, mnam 😵
a hlavne uz budem spolu s manzelom.

zajtra sa chystam prvykrat robit tiramisu, som zvedava, ako sa mi podari. kolegyna mi dala recept, vraj dobry, tak dufam, ze neklamala 😉

jamik
27. jún 2008

babulku, prosim vas, pozerala som si nasu tabulku a ja neviem, ako vy, ale je to tak malicke, ze tam nic nevidim. Ja nemam LCD, ale klasiku, ze by preto?

maculik
autor
27. jún 2008

jamik, ani ja tam skoro nic teraz nevidim. Neviem, asi je to robene nejako inak, nez to robila Alex predtym.

monatko
27. jún 2008

jamik, chyba nie je vo vasom monitore 😅 je to zmensene, ani ja tam nic nevidim... myslim, ze to robila miska, ale uz som ju tu davno nevidela......

jeana
27. jún 2008

ja som misku este vobec nevidela a som tiez v BA 😀 😀 😀 😀 😀

maculik
autor
27. jún 2008

tak ked tu bude, musime jej povedat.
inak, napadlo mi, ze by som si asi mohla na niektoru z vas zobrat cislo, aby som mohla dat vediet, ked to na nas pride. Najprv som myslela, ze by sem napisala sestra, ale zrovna v tom case idu na dovolenku. Vy uz v tom case asi urcite budete mat drobcov tu, ale hadam by ste ma mohli zahlasit 🙂

lienka7
27. jún 2008

Maculík neboj sa, nebudeš tu sama. Vyzerá to tak, že tu s tebou budem až do konca. Termín mám až 17.7 ale na poslednej poradni ostal lekár prekvapený že ešte nič nenaznačuje blížiacemu sa pôrodu. Nemám žiadne príznaky, akurát mi opúchajú nohy, inak mi je super. Dokonca vravel, že nakolko som nemala 28 dňový cyklus ale dlhší tak možno budeme posúvať termín na neskôr. Tak sa neboj, sama tu nebudeš. Ja sa zase pokúsim ozývať častejšie- nielen vás čítať ale aj čo to napísať.

maculik
autor
27. jún 2008

kocky, ja sa na dnes lucim, idem domkov, na zmrzku a trochu sa prejst, akosi ma velmi boli brucho a krize, aj mam brusko tvrde, tak mozno mi prechadzka trosku pomoze.
drzte sa, jeana, drzim palce na pondelok a ved zase sem nakuknem niekedy bud.tyzden.
pekny vikend 🙂

jeana
27. jún 2008

jeeeeej dakujem maculik a uzi si vikendik 😉

lenockaaa
27. jún 2008

ahojte babulky som tu nova a konecne som sa dostala k tomu ze vam napisem 😅 dufam ze ma aj po takom dlhom case prijmete medzi seba. 🙂 ako som citala tak uz tu mame vela deticiek a cerstvych mamiciek..vsetkym gratulujem....nas to asi tak skoro necaka 😕 i ked ja by som uz aj prijala keby malinka bola medzi nami...cez tie horucavy to bolo naozaj hrozneee..nastastie sa pocko trochu umudrilo 🙂 a mysli aj nas...z poslednej poradne u dr nic nenaznacovalo tomu ze by to mohlo coskoro prist tak si asi este pockame...a myslim ze nakoniec este aj prenasat budem...uz teraz odratavam dni potom budem ratat asi hodiny 😀 😀 😀

ria.riuska
27. jún 2008

Ahojte dievcata, tak ja som dnes bola na poradni... Malinka chce byt este v brusku, ale problem je, ze placenta je uz zrela, takze asi pojdeme na vyvolavacku. V utorok mam prist o osmej rano a vraj aj s vecami... 😕 Tak mam aj trosku strach. Babulky, kto je, alebo ide rodit na Antolsku? Videla som effie, ze tam lezka, tak sa mozno stretneme...
Effie, a ako je to na Antolskej, tiez taka kriza ako v Ruzinove? Nevies, ci su volne nadstandardne izby??

lenockaaa
27. jún 2008

ahoj riuska tak uz aj ty to budes mat za sebou, ako vam vsetkym zavidiiiiiim 🙂 ...ozaj ako ti zistili ze placenta je uz zrela?? 🙂

ria.riuska
27. jún 2008

lenocka, podla utz, ale tiez neviem presne...

fazuliatko
27. jún 2008

ahojte babulky...neviete co je na tom pravdy,ze ked pijete tonic...podporuje to kontrakcie a urychluje porod?...len neviem ci to mozem uz teraz alebo az ked mi kontrakcie zacnu...uz by som inak bola za ,ved malicky uz je dost velky a uz dva tyzdne hore-dole...len neviem,ci mu tym neublizim... 😖

fazuliatko
27. jún 2008

jej,lenocka,ty mas termin ako ja a mywiel,tak som zvedava,ktora skor.akurat vy cakate babulky a my chlapceka... 😀

lenockaaa
27. jún 2008

fazuliatko nepocula som o tom toniku nic, len co som pocula tak ze by sa nemal pit ale preco to neviem...ano videla som ze mame rovnaky termin...a kolko vazi tvoj malicky?? aj ja by som prijala keby to uz bolo 😀 u mna to ale vyzera ze mi tu bude svietit este aj 41tt 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre