Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

mywiel
4. júl 2008

Jeej gratulume Miska aj Alex. 🙂

mywiel
4. júl 2008

Aj marse a stresmenke... 🙂

michaela3108
4. júl 2008

Dakujeme, dakujeme.
Sa teším, večer ked sadnem večer k počítaču a prihodím fotečky a doplním tabulku.
Dnes ideme ešte vybrať štychy po cisárskom. 😒

sloniiicek
4. júl 2008

caute babulky. tak sa hlasim po poradni. zaciname sa konecne pomalicky otvarat. som na 1,5 cm otvorena, ale ze krcok mam este dost dlhy. no, najblizsia poradna je v stredu o 8.10h. a preistotu si mam priniest uz aj veci. takze to tak vyzera, ze ak sa drobcek neumudri skor, pride na svet v stredu. 😀 je to taky zvlastny pocit. 😉 ked mi vravela, ze preistotu si prineste veci v stredu. az mi zovrelo srdiecko. ale snad to dobre dopadne. 😀

mywiel
4. júl 2008

No aspon mas uz tvoj batozkek doma, ja sa neviem dockat, len sa aj trosku bojim... 😒

sloniiicek
4. júl 2008

tak gratulujem vsetkym maminkam. alexandre, ze to zvladla vcera. a aj tebe miska.

ajciatko
4. júl 2008

Ahojte, tak nam vcera doktor povedal ze ak sa to cele nespusti cez vikend v pondelok uz nastupujem do nemocnice lebo je to uz 41.tyzden...

dandy05
4. júl 2008

Caf Ajciatko, sa chalanovi nejako furt nechce 🙂

ajciatko
4. júl 2008

dandy no nechce sa mu je uz po termine a vazi 3732 g....

ajciatko
4. júl 2008

uz som dufala ze dnes to budeme mat za sebou, ale ja osm zatial nemala ani jednu kontrakciu a podla poslednych vysetreni je maly ako z ucebnice a nic mu nechyba....

dandy05
4. júl 2008

Tak ved ked je v poriadku, tak to uz len nejako dobojujete🙂 ono sa aj tak hovori, ze od 38 do 42 tyzdna je to bezne. Len sa s tymi kotlikmi v tomto teple uz nikomu nechce tahat, hehehe 😉
no, kazde babo nakoniec vylezie 😀 skor ci neskor, islo dnu, musi von xixixi
ja uz sa zacinam troska stresovat, nesmiem na to vsetko mysliet, aby som sa nebodaj nezacala bat viac ako tesit.
ale doki tiez povedal, ze je vsetko ok a uz nemusim mat kludovy rezima ze keby sa to spustilo, tak je to uz uplne v pohode. len jak sa tak na to kukam, podla mna na koniec po vsetkych tych peripetiach budem este aj po termine, nakoniec ta astrologicka, co u nej bola svokrusa bude mat fakt pravdu.
No, aspon postiham este kopec veci 😉

ajciatko
4. júl 2008

no ved to, aj mne povedal pred 3 rtyzdnami kludovy rezim, ziadne behacky a nakupy a minuly tyzden uz odporucil okrem sexu aj namahu, fit loptu a podobne vcecicky aby sa maly dostal stale nizsie a nizsie. Ale zda sa ze aj tak si robi co chce a pride ked ssa sam rozhodne 😀

monatko
4. júl 2008

ahojte, Alex, Miska, gratulujeme k malym bambulkam a hlavne veeeeeeeela zdravicka 😵 😵

monatko
4. júl 2008

mne sa uz vobec neda v noci spavat, o pol piatej pravidelne chodim na wcko a potom zaspat sodoma-gomora 😖

dandy05
4. júl 2008

Ajciatko,
skusaj. no a ved mna poznas, ja som vcera malovala stenu na baraku, povedali, ze netreba uz kludovy, tak netreba.
aspon sa troska pri tychto mojich vymysloch drzim v kondicii, vcera sa ma suseda, co s nou mame spolocnu chodbicku pytala, ci nahodou necakame babino, ze sa jej minule tak zdalo. a ja ze hej, cca o dva tyzdne, tak vyzerala na infarkt. mi to prislo strasne vtipne, lebo sa s nou stretavam skoro kazdy den.

no, ja chodim na wcko cca kazdych 15 minut, nakolko mala je uz par mesiacov hlavickou uplne natlacena dole a zrejme ma moj mocovy mechur ako vankus, stale na nho tlaci. no, a v noci tu pobehujem ako taka vila a vymyslam blbosti, minule, ked som si o 3 20 rano robila palacinky som zhodnotila, ze to uz je fakt dost. 😉

inac baby, mam taku otazku k materskej, vcera mi dosiel ten papier zo socialnej. to co je tam napisane, sa este zdanuje alebo tak a to je na pracovne dni, alebo dni v mesiaci? kopec je tam toho popisane, ale vlastne som si nevedela moc vyratat, ze kolko nakoniec peniazkov fakt dostanem 😒

monatko
4. júl 2008

dandy, tam by si mala mat sumu, co je denny vymeriavaci zaklad a to sa rata kazdy den v mesiaci... lebo vsak aj cez vikend potrebujes z niecoho zit 😅

ajciatko
4. júl 2008

dandy, to co ti prislo je tam vyratana suma tak by si to mala dostavat na kazdy den v mesiaci aj za soboty a nedele....

dandy05
4. júl 2008

no ten zaklad tam je, len som nevedela, ci je to iba na pracovne dni a tak. no, ak sa to nezdanuje a je to aj na vikendy, neni to az take zle, ako som sa bala

ajciatko
4. júl 2008

tych 28 tyzdnov to bude celkom fajn ale potom to bude tazsie....

sloniiicek
4. júl 2008

ajciatko - tak to vyzera, ze sa mozno este aj v tej nemocke stretneme. 😀 my pojdeme pravdepodneme v stredu, ak sa nam to dovtedy nerozhodne vyjst. 😀

sloniiicek
4. júl 2008

dandy - presne ako pisu babulky. no, po tych 6 mesiacoch to nebude teda slava. 😉

ajciatko
4. júl 2008

slonicek ak mas v stredu nastupit, urcite sa tam stretneme, lebo ja ak sa nerozbehne spontanny porod teraz cez vikend, tak v pondelok nastupujem do nemocnice a v utorok alebo stredu uz budem rodit konecne pomocou vyvolavacky. A ak sa nestretneme na 10.poschodi, tak na sesstonedeli urcite 🙂

mywiel
4. júl 2008

Ajciatko skus pit malinikovy caj... 🙂

sloniiicek
4. júl 2008

tak to je sranda. 😉 som zvedava. ako to dopadne. len dufam, ze ma uz v stredu nebude posielat domov, ako tvoj doktor. este je vsetko mozne. ale skonstatovala, ze ved to uz budem 3 dni po termine. 😀 tak dufam, ze ked ma prijme, tak mi hned v ten den daju vyvolavacku. a ze tam nebudem musiet cakaaat. 😀 nechame sa prekvapit. 😀 a mozno si to nasi drobci rozmyslia skor. 😀

ajciatko
4. júl 2008

slonicek ak bude vela zien cakat na porod, tebe vyvolavacku nedaju lebo takpovediac nebudes v poradi a nebude to nutne kedze je vela porodv a malo porodnych boxov.
To mi bol povedane vcera, ze som kludne dnes mohla nastupit do porodnice ale kedze je vela porodov, vyvolavacku by mi nedali pokial nie je ukonceny 41 tyzden takze by osm tam cely vikend bola zbytocne. No a ak sa spusti spontanny porod je to ine, tak ta uprednostnia.
Je to silôa, ze aj na porod musis cakat, ale ked mame take zdravotnictvo ako mame, nic nenarobis....

monatko
4. júl 2008

baby, tu matersku vam v dobrom zavidim, ja ako SZCO to mam fakt biedne, teda budem dostatavat rovnaku sumu ako rodicovky ☹ ale zas je vyhoda, ze mozem robit popri malom.. no som zvedava, ako to vsetko sklbime......

zabkatt
4. júl 2008

Ahojky babulky, tak novým mamičkám veľmi gratulujem a prajem veľa zdravíčka, no a čakateľkám pevné nervy, lebo ja ich už nejako strácam.
Dnes som volala do TO kde chcem ísť rodiť a zisťovala čo a ako, lebo muž by mal byť pri pôrode, tak kôly tým vyšetreniam a tak a že nepotrebuje mať žiadne cvičenie ani zápis do knižky, tak mi odľahlo, lebo ste to tu spomínali. V nedeľu si ma už prezrie sám a povie čo a ako, tak sa neviem dočkať. 😀 Pekný dník

ajciatko
4. júl 2008

zabka ved ty mas este skoro mesiac pred sebou... Ja som uz den po termine tak si vies predstavit ze ja uz nervy ani nemam ☹

mywiel
4. júl 2008

Ja pockam este do 14.7. a ked to dovtedy nepride, tak pojdem na akupunkturu, niekedy to pomaha spustit. 😉

sloniiicek
4. júl 2008

ajciatko - tak to si ma teda pekne potesila. este to moze byt dlha natahovacka. 😀 snad sa mala rozhodne. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre