Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

zmrzka333
11. júl 2008

ahojte bruska tak ma dr. poslal domov, ze sa to pohlo samo a som otvorena na prst, takze mamprist na kontrolu v nedelu rano. Pocas vysetrenia ma to dost bolelo a neprestalo, uz som si myslela ze mam kontrakcie tak som si sla lahnut ci ma o prejde a preslo takze hned davam o sebe vediet

sveva
11. júl 2008

zmrzka môže sa aj stať, že v nedeľu už na kontrolu nepôjdeš. 😉 Ja som tak dopadla pri Eliške v piatok som mala poradňu a večer to na mňa prišlo a ráno o 2:15 sa narodila Eliška.
Teraz sa drobcovi akosi nechce ísť von. Dnes som bola v práci na kus reči a všetci mi tipovali chlapca. 😅 TAk som zvedavá či sa trafili. Svokra hovorí, že už vyzerám tak, že sa malé narodí teraz cez víkend. A ja sa cítim celkom dobre.

zmrzka333
11. júl 2008

no po vysetreni som si aj myslela ze to namna prislo lebo take bolesti som cele tehu nemala. Mohlo by to prist tak ako hovoris.
Drzim palce aby si aj ty mala babo uz cez vikend

lenusha
11. júl 2008

zmrzka, ja som tiez po dnesnom rannom vysetreni mala take poslickove bolesti, ale uz to preslo 😠

ale presne, moze sa stat, ze si babo povie skor ako v nedelu - moja mama to tiez tak mala pri brachovi - nakoniec si to rozmyslel skor ako mala nastupit planovane 😉

zmrzka333
11. júl 2008

hej aj kamoska tak rodila, bola na poradni, prisla domov najedla sa a odtiekla jej voda takze sla nazad

sveva
11. júl 2008

zmrzka ono keď bolesti prestali, neznamená to, že sa nič nedeje. 😉 Bolesti môžu prísť hocikedy. 😅

anita78
11. júl 2008

Ahojte dievčence, ja len tak na skok oznámiť, že dňa 03.07.2008 o 14.20 prvý krát uzrela svetlo tohto svetla naša malá Tatianka 🙂 . Váži 3 kg, meria 46 cm a je to veeeeeeeeeeľka kočka (asi po mamine 😀 ).

sveva
11. júl 2008

Anita blahoželáme. 😀 Prajeme veľa zdravíčka a mliečka. 😉

zabkatt
11. júl 2008

anita gratulujem, tak už aj ty to máš za sebou.
baby kašlete na mňa, no nikto mi neodpíše ako je to s tou hlinovou zátkou? 😝

montinka
11. júl 2008

ahoj anita gratulujem.🙂

sveva
11. júl 2008

zabkatt môže byť, že to bola ona. 😉

zmrzka333
11. júl 2008

sveva no tie bolesti neprestali uplne a aj teraz ich mavam a teraz som bola na wc a zistila som ze spinim, ale asi to bude tym vysetrenim nie?

vejinka
11. júl 2008

zmzka..ak si uz pobalena chod zohrievat motor...dnes alebo zajtra rano to bude.. 😉

meggi
11. júl 2008

zabka - je to taký hnedastý výtok, takže može byt 😉 Mne tak pri prvej dcerke, najskor vytiekol ten výtok a potom mi odtiekla plodová voda a potom to už išlo samo a dcérka bola na svete 🙂 Ale myslím, že netreba sa znepokojovat, pokial ti neodtečie plodová voda a to zistíš rýchlo - lebo je to také číre a tečie to samo, nedá sa to zastavit ako moč - určite to odlíšiš od klasického moču...
Ja som bola na poradni a som na prst otvorená a doktor povedal, že tak za týžden možem očakávat - v pondelok idem ešte na sono a uvidíme... Ale nemám ešte ten pocit - myslím, že do konca mesiaca si ešte počkám...
Stále nemáme vybrané meno, tak som zvedavá, čo nakoniec zvítazí - a ešte rozmýšlam´, či investovat do surodeneckého kočíka, kedže dcerka ma 21 mesiacov.... Tak zvažujem a stále to odkladám na neskor...

sveva
12. júl 2008

Meggi ja som nekupovala ten surodenecký kočík, kúpili sme klasickú buginu s polohovateľným chrbátikom. Veď vonku budeme chodiť všetci a je veľa ľudí, čo bude chcieť ísť vonku s malou alebo s bábom. A k lekárovi môžem ísť aj na aute. 😉 Ani moja sestra nemala súrodenecký kočík a to má medzi dievčatami rozdiel 14 mesiacov. 😉

zabkatt
12. júl 2008

Babulky tak držíme po kope, v noci sa nič neudialo, takže ďalej čakáme. 😀

maculik
autor
12. júl 2008

ahojte kocky, my sme boli vcera na kontrole, tak srdiecko bije ukazkovo, kontrakcie su tiez, len mimi je stale vysoko a doki povedal, ze najblizsie 2tyzdne to na porod urcite nevyzera ☹ Dalsiu kontrolu mi dal az 23., to je den pred terminom, no, zda sa, ze budeme prenasat... Tak som vcera mimi dohovarala, opisovala som mu, ako je krasne vonku, zapad slniecka, ze sme videli srnku vecer a tak, no ono na oplatku len vystrcilo najprv asi ritku a potom nozicku, a tu ma az kdesi nad pupkom, lenivcek jeden 😠
Aj kupel som si horuci dala vecer - manzel ked skusil vodu, tak povedal, ze ved to male uvarim 😀 , no nepomohlo....
Ja tu ostanem sama, pomoooc ☹ 🙂

effie
12. júl 2008

ahojte,
maculik ved je nas tu este dost🙂
ja som mala celu noc kontrakcie, najprv som aj mala pocit ze su pravidelne ale nakoniec nic z toho..tak neviem..uz som jednu taku noc mala pred 2 tyzdnami...dnes mam termin a malemu sa nechce von. Ak to nepride, v stredu nastupujem do nemocky. Inak vcera som bola v poradni a doktorka ma ani nevysetrila ani nepocuvala maleho..nezda sa vam to divne? Ze vraj naco ked som bola v nemocke...ale odvtedy je uz tyzden..iba mi vypisala ten papier do nemocnice ak dovtedy neporodim. Poslala ma len na prietoky a tie su ok..nastastie

danciacik
12. júl 2008

Ahoj Maculik, nebuď smutná, ja mám termín rovnako ako ty a aj ďalšiu kontrolu mám presne ako ty.

mywiel
12. júl 2008

Ja mam tiez kontrolu den po TP, takze tiez mozno budem prenasat, ja uz si z toho nic nerobim, ked som cakala 9 mesiacov ten tyzden este pockam a ak bude treba vyvolavat no tak bude treba, naco sa ku koncu stresovat. 😉 Co je jasne ze uz v juli sa narodit musi... 😀

zmrzka333
12. júl 2008

ahojte babule takze vcera to bolo pedsa len s vysetrenia, bolesti nic, rano som este trochu spinila ale prestalo to takze zas nic

zabkatt
12. júl 2008

Mne sa to tiež nejako ukľudnilo, takže uvidíme budúci tt čo nám doktorko povie. V stredu tam ideme, tak som zvedavá ako sme upratovali 😀

dandy05
12. júl 2008

No vidim babizne, ze vas tu este ostava stale dost, tak nebudem tu sama. ja stale nic, aj ked parkrat som mala troska pobolievanie ako pri MS, ale hned to aj preslo.
Ale viete co sa mi stalo? dnes v noci sa mi snivalo zrejme, ze rodim a normalne som sa zobudila na to, ze tlacim z celej sily. dufam, ze sa to nebude opakovat, nieze sa nieco pokazi, som sa normalne zlakla.
ale cim viac vas citam, tym viac sa zacinam sledovat, kedze sa to uz blizi, a cim skor by som to uz chcela mat za sebou, lebo sa bojim, ze ma prepadne strach 🙂 ale uz sa tesime na malu. a zacinam mavat aj sexuchtive sny, co sa mi fakt dlho nestalo, nakolko asi od stvrteho mesiaca sme s mangelom nemohli, lebo doki zakazal kvoli rizikovemu, a teraz by sme uz aj mohli podla mna, tak som to navrhla muzovi ze co on na to, a on ze nebude kazit malej posledne dni v brusku. no chapete to? 😠
tak mi zrejme ostane kupit si ten caj 😉

num7976
12. júl 2008

ahojte kocky,tak ja vas tiez nesklamem,tiez sme stale pokope a asi aj dlhsie budeme,v pondelok kontrola,tak sa vytesujem,ci sa nieco pohlo...
chcem sa opytat ako u vas prebiehaju ti poslickovia?ja som mala ako keby take dva krce na pat sekund no a stvrdlo mi pri tom aj brusko a mala som to tam dolu take ako strpnute,no neviem ci je to ono,ale opakovalo sa to uz mozno zo 5 x v priebehu 3 dni...snad je to ono a ze sa pomalicky otvaram..

dandy05
12. júl 2008

no baby spominali, ze to su ako bolesti MS, ale nepravidelne. ak sa zosilnuju a su v pravidelnych intervaloch, tak uz zacina porod. 🙂 ja neviem, ci to, co ma par krat pobolievalo, su poslickovia alebo iba nejaky prirodzeny jav v ramci tehu. ale som si to doteraz nejak moc nevsimala, az teraz som si zacala, tak mozno je to ono.

num7976
12. júl 2008

dandy ved ja tiez neviem ci to je ono alebo nie,ale najhorsie je to,ze ja som kramove bolesti nemavala,takze neviem k comu to prirovnat..nezosilnovali sa takze porod este nehrozi,ale snad sa tam nieco pripravuje..

dandy05
12. júl 2008

a niektore baby nemali vobec ziadnych poslickov, tak je to asi fakt individualne. vidim, ze mas termin 29, tak to mas snad este cas 😉

zmrzka333
12. júl 2008

no babule tak ja idem teda rano na 8 na kontrolu tak som vedava, najlepsie by bolo keby to na mna prislo dnes v nocia zajtra sla rodit a nie na kontrolu

simka9122008
12. júl 2008

zmrzka tak ti držím palce nech to máš čím skôr za sebou a čo najrýchlejšie 😉

zmrzka333
12. júl 2008

simka neviem ci ma necha rodit alebo len kontrola a sup domov, ale dakujem ti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre