Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

mywiel
24. júl 2008

Tak uz sme doma. 🙂 Malicka je strasne zlata, vobec neplace, usmieva sa ked spi, je to fakt maly anjelik, pekne pribera na vahe lebo kojime. Som stastna ze ju konecne vidim, aj ked kontrakcie trvali 22hodin a mala som ich kazde 3 minuty uz od zaciatku, takze som bola dost unavena a navyse dietatko pocas kontrakcii spalo a vobec nepostupovalo, ale nakoniec sa nam aj tak podarilo porodit normalne aj ked s epiduralkou ktora vobec nezabrala, ale to je jedno ked ju vidim tak za rok zacinam znovu. 😀 😵

montinka
24. júl 2008

ahojte tak uz sme aj my doma. mala je poslusna sem tam place ale to len vtedy ked chce papat alebo prebalit.🙂 dufam ze to tak ostane dlhsie.:-ň

gogos
24. júl 2008

trošku vám závidím že vaše babulky sú také poslušné. My máme novorodeneckú koliku, takže občas robíme poriadny cirkus. Plačeme, bolí nás bruško, pučíme sa, malinká trpí a nijak jej nemôžem pomôcť. To je to najhoršie. Ale zajtra ideme na poradňu tak snáď nám lekárka na to niečo dá. A ideme zajtra aj prepichovať ušká, tak som zvedavá ako to zvládneme. 😒 😖 😅

montinka
24. júl 2008

inak babule chcem sa spytat moze taky maly drobcek pit aj trolilinku caju?

simsonek
24. júl 2008

Ahojte maminy pridávam sa k vám. Montinka mne detská lekárka povedala že mám dávať prevarenú vodu keď je horúčava, no keďže kojím sa mi to zdá zbytočné dám malej troška cucnúť a je spokojná 😀

montinka
24. júl 2008

mywiel mala je krasna ked pride polovicka dam aj ja nasu on ju sice ma na nete ale na pokeci

sveva
24. júl 2008

gogos to mi je ľúto s tou kolikou. Skús jej pri každom prebaľovaní masírovať bruško v smere hodinových ručičiek a skús si odsledovať po čom je jej najhoršie a podľa toho si uprav jedálniček.

montinka ja by som radšej dávala prevarenú dojčenskú vodu. Ono tie čajíky píšu, že od akého týždňa resp. mesiaca sa majú dávať, ale mne doktorka ešte pri Eliške povedala, že tie čajíky dosť nadúvajú. Takže buď prevarenú vodu, alebo trošku predného mliečka.

montinka
24. júl 2008

aha no dobre vdaka sveva.🙂

ka77ka
24. júl 2008

montinka...cajik mozes v pohode davat, aj ked kojis...a hlavne, ked su horucavy.ja davam Hipp harmancekovy, je od 1.tyzdna dietatka.tak raz za den malej dam...i ked kojis, babetko je tiez smedne.
A ak sa bojis davat cajik, tak prevarenu vodu.

zajo79
24. júl 2008

😲 😲 ahojte kocky, skocila som Vam do temy..v dobrom ticho zavidim, ze uz to mate za sebou, mna to caka v januari...len som chcela prispiet ohladne podavania caju novorodencom... ked sa koji,ziaden caj dieta nepotrebuje a najdete to vo vsetkych casopisoch,knihach a neviem este v akych odporucaniach. Ja to mam od poradkyne dojcenia na Kramaroch, maleho som kojila do 20mesiacov, prve mesiace fakt ziadny caj nepotreboval. Predne mliecko mate redsie, z toho sa babo napije, zo zadneho sa napapa. A cim castejsie bude pit mliecko, tym lepsie sa Vam bude tvorit. Tak si to kojenie nepokazte, je to uuuzasna vec. Drzim palceky aby ste boli Vy a Vase babatka zdravucke 😉

mywiel
24. júl 2008

Monti blahozelam, tak si rada ze mas tiez dievcatko. 😉 😵 🙂

mywiel
24. júl 2008

No vlastne meno KAYA vzniklo z mojho a manzelovho mena aj janKA a YAnis... 😀

lenka2111
24. júl 2008

Ahojte, Lenka sa dnes o 18 narodila dcera Antónia. Obe su zdrave a pozdravuju Vas. Pa

zabkatt
25. júl 2008

Gratulujem k novému bábätku. Babule to som tu už ostala načisto sama? Stratila som prehľad 😒

maculik
autor
25. júl 2008

zabka, a ty tu co este robis? 😉
este som tu ja, neboj. mam dnes o pol5 dalsiu kontrolu, tak som zvedava.
ako sa citis?

maculik
autor
25. júl 2008

mywiel, tak to si mala poriadne dlho.... a nakoniec si teda nerodila do vody?
zabka, pozeram, ze ak nic, tak v pondelok pojdes. No, prajem nam obom, aby sa to cez vikend pohlo 🙂 Ja by som bola aj rada, vcera to nevyslo na manzelove meniny, zda sa, ze ani dnes na moje narodky, tak mozno zajtra, aby sme mohli potom oslavovat 3dni po sebe 😀

maculik
autor
25. júl 2008

tak aj ja uz pomaly idem, nechce sa mi varit, tak idem nieco si kupit na obed. POobede mam tu kontrolu, tak mozno sa este zastavim, ze co povedali.
zabka, drz sa 🙂

zabkatt
25. júl 2008

maculik a to sme tu už len my dve? No dúfam, že v pondelok sa tu už nestretneme 😀 Ja mám každý dník poslíčkov, ale nakoniec nič z toho 😔 Mne sa tiež nechcelo variť, tak som spravila len granatír 😝

montinka
25. júl 2008

ahoj mywwiel ano som rada ked mi ju vybrali z bruska a povedali co to je ja tej doktorke vravim: ja som vedela ze to bude dievcatko. takze ruzove dupacky nevyjdu nazmar. 😀

effie
25. júl 2008

ahojte maminky aj cakatelky,
nas vcera pustili z nemocnice..Jarko sa narodil 19.7. a mal 3340g a 51cm...porod bol dost tazky ale nakoniec vsetko dobre dopadlo, je zdravucky, pekne papa a spinka

montinka
25. júl 2008

jej effie den po nas.🙂 tak gratulujem a vela zdravicka

effie
25. júl 2008

dakujeme 😉 aj ja gratulujem! no tak mame to konecne za sebou a uz sa len tesime z maleho

montinka
25. júl 2008

no veru ano a vyliecit sa z porodu.🙂

zdenus
25. júl 2008

baby cafte, idem sa vam sem votriet 😉 , neviem, ci uz viete, saudi vcera v noci porodila adelku, rodila normalne, mala isla ritkou, takze sa vytrapila, ale obidve su ok. adelka vazi 2480g, drobec 🙂

nattie
25. júl 2008

Dnes 25.7.2008 o 13.47 ocka prvykrat otvoril Martinko Kalinec ktory sa narodil s mierami 4300 g a 51 cm a urobil tak stastnu mamicku Dzanku 😵 😵 😵
vitame ta na svete Martinko a zelame veeela zdravia,stastia a aby si robil rodicom len samu radost a maminke veela mliecka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

danciacik
25. júl 2008

Ahojte kočky. Tak ja som to skôr nestihla, lebo len včera sme prišli z pôrodnice. 19. 7. sa nám narodil Patrik - 3850 g a 52 cm.

zabkatt
25. júl 2008

jééé danciacik aj my budeme mať Patrika 😀 Teda ak ma už prestane trápiť a rozhodne sa že už sa vypýta na tento svet 😖

karamelinka
25. júl 2008

ahojte babulky...fiha tu sa teda rodi... 😀

gratulujem vsetkym novym maminkam... 😉

mywiel ani mne epidural nezabral 😒

monti ja davam malemu cajik medzi kojenim...kazdy ma nato iny nazor mne v porodnici povedali aby som mu ho davala lebo mal zltacku a tak sa lepsie cisti ale ked je horuco tak sa kludne moze davat aj cajik... 😉

zabka maculik drzkam palceky nech to mate rychlo a uspesne uz za sebou 😉

moj anjelik spinka a tak idem pozehlit rychlo...dnes nas bola pozriet dr tak je vsetko oki tak sme stastni.. 😉

zabkatt
26. júl 2008

No ako tak pozerám tak ja porodím asi až v auguste. ☹
Včera som sa tu pohádala v noci s jedným susedom čo tu chová psy a v noci štekajú jak pripečené, tak som do rána potom zase nespala, čo som bola rozčúlená. 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre