Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

alexandra
20. máj 2008

matinka mozes tak ci tak, je jedno aky datum porodu lekar napise do tej ziadanky o MD 😉 A tu dovolneku si radsej nechaj, nemas dovod si ju cerpat medzi MD a RD, zamestnavatel Ta nemoze k nicomu takemu prinutit..

maculik
autor
20. máj 2008

dobre ranko, kocky, co nove? 🙂

maculik
autor
20. máj 2008

halo, kde ste vsetky? 😕 😕

lencinni
20. máj 2008

Ahojte maminy, tak dnes je taky uprsany a ospaly den, ze ani tu sa nechce nikomu pisat? 😀
My sa mame fajn, mala si v brusku kope a natahuje do vsetkych stran. Tak aspon ze da o sebe obcas vediet.
Buduci tyzden ideme na kontrolu, snad bude vsetko ok.
To s tym cerpanim MD a RD je fakt dobry napad! 😉 Alex, vdaka za info!

jamik
20. máj 2008

Ahojte babulky.
Ako casto sa cka vasemu babatku. Tomu mojmu aj 2x za den. 😉

matinka
20. máj 2008

alexandra, myslela som si, ze je pre mna vyhodnejsie si ju cerpat medzi MD a RD, kvoli peniazkom...

jamik, tomu mojmu v poslednej dobe tiez tak asi 2x denne

inak prave som sa vratila z cvicenia, bolo celkom fajn, len ta kosa vonku, brrr... obliekam sa a letim do prace 😒

jamik
20. máj 2008

Vraj sa castejsie cka chlapcom ako dievcatam. Ze by? 😉

maculik
autor
20. máj 2008

tu pekne svieti slniecko a ani nie je horuco, tak je velmi prijemne.
aj my ideme na kontrolu buducu stredu, to akurat koncim 32t, asi to bude ten velky ultrazvuk, uz som zvedava 😵
jamik, ja ani neviem, ako rozoznam, ci sa mu stikuta 😅 V sobotu asi 10min som citila take pravidelne akoby slabunke kopkanie alebo mojmu bratovi to skor pripominalo buchanie srdiecka, ked si tam prilozil ruku, ale to neviem, ci bolo stikutkanie.
no viem, ze niektore kocky tu spominali, ze im sa casto stikuta 🙂

maculik
autor
20. máj 2008

a ako viete, ze sa im cka?

sloniiicek
20. máj 2008

ahojte babule. davno sme sa nevideli. co mame nove? 😀

zabkatt
20. máj 2008

matinka aj mne to tak ekonomka poradila, aby som si čerpala dovolenku medzi MD a RD. Takže to tak asi urobím. Ozaj a spomínala mi o 90% z platu prvého pol roka a nie 80%. Žeby sa niečo zmenilo a neviem o tom? 😀

jamik
20. máj 2008

Maculik, je to presne take slabe tukanie. Niekedy mam pocit, ze interval je kazdu sekundu. Srdiecko bije 140 uderov za minutu, takze to istotne nebude ono.

alexandra
20. máj 2008

matinka teoreticky, ale riskujes, ze v tom obdobi Ti moze zamestnavatel dat vypoved.. Ak si ju cerpat nebudes, neprepadne Ti, ale budes ju mat k dispozicii po ukonceni RD 😉

zabka akych 90 percent z platu???

ria.riuska
20. máj 2008

Ahojte mamicky 🙂
Co sa tyka MD, ja neviem, kedy ju mam zacat, lekar mi povedal, ze sa mam dohodnut so zamestnavatelom a dal mi papier bez datumu nastupu... A ja teraz neviem... TP je oficialne ten prvy, ktory mam v tehu knizke? Lebo zo zakona sa musi nastupit 6 tyzdnov pred TP, nie?

sloniiicek
20. máj 2008

ria - vsetko sa odvija od terminu porodu, ktory ti stanovil lekar. a ten je spravidla podla poslednej menstruacie. takze podla toho sa riad.

sloniiicek
20. máj 2008

zabkatt - ty robis v nejakej velkej firme? ked budes dostavat tak vela? lebo niekedy sa to moze upravit kolektivnou zmluvou.

mywiel
20. máj 2008

Vidim ze MD dava aj vam starosti, ja to musim vyslovene riadit s pravnikom, kedze sefka mi poslala doporuceny list s vystraznym upozornenim ze porusujem prac. zmluvu, krava jedna uz nevie co si vymysliet aby nemusela platit MD. 😠 Dufam, ze to vyhram, ale hlavne ze uz som doma a nemusim ju uz vidiet!

ria.riuska
20. máj 2008

mywiel, tak Ti budeme drzat palce, to jej nedaruj...
slonicek, ale tych terminov porodu ja mam velmi vela... Podla PM iny ako podla morfolog.utz, a teraz mi ho tiez posunul naposledy... Tak preto neviem, ktory mam brat do uvahy.

sloniiicek
20. máj 2008

mywiel a to akoze cim porusujes pracovnu zmluvu? tym, ze budes mat babatko? 😅

sloniiicek
20. máj 2008

ria a aj ti niekde pisal tie terminy porodu? okrem tych troch riadkov v materskej knizke. podla coho ti urcoval pri kazdej navsteve tyzdne tehotenstva? mna sa zakazdym pytala sestricka a aj ked mi robil uzv, kedy som mala poslednu menstruaciu. tak ten je prvorady termin porodu a od toho sa to vyvija. tie ostatne su len take informativne, ze kedy by si mohlo rodit.

mywiel
20. máj 2008

Nie vymysla si klamstva, to by bolo na dlhe rozpravanie, ale zajtra idem za pravnikom, este to olutuje, ze takto klame! 😠

sloniiicek
20. máj 2008

tak drzime palceky, aby to dobre dopadla. a asi si aj rada, ze konecne koncis. a budes chciet do tej prace nastupit aj potom?

lencinni
20. máj 2008

Nemyslim, ze by sa musela po MD vycerpat dovolenka. Teda aspon mne tak bolo povedane, ze ju mozem cerpat, ale nemusim. A teda s tym, ze mi ju samozrejme preplatia po MD.

Ale vidim, ze u nas je matka este celkom slusne chranena zakonmi... Mywiel, si teraz na MD alebo PN? To tam nie je nejaka ochrana buducich mamiciek pred takymto sikanovanim? ☹

sloniiicek
20. máj 2008

dobre babule. zatial vas opustam. musim ist umyt riady a nejake vecicky pretriedit, co som si priniesla z domu po mne a sestre. 😀

matinka
20. máj 2008

alexandra, toho sa moc nebojim, lebo prave potom pocas RD by som mala zacat robit aj na part time. A u nas jednej kolegyni urobili to, ze ked sa vratila, dostala mensi plat... teda aj dovolneka strati cast hodnoty 😒

mywiel
20. máj 2008

Nie uz tam nenastupim to je iste uz ju nechcem ani vidiet, teraz som uz doma na pnke tak si vegetim. 😉

maculik
autor
20. máj 2008

jamik, tak to som teda asi mala aj ja to stikutanie. sranda, a ja som sa cudovala, ze ako moze tak rovnomerne kopkat a to mu ckalo. a podla toho, co pisete (ze chlapcom sa castejsie, nez dievcatkam), tak ja by som mala cakat dievcatko - na tie priznaky velmi nedam, aj ked mam viacere - chut na sladke, brusko viac gulate, ... No uvidime v juli 🙂
s tou materskou je to teda riadne komplikovane, ako vidim. Este ze my to mame tak, ako to mame, dokonca aj neskor mozeme nastupit a potom sa nam tie tyzdne prelozia na neskor. Plat budeme mat pol roka cely, co ma tesi, lebo naklady su tu nehorazne vysoke.

Ria, ja mam dva terminy, podla MS 29.7., podla uzv v 12.t 24.7. A lekar mi zatial berie oficialny ten 24.7.

mywiel
20. máj 2008

Stikutkanie je vraj dobre mi povedal doki, ze to si babo cvici dychanie a plucka... 😉 😵

matinka
20. máj 2008

mywiel, hej, aj ja som to vcera citala v jednej knizke 🙂 a este aj to, ze pre babo to je celkom prijemne 🙂

ria.riuska
20. máj 2008

Dakujem, asi pre istotu zavolam ku doktorovi...

A co je vlastne s tym stretkom...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre