Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

alexandra
21. máj 2008

Krasne ranecko kocky, co som tu dnes prva? 🙂

majkotanicka
21. máj 2008

Dobré ránko želám .-))

sveva
21. máj 2008

Dobré ránko.
Baby aj vás tak strašne bolia prsia? Mňa hrozne.

alexandra
21. máj 2008

sveva akurat som sa rano zobudila a ani tak nie obe, ako ten lavy.. No co uz. Vydrzat 😀

matinka
21. máj 2008

alex, ja som sa tu motkala este o 0:45, ale bolo mi trapne o takom case pisat 😀
vsetkym prajem krasne ranko, ja prsia ani necitim a kolostrum stale nikde ...

sveva
21. máj 2008

matinka neboj ono to kolostrum príde.
Alex mňa bolia obe a asi si budem musieť natrieť krémom. úplne rovnaká bolesť ako keď sa malá prisala. 😝

matinka
21. máj 2008

sveva, myslis prisatie prvykrat? ja si to voooobec neviem predsatavit 😅

sveva
21. máj 2008

matinka aj prvé prisatie, ono to trošku trvá kým si bradavky zvyknú. 😠

alexandra
21. máj 2008

sveva sranda.. skus horucu sprchu na uvolnenie a pripadne pomasirovat, mozno je to tlakom v nich..

matinka preniesla sa na Teba moja nespavost?

karamelinka
21. máj 2008

cauky...

alex nespavost?no tak to je aj moj problem...

baby ja mam od vcera hnacku a v noci ma bolel zaludok...dufam ze to prejde...nechapem tomu co to dufam ze to nie je nic vazne...ale nevracala som a nemam ani horucku...rastie mi aj zub mudrosti ale neboli ma myslite ze by to mohlo byt aj tym?

gogos
21. máj 2008

jasne karameli, hnacky a rast zubov ide dokopy, tak sa neboj. Inak ja som mala vcera tiez hnacku a zub mi nerastie 😀

maculik
autor
21. máj 2008

dobre ranko 🙂
meggi, vitaj medzi nami.
mywiel, diky za tipy, caj a kapust.listy su lepsia alternativa, nez ocot - ten nemusim 😝
mna prsia ani nebolia a kolostrium skoro nemam, len ked zatlacim, tak mi troooosku zltej (ale niekedy aj priesvitnej) tekutinky vyjde, ale fakt len trosku. A aj ked jej je malinko, aj tak som zacala praktizovat radu od Alex (myslim) a rozotierat si to po pradavkach 🙂

maculik
autor
21. máj 2008

hm, ja tiez mam sem-tam, myslela som, ze je to z toho zeleza, co som musela zacat brat, lebo predtym som to nemavala.. 😒

karamelinka
21. máj 2008

gogos no ja teda dufam ze to je z toho ale ked ma boli aj zaludok..no nic dnes mam dietu...

ja mam kolostrum od 21tt ale stava sa vam ze je niekedy take do hneda?take len troska

karamelinka
21. máj 2008

v noci som nemohla spat a ked som zaspala na hodku tak som sa zasa zobudila ale nie ani na bolest zaludka ale na bolest klbov a do toho som zacala citi zaludok a uz je nespavost na svete...

karamelinka
21. máj 2008

kolko ste zatial pribrali?

gogos
21. máj 2008

kolostrum mam skor mierne do zlta. Tiez ma bolia klby z toho lezania stale bud na jednej alebo druhej strane. Ja osobne som pribrala 10 kg
😒

karamelinka
21. máj 2008

gogos no tak to mas dobre ja som mala naposledy 13,5 kg takze teraz bude uz 14,5kg no lepi sa to na mna...ale nech teraz ma trapi ten zaludok a creva...

kolostrum mam tiez do zlta ale niekedy je taky hnedkasty...

karamelinka
21. máj 2008

fuj no mne je normalne zle..idem si asi lahnut...pekny dnik aj ked je take hnusne pocasie...majte sa 😉

gogos
21. máj 2008

babenky a uzivate magnezium???

alexandra
21. máj 2008

karamelinka vies preco sa tehotenstvo nazyva iny stav? Pretoze nic pocas toho obdobia nefunguje tak celkom normalne 😉 Ak to nebude prilis casto, tak je to ok 🙂

To kolostrum moze byt ciastocne uz zafarbene mlieckom, takze kludne aj jemne do hneda.. Materske mlieko je niekedy aj vo farbe bielej kavy 🙂

Ja 9kg, ak sa vazim oblecena 😀

alexandra
21. máj 2008

gogos nie, lebo naposledy som ho uzivala a potom som sa i napriek kontrakciam neotvarala.. Tentokrat mam tehu skoro bez lekarov a zatial je vsetko ako z ucebnice 😵

zabkatt
21. máj 2008

No ahojky babulky, tak ja už nevleziem ani do tehotenských nohavíc, ešteže už len piatok do práce, v pondelok som na poradni, v utorok robota, v stredu sa rozlúčim a štvrtok piatok nejako prežiejem, lebo neviem čo by som si obliekla. 😖 Ešte mám jedny maskáčové nohavice, ale to si do práce obliecť nemôžem. Naposledy sme mali +15kg, ktoré si zatiaľ držím, ale do tých 20kg do pôrodu asi potiahnem ako to tak vyzerá 😝 No hlavne že maličké bude v poriadku a potom sa vrátim k svojej posilovni a aerobiku a dúfam že to pôjde dole, len nech bruško nepopraská 😲 Ja tiež žiadne kolostrum nemám, tak dúfam že sa to ešte objaví 😀 Ja mám so spánkom tiež problémy, ale hlavne mi začala tŕpnuť ľavá noha a ruka. Hrozné niečo ☹

sloniiicek
21. máj 2008

ahojte babule. prajem pekne ranko.

sloniiicek
21. máj 2008

tak ja este stale tiez nemam to kolostrum. ale ze niektore zeny to do porodu nemavaju. a prsia ma zatial nebolia. ale zevraj zo zaciatku, ked budeme kojit tak budu boliet pradavky a tak. tak som zvedava, ci to zvladnem 😉 a ked som sa pred par dnami vazila mala som asi 5,3 kg.

maculik
autor
21. máj 2008

gogos, ja uzivam magnezium, lekar mi predpisal, lebo som mala trochu krce v nohach. takze raz denne jeden sacok.

gogos
21. máj 2008

babulky neviete koľko stoja popôrodné vložky? Ešte sa len chystám nakupovať takéto veci a chcela by som mať prehľad. 😕

sloniiicek
21. máj 2008

ja som uzivala, ked som mala bolesti, resp. krce. ci ako to nazvat v tom 21tt. a odvtedy, len ked ma zacalo bolet brucho, ked som mala bolesti, podla potreby.

alexandra
21. máj 2008

gogos nejakych 40sk balenie, do porodnice som si zbalila 3, na doma stacia potom klasicke vlozky..

maculik
autor
21. máj 2008

alex, to naozaj? tak ja asi pre istotu to magnezium vysadim tak 4t pred terminom, nech nemam nejaky problem. Vlastne, ako tak pozeram, mala som ho uzivat len mesiac, takze uz mi ostavaju len 2t. Lekar asi vie, co robi.
Ja sa tiez citim super a okrem problemov s krvacanim na zaciatku uz ziadne nemam (klop klop), len to puchnutie noh a sme-tam nespavost, ale inak vsetko ok 🙂

Akurat som pisala jednej kocke, ktora tu tiez rodila, ako je to tu v nemocke s balenim na siroko. Tak tu ze to nerobia, takze budem sa to musiet naucit sama, ako sa to robi. Alex, je v tom nejaky rozdiel oproti normalne baleniu - myslim v postupe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre