Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

dandy05
29. apr 2008

No ok, neviem. vlastne by som mala az do porodu lezat, lebo ked sedim alebo chodim, mala hlavou tlaci na vsetko ustrojenstvo- gravitacia je mrcha. ved mi v nemocke nasadili lieky, ktore som a ni nemala brat, lebo tie boli na kontrakcie a tvrdnutia bruska, co som vobec nemala, cize jedine, co sa moze robit je lezat s nohami hore 🙂
ale to sa velmi neda 😒 chceli ma tam nechat az do konca, som bola uplne zdesena, vacsiu nudu som nezazila. o piatej vas zobudia a jedine vzruso dna je jedlo a kukate do steny a ratate minuty 😖 no hrozne.
mam mat kludovy rezim, tak som dosla posondovat do roboty a dohodnut sa co a ako, lebo na PNku na 3 mesiace ist nechcem a dovolenky zas tolko nemam.ale vyzera to dobre, uz mi dali namontovat aj externy internet na notebook, cize vela budem moct robit z domu.
Takze baby pozor na vase pokladiky, lebo ja som sa okrem chrbta citila uplne fit a zrazu bum bac doktori v panike. horsie je, ked cloveka nic neboli, lebo vtedy mu to az tak nedochadza, ze sa nieco moze diat.

lenit
29. apr 2008

dandy, a ako? je vsetko v poriadku? niekto tu pisal, ze si sla do nemocnice...dufam, ze je uz vsetko ok.

gogos...myslim ze v tehotenstve spravodlivost neexistuje...kazde je ine a kazda mamicka si musi odtrpiet svoje...
ja vobec netusim ako moje babo je otocene...kope a tlaci ma asi vsade...akoby malo same ruky a nohy...dufam, ze sa stihne otocit tak ako ma.

gogos
29. apr 2008

lenit doki mi povedal, ze mame este 10 tyzdnov a ze ku koncu tehu je hlava najtazsia tak zvykne klesnut tam kam ma, takze nerobim paniku, este mame cas. Ale teraz ked mi ju ukazoval, bolo to super ako si tam sedkala. Aj pohyby uz citim inak, je to zaujimava zmena

lenit
29. apr 2008

ja som tiez zvedava, ako je babo otocene...musim sa najblizsie opytat. ja ho citim aj na troch - styroch miestach naraz... 😕
Uz len par tyzdnov... 😕

matinka
29. apr 2008

dandy, aj ked je to nuda, viacej oddychuj a menej pracuj, nestoji to za to.
gogos, hm, my si dame sladke aj za vas, neboj 😅 , to sa mi potom bude chudnut 🙄

matinka
29. apr 2008

lenit a kedy ides na sono? ja az o 3tyzdne ☹

maculik
autor
29. apr 2008

dobre ranko 🙂
my ideme na cukor a uzv zajtra (mne vzdy robi aspon kratucky uzv), tak som zvedava, co sa tiez zmenilo. A potom idem 14.5., to by mal by asi ten velky. Uz sa neviem dockat 😵

gogos
29. apr 2008

mati - ked ste zdravy nech vam padne na uzitok. Neboj, chudnut sa bude lahko, bude leto, ovocie, zeleninka, starostlivost o babenko, pohyb na cerstvom vzuchu. Pohodicka. 😉 JA to so sladkym radsej riskovat nebudem, ale po narodeni malej si to potom vynahradim. Nie mnozstvom, ale kvalitou.

lenit
29. apr 2008

matinka, idem v pondelok 5.5. ...to uz budem aj prvy den na materskej. no a som objednana na pol desiatu, tak si este aj trosku viac pospim 😵

matinka
29. apr 2008

gogos, no neviem, neviem, ked kojis, tak toho este viac nemozes... moja kmotra mohla len obycajne smotanove vesny, nic ine...

lenit, no tebe je ale hej... akurat som hovorila manzelikovi, ze keby idem 8tt pred porodom a zoberiem si dovolenku tak som uz tiez mohla byt doma 😅 , ale jaaaa nie, ja som sa rozhodla 6tt pred a dovolenku si setrim... no ved uvidim na zaver. Lebo vcera, bolo len trochu teplejsie a nejako cudne mi zostalo...

matinka
29. apr 2008

maculik, tak zajtra cakame, co nove 😵

michaela3108
29. apr 2008

Ahojte,
matinka bude tam nátresk, ale možno nám ešte zostanú nejaké miesta na zapísanie aj zajtra 😨 ...uvidíme.

maculik
autor
29. apr 2008

matinka, asi podam info az v piatok z manzelovej prace, zajtra uz do prace nepridem a vo stvrtok a piatok sa tu nerobi, takze budem 5dni s manzelom, uz sa tesim 🙂 A doma este internet nemame, aj ked planujeme zaviest hned, ako sa prestahujem.
kokcy, vam to tam uz tak pekne svieti ze 30, dokonca aj 32tt, to uz mate za par....

matinka
29. apr 2008

maculik, ani nehovor, fakt je to tu za chvilku 😅

michaela, no co uz, nejako sa tam snad nasardinkujeme. Zajtra pride aj saudi 😉

maculik
autor
29. apr 2008

inak, vsimli ste si, ze je uz vytvorena aj tema Januar 2009? To taaak leti.... 😨 🙂

matinka
29. apr 2008

to faaakt? ja som registrovala len november 08...

michaela3108
29. apr 2008

ok, matinka. Ja tam budem so susedkou. Budeme tie, čo sa budú ako vždy najviac rehotať, alebo vykecávať 😅

sveva
29. apr 2008

NO tak ja keď som kojila jedla som okrem zeleniny a ovocia všetko. Suseda nemohla nič. Malého stále bolelo bruško. Mohla jedine dva dni starý chlieb.

michaela3108
29. apr 2008

Baby ja si ani neviem predstaviť, že by som mala termín Január 2009, veď to je tak strašne daleko. mne sa už aj ten júl zdá strašne daleký. ☹

matinka
29. apr 2008

prave som si citala januarovky, rozoberaju napatie v podbrusku... boooze, ako davno to bolo, nezda sa vam? 😅

matinka
29. apr 2008

miska, snad sa najdeme 😉 a ked nie, tak zakric 😀

michaela3108
29. apr 2008

😀 Straaašne dávno, ale v podstate to neuveritelne rýchlo ubehlo. Mám v živej pamäti, ako som mužovi hodila na postel, keď sa zobudil tehotenský test s dvoma paličkami 😀

michaela3108
29. apr 2008

matinka- spolahni sa! Budem mávať ako na prvého mája 😎

maculik
autor
29. apr 2008

miska, to som si hovorila aj ja, ked sme v novembri zacinali, ze ved ten jul je taaaak hrozne daleko, a teraz len pozeram, ze ako to ubehlo.
vcera sme isli s dvoma kolegynami Ceskami z ineho oddelenia po asi 2t na obed a hovorili, ze sice mi brusko narastlo, ale ze "ake ho mas male na to, ze si uz v 7.mesiaci" 🙄 No a co, ved nie kazdemu rastie rovnomerne, niekomu vie vybehnut v poslednom mesiaci...

michaela3108
29. apr 2008

Maculik, bud kludná. Mne to išlo všade inde, len nie do bruška. Takže ked niekomu poviem že o dva mesiace rodím, tak pozerá na mňa, že či mi už mlieko neudrelo do hlavy,. 😠

maculik
autor
29. apr 2008

ja som to manzelovi oznamila cez telefon, bol prave na 10dnovej sluzobke kdesi v Indonezii, ale v podvedomi sa bal tomu uverit az do konca cca 12t, kedze raz to uz nevyslo.
A ozaj, dnes som mala dobry sen - sa mi snivalo, ze som bola doma, normalne som byvala s nasimi a bola som tehotna a mala som taketo brusko, a mama ze mi jeden den povedala, ze uz by bolo nacase, aby som jej povedala, ze som tehotna, lebo brucho mi uz vidno 3mesiace. a ja na to len nieco take, ze "ozaj, ved ja som Ti to zabudla povedat!" 😀

matinka
29. apr 2008

baby, mna vcera kolega povzbudil, ci uz rodim tento mesiac 😅 a ked som povedala, ze az v juli, tak ma zacal ukludnovat, ze si z toho priberania nemam nic robit, ze stavaju sa aj horsie pripady... to je lichotnik, co?

ria.riuska
29. apr 2008

dobre ranko babulky. Az teraz som Vas docitala... My sme boli vcera na poradni aj na prietokoch. Mala je otocena, tak ako ma byt, tak uz snad nebude menit polohy. Dokonca uz aj panva je v poriadku, takze budem moct rodit "normalne". Uz mame 1600g, to sa mi zda velmi vela... Asi by som mala menej papat ☹ A dokonca to vyzera, ze rez po operacii sa celkom pekne hoji... Ako ste na tom vy?

maculik
autor
29. apr 2008

miska, ja sa tym vobec netrapim, ja sa citim dobre, podla lekara tiez bolo na poslednej kontrole vsetko ok, a to je dolezite. kazda sme predsa ina.

michaela3108
29. apr 2008

matinka, to ja ťažký charakter, kolega 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre