Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

jeana
9. jún 2008

ahojte..
jamik, ja mam praveze pocit ako keby nasa princezna naopak, vobec nebuvala..
aj tu teraz sedim vykrutena ako paragraf lebo kope hlavne do pravych rebier a niekedy sa az bojim aby som jej neublizila ked sa pohnem.... 😵

zmrzka333
9. jún 2008

jeana ja mam ten isty problem, prave rebra az sa bojim ze si tam zasprajcuje nozku ale dnes sa trochu otocil a kope ma na lavo nad pupkom, je to prijemne

effie
9. jún 2008

zmrzka, dakujem🙂 inak pri tej tvojej prezyvke vzdy dostanem chut na zmrzku 😀 😀
moj maly sa tiez furt prevaluje, citim ho dost casto ako keby ani nespal..

gajana1
9. jún 2008

jamik ja mam presne take pocity niekedy vôbec necitim a mam aj trochu strach a potom nejake to kopnutie

jamik
9. jún 2008

teraz neviem, ci nezavolam dr. Normalne ste ma nastrasili. ☹

gogos
9. jún 2008

jamik neboj,malo by to byt v pohode. Moja mala princezna je otocen KP tkze hlavou mi stale udiera niekam do zaludka alebo rebier,takze ja sa na nedostatok pohybov babetka tiez stzovt nemozem. Dnes idem na poradnu,tak som zvedava co nove sa dozviem. 😉

zmrzka333
9. jún 2008

jamik a v noci ta nekopka?

mywiel
9. jún 2008

Zmrzka neboj nozku si nemoze zaseknut v rebrach ved je v maternici... 😉 🙂

mywiel
9. jún 2008

Ja tiez citim babo menej, ale citim ho kazdy den alebo vecer, vela casu spinka, a niekedy ked sa obavam ze sa dlho nepohla tak sa jej zacne stikutkat a viem ze je vsetko ok, ze ju zas citim... 😀 😵

macicka
9. jún 2008

ahojte kočky,
mňa od včera bolí bruško dolu, tak ráno a okolo obeda mi stvrdne a potom bolesť ako pri menzese a potom to ustane a celý deň pokoj. Zajtra idem na poradňu tak sa na to opýtam, to sú asi tí poslíčkovia, že????

mywiel
9. jún 2008

To mas kontrakcie Braxton-Hicks... 😉

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

jamik
9. jún 2008

citim ho, ked si lahnem na chrbat. To sa mu nepaci a trosku sa pohne. Takto ho citim par raz za den. Ale nijake kopance ani nic podobne. Ani vecer. Len si niekedy vystrie nozku, alebo sa trosku pomrvi. Ja tiez verim, ze je vsetko OK. Len raz davno mi jeden pan vyvestil, ze budem mat 2 deti - chlapcov, a tak sa cele tehotenstvo obavam o tohoto mojho tretieho milacika. Ja viem, ze na to nemozem mysliet a ze je to asi smiesne, ale pocitom a predstavam sa neubranik. ☹

mywiel
9. jún 2008

Dolezite je ze ho zacitis kazdy den ze sa pohol, uz ma malo miesta v 36t uz v maternici neplava, ved chudatka musia byt tam riadne pokrcene... 😉 😵

macicka
9. jún 2008

myslela som aj na toho braxtona 😀 . no veď uvidíme, čo bude zajtra na kontrole... ďakujem....
dnes som volala detskej lekárke, ktorú mi odporučili, povedala, že ma zoberie, poznačila si číslo na mobil, termín pôrodu a prvú návštevu vykonáva doma... som tak rada, lebo evidentne nepatríme podľa ulice k nej (hurá rajonizácia, ale nikto nemá na dverách vypísané, kam patríme) ale zobrala ma a sestrička býva o jednu ulicu nižšie ako my - takže keď nebudem niečo vedieť, že príde sa pozrieť hocikedy domov.... bola ochotná ani som to tak nečakala...

mywiel
9. jún 2008

No ja budem mat problem najst detskeho doktora, tu ich je malo a uz neberu nove pacientky, tak som zvedava, lebo zatial nemam vobec sajnu ci dakeho najdem, mozno v porodnici mi poradia... 😒

maculik
autor
9. jún 2008

ahojte 🙂
lenit drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne. Malinka je nadherna, uplne dokonale babatko. Akurat som vecer na vas myslela, ze ty uz vsetky tie prvorodicovske radosti a starosti zazivas na vlastnej kozi pekne doma 😉
Jamik, myslim, ze kocky tu spominali, ze takto neskoro uz mimi citit ovela menej, takze mozno Tvoje je z tych lenivsich, ktore ked nema dost miesta, tak sa jednoducho hybe menej 😀 Hlavne je, ze ho vobec citis. Kedy ides na kontrolu?
inak, som zvedava, co budete mat, a aj u seba uz zacinam byt. kazdy, ale naozaj kazdy mi hada chlapca, doteraz nikto dievcatko ani nespomenul, tak som zvedava, ci hadaju spravne. Ale je to uplne jedno, aj nasmu malinkemu to hovorim, ked sa s nim rozpravam, nech vie, ze sa tesime 😵

sarica
9. jún 2008

Ahojte,ja sa vám hlásim po divokom vikende,lebo ma rozbolel zub múddrosti,ale tak ako nikdy nič.Dnes ráno mi ho po dlhom zvažovaqní vytrhli 😀
Cítim sa ako keby mi dali novú hlavu 😉

jamik
9. jún 2008

Maculik, poradnu mam 16.6.
Mne nikto nic nehada, mne len kazdy praje dievcatko. Ale tiez uz som zvedava. Aj starsi syn by chcel sestricku a ja ti neviem. Samozrejme mi to je jedno, len nech sme obaja/obe v poriadku. 🙂 🙂

zabkatt
9. jún 2008

AHojky babulky, tak ja som sa vrátila akurát z poradne, všetko je v poriadku, krčok sa nezkracuje, maličký má okolo 1900g, mamina mi cez víkend požehlila všetky detské vecičky (mne zhorel motor na práčke), tak sa idem pustiť do žehlenia. Už máme doma aj komodu, tak sa vytešujem 😀

macicka
9. jún 2008

mywiel, ja som to zisťovala, preto že už do pôrodnice treba doniesť adresu a telefon na detskú lekárku, ktorú budeš mať keď prídeš s bábom domov. Priamo z pôrodnice hneď po narodení pošlú správu lekárke aspoň sa tam ty nemusíš s tým hnať, lebo inak musí byť správa zanesená k lekárke do 24 hodín od odchodu z pôrodnice.

Ja už mám všetko nachystané, len flašky som dala mamine ešte kúpiť a už len čakám....

Zabka idem vo štvrok alebo v piatok do topolčan na obhliadku, dúfam, že to nebude hneď naostro.. nejaké divné pocity mám a keď som sa s bábom rozprávala, tak to vyzeralo, že by sme išli von už tento týždeň. vystrája ako divé....

mywiel
9. jún 2008

Tu nemusim mat adresu do porodnice, v nemocke este po porode pride pediater skontrolovat babo ci je ok kym tam budem a ak budem s nim spokojna mozno si vyberiem jeho ak nie tak budem musiet hladat ktory je volny... 😒

mywiel
9. jún 2008

Lebo porodnica ma vlastnych pediatrov. 😉

jarkap
9. jún 2008

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu, zajtra idem prvýkrát na kontrolu do nemocnice. Budú mi brať krv, alebo sa môžem pokojne najesť? Mám to asi 90 minút autom, poradňa o 10tej neviem si predstaviť cestu bez raňajok.

sarica
9. jún 2008

Jarkap,nebudú ti brať krv,len si ber so sebou moč

monatko
9. jún 2008

ahojte babulky, ako sa mame? 😉 ja som mala dost perny vikend, asi ma uz pochytil tzv. syndrom budovania hniezda, tak som pulirovala a pulirovala 😀 vcera sme este zavarali ceresne do polnoci, tak to bola taka pekna bodka za vikendom......

inak aj ja mam pocit, ze som vcera zazila poslickov 1.krat - zvlastny pocit 😨

zabkatt
9. jún 2008

jarkap tak isto ako keď ideš na poradňu. Tlak, moč a váha. 😀 A samozrejme vyšetrenie lekára. 😅

jarkap
9. jún 2008

Ďakujem. Ja si hodím do auta aj veci, radšej nech sú prichystané lebo už od piatku sa cítim neako čudne. Cestu do Banskej som otestovala v nedeľu lebo môj manžel by ju sám pravdepodobne ani nenašiel a my by sme išli domov samé.

mesiac666
9. jún 2008

jarkap? ty ides rodit v BB?

jarkap
9. jún 2008

Áno, povesť našej ma riadne vydesila a načo mať obavy naviac hlavne ak nemusíš.

jarkap
9. jún 2008

Musím sa opraviť nie Bystrica ale Štiavnica.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre