Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

marianella
20. jún 2008

dakujem maculik, nemam poradnu, idem do nemocky a rozhodne sa pani doktorka či mi spravi cisarsky hned alebo či ešte dva tri dni počka 😉

maculik
autor
20. jún 2008

jeeej, tak mozno aj ty uz budes zajtra mamina, super 😵
ja este pracujem do konca juna, tzn. cca 3-4t pred terminom koncim. Mala mi zacat materska 12.6., ale chcem si tie 2t, co tu ostanem naviac, usetrit na neskor. Tu je totiz materska len 30t. Vela zien robi skoro az do porodu. Mala som sice minule 2t dovolenku, ale aj to som robila, manzel mal v praci velku konferenciu, tak som tam podavala sluchatka, celkom dobre to platili. Aspon mozem nasim poslat na kuchynu, ked uz im nemozem pri tych prerabkach pomoct 😉

sveva
20. jún 2008

Maculík to bruško by malo klesnúť tak týždeň pred pôrodom.
Marianella tak budeme držať palce. 😉

sveva
20. jún 2008

Zabkatt tak utekaj do nemocky nech ti niečo dajú.

sveva
20. jún 2008

Ozaj s tým bruškom je to individuálne. Teraz ma napadlo, že pri eliške mi kleslo asi tak mesiac pred pôrodom.

sveva
20. jún 2008

Aj vás tak príšerne páli žáha? Mňa to normálne bolí, ale ešte vždy mi zaberá ten minerál, tak som rada, ale to pálenie a bolesť je fakt hnusné.

sveva
20. jún 2008

Neviete ako je na tom Lenit? Mala by už mať výsledky nie?

maculik
autor
20. jún 2008

sveva, no ja som zvedava, ci to vobec rozoznam, ze mi kleslo, ja nemam nejake velke 😅 Ale myslim si, ze ono za ten mesiac este podrastie, ved ked som si vcera davala do albumu fotky po tyzdni, tak sa mi zda, ze medzi 34 a 35t uz vidim nejaky rozdiel.
inak, tak som vcera rozmyslala, do nemocky sa vraj ma ist, ked budu kontrakcie pravidelne (napr.kazdych 5min alebo 3min alebo tak), no to znamena, ze naozaj budu take pravidelne? alebo sa moze stat, ze jedna bude po 4min, druha po 6, atd. Lebo potom neviem, ako rozoznam pravidelne od nepravidelnych 😀

sveva
20. jún 2008

TAk sa zatiaľ majte. Poobede nakuknem.

maculik
autor
20. jún 2008

mna nastastie zaha vobec nepali, len sem-tam citim kyselinu do hrdla, ale to fakt len ked sa prejem - ako vcera, ked som si dala na zemiaky na cibulke este pol kila ceresni 😅
Lenit sa uz dlhsie neozvala, aj ja som vcera na nu myslela. Dufam, ze je vsetko v poriadku...

sveva
20. jún 2008

MAculik ja som mala kontrakcie každým 5 minút, ale kým som došla do nemocnice tak som ich mala stále (a to mám nemocnicu 3 min autom)

maculik
autor
20. jún 2008

aha, takze priblizne by mali byt uplne pravidelne. no dufam, ze to rozoznam 😀
ja mam nemocnicu tiez len cca 5-7min autom, vlastne hned dalsi dialnicny vyjazd, tak by to malo byt v pohode. Akurat v Nem.musime s manzelom zistit buduci tyzden, kam by som mala ist, keby ma to nebodaj chytilo uz tam (budem unho od 28.-18.7, az potom ideme do Lux).
Aj ja na chvilu koncim, idem si poprehadzovat kontakty z pracov.mailu do sukromneho. pa pa zatial

sveva
20. jún 2008

Ono tie kontrakcie sa len skracujú. Mám pocit, že to bruško máš podľa fotky trošku nižšie, ale nie veľmi. 😉

marianella
20. jún 2008

maculik tak nad tým sa zamýšlam aj ja, mam velke obavy, že keby to pride tak to nerozoznám 😀 😀

sveva
20. jún 2008

Marianella aj ja som mala obavy, že to nerozoznám a keď to prišlo, tak som hneď vedela. Je to dosť silná bolesť brucha a máš ho úplne tvrdé. Ja som hneď manželovi hovorila, že dnes asi porodím, nech je v strehu, ale že čakám kým pri odtečie plodová voda. A nakoniec som mu povedala, že nečakáme, lebo mám veľmi často kontrakcie. Voda mi odtiekla 10 minút pred pôrodom na sále.

marianella
20. jún 2008

sveva a kedy ťa začalo tak viacej bolieť to bruško, kolko hodin pred porodom???

sveva
20. jún 2008

Marianella tak bolesti mi začali o 22:30 a malá sa narodila 2:15.

marianella
20. jún 2008

no tak to bolo dosť rýchle.... 😕 , som si myslela, že to dlhšie trva.

sveva
20. jún 2008

marianella ono to trvá dlhšie, ale ja som mala rizikové tehu a od 26 tt som sa otvárala. Takže som ležala.

maculik
autor
20. jún 2008

sveva, tak mozno mi naozaj trosku klesa 🙂
mojej sesternici tiez odtiekla voda az hodku pred porodom, a aj moj doktor mi povedal, ze nemam cakat s odchodom do nemocky az na to, ked voda odtecie, ale hned, ako budu kontrakcie pravidelne. No hadam to rozpozname a ak to zacne v noci, tak dufam, ze to neprespim 😀

sloniiicek
20. jún 2008

ahojte babulky prajem pekny dnicek. 😀

indy
20. jún 2008

ahojky aj ja prajem pekny slnieckovy den.Hned by som sla niekde k vode a ja musim ist este po uradoch 😝 Ale sak leto je pred nami tak sa tesim ze pojdeme niekam k vode uz aj s malinkym 😎

sloniiicek
20. jún 2008

ja som bola v stredu na kontrole. tak sme zevraj stale uzavrety. a buducu stredu idem na prietoky a biometriu. a vo stvrtok opat na kontrolu. vcera som cely den behala a poobede ked som prisla domov som myslela, ze ma porazi. strasne ma boleli krize a brusko. ale bolela ma to stale, nie v nejakych intervaloch. a noc sme mali hroznu. takmer vobec som nespala a malinka bola so mnou hore. nemohla som dychat, resp. nemohla som sa nadychnut a to nehovorim, ze ani spat.

sloniiicek
20. jún 2008

inak marianella - vsetko najlepsie k narodeninam. vela zdravicka, stasticka a hlavne nech dobre zvladnete porod. 😀

maculik
autor
20. jún 2008

slonicek, tak na to, ako dlho si na rizikovom, tak sa pekne drzite, ze sa neotvaras. a co je to biometria? 😕

macicka
20. jún 2008

ahojte kočky,

my sme spali asi nejaké 3 hodiny za celú noc - lebo sme troška umývali okná s manželom a malinkému sa to nepáčilo a celý večer aj noc skákal ako besný že som vôbec nemohla spať. a keď sa konečne trošku upokojil tak super dôchodca prišiel na záhradu o 7:00, ktorú má za našim pozemkom a začal striekať vinič s motorovým postrekovačom čo hučí ako keby ste mali zbíjačku v dome!!!!! 😖 a bolo po spánku - takže som jak nočná mora hrozne unavená, teplo a opuchnutá!!! už aby maličký išiel von.

s pálením zahy som to vyriešila tak, že sa posledný krát najem medzi 17-18.00 - všetko pekne strávim a v noci môžem spinkať

tiež ma včera strašne bolelo bruško a dokonca aj každý pohyb ktorý mimčo urobilo - tak som manžela pripravovala, že asi pôjdeme ale nakoniec sa bolesti upokojili.

macicka
20. jún 2008

mne tiež kleslo bruško, lebo sa mi trošku lepšie dýcha. maculík to je zákon schválnosti - tiež som od 28 tt lebo sa krčok skracoval a teraz je uplne zatvorený a nejako nič nanasvečuje tomu, že by sme mali rodiť...

sloniiicek
20. jún 2008

maculik. tak to si myslim aj ja. 😀 aj doktor mi to povedal, ked som sa s nim lucila. ze je velmi rad, ze sme to tak daleko dotiahli. vlastne odkedy som bola pn, tak sa mi ulavilo a malicka celkom posluchala. 😀 len teraz ma zacina casto pobolievat brusko. ale to je uz normalne. 😀

sloniiicek
20. jún 2008

tiez som vecer cakala, co sa bude diat, ci nepojdeme do nemocky.

sloniiicek
20. jún 2008

inak svagrina mi hovorila, ze ona bola tiez stale zatvorena. vo stvrtok bola na kontrole a doktor jej vravel, ze je zatvorena a v sobotu uz rodila. ze bola do poslednej chvile zatvorena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre