Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

mywiel
14. máj 2008

Ja mam kupenu zmes na papanie do porodnice ak by som bola hladna, mandle, oriesky so susenymi hrozienkami bielymi a ciernymi. 😝 😀

bessy21
14. máj 2008

..a ešte tu indulonu vraj na tie červené vyrážtičky čo maju skoro všetky detičky po pôrode.. gogos: to bola prva otázka v poradni,že ale ako budem vedieť kedy rodím...ved termin sice mam určený ale všetko môže byť inak..tak ona na to že posledný mesiac budem u nej každý týždeň tak ona mi presne povie kedy to asi začne podľa krčku..tak jej budem musieť len veriť..táto moja dokina sa ako jediná v našom okrese vraj tomu venuje tak dúfam že to ozaj pomôže 🙂

bessy21
14. máj 2008

mywiel. tak si ´za vodou 😀 😀 😀 ´Ja som sama z toho letáku usudila čo asi budem potrebovať prednoste a čo sa ešte možno potom neskor pri pripadnych komplikaciach zide - to sme sa zhodliaj s tetou lekárničkou -tá bola nejaká mila asi sa tešila z tržby 😀

matinka
14. máj 2008

mywiel, ale ked kojis sa vraj oriesky nemozu...

bessy21
14. máj 2008

No ja som sa tešila že budem aspon pri pôrode piť lebo ked som smadná nevladzem ani dýchať 😀 a ona-sestrička - ma včera schladila že piť? že mám zabudnuť že určite nebudem mať chuť na nič ,že ak tak tak mi manžel ovlaží ústa 😕

bessy21
14. máj 2008

.... a ešte ma dojalo že nenapíšu ani krvnú skupinu bábätka ..iba pri O alebo negativ a ja mám pozitiv..takže pri najbližšom odbere u drobca si o to budem musieť požiadať za poplatok..hmm

mywiel
14. máj 2008

Matinka vsetko sa moze ak nie si alergicka a uz si to pocas tehu jedla samozrejme s mierou, na kurze nam povedali ze mozme testovat vsetko aj kapustu aj fazulu ked si to predtym jedavala, ze niekedy moze mat babo koliky nie z kapustoveho salatu ale napr. z kila ceresni co mamicka zdlavi. 😀 😝 Takze moze sa vsetko s mierou a je nie som alergicka na nic, takze pravdepodobne babo by tiez nemalo byt.

mywiel
14. máj 2008

Treba davat pozor skor na biele pecivo a surove cesto to neurobi dobre ani dospelemu... 😠

mywiel
14. máj 2008

Bessy ani tu sa nezistuje krvna skupina baba ak si +, vraj to nie je treba vediet dopredu. Nase bude mat bud A+ alebo B+, kedze ja mam AB+ a manzel 0+

bessy21
14. máj 2008

Hm ale mna by to zaujimalo ani svoju som nevedela do minuleho roka dala som si to sama zistiť ale kukali akokeby som chcela neviem čo od nich 😠 normálne som musela tvrdo nástojiť že to chcem a basta.

mywiel
14. máj 2008

Pytala som sa na to v kurze, ze vlastne to co jes pocas tehu dava chut aj tvojej plodovej vode, takze babo je na to uz zvyknute a bude to po porode hladat aj v mlieku, ak si jedla cesnak pocas tehu tak si babo zvyka na chute ak nie a zacnes ked kojis je mozne ze mu mlieko v ten den chutit nebude tak je to so vsetkym. Moje vyrastie na jablkach, kakau, a Kremskej horcici... 😀 😝

mywiel
14. máj 2008

Bessy a das si kvoli tomu pichat do babatka? ☹ Ale myslim ze to mozu zistit pri porode aj z pupocnikovej snury. 😉

lenit
14. máj 2008

ahojte babulky 😉 co mate nove? mne sa konecne po dlhom case podarilo sa prihlasit. uzivam si matersku 😀 idem dnes na dva dni k rodicom, tak hadam budem mat viac casu nieco napisat. inak sme klop klop v poriadku. akurat mi zacal tvrdnut jeden prsnik, tak si ho musim nahrievat. inak vsetko fain... 😀

bessy21
14. máj 2008

mywiel: jasné že ho nedám pichať len tak aby som vedela krvnu skupinu pri najbližšej priležitosti ked mu budu brať krvičku si o to požiadam. Včera sa pýtala jedna baba z kurzu na odber popoč.krvi,tak sestrička - že to sa u nás ešte nerobi a že načo a tak...takto ju ´schladila´. Tak to moje bude mať rado cesnak ja by som ho jedla každý den 😀 ahoj lenit: tak to je fajn že sa Vám darí, to sa Ti už tvorí mliečko ked Ti tvrdne? asi to bolí... 😖

mywiel
14. máj 2008

Aj ja si dam raz zacas cesnak ale zo suroveho mi je tazko takze len vareny. 😝 Tu krvnu skupinu podla mna este zistis ved budu potom ockovania a tak... mne je to jedno, dolezite je ze nie sme negativny. Lenit to mas veget ja dufam, ze uz tiez ma necha coskoro doma. 😉

mywiel
14. máj 2008

Tak ja vas opustam idem si trosku lahnut kym pojdem plavat. pa a drzte sa. 🙂

bessy21
14. máj 2008

papa mywiel. ja z roboty idem ´plávať ´ešte po Tescu 😅 a na buduci týžden som už aj ja doma - jupí.papa opatrujte sa

zabkatt
14. máj 2008

lenit no už som si myslela, že či už nie si aj pôrodnici. A kedy behneme na to kafčo? Budúci týždeň tu nemám šéfa, tak by sme mohli 😀

maculik
autor
14. máj 2008

Ahojte kocky, tak sme boli na kontrole a dnes mi prvykrat nerobil uzv, len kontrolu srdiecka - take pasy mi pripevnili na brucho a k tomu take akoby elektrody a skoro hodinu som len lezala a pocuvala srdiecko a pozerala na ten papier s grafom. A bola to sranda, lebo mimi doobeda nejako nekopka (alebo mozno aj hej, ale v praci to nevnimam), a teraz sa tak predvadzalo a mrvilo sa, ze na tom grafe len tak kopceky naskakovali 😀
Ale vraj je vsetko v poriadku, ako ma byt, aj tlak mam ukazkovy 🙂
A mame +10kg, takze za tie 2t od minulej kontroly sme pribrali +3kg! Hm, to sa mi zda nejako vela, nie? 😨

A inak, aj vam tak hrozne puchnu nohy? ja nemozem vobec balerinky, akurat slapky a sandale, a este sa mi aj vyhodili take biele fliaciky, vraj to moze byt zo slnka a mam nosit nohavice - ale daj si nohavice v takom teple! 😒

matinka
14. máj 2008

maculik, tak super! No neviem, ci sa take vysetrenie u nas robi, este som o tom nepocula, ale sla by som maleho popocuvat 🙂 . No ja uz mam +14 kg, tak si z toho nic nerob 😅 , najviac mi naskocilo v 7.mesiaci zatial, tak uvidime, co bude do konca. Inak mne nohy nepuchnu 😅 , ale mywiel pisala, ze jej pomahaju octove obklady

maculik
autor
14. máj 2008

hm, tak by som tie obklady mala skusit... ale vraj mam skusat aj sprchovanie noh odspodu nahor studenou vodou a klasiku - vykladat nahor.

ste tu toho popisali doobeda 🙂 Ja tiez planujem kupit satku, aj ked sesternica mi teraz poslala klokanku, no neviem, to sa mi zda pre take najmensie miminka take cudne....
aj my sme planovali ist na nakupy buduci vikend, no uvidim, lebo manzel nieco spominal, ze je to skoro a preco nie az v juni. Ale to sa mi zda uz neskoro, lebo prve dva tyzdne budem pomahat unho v praci, potom vikend ide prec a mne pride kamaratka, a dalsi uz bude posledny junovy. A aspon nieco musime mat, lebo je toho dost vela, ako vas tak citam 😅

a inak, uz sa ma dnes pytali, ze si mam prist pre papier do prace, tak som im povedala, ze ostanem az do konca juna, kedze v Komisii je ta moznost, a ze v pohode, ved ma budu sledovat, ci je vsetko ok 🙂

matinka
14. máj 2008

maculik, ja som uvazovala o babyvaku, baby mi tu poradili satku, tak pojdem zase studirovat po nete 😉
no ale tie nakupy si nenechavaj na neskor, ja sa ti priznam, mne uz aj polhodinka v obchode robi svoje ...

maculik
autor
14. máj 2008

aj ja uz pozeram satky na nete 🙂
presne pre to nechcem nechat vsetko na uplne neskoro, lebo ja nakupovanie nejako nemam v oblube a aj ked toto asi bude ine, take vdacnejsie nakupovanie, tak si viem predstavit, ze po chvilu v obchode mi uz bude aj tlak robit problemy a podobne.
Takze cez vikend to idem z manzelom naplanovat 😉

matinka
14. máj 2008

my sme este s muzom taki, ze dlho hladame, porovnavame a to by sme uz faaakt nestihali 😅 , esteze nam chybaju uz len drobnosti

maculik
autor
14. máj 2008

ja som tiez taka, ale manzel sa rozhoduje rychlo, s nim sa nakupujem fakt dobre 🙂

mywiel
14. máj 2008

Kupila som si nove tehu plavky, kedze normalne uz su male, dala som ich do albumu. 😉

sveva
14. máj 2008

Ahojte baby. Tak dnes som bola na kontrole, tak sa to ustálilo, ale musím ďalej ležať. Robil mi aj uzg a malé váži 1421g. Takže dosť čo poviete? 😉
Ozaj k tým odsávačkám, ja som za ruky. 😎 Mňa odsávačka dosť bolela a rukami som si pekne všetko rozmasírovala a trošku odstriekala potom som malú začala kojiť. Keď dopapala tak som si zbytok odstriekala. Mastičku na bradavky odporúčam cicadermu, je homeopatická a netreba ju pred kojením umívať. Je fakt dobrá.
K tým klokankám, šatkám a vakom - prvý mesiac malá ležala na perinke v postieľke a spala (resp. dospávala) potom už držala hlavičku a nosila som ju pritúlenú iba na rukách a neskôr v klokanke. Ona bola spokojná a aj ja. Takže všetko závisí od bába.

sveva
14. máj 2008

Ozaj ešte som zabudla, malé je otočené zadočkom dole ale priečne. Takže sa modlím aby sa otočilo, lebo rada by som rodila normálne. Ja mám paniku už len pri vyslovení "cisársky rez". 😖 ☹

lenit
14. máj 2008

ahojte...je tu este niekto?
tak ja som uz u rodicov.
zabka, buduci tyzden mi to urcite bude vyhovovat...tak sa este konkretnejsie dohodneme. teraz som az do piatku u nasich no a ked tam ty nebudes mat sefa, tak vybehneme. mne sa da teraz hocikedy a mozno mi aj dobre padne vypadnut od dochodcov.
inak, v piatok vecer ideme podpisat uverovu a aj zalzoznu zmluvu, takze ten nas bytik uz nabera realne kontury. sa tesim. dufam, ze terajsi majitelia sa vystahuju trochu skor, ako do konca juna 😀

monatko
14. máj 2008

lenit, ja som tuuuuuuuu 🙂 ako sa mas? ja mam prave desne kopance, take som este nemala 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre