Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

marse
28. apr 2008

mne tiez kamaratka pozicala odsavacku este pri prvej dcerke, kombinovanu aj elekticku aj rucnu, s elektrickou ma to velmi bolelo a bolo to zdlhave, radsej som si odsavala rucne, ale ani to som osobne nevyuzila kedze po 2 mes. som stratila mlieko.

sveva
28. apr 2008

Marse a aké máš cervik. skóre?
My sme mali super víkend. Boli sme na svadbe. Tak som sa vytancovala, aj som naháňala malú, lebo lietala po celej sále a kričala. No proste bola úžasná. 😀

sveva
28. apr 2008

My sme nepoužívali flašky. Potom sme jej dávali čajík do umelej fľašky babynova, a teraz pije mliečko z antikolikovej fľašky značky mam. Túto fľašku som kúpila aj kamarátke keď stratila mlieko a zatiaľ sú spokojné.

marse
28. apr 2008

sveva neviem ake mam CS, ale na poslednej poradni nam dr. povedala ze sa nam uz skratil krcok, este sa neotvara ale je kratsi, preto idem koncom tyzdna opat na kontrolu, teraz budem chodit uz kazdy tyzden aby sme boli viac pod dohladom.

ja som sa tiez v sobotu za malou nachodila boli sme na grilovacke u znamych a taklietala po zahrade ona 3 kolecka a ja 1 😀 a vcera sme boli na kofolke a na langosi so svagrovcami tiez pohodka len tolko ludi vsade 😖

sveva ja som bola tiez plne spokojna s tou flaskou, dobre drzala teplo cajika a hlavne ze bola nerozbitna 😅

teraz mam mala taku flasku z lekarne co sa z nej napoj nevyleje lebo ide z nej len ked taha (ale to skor ked cestujeme, inak chce byt velka slecna a pit z pohara ) 🙂

sveva
28. apr 2008

Marse a nemáš to napísané v knižke? Ja mám CS:3-4 a o dva týždne mám prísť na uzv a mám mu pripomenúť, nech ma znova vyšetrí. Trošku ma vystrašil. Preto chcem vedieť aké CS máte.

marse
28. apr 2008

svevi nie nemam to ani v knizke... a ake hodnoty su dobre mat??? a ked su velke to znamena ze sa otvaras?? ja sa v tom CS moc nevyznam radsej nech mi dr. povie lajcky co mi je 😅 😀

lenit
28. apr 2008

no a co je to vlastne to cs?

sveva
28. apr 2008

MArse na boku knižky sú povolené normy. U druhorodičky je to v mojom týždni maximálna tolerancia 5. Takže som ešte v norme, ale aj tak som z toho trošku nervózna.

marse
28. apr 2008

sveva idem si to omrknut 😕

alexandra
28. apr 2008

CS je cervikalne skore, cize meranie aktualneho stavu krcka maternica. CS 1 - krcok skrateny na 1cm, CS 2, 2 cm a podobne.. Ked sakrcok skrati, takzvane spotrebuje, zacne sa otvarat. Normalne by sa to malo diat az pred porodom, ale skracovat sa moze uz skor, len to treba sledovat 🙂

marse
28. apr 2008

ja mam v knizke CS 0 ale poznamku ze zatvoreny ale skrateny 😕

sveva
28. apr 2008

Alex veď práve kôli tomu som mala rizikové prvé tehu, ibaže som sa aj otvárala. Teraz sa iba skracuje, zatiaľ drží tak som kľudnejšia. No mám stále obavy.

alexandra
28. apr 2008

mozno v zmysle akoze CS v poiradku, negativny nalez, len trosku skrateny.. Keby bol problem, lekar Ti povie, neboj 🙂

alexandra
28. apr 2008

sveva ja som s malym od 28tt mala rizikove, tlacili do mna 5 druhov liekov a stale hrozili predcasnym porodom.. Nakoniec sme to uspesne dotiahli do 40tt... Bola som vtedy 6x hospitalizovana kvoli vsetkemu moznemu, a teraz? Nic 🙂

marse
28. apr 2008

alex ja zase prve tehu nic, uplne bezproblemove, a teraz??? musim vyskusat vsetko 😅

sveva
28. apr 2008

Alex ja som mala rizikové od 26tt a vydržala som to do 37tt

marse
28. apr 2008

kazde tehu je krasne ty, ze je ine a jedinecne 😵

akurat vcera som vybrala poslednu krabicu s detskymi vecickami co treba vyprat, uz len plienky platene, zavinovacky a nejake dupky....dnes chcem ist pokupit aspon 5ks bielych kosielok a z oblecenia mam vsetko , aspon daco 😉

marse
28. apr 2008

nie ty ale tym *

sveva
28. apr 2008

marse máš pravdu.
pridala som do albumčeku fotky malej družičky. 😉

marse
28. apr 2008

jejo svevi malej to velmi svedcalo, 😵 pekne satky, taka milunka okana 🙂

maculik
autor
28. apr 2008

dobre ranko, ako po vikende? smy sme mali navstevu, takze v piatok a v sobotu ponocovanie, tuto noc trosku viac sme spali, ale vstavali uz o pol6, kedze som sa musela autom presunut od manzela ku mne. takze dnes tu budeme driemat 😔
kocky, mavate aj vy krce v nohach? ja uz som mala parkrat nad ranom taky hrozny krc v lytku, ze aj teraz ma ten sval stale boli... co je dobre proti tomu?

marse
28. apr 2008

ahojcek maculik, posledny tyzden sa budim aj v noci na krce v lytku, je to neznesitelne a dost to boli, mne dr. odporucila magnezium ja ho beriem aj na krce co som mala na zaciatku tehu v rukach, tie presli a teraz ho beriem koli tvrdnutiu bruska...tak snad sa dostavi aj uvolnenie na tych lytkach

maculik
autor
28. apr 2008

marse, tak pozriem aj ja v lekarni. ale mozno pockam do stredy, idem na cukor aj na ultrazvuk a kontrolu, tak mozno mi nieco predpise. tym padom by mi v praci z toho nieco preplatili, keby som mala recept 🙂
inak, ja sa neviem donutit nejest to sladke, v stredu idem a stale jem aj ovocie a trosku sladke. No dnes uz hadam vydrzim. aj ked si myslim, ze asi tiez nie je dobre zavadzat a jest inak, nez zvycajne, hm?

sveva
28. apr 2008

Maculik ja mám presne ten istý problém. Na cukor idem znova 14.5 a tiež neviem nejesť sladké. Na tie krŕče je naozaj dobrý magnezium a ten ti predpíše aj lekár, keď mu povieš, že máš kŕče v lýtkach.

majkotanicka
28. apr 2008

ahojte baby🙂 aj ja mám ten cukor ,akýsi vyšší

marse
28. apr 2008

podla mna treba jest vsetko naco je chut len v mensich mnozstvach, nejako extra to neprehanat... lebo zase si upierat nie je dobre. hlavne vsetko z mierou.

a co myslis co jem teraz?? Milku 😀 😀 😀

lenit
28. apr 2008

maculik, krce do lytok mavam sem tam aj ja...no ale uz viem, kedy idu tak viem tomu vpredstihu zabranit aby mi ich tak riadne potiahlo...inak ked to nestihnem, tak tiez ma potom lytko boli aj cely den...

maculik
autor
28. apr 2008

lenit, ja to mavam v noci, takze zabranit tomu neviem ☹
ale lekar mi urcite nieco da, ked mu poviem. uz sa neviem dockat stredy, co je nove. a hned po kontrole pojdem s manzelom domov, vo stvrtok a piatok totiz v praci nerobime, tak som si aj v stredu dala volno. Takze tento tyzden len 2dni 😀

lenit
28. apr 2008

maculik, ja to mavam nadranom a nejako sa mi skoro stale podari vystihnut ze citim, ze to prichadza...potom len natiahnem nohy a ono to hned prejde...ja som si to nedavala do suvislosti s tehotenstvom, lebo mne sa to stavalo aj predtym a dost casto... 😕

sloniiicek
28. apr 2008

ahojte babule. prajem pekny dnicek a este krajsi tyzden. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre