Júnovky 2016

adrianita1
19. okt 2015

Ahojte tehuľky,
Práve sa mi objavili dve čiarky. Som šťastím bez seba. 😀
Budúci týždeň mám dohodnutý termín u doktora. Očakávaný termín pôrodu - 29 Jún 2016. 🙂

katykat
20. feb 2017

@julia34 v noci tak dva krát -ako kedy, stane sa, že iba raz alebo aj trikrát.... a ráno vstávame okolo šiestej+ stále lozi, stavia sa...no neposedi, tak asi preto tie tri spánky ešte...

julia34
22. feb 2017

@paloma76 tak ano trapime sa s cajikom stale nieco vymyslam aby pila...

katykat
22. feb 2017

@julia34 mne tiež nechcel čaj donedávna a teraz keď je smädný vypije celú fľašu....Možno nie je smädná....A stačí jej mliečko

julia34
23. feb 2017

@katykat 🙂 tak zeby nebola smadna neviem no...teraz mi tocha cajiku vypije davvam jej zo striekacky co ma k sirupi a z toho trocha vypije po obede ako sa napapa :D je to divny sposob, ale aspon trocha tekutin 🙂 z flase ak jej chcem dat tak to sa iba hra ako keby ani nevedela ako ma z toho pit.

katykat
23. feb 2017

@julia34 no ten môj trpaslík keď nechce, tak hryzie do cumľa....Toto robil dlho....Možno tak pred dvoma týždňami sa prvýkrát tak poriadne napil....ze celú fľašu....no ale najlepší je aj tak cicík....🙂 ...preto jej to možno aj stačí a nepotrebuje iné...alebo skús nejaké šťavy.

jannullka1
23. feb 2017

@julia34 pardon, že sa do toho pletiem, ale môj malý tiež z tej striekačky pije vodu a celkom pekne 😀 z fľaše si trošičku cucne a kašle na to. Potom som skúsila tú striekačku od sirupu a pohoda 🙂 a pritom keď mu dám z fľaše mlieko, tak to pije aj keď je dojčený.

julia34
24. feb 2017

@jannullka1 no tak super aspon ta nasa neni ktora tak,, divne" pije 🙂 skusala som vselijake flase, ale vobec nechce...

julia34
24. feb 2017

@katykat ozaj skusim este nejake tie stavy uvidim ako jej to pojde 🙂

77laura
26. feb 2017

@julia34
Ja mam taky isty problem, pijeme zo striekacky, kupim si v lekarni taku 6ml s tie vypije aj 4-5, cize 24-30 ml 3x denne.Tiez nechce z flase,hoci jej davam denne, aby sa ucila tahat, ale sa len hra s nou. My totiz ani cumlik nepouzivame od zaciatku, lebo som mala problem sa ''rozkojit'', tak som sa bala jej dat flasu ci cumel. Teraz ich ma len na hranie. Ale pomaly leto pride a so striekackou chodit vonku na prechadzky, no blbe. 🙂 Dost co lekarnicka na mna ''kuka'', ked kupujem striekacku. 😀 Musime sa do leta nejako naucit z flase alebo poharika...

77laura
26. feb 2017

@julia34
A ani sladke stavicky nepotiahne z flase, a to mam doma uz 6 flias a 1 detsky poharik a ani z jednej. A z poharika sa leje kadetade a dusi sa mi. Takze striekacka to isti a ked je zafarbena uz moc od stavicky,tak pekne do lekarne po novu. 😀

kvikina087
4. mar 2017

dievčatá viete mi poradiť? Náš Timinko spával úplne ukážkovo, budil sa na papanie 2 -3 krát v noci... a už viac ako tri týždne nespí vôbec... budí sa aj po 15tich minutách, celý sa krútí, keď ho zoberiem na ruky úplne sa spiera a pretáča. Cez deň mu nič nieje a je všetko ok. Tak som si myslela že je možno viac hladný... začala som dávať kašu večer, nepomohlo... tak som si zas myslela že ho bolí bruško... tak mu dávam naposledy jesť o 17:30 a spať ide po 19tej... O tej 19tej mu dám iba moje mliečko, nepomohlo... Vždy keď sa takto zobudí dám mu buť mliečko/vodu, trochu sa napije a hneď zaspí... ale o 15-30 min je zasa hore... Už som z toho hrozne unavená :(

kniha24
4. mar 2017

@kvikina087 akurat som aj ja chcela pisat a prosit o radu,nasa zubrienka ma nieco podobne,sice ukazkovo nikdy nespala,ale budila sa max trikrat,teraz sa budi kazde dve-tri hodiny a vstava medzi 5-7,spavat chodi medzi 18-19,som max.unavena z toho. Ma 8mesiacov. Skusala som krupicu,puding,kase,z nicoho nezje extra vela a vobec to nepomaha,baby dajte rady co kedy robit,kedy naposledy jest.... napiste ako to vy robite. Nasa malá este nema ani jeden zub,tak mozno aj s tym to ma suvis....

kvikina087
4. mar 2017

@kniha24 Timino má už 4 zuby vonku, bez problému, bez teploty. .. A cez deň nie je ani podráždený, ani nejako na tie zúbky nereaguje. .. Tak si trochu myslím že s tým to súvis nemá. .. Ale ktohovie...
Hľadala som aj kade-tade po nete A našla som iba to že niektoré detičky mávajú takéto obdobia nespanku A tak ako to prišlo tak vraj aj odíde. Ale či to je tak? Ak máte niekto nejakú radu tak potesi. 🙂

kucerawa
4. mar 2017

@kvikina087
@kniha24
so zúbkami to samozrejme súvisieť môže, tak ako je každé dieťatko iné, tak sa aj zúbky prerezávajú u každého inak, niekto ani nezaznamená, že nejaké zúbky idú, iný zase prebdie noci aj s bábätkom ☹ takže v pohode môže byť...
nás malý má zase také vrtochy, že pri zaspávaní sa pretáča na bruško a hneď sa stavia, niekedy aj polospánku v noci, nechápem, prečo to robí ale začalo to asi vtedy, keď sa naučil stáť. takže sa nedokáže pri zaspávaní upokojiť a ležať. Kedysi som ho dala do postieľky, prikryla perinou a odišla a on sám pokojne zaspal skôr či neskôr ale tieto časy sú dávno preč...no čo, rastú, menia sa, inak vnímajú svet, všetko na nich vplýva 🙂
Skúste nejaký gél na tie zúbky natrieť na noc, uvidíte, či príde nejaká zmena a prípadne aspoň budete vedieť vylúčiť ďalšiu príčinu 😉

katka2904
9. mar 2017

@kvikina087 ja viem, že to možno nebude 100 - bodová rada, ale u nás pri obidvoch dievčatách pomohlo, keď som im na noc dala 2,5 ml Nurofenu - aj ja som sa tomu bránila, že nemusia predsa hneď odmalinka zvykať na lieky, ale...potom mi moja mama povedala, že ak sú to zúbky, tak aspoň sa mi dievčence trochu lepšie vyspia, utlmí im to bolesť, následne sa mi cez deň lepšie aj napapajú...keď som si to všetko premyslela, poslúchla som ju, nakoľko som si uvedomila, že ak im aspoň takto nepomôžem, tak ich telíčko bude unavené, nevyspinkané a nenapapané...a nakoniec pri chorobe sa odporúča 3x denne Nurofen a že ak im ho dám len večer 1 dávku, nič sa nestane...a odvtedy to tak riešim a veru pomáha to - nespia vždy celú noc, ale aspoň ten spánok je o čosi dlhší...tak skús 😉 ... držím prsty

julia34
19. mar 2017

Ahojte. Ako vyzerá teraz jedálniček vašich bábätiek?

azurmanka1
19. mar 2017

@kvikina087
@kniha24
Baby problém so spaním má väčšina kojenych deti. Oni sa chcú proste túliť
a mojkat. Mnoho mamiciek práve kvôli tomu prestane v tomto období kojiť, pretože nevládzu vstávať každú pol hodinu k dieťaťu. Aj ja som pred 11 rokmi pri dcérke takto zlyhala, ale vtedy som bola ešte nevedomá v tomto smere. Syncek ma 9 rokov a tiez sa tsk v noci budil.My to máme teraz pri Eli rovnako, malinká nespí poriadne od prvého očkovania. Spáva s nami od narodenia v posteli a je to oveľa jednoduchšie. Iba vytiahnem prsník, ona sa pricucne a spinkáme obe ďalej.
Vydrže to, je to náročné, ale z Vašich detičiek vyrastú sociálne silnejší dospeláci...detičky potrebujú cítiť lásku a Vás maminky a Vaše mliecko je ten najúžasnejší liek na každú boliestku ...
A čo sa týka večerného zaspávania medzi 18-19 je asi dosť skoro, potom sa prirodzene rano budí skôr. Skus to potiahnuť aspoň o hodinu neskôr. Ale tiež je to individuálne, moje všetky trI deti sú ranostaji od malička. Je sobota a u nás o šiestej bežne budíček 😁😁😁
Tak maminky držím palce, veľa trpezlivosti a lásky. ...❤❤❤

azurmanka1
19. mar 2017

@julia34
My čerpáme info z knihy Hneď to bude anjelik....ale papame nasledovne
Ráno kašička, buď pšenová, ryžová, špaldová...S nejakým ovocím popučeným, alebo nastruhaným, medzi tým mliečko, obed zelenina so strukovinou, obilnina. Olovrant ovocie čisté, alebo s jogurtom bielym a večera, zelenina na pare s obilninovou kašou, alebo celozrnný chlebík s avokadovou natierkou, alebo s tekvicovym, alebo oliv. olejom. Mäso ešte nepapame, ani žiadne údeniny, šunky, párky a podobný bordel. Keksiky piškóty tak isto nie. ..Iba sem tam kukuričnú, alebo pohankovú chrumku bez soli. ..Čím menej budete používať instantné kaše tým kvalitnejšiu výživu váš drobec dostane 🙂
A cukor čo najneskôr, rovnako aj piškóty , keksiky a podobne prázdne potraviny. ...🙂

kniha24
19. mar 2017

@azurmanka1 u nas je to tak,ze aj ked isla spat o 22-23,budila sa rovnako a rano bola hore tak ako vzdy. Tak asi je taka,nepotrebuje tolko spat 😁 najnovsie rano vstava okolo 5,co mna ide vyrutit 😰 ale tak hlavnd nech je zdrava,no nie?
Uz sa mi stihla dusit rozkom,odvtedy uz ziaden rozok do ruky,je to cista guma a dnes zas pri kupani vdychla vodu a nemohla sa nadychnut,cize veselo. Mame cochvila 9 mesiacov,MAMA este nepovedala,ale tak vari sa dockame,zubky ziadne 😁 nestvornozkuje,ale plazi sa ako had 🐍

azurmanka1
20. mar 2017

@kniha24 presne ako my. Ani naša nestvornožkuje, len sa plazí, veď pride ich čas 🙂
Tie prekvapenia a sekundový stres je "najlepší " . Poznám to aj ja, tiež mi vdychla vodu, expertky naše milované ❤❤❤

kniha24
20. mar 2017

@azurmanka1 presne,vsetko ma svoj cas a cim nas este prekvapia 👶

kvikina087
21. mar 2017

@kniha24
My momentálne tiež vstavame O 5 tej. ... 🙂 takže už mi je jasné kedy budeme vstávať po zmene času. 😵

paloma76
23. mar 2017

My vstavame presne o 6.30h. Spat chodi cca o 20.00h . Kojíme potom o cca 2h , potom o 5h Ako keby mal nastavený budík 😄😄😄. Cajik pije bez problemov z flasky. Mame hore krasne 4 zúbky - co vyšli naraz a konecne tolko neslintame 😌😄. Spodné dva ma uz davno.Chuti mu vsetko co moze. Samozrejme aj z nasho jedla by si dal, ale to mu nedávame.
Robi grimasy, urobi pa-pa, kričí mama-mama, daj -daj, ked mu nieco spadne - tak bac. 😄😄😄.
Predvcerom mal 9 mes- boooože ako to beží 😩😩😩.
Pozdravujeme ...😘😘😘😘😘😘

kucerawa
24. mar 2017

@paloma76 krásny je 😍 a aký šikovný!

kniha24
24. mar 2017

@paloma76 krasny a tie oci 😍
Sikovny chlapec,nasa ide mat bud.tyzden 9 mesiacov a nerobi nic z toho co si pisala,ze tvoj spuntik 😁 a zuby zatial ziadne.

kvikina087
10. apr 2017

Joooj dievcata, musim sa Vam zverit. Timinko ma 10 mesiacov a ja som asi znovu tehu. Druhe babo som zvazovala a ze ked tak az ked bude mat maly tri roky. Chcela som si ist pre antiku a uz som nestihla. Menstruacia bola, ale bol aj divny pocit a urobila som si test, teda tri a pozitivne. Snazim sa mysliet pozitivne ale prepada ma neskutocna panika ako to zvladnem s dvoma takymi malymi detmi ked uz teraz mam co robit aby som bola v pohode. Potrebujem trochu podpory, pripadne povzbudive slova hlavne od tych vas co mate doma deticiek viac. Dakujem

liduska12
10. apr 2017

@kvikina087 neboj sa, vsetko zvladnes 🙂 ja som otehotnela, ked mala mala 7 mesiacov, rozdiel teda bude 16mesiacov ked sa druhe narodi 🙂 bolo to planovane aj skor, velmi sa tesime 🙂 mozno prve mesiace budu narocnejsie, ale ptm sa budu spolu hrat a bude to fajn, uvidis ;) my este chceme aj tretie tiez tak do roka a pol po druhom 🙂

kvikina087
10. apr 2017

Dakujem za podporu... chcem prestat panikarit ale zatial sa moc nedari. Najviac sa bojim, ze nebudem mat cas na syna, ze budem nestihat a potom nervacit... ale som rada ze aj ty si tehu 🙂 sak aj tak je stale najdolezitejsie aby tie deticky boli zdrave.

liduska12
10. apr 2017

@kvikina087 Netreba panikarit, fakt 🙂 ja to beriem tak, ze ved sme mlade zeny, preco by sme to nemali zvladnut. Najdeme si system 🙂 ja si aj teraz niekedy vycitam, ze sa menej venujem malej ked musim doma upratat, ozehlit, navarit, ale na druhej strane som toho nazoru, ze je dolezite, aby sa dieta vedelo zabavit chvilu aj same 🙂 ono to podporuje aj kreativitu a tak 🙂 Zdravie oboch deti je ozaj to najdolezitejsie, ale aj nase zdravie, aby sme sa o ne zvladali starat ;)

frantis
10. apr 2017

@kvikina087 a @liduska12 , tak uz sme tri hihi. Moj maly bude mat v oktobri pri dalsom tiez 16 mesiacov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre